Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Odpovědět
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Robert.Magni píše: 20 led 2020, 12:16 Krátké nepodmíněné tresty je možno stále dávat,jen je to nesmysl - už konečně existují ,,nákotníky,, a je potřeba jít tímhle směrem
Doufala jsem, že se vyjádří přímo Mikuláš Ferjenčík, protože on ten kulatý stůl diskutujícím sliboval a také to uváděl jako jeden z důvodů, proč tenkrát na ústavně právním výboru hlasoval tak jak hlasoval. Vyšel i článek v pir. listech na toto téma a pokud nyní olajkuje komentář uvádějící, že je to nesmysl, nevypadá to moc konzistentně.
Pokud se bavíme o množírnách, předpokládám, že je myšlen chov, kde dochází k produkci štěňat/koťat za účelem zisku a zároveň tam dochází k týrání zvířat. Jestli provozovatelé tohohle jsou obyčejní hodní lidé, které je potřeba nechat žít, chudáky, pak asi nemám slov, jen němý úžas. Chov s PP může taky vypadat všelijak, to nerozporuju, ale na tyto chovatele se aspoň vztahuje vyhláška 21/2013.
Neúčinnou buzeraci zatím spatřuju ve změnách ve veterinárním zákoně. Povinné čipování psů nejdřív od 6 měs., tedy úplně k ničemu, pak od tří měsíců nebo nejpozději při změně majitele už zavání tím, že někdo projevil náznak zamyšlení, ale bez povinného centrálního registru je to furt k ničemu, nějaký prý bude, ale dávalo by větší smysl spustit to až vše naráz. A stejně, kdo bude oprávněn tam zapisovat, chovatel/majitel? Pak je to na h..., množitel objedná čipy na ali a nabodá je sám, zákon nyní splněn, později vyplní falešnou adresu, pokud se vůbec obtěžuje. Veterinář? Pak jsem zvědavá, kdo tam nahází ta kvanta psů načipovaná teď. A hlášení nečipovaných psů, mno, přišel nám oběžník, že svs uvítá, když jim to budeme hlásit:-) aneb udejte dobrovolně svého klienta. Jsem na tohle fakt zvědavá.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5559
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22543 poděkování
Dostal poděkování: 4546 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Robert.Magni »

Pokud se bavíme o množírnách, předpokládám, že je myšlen chov, kde dochází k produkci štěňat/koťat za účelem zisku a zároveň tam dochází k týrání zvířat
Přesně - tady se míchají automaticky dvě věci dohromady a tváří se to jako že co množírna,to tyran.
Jenže to tak není.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
anonym19005
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 14 dub 2018, 09:12
Profese: předsedkyně spolku
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od anonym19005 »

