KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Protože 23.1. máme KET, tak volím 29.1.
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

29.1. Taky vidím reálně :)
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tak bohužel jelikož jeden z trustees nešťastnou náhodou přišel o klíč, nelze hlasování dešifrovat a musíme si ho zopakovat.
Nové hlasování zde - https://helios.pirati.cz/helios/e/kf-ms ... tky-1-opak a zařadil jsem tedy i ony dva opozdilce.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Martin.Kucera píše: 21 led 2020, 17:18 Tak bohužel jelikož jeden z trustees nešťastnou náhodou přišel o klíč, nelze hlasování dešifrovat a musíme si ho zopakovat.
Nové hlasování zde - https://helios.pirati.cz/helios/e/kf-ms ... tky-1-opak a zařadil jsem tedy i ony dva opozdilce.
Ktery trustee prisel o klic?
Taknejak nerozumim tomu, proc teda pri opakovani hlasovani zarazujes jiny pocet kandidatu nez pri puvodnim, ktere opakujeme. Dovoluji si vznest namitku (protoze hlasovani o zarazeni dopadlo tak jak dopadlo, nehlasoval jsem tam, ale ctim vuli KF).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
anonym81499, Romana.Korosi, Radek.Simkanic

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

anonym28341
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 80
Registrován: 18 zář 2019, 13:33
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od anonym28341 »

Martin.Kucera píše: 21 led 2020, 17:18 Tak bohužel jelikož jeden z trustees nešťastnou náhodou přišel o klíč, nelze hlasování dešifrovat a musíme si ho zopakovat.
Nové hlasování zde - https://helios.pirati.cz/helios/e/kf-ms ... tky-1-opak a zařadil jsem tedy i ony dva opozdilce.
Piráti dnes mi došlo, že probíhá opakované hlasování na pozici 6 - 8 na kandidátku do krajských voleb a to z důvodu :
bohužel si musíme 1. kolo hlasování o pozicích 6-8 zopakovat, jelikož původní hlasování nelze dešifrovat

Ptám se, proč je teda v tomto opakovaném kole o jednoho kandidáta více?
Jak často tato chyba v minulosti nastala? Sorry na mě to opět zanechává zvláštní pachuť, která nemá s transparentnosti pirátů nic co dočinění, ale na to jsme si již někteří zvykli že 😂
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Andreas.Drastik píše: 21 led 2020, 19:02 Jak často tato chyba v minulosti nastala?
Ja si takovy pripad priznam se nepamatuju. To riziko tu bohuzel je, kdyz se trustees pouzivaji, i kdyz nikoho z nejakeho umyslu fakt nepodezrivam.
Ale opakovane hlasovani by formalne nemelo byt pozmenene hlasovani, imho, a kdyz, tak by to mela byt vule KF a ne predsedajiciho.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

MarianB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 680
Registrován: 04 dub 2016, 21:13
Dal poděkování: 1004 poděkování
Dostal poděkování: 1146 poděkování

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od MarianB »

Rostislav.Reha píše: 21 led 2020, 18:23Taknejak nerozumim tomu, proc teda pri opakovani hlasovani zarazujes jiny pocet kandidatu nez pri puvodnim, ktere opakujeme. Dovoluji si vznest namitku (protoze hlasovani o zarazeni dopadlo tak jak dopadlo, nehlasoval jsem tam, ale ctim vuli KF).
Z toho, že návrh Pavlíny na opakování v té době probíhajícího hlasování nebyl schválen, bych nedovozoval vůli KF nezařadit do nového hlasování další kandidáty. Například já jsem hlasoval proti opakování hlasování, protože jsem nechtěl celý proces volby prodlužovat a komplikovat (Martin např zmíňoval problém s hledáním nových trustees), ale když se hlasování bude muset zopakovat z technických důvodů, nemám nic proti tomu, aby byli zařazeni i další kandidáti.

If we have data, let's look at the data.
If all we have is opinions, let's go with mine.

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Děkuji Martinovi za dobrý úmysl, zda byl procedurálně správně, to nevim, ale co se týče mé kandidatury, tak nemám potřebu se boxovat do této části hlasování, pokud již jednou KF 9 hlasy řeklo, že si to nepřeje. I když bych tedy mohla podat námitku proti Rosťově námitce a hledat argumenty, proč je to teď v pohodě, tak nepodám, neb bychom se do toho mohli slušně zašmodrchat a zbytečně vše prodlužovali. Tak jako tak mám naši vnitrodemokracii ráda. :)
Co se týče Andreasova podezření, já v tom zlý úmysl nevidím, neb Pirát vždy předpokládá dobrou vůli.. Takže se prostě něco technicky zadrhlo, to je vše. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 2):
MarianB, Romana.Korosi
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Martin.Kucera »

Rostislav.Reha píše: 21 led 2020, 18:23
Martin.Kucera píše: 21 led 2020, 17:18 Tak bohužel jelikož jeden z trustees nešťastnou náhodou přišel o klíč, nelze hlasování dešifrovat a musíme si ho zopakovat.
Nové hlasování zde - https://helios.pirati.cz/helios/e/kf-ms ... tky-1-opak a zařadil jsem tedy i ony dva opozdilce.
Ktery trustee prisel o klic?
Ten který nedešifroval - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... stees/view
Taknejak nerozumim tomu, proc teda pri opakovani hlasovani zarazujes jiny pocet kandidatu nez pri puvodnim, ktere opakujeme. Dovoluji si vznest namitku (protoze hlasovani o zarazeni dopadlo tak jak dopadlo, nehlasoval jsem tam, ale ctim vuli KF).
Jak mezitím napsal Marian - z toho, že členstvo nepodpořilo návrh na opakování probíhajícího hlasování, nelze nijak odvodit, jak by se stavělo k zařazení opozdilců v situaci, kdy je opakování vynuceno technickým problémem. A protože zjišťování tohoto postoje by zabralo další čas (který nemáme), vyhodnotil jsem že méně škody napáchá jejich zařazení (pokud s ním někdo nesouhlasí, zkrátka dotyčné v hlasování nepodpoří, takže pokud bude nesouhlasit většina hlasujících, dotyční neprojdou do 2. kola) než nezařazení.
Andreas.Drastik píše: 21 led 2020, 19:02Jak často tato chyba v minulosti nastala?
Vím minimálně o jednom dalším případě v jiném kraji, ale mohlo jich být i více, na sledování všech hlasování ve věech krajích má těžko někdo kapacitu.
Rostislav.Reha píše: 21 led 2020, 19:18Ale opakovane hlasovani by formalne nemelo byt pozmenene hlasovani, imho, a kdyz, tak by to mela byt vule KF a ne predsedajiciho.
Viz výše - zjišťování vůle KF by nám v této chvíli zrušilo možnost grilování postoupivších kandidátů 23. 1. Což AFAIK nechceme. Takže jsem šel cestou minimalizace škod.

Registruji námitku Rostislava Řehy proti zařazení Pavlíny Nováčkové a Jiřího Rajnocha do opakovaného hlasování. Je někdo proti této námitce?
Začíná 24hodinová lhůta, v níž může být námitka schválena konsensuálně.
V případě konsensuálního schválení bude běžící opakované hlasování (1. kolo o pozicích 6-8) zastaveno a nové hlasování proběhne 23.-24. 1.
V případě, že se někdo ve lhůtě vysloví proti námitce, nebude možné konsensuální schválení a námitka bude muset být podána skupinou členů (o velikosti aspoň 4). Pokud k takovému podání dojde, následně proběhne 24hodinové hlasování o námitce a v případě jejího schