Nominace Martina Rejmana na pozici vedoucího AO

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci?

Ano
53
40%
Ne
49
37%
Zdržuji se
31
23%

Celkem hlasujících: 114 - Celkem hlasů: 133

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Profese: magician
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování

Re: Nominace Martina Rejmana na pozici vedoucího AO

Příspěvek od Martin.Rejman » 24 led 2020, 10:08

Milus.Kotisova píše:
24 led 2020, 09:52
...
Miluš, děkuji za velice pěkné zhodnocení situace. Až se potkáme osobně, jistě budeš ráda za pár kuriózních faktů ze zákulisí, co dále doplní obrázek :-)
Milus.Kotisova píše:
24 led 2020, 09:52
Děkuji Martinovi, že zmínil jako spoluautora Piroplácení Jarmila Halamíčka. A tím považuji celou věc za uzavřenou. Jsem ráda, že ušetřil straně peníze - v konečném důsledku. A to, že se všichni do jednoho můžeme neustále zlepšovat v otevírání se spolupráci s druhými a sdílení ve směru od sebe k druhým, to je jasné. Sdílení od jiných k nám, to je totiž hračka. To považujeme za samozřejmost.
Však významně pomohl a jeho kus kódu tam funguje dodnes :-) A ano, straně to rozhodně ušetřilo finance. Navíc, pokud jsme neopustili zásadu "náš program aplikujeme na sobě", tak to byla jediná správná cesta.

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Martin.Rejman » 24 led 2020, 10:18

Jan.Lipavsky píše:
24 led 2020, 09:43
Martin jiz ve vedeni jednoho odboru selhal. Nemel by tak dostavat sanci ridit jiny odbor.
Vylepšení situace mohl pomoci kdokoliv z RP, RV nebo třeba Kanceláře strany. Ta situace nevznikla ze dne na den. Měla svoje příčiny, a jsem rád, že jsem se mohl poučit hned v několika různých rovinách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ondrej.Tuma

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22487 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 24 led 2020, 10:35

Mám na Martina jeden dotaz (který jako bývalý vedoucí AO položit musím, protože jde o důležitou součást agendy).
Jak se cítíš na roli předsedajícího jednáním celostátního fóra? Případně na rozšíření týmu předsedajících, na které bys tuto činnost mohl delegovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Lucie.Spacilova, Jan.Bednarik, Rostislav.Reha
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9113 poděkování
Dostal poděkování: 5167 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 24 led 2020, 10:37

Dalibor.Zahora píše:
23 led 2020, 21:07
Jenom faktická, ono se to bohužel často plete a to bohužel i v realitě, ale RP není nadřízeno vedoucím odborů.
Takže žádný místopředseda nebo místopředsedkyně není nadřízený žádného zvoleného vedoucí odboru. V podstatě mají podobnou legitimitu od CF, jen jinak specifikovanou.
No v něčem RP nadřízené je. Konkrétně ve všech působnostech, které nemají odbory jako své výlučné.

Jinak situace s Piroplacením byla složitá. Je fakt, že má Martin velkou zásluhu, že zabránil tomu mnohem horšímu řešení, ale ty problémy ohledně licence, které pak dělal, byly fakt trapas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Jan.Novak, Antonin.Stogr, Ivo.Vlasaty
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 2414 poděkování
Dostal poděkování: 1951 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 24 led 2020, 11:10

Dalibor.Zahora píše:
24 led 2020, 09:42
Ivor.Kollar píše:
24 led 2020, 09:13
...Zaroven vie Martin v pripade ze je o niecom presvedceny byt velmi tvrdohlavy, takze potencial na buduce konflikty tu urcite je.
Tak já myslím, že ta tvrdohlavost se právě na tuhle pozici z velmi dobrých důvodů právě hodí.
Ano, v běžném provozu to může být problém, ale tak zas nepředpokládám, že by AO musel nutně být jednomužná instituce. Třeba se najdou dobrovolnici pro některou agendu.
Tak si ho nominuj sam a nepros ostatni at to za Tebe udelaji. Coz se bohuzel stalo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Martin.Rejman » 24 led 2020, 11:10

Martin.Kucera píše:
24 led 2020, 10:35
Mám na Martina jeden dotaz (který jako bývalý vedoucí AO položit musím, protože jde o důležitou součást agendy).
Jak se cítíš na roli předsedajícího jednáním celostátního fóra? Případně na rozšíření týmu předsedajících, na které bys tuto činnost mohl delegovat?
Děkuji za dotaz (asi první), a navíc ... konstruktivní :-) .