Anna.Ungerova píše: 21 led 2020, 17:07
Robert.Magni píše: 20 led 2020, 12:16 Krátké nepodmíněné tresty je možno stále dávat,jen je to nesmysl - už konečně existují ,,nákotníky,, a je potřeba jít tímhle směrem
Doufala jsem, že se vyjádří přímo Mikuláš Ferjenčík, protože on ten kulatý stůl diskutujícím sliboval a také to uváděl jako jeden z důvodů, proč tenkrát na ústavně právním výboru hlasoval tak jak hlasoval. Vyšel i článek v pir. listech na toto téma a pokud nyní olajkuje komentář uvádějící, že je to nesmysl, nevypadá to moc konzistentně.
Pokud se bavíme o množírnách, předpokládám, že je myšlen chov, kde dochází k produkci štěňat/koťat za účelem zisku a zároveň tam dochází k týrání zvířat. Jestli provozovatelé tohohle jsou obyčejní hodní lidé, které je potřeba nechat žít, chudáky, pak asi nemám slov, jen němý úžas. Chov s PP může taky vypadat všelijak, to nerozporuju, ale na tyto chovatele se aspoň vztahuje vyhláška 21/2013.
Neúčinnou buzeraci zatím spatřuju ve změnách ve veterinárním zákoně. Povinné čipování psů nejdřív od 6 měs., tedy úplně k ničemu, pak od tří měsíců nebo nejpozději při změně majitele už zavání tím, že někdo projevil náznak zamyšlení, ale bez povinného centrálního registru je to furt k ničemu, nějaký prý bude, ale dávalo by větší smysl spustit to až vše naráz. A stejně, kdo bude oprávněn tam zapisovat, chovatel/majitel? Pak je to na h..., množitel objedná čipy na ali a nabodá je sám, zákon nyní splněn, později vyplní falešnou adresu, pokud se vůbec obtěžuje. Veterinář? Pak jsem zvědavá, kdo tam nahází ta kvanta psů načipovaná teď. A hlášení nečipovaných psů, mno, přišel nám oběžník, že svs uvítá, když jim to budeme hlásit:-) aneb udejte dobrovolně svého klienta. Jsem na tohle fakt zvědavá.
Veterinářka mi při čipování dala přes čárový kód razítko a podpis, protože to je důkaz, že si to člověk nenabodal sám. No a při dalším očkování proti vzteklině by se vidělo, kdo si to bodnul sám, když mu bude chybět razítko. Ale razítko nikde není uvedeno jako povinnost, tak to asi neklapne.
1) množírny stejně nebudou čipovat, ani registrovat
2) lidé jsou chytří a i to razítko si vyrobí sami
3) za malý úplateček se i některý veterinář a nebo ze známosti podepíše že čipoval, i když to tak není
4) veterinář očipuje i štěňata neočipované matky, protože nemá povinnost to kontrolovat, ale i kdyby se to kontrolovalo, jako matka se dá podstrčit jakákoliv jiná fena
5) stejně tak v evidenci vrhů pokud bude mít fena častěji štěňata než 3x za 2 roky, jednou to prostě napíšou na jinou fenu
6) stát vyžaduje čipování, tak by ho měl i zaplatit, je spousta chudých lidí, kteří na to prostě nemají peníze.
Za mne, až bude registr pod SVS, tak čipování bude mít smysl pro nalezení majitele psa který utekl, ale proti množírnám to nepomůže. Veterináři by měli hlásit pouze to, pokud jim někdo řekne, že koupil štěně bez čipu. A měli by pak nahlásit prodávajícího, ne kupujícího. Ale takoví lidé, kteří takové štěně koupí většinou neví, od koho štěně koupili, protože ten člověk jim ho někam doveze a kupní smlouvu nedá. Navíc si myslím, že většina lidí ani neví, že štěně musí odcházet nově už od chovatele čipované.
Ale protože český člověk je chytrý člověk, tak ať už se udělají jakákoliv opatření, on vždycky nějakou skulinu najde. Češi jsou prostě koumáci. I kupní smlouva může obsahovat falešné údaje, pokud si navzájem nepřekontrolují občanky.......
Život je nepřetržitá řada průserů, nepravidelně po sobě jdoucích...
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5559
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22543 poděkování
Dostal poděkování: 4546 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Robert.Magni »

Teprve loni u nás na vsi dokázali zázrak.... Počítač naucili je upozornovat,kdo ještě nezašel zaplatit roční poplatek za psa... :D

Ale stále obec neví,kdo psa nemá nahlášenýho.... ( já kupodivu za podkapnáka poctivě platím)
Čipování na tomhle nic nezlepší,tady máme i kuřáckou hospodu,na blbosti z Prahy se tu moc nehraje....

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Robert.Magni píše: 21 led 2020, 17:40
Pokud se bavíme o množírnách, předpokládám, že je myšlen chov, kde dochází k produkci štěňat/koťat za účelem zisku a zároveň tam dochází k týrání zvířat
Přesně - tady se míchají automaticky dvě věci dohromady a tváří se to jako že co množírna,to tyran.
Jenže to tak není.
Ten pojem dlouho nebyl v žádné legislativě definován, takže můžeme mít různé představy, pro mě je ten pojem vždy spojen s týráním a nevyhovujícími podmínkami. Přemýšlím, jak bych nazvala "množírnu" bez týrání, asi prostě chov.
V novele zákona proti týrání by ta definice již být měla, a to, co jsem našla, zmiňuje chov a rozmnožování zvířat spojené s týráním, s tím, že to ani nemusí být kvůli zisku. Zní to docela rozumně.
Jirina.Ciprova píše: 21 led 2020, 18:05
V podstatě se vším souhlas, žádná razítka přes čárové kódy opravdu dávat nemusíme a ani by to nestačilo, nakonec by s každým očkovákem musely být byrokratické tanečky na úrovni petpasu a stejně by to postihlo akorát ty zákona dbalé. Nesouhlasím asi akorát s tím, že by stát měl čipování platit, nikdo nikoho nenutí zvíře vlastnit, s chovem zvířete vznikají i mnohem větší náklady a pokud někdo nemá ani pětikilo na čip, jak se chce o zvíře postarat, až onemocní.
Uživatelský avatar
anonym19005
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 14 dub 2018, 09:12
Profese: předsedkyně spolku
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od anonym19005 »

Anna.Ungerova píše: 21 led 2020, 19:19
V podstatě se vším souhlas, žádná razítka přes čárové kódy opravdu dávat nemusíme a ani by to nestačilo, nakonec by s každým očkovákem musely být byrokratické tanečky na úrovni petpasu a stejně by to postihlo akorát ty zákona dbalé. Nesouhlasím asi akorát s tím, že by stát měl čipování platit, nikdo nikoho nenutí zvíře vlastnit, s chovem zvířete vznikají i mnohem větší náklady a pokud někdo nemá ani pětikilo na čip, jak se chce o zvíře postarat, až onemocní.


