Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Souhlasím s nominací Tomáše Gutha Jarkovského do Republikového výboru?

PRO
47
71%
PROTI
12
18%
ZDRŽUJI SE
7
11%

Celkem hlasujících: 66 - Celkem hlasů: 66

Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 650 poděkování
Dostal poděkování: 964 poděkování

Re: Nominace Tomáše Gutha Jarkovského do Republikového výboru

Příspěvek od Lukas.Hejduk » 24 led 2020, 00:15

Jan.Lipavsky píše:
23 led 2020, 22:30
Dále RV hraje klíčovou roli při schvalování rozpočtu poslaneckého klubu.
V listopadu 2019 kandiduje POSLANEC Jan Lipavský do RV, který schvaluje rozpočet PK. Problém to patrně není.
V lednu 2020 kandiduje ASISTENT POSLANCE do RV, který schvaluje rozpočet PK. Problém to je.
Makes sense...
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Žabovřeskách.

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22452 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 24 led 2020, 06:37

Lukas.Hejduk píše:
24 led 2020, 00:15
Jan.Lipavsky píše:
V listopadu 2019 kandiduje POSLANEC Jan Lipavský do RV, který schvaluje rozpočet PK. Problém to patrně není.
V lednu 2020 kandiduje ASISTENT POSLANCE do RV, který schvaluje rozpočet PK. Problém to je.
Makes sense...
Já jsem se na to podíval takhle:
Obecně může být problém ve střetu zájmů, pokud RV projednává něco, co se týká poslaneckého klubu.
Potřebujeme tedy v RV lidi s morální integritou, kteří se v případě takového střetu zájmů nezúčastní hlasování.
Očekávám argument, že u našich poslanců můžeme morální integritu předpokládat, protože kraje by přece v primárkách na volitelná místa kandidátních listin nezvolily někoho bez morální integrity.
ALE
Stejně tak můžeme morální integritu předpokládat u asistentů poslanců, protože poslanci (sami s morální integritou) by si přece za asistenty nevybírali někoho bez morální integrity.
Není-liž pravda?

Takže žádný problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Ladislav.Dvorak, Michaela.Skokanova, Roman.Pasek, Eva.Novakova, Petr.Vileta, Veronika.Murzynova, Klara.Kocmanova
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25664 poděkování
Dostal poděkování: 12239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 24 led 2020, 08:13

A já si k tomu dovolím dodat, že je z principu vhodnější tyto i jiné potencionálně konfliktní linie vůbec nevytvářet (samozřejmě, někdy je to obtížné).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Martin.Valasek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 719 poděkování

Příspěvek od Viktor.Derka » 24 led 2020, 09:04

Obdobně jako mi to vadilo u PKS JčK, nepovažuji tuto nominaci kvůli existujícím pracovněprávním vazbám na jiného člena RV za zcela ideální, nicméně problém to je řadově menší u orgánu o nižších desítkách členů, než u pětičlenného orgánů.
Naposledy upravil(a) Viktor.Derka dne 24 led 2020, 11:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Dan.Lestina
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
viktor.derka@pirati.cz
Profil na lide.pirati.cz

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28507 poděkování
Dostal poděkování: 21974 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 led 2020, 09:21

Já teda trošku nesouhlasím s tím, že pokud jsem ve střetu zájmů, tak se v kolektivních hlasováních musím zdržet.
Pravidla (komunální) říkají, že to mám hlásit.
Já mám pocit, že bych se musel zdržet všude, protože se podílí na práci v TO, FT, ZO, AO....
A popravdě, součástí rozpočtu je rozpočet republikového výboru. Takže by pro něj nikdo z republikového výboru nesměl hlasovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 8):
Frantisek.Kopriva, Eva.Novakova, Dan.Lestina, Jan.Hosek, Jan.Bednarik, Petr.Vileta, Jan.Novak, Veronika.Murzynova
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4952 poděkování
Dostal poděkování: 2952 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 24 led 2020, 10:13

Tomáš mě o svém záměru ucházet se o nominaci informoval. Sdělil jsem mu tedy možná rizika a nechal to na jeho uvážení.

Co se střetu zájmů týče, vždy jsem byl skeptický vůči kandidatuře lidí placených stranou do vedoucích pozic. Tady je situace ovšem jiná - Tomáš není placený klubem ani jiným stranickým týmem. Je placený z rozpočtu Kanceláře Poslanecké sněmovny, faktury podepisuji já, strana v tomto procesu nefiguruje. Samozřejmě je de facto je můj zaměstnanec, takže potenciální riziko ovlivňování tu je, jakkoliv se tady můžu dušovat, že nikdy ostatní členy RV během hlasování přímo nelobbuju (ve smyslu "hlasuj tak a tak").

Nechápu však argument střetem zájmů při hlasování o rozpočtu. RV je rozpočtový suverén a schvaluje i svůj vlastní rozpočet. Většina členů RV je ještě v nějakém jiném týmu. Já jako poslanec a člen RV se necítím ve větším střetu zájmů než jsem byl například jako tajemník ZO.