Předsedání jednání může být náročné, ale je to zajímavá činnost. Jak píšeš, rozšířit tým předsedajících je jistě potřebné, stejně jako přenést tyto kvality do krajů - tj. mít ideálně jednoho předsedajícího v každém kraji a daný standard, jak se předsedání (a hlavně pak moderování) provádí. OFFTOPICHodně by nám v tom pomohla i nějaká lepší diskusní platforma, ale to je již na delší diskusi a asi nikoliv zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Milus.Kotisova

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 2414 poděkování
Dostal poděkování: 1951 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 24 led 2020, 11:46

Michaela.Skokanova píše:
24 led 2020, 09:47
Jan.Lipavsky píše:
24 led 2020, 09:43
Martin jiz ve vedeni jednoho odboru selhal. Nemel by tak dostavat sanci ridit jiny odbor.
I kdyby to byla pravda (což nedokážu posoudit), tak nedávat lidem další šance je trošku proti humanistickým principům... Ještě, že jsi poslanec a ne třeba sociální pracovník :roll:
Jako, udělám boty jako prase, pak řeknu "é, to bylo tenkrát, teď je může bejt jiný, ne? mrk mrk" a my dáme rovnou šanci na vysoké stranické funknci? Ať si jí Martin odpracuje, ať ukáže, že na sobě zapracoval, ať se dobrovolnicky podílí na AO a pak nechť, potom co činy dokáže změnu, dostane novou šanci. Vedoucí AO není azylák pro bezdomovce.
Já se upřímně děsím chvíle, kdy by vedoucí AO Martin Rejman zase vesele prohlašoval, že přístupy pro KK nezřídí, protože je neděle, a když ho otravuju, tak riskuju, že milostivě to nikdy neudělá, protože už se mu nebude chtít.

Mimochodem místo toho aby tu padlo "Jo, byla doba, kdy jsem to neunesl a choval jsem se blbě, mrzí mě to, udělám všechno proto, aby se to neopakovalo", tak si tu čtu další poloarogantní odpověď "To bylo před půl rokem, teď by to mohlo bejt jiný, ne?"

Pokud nebude mít Martin Rejman protikandidáta, tak radši nominuju Štěpána Štrébla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Hoskovec, Frantisek.Navrkal

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22487 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 24 led 2020, 11:51

Martin.Rejman píše:
24 led 2020, 11:10
Martin.Kucera píše:
24 led 2020, 10:35
Děkuji za dotaz (asi první), a navíc ... konstruktivní :-) .

Předsedání jednání může být náročné, ale je to zajímavá činnost. Jak píšeš, rozšířit tým předsedajících je jistě potřebné, stejně jako přenést tyto kvality do krajů - tj. mít ideálně jednoho předsedajícího v každém kraji a daný standard, jak se předsedání (a hlavně pak moderování) provádí.
Děkuji a rovnou navážu.
Dokázal by sis (dejme tomu přes víkend) projít v každém kraji aspoň jedno jednání z poslední doby a zjistit, zda se v něm předsedající dopustil nějakých chyb a jakých? Výsledky pátrání stačí samozřejmě prezentovat anonymizovaně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Martin.Smida, Frantisek.Navrkal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Lucie.Spacilova
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 507 poděkování
Dostal poděkování: 222 poděkování

Příspěvek od Lucie.Spacilova » 24 led 2020, 11:52

Ivor.Kollar píše:
24 led 2020, 09:13
Uprimne, nie som si vnutorne isty nakolko je Martin na poziciu vhodny.

Na jednej strane, mne osobne sa s Martinom spolupracovalo dobre, ked sa mi uz raz podarilo vysvetlit mu *preco* nieco potrebujeme, zariadil to +- rychlo a iniciativne. Zaroven ma Martin ako matfyzak sklony k automatizacii, a myslim ze by v AO skutocne automatizoval vsetko co aspon trochu automatizovat ide.

Na druhu stranu chapem ze su typy ludi (hlavne direktivnejsi ludia ktori hovoria skor *co* je potrebne spravit, nez *preco*), ktorym sa s Martinom spolupracuje vyslovene tazko. A zrovna v pozicii veduceho AO sa castym kontaktom s exekutivou strany vyhnut nebude moct. Zaroven vie Martin v pripade ze je o niecom presvedceny byt velmi tvrdohlavy, takze potencial na buduce konflikty tu urcite je.

Od toho tu je zástupnost a třeba já naštěstí patřím do skupiny, která umí věci podávat tak, že je Martin chápe.
A v prvním bodě s tebou souhlasím, moje první reakce na jeho nominaci byla: "Fajn, konečně někdo, kdo by si uměl vyrobit sám elektronickou přihlášku člena!" - což v praxi velmi pomůže a to ne jen ve směru AO -> členská základna, ale i v tom opačném.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme."
T.A.Edison

Lucie.Spacilova
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 507 poděkování
Dostal poděkování: 222 poděkování

Příspěvek od Lucie.Spacilova » 24 led 2020, 12:04

@Martin.Rejman
Za sebe mám otázky:
1) Jakým způsobem by si změnil funkčnost AO (co by si zautomatizoval) nebo jinak změnil?
2) V jakém časovém horizontu?
3) Jak si představuješ tým AO - rozdělení práce?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Milus.Kotisova
Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme."
T.A.Edison

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“