..myslela jsem stávající psy, ne štěňata. Ale chápu, že je to nereálné. Zákon vznikl v době, kdy již měli chovatelé zvířata v držení, proto by jim stát měl novou povinnost uhradit. U štěňat je to samozřejmost, noví majitelé s tím musí počítat a vlastně si to zaplatí v ceně štěněte. No a s tím postaráním až bude pes nemocný ..........myslím že dobře 50% lidí nemá dostatek prostředků na nákladnou léčbu nemocného psa, nebo operaci, ale psa se nevzdají a já se nedivím, ale do tohoto tématu nechci zabíhat.
Život je nepřetržitá řada průserů, nepravidelně po sobě jdoucích...
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Jirina.Ciprova píše: 21 led 2020, 19:44
Anna.Ungerova píše: 21 led 2020, 19:19
..myslela jsem stávající psy, ne štěňata. Ale chápu, že je to nereálné. Zákon vznikl v době, kdy již měli chovatelé zvířata v držení, proto by jim stát měl novou povinnost uhradit. U štěňat je to samozřejmost, noví majitelé s tím musí počítat a vlastně si to zaplatí v ceně štěněte. No a s tím postaráním až bude pes nemocný ..........myslím že dobře 50% lidí nemá dostatek prostředků na nákladnou léčbu nemocného psa, nebo operaci, ale psa se nevzdají a já se nedivím, ale do tohoto tématu nechci zabíhat.
Jasné, trochu ze mě promluvil můj kousek vyhoření. Jinak musím uznat, že mi je taky proti srsti povinnost načipovat šestnáctiletého psa sedmdesátiletých majitelů a vůbec si kladu otázku, jak zásadně by boj proti množírnám utrpěl, kdyby se povinnost čipování týkala jen psů narozených od 1.1.2020. Jasně, nějakou přechodnou dobu by v tom byl bordel a prostor pro čachry s věkem, ale vzhledem k tomu, že stejně není registr... Jenže to už je teď jedno.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše: 21 led 2020, 11:36
Petr.Vileta píše: 20 led 2020, 16:39
Robert.Magni píše: 20 led 2020, 15:27 ... já zase znám množitele.
Tak šup, šup. :P https://goo.gl/maps/pdCESG6qwmpSuVBC9
Nasrat. Já stojím na straně obyčejných lidí,ne elit co chtějí zákony sobě na míru.
Píšeš "znám množiče" a já ti říkám "běž to oznámit policajtům". Pokud chápeme množiče stejně, tedy jako člověka, který je bezohledný ke zvířatům a chová je jen pro zisk, navíc možná i zatajuje daně, tak je v pořádku ho oznámit a ještě na to být veřejně hrdý. Já množiče bere za stejného mizeru, jako vykradače aut.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Anna.Ungerova píše: 18 led 2020, 18:03 Před pár měsíci jsem v souvislosti s tímto tématem zaznamenala od @Mikulas.Ferjencik příslib, že se na poli ústavně právního výboru uskuteční kulatý stůl na téma komplexnějších změn v trestním zákoně tak, aby byla možnost dávat krátké nepodmíněné tresty. Proběhlo to, je z toho nějaký výstup?


Seminář proběhl, výstup je například zde - https://www.ceska-justice.cz/2019/10/ku ... IRQG26oIlU

Nyní je potřeba důsledněji prozkoumat efekt možných krátkých nepodmíněných trestů, na které se názory odborníků různí (viz seminář).

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše: 22 led 2020, 09:48 Seminář proběhl, výstup je například zde - https://www.ceska-justice.cz/2019/10/ku ... IRQG26oIlU
Podle jeho slov existuje mezi odsouzenými dost případů lidí, kterým je uložen podmíněný trest, ale oni to nepochopí, následně dostanou trest obecně prospěšných prací, znovu to nepochopí, to se několikrát opakuje a pak dostanou pět let ve vězení. Tam se stávají recidivistou, řekl soudce, který uvedl i čísla: Průměr Evropy je 100 vězněných osob na sto tisíc obyvatel, zatímco v ČR je to 200 osob na sto tisíc obyvatel. Podle soudce Jana Kadlece by velké části pachatelů pomohlo, pokud by po prvním alternativním trestu dostali krátký trest vězení. „Stačí měsíc a ta osoba funguje jinak. Zejména u mladistvých je šokový efekt velký. Osoba si situaci začne uvědomovat a začne se korigovat,“ řekl doslova místopředseda Městského soudu v Praze s tím, že Vězeňská služba bude určitě říkat, že krátké tresty se nevyplatí. „Já jsem přesvědčen, že ano,“ řekl soudce Kadlec.
To si myslím i já. Dokud nepřijde šok, ne že to nepochopí, oni se tomu vysmějí. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“