KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
Viktorie.Vidlakova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2019, 14:04
Profese: Studentka FM VŠE
Bydliště: Hvězdoňovice
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Viktorie.Vidlakova »

Ahoj, ahoj, ahoj. Moc se omlouvám, že na otázky odpovídám až teď, ale zkouškové je zkouškové a času bylo málo. Ovšem zkoušky jsou šťastně za mnou, takže jdu na to.

1. Preferovali byste své zastupitelské působení spíše v koalici či opozici?

Jsem toho názoru, že je vše o domluvě. Nepřipadá mi vhodné, aby jsme se za každou cenu cpali do koalice. "Jsme tam!" je sice hezká věc - důležitější mi však připadá, aby dané společenství fungovalo. Zase nechci být v pozici hlídače v opozici. Zkrátka, kdybych si měla vybrat, vyberu si koalici. Pracovali jsme na programu a naše témata se mi líbí. Budu ráda, když budeme uvádět náš program do praxe. Ale jak už jsem psala...ne za každou cenu...

2. Jak doposud spolupracujete a nově si představujete spolupráci s členy Pirátské strany na Vysočině?

Nejsem zrovna dlouho členkou, ale od začátku se účastním setkání krajského programového týmu. Jsem členkou MS Třebíčsko. Práce v krajském týmu mě velice baví. Piráti jsou prostě parta lidí, kteří mají velice podobné smýšlení jako já. V této skupině se opravdu cítím dobře. Kromě toho, že si ze zasedání vždy odnesu něco nového, můžu i já přispět něčím novým do debaty.

3. Kolik členů Pirátské strany v kraji znáte osobně a co jste udělali či plánujete dělat, aby vás znali více, jestliže plánujete reprezentovat v krajském zastupitelstvu?

Znám především ty Piráty, kteří se podílí na krajském programu. Ráda se budu účastnit návštěv místních sdružení v Kraji Vysočina. Chtěla jsem se účastnit i celorepublikových akcí, ale to mi bohužel čas při studiu nedovoloval.

4. Který ze stávajících potvrzených kandidátů do krajských voleb je vám nejsympatičtější a chtěli byste s ním sedět v zastupitelské lavici?


Všichni jsou super, ale přece jen bez Romana by ze mě asi ani žádná Pirátka nebyla, takže bych seděla ráda vedle něj (kromě toho, že politice rozumí, bych s ním mohla i vtipkovat :D ). To je pro mě známá tvá. Z těch pro mě nových je to bezpochyby naše lídryně! Žena na svém místě - má můj velký obdiv. No a v neposlední řadě je to Eva. Ta mi sedla na první pohled. Ale ráda budu sedět vedle každého Piráta. :)

5. Pokud byste byli jediní, kdo by teoreticky nepostoupil do 2. kola volby o 5. místo ze všech kandidátů v 1. kole, podpořili byste v 2. kole někoho? Pokud ano, koho a proč?

Vsadila bych na jednoho koně... :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktorie.Vidlakova za příspěvky (celkem 6):
Roman.Pasek, Eva.Novakova, Jakub.Smid, Jan.Brizdala, Jiri.Pykal, Jiri.Wiche

členka MS Třebíčsko
místostarostka obce Hvězdoňovice

Uživatelský avatar
Viktorie.Vidlakova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2019, 14:04
Profese: Studentka FM VŠE
Bydliště: Hvězdoňovice
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Viktorie.Vidlakova »

A byla jsem upozorněna na další otázky, takže pokračuji...

1. Kdybyste měli možnost navýšit libovolnou položku v rozpočtu. Která by to byla?

Každá položka v rozpočtu je důležitá a stála by za navýšení. Ovšem když vidím stav životního prostředí a klimatické změny, tak se děsím dalšího vývoje nejen naší země, ale i světa. Kůrovcová kalamita, nedostatek vody, ale i nedůslednost obyvatel v třídění odpadů a velké podniky, které životní prostředí nijak nezajímá.

2. Kdyby to neprošlo, které položky by byly další v pořadí? (alespoň dvě)

Zdravotnictví a školství jsou další témata, za která bych dále bojovala.

3. Kraj pořádá různé společenské akce. Byli jste někdy na nějaké? Chodili byste na ně?

Pokud mi to čas dovolí, tak se ráda účastním všech akcí. Miluju společnost...

4. Pokud byste byli požádáni o schůzku, sešli byste se s
a) premiérem
b) prezidentem
c) komunistou
d) okamurovcem
e) obšťatňujícím nenovinářem
f) lobistou z Kronospanu
a jak byste se zachovali?


Sešla bych se se všemi, protože mi to připadá jako slušnost. Vyslechla bych si, co by mi daná osoba chtěla (a u některých bych si myslela zkrátka své). Dále bych se slušně rozloučila, popřípadě domluvila na dalším jednání. A o všem bych informovala své kolegy.

5. Je pro vás přijatelnější slepě důvěřovat kolegům u hlasování nebo striktně dodržovat demokratické minimum?

Hájím demokracii dost dlouho a ani v tomto případě nehodlám dělat výjimku - demokratické minimum! Navíc se řídím dle svého úsudku. Mám svůj názor a ráda se za něj postavím.

6. Chodíte na akce pořádané v JiPiCe a pokud ne, proč?

Stejně jako u společenských akcí...pokud čas dovolí.