Já se při hlasování zdržím a konečné rozhodnutí přenechávám CF.
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* delegát do PACE, předseda skupiny přátel Tibetu atd.

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2123 poděkování
Dostal poděkování: 1800 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 24 led 2020, 10:38

No nalijme si čistého vína, v ideální stavu by měl mít člen RV, asistent poslance a především poslanec právě jednu funkci, s tou se plně ztotožnit, nebýt schizofrenně na několika židlích, a hlavně by měl mít plné ruce práce a neměl by mít čas na nic moc jiného. Ale nejsou lidi, tak je musíme čtvrtit. Takováhle omezení začnu podporovat od tak 10 000 aktivních členů. A rozhodně první pánové a dámy na holení je v tomto RP.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Jan.Hosek
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Příspěvek od Jan.Hosek » 24 led 2020, 11:12

Dan.Lestina píše:
24 led 2020, 10:38
Takováhle omezení začnu podporovat od tak 10 000 aktivních členů.
Nevím jestli bych byl pro tvrdé omezení. Ale já ostatní funkce zohledňuji ve hlasování už teď. Jen mi při minimální naplněnosti RV přijde 1/4 člověka navíc pořád lepší než 0 člověka.

Problém bych v tom viděl, kdyby významná část členů RV měla být zároveň asistenty poslanců, nebo poslanci, nebo .... automechaniky. Kdyby tam mělo být moc jedněch, tak už bych další členy ze stejné skupiny nepodporoval. Skoro každý z nás má šéfa, nebo někoho kdo ho teoreticky může ovlivňovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Dan.Lestina, Jan.Novak, Klara.Kocmanova

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25664 poděkování
Dostal poděkování: 12239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 24 led 2020, 13:01

Dalibor.Zahora píše:
23 led 2020, 11:35
Tak jdeme grilovat :) Tomáši tenhle post na MP máš na svědomí ty? Pokud nemáš, přijde ti ok?

https://www.facebook.com/mladipirati/ph ... 942097159/
Tomas.Guth.Jarkovsky píše:
23 led 2020, 21:14

Ahoj, mám ho na svědomí a stojím si za ním.
Proběhla nějaká porada, jestli má smysl dělat takovéto skoro bezpředmětné posty a sbírat relativně laciné lajky, ale rozhodl jsem že ano. Je to podle mě hezké vyjádřit soustrast a nějaký respekt a i kdyby to jen trochu přispělo k lepším vztahům mezi politickými organizacemi (nebo jejich mladými variantami), tak to podle mě za to stojí. Kdyby byl sdílený obsah stránky Mladí Piráti byly jenom takovéto postíky, tak je to více na pováženou, ale na proložení obsahových příspěvků to je podle mě v pořádku a vhodné.
Díky za odpověď, doplňující dotaz - uděláš podobný post až zemře Miloš Zeman?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Adam.Jaros, Vojtech.Pikal, Martin.Valasek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Tomas.Guth.Jarkovsky
Profese: student IT, asistent poslance
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 263 poděkování

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky » 24 led 2020, 14:33

Jan.Lipavsky píše:

To bych si úplně nebyl jistý. Například aktuálně vrátilo RV k přepracování stanovisko k migraci, na kterém s Frantou pracuji (jak jistě dobře víš :) )

Ano, ale zrovna úkolování resortního týmu považuji za celkem nepřímý vlivOFFTOPIC, který navíc zdá se není příliš silný, protože stanovisko nám tu leží už moc dlouho. Ale ano, neaktualizované stanovisko k migraci jde trochu i na mou hlavu.. Těžko se mi to říká, ale zrovna v tomto příkladu střet zájmů může být i pozitivum, protože zrovna tady bych měl velkou motivaci aby bylo stanovisko kvalitní a konsenzuální, protože kdyby nebylo, přidělávám si práci na dvou frontách, v RV i v EZO.

A co se týká rozpočtu klubu, tak zrovna tím se práce konkrétních poslanců ovlivňuje jen hodně těžko. Alokace času expertního týmu, a tedy většiny peněz, je stejně rozhodována poslanci samotnými pomocí určování priorit střednědobých cílů. Z pozice RV můžu v tomhle ohledu úpravou rozpočtu ovlivnit spíše třeba počet školení, četnost narozeninových oslav a pestrost nabídky ovoce při jednání klubů, a tím zraňuji stejně sebe jako Frantu.
Dalibor.Zahora píše:
24 led 2020, 13:01
...
Díky za odpověď, doplňující dotaz - uděláš podobný post až zemře Miloš Zeman?
Velmi pravděpodobně. Samozřejmě konkrétní znění nebo dokonce celá message bude určitě jiná a určitě k tomu proběhne na zulipu nějaká rozprava.
U něčeho takto důležitého bych určitě udělal i check s někým z MO, jestli je znění v pohodě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 4):
Adam.Jaros, Jan.Bednarik, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
Asistent poslance, vedoucí týmu Mladých Pirátů a místopředseda Young Pirates of Europe.
Člen MS Českobudějovicko a člen EZO rezortního týmu a taky občas něco dělám pro ZO.
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“