7. Když bude většina populace v kraji chtít něco nepřijatelného, např. spalovnu odpadu v Jihlavě, jak byste postupovali?

Ze začátku budu lehce nerudná a smutná, ale nač stahovat kalhoty,...základem by byla debata o odpadech samotných a dále tuto debatu rozvíjet k likvidaci odpadů. Ukázat lidem, v čem jsou (výhody) a nevýhody spaloven a snažit se jim ukázat lepší cestu.

8. Kolik funkcí soustředěné do jedné osoby jste ochotni ještě tolerovat? Jak u Piráta, tak u případného koaličního partnera?

K této otázce nejsem ještě nijak postavena. Je to dosti individuální. Pokud tím člověk žije a svou práci vykonává svědomitě, může mít více funkcí. Ale pokud na to člověk není připraven nebo zkrátka nemá čas, měl by se věnovat funkci jedné - a to pořádně.

9. Jak byste informovali o své činnosti členskou základnu?

Nejspíše na fóru.

10. Zahrajete si se mnou Monopoly?

Ráda...pokud si se mnou někdo zahraje Carcassonne. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktorie.Vidlakova za příspěvky (celkem 6):
Jakub.Smid, Eva.Novakova, Roman.Pasek, Jan.Brizdala, Jan.Posvar, Jiri.Pykal

členka MS Třebíčsko
místostarostka obce Hvězdoňovice

Uživatelský avatar
Jakub.Smid
Příspěvky: 54
Registrován: 09 kvě 2016, 15:45
Profese: zahradník
Bydliště: Šlapanov
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jakub.Smid »

Eva.Novakova píše: 20 led 2020, 12:16 Kuba jen provokuje, myslím ❤️
Tak trochu, ale vysvětlení s odkazem na jř myslím neuškodí ;) :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Smid za příspěvek:
Eva.Novakova
Žiju tak, abych měl co vyprávět vnoučatům.
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Posvar »

V hlasování o sedmé místo v prvním kole hlasovalo 31 členů, počet hlasů pro postup do druhého kola je tedy 16.

Výsledky:
Roman Pašek 20
Jakub Šmíd 13
Jan Kerber 11
Miroslav Vácha 20
Ivo Bártík 5
Jiří Pykal 17
Vojtěch Prchal 12
Viktorie Vidláková 7
Jiří Svoboda 13
Milan Daďourek 19
Václav Honzl 7
Zdržuji se 0

Do druhého kola postupují @Roman.Pasek, @Miroslav.Vacha, @Jiri.Pykal a @Milan.Dadourek. Hlasování bude za chvíli zahájeno.

EDIT: Hlasování zahájeno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 8):
Blanka.Lednicka, Ondrej.Tuma, Milan.Dadourek, Roman.Pasek, Jiri.Wiche, Jiri.Pykal, Michaela.Vodova, Irena.Bacinova

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4564 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Děkuji za hlasy. A hlavně děkuji všem, kteří hlasují. :)
Budu teď dva týdny mimo kontakt, takže mě, prosím, omluvte, že nebudu reagovat. Mějte hezké dny

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Roman.Pasek »

Také děkuji za hlasy a gratuluji ostatním postupujícím. Jsem rád, že je z koho vybírat i ve druhém kole :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Wiche, Jiri.Pykal, Eva.Novakova, Miroslav.Vacha, Michaela.Vodova, Jiri.Svoboda.HB, Jan.Brizdala

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Jiri.Pykal
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2012, 19:24
Profese: Místostarosta Města Telče
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Pykal »

I já děkuji za hlasy a těším se na druhé kolo :-) ahoj
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Pykal za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Wiche, Eva.Novakova, Miroslav.Vacha, Roman.Pasek, Michaela.Vodova, Jiri.Svoboda.HB, Jan.Brizdala
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Já také děkuji za Vaše hlasy i za Vaši důvěru. Druhé kolo bude napínavé. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvky (celkem 9):
Eva.Novakova, Petr.Kozel, Roman.Pasek, Hana.Hajnova, Michaela.Vodova, Jiri.Svoboda.HB, Jiri.Pykal, Jiri.Wiche, Jan.Brizdala
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Posvar »

V druhém kole o sedmé místo hlasovalo 32 lidí.

Výsledky:
Roman Pašek 10
Miroslav Vácha 9
Jiří Pykal 3
Milan Daďourek 10
Zdržuji se 0

Při rovnosti hlasů se zohledňuje výsledek z prvního kola. Gratuluji @Roman.Pasek.

OFFTOPIC§ 12 Hlasování
...
(3) Pokud se celostátní fórum neusnese na jiném hlasovacím systému, hlasuje se takto:
...
b) V druhém kole se hlasuje o tom, který z podporovaných návrhů má být upřednostněn. Hlasující může dát přednostní hlas tolika možnostem, kolik má celostátní fórum vybrat. Vybrány jsou možnosti v pořadí podle počtu přednostních hlasů, v případě rovnosti podle počtu hlasů v prvním kole a pak podle losu.


EDIT: Hlasování v prvním kole o osmé místo bylo zahájeno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Jan.Kerber, Jiri.Wiche

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1085
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1768 poděkování
Dostal poděkování: 1839 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Hana.Hajnova »

@Jan.Posvar v hlasování je chyba - mezi kandidáty figuruje již zvolený Milan ;) kterému tímto gratuluji :)

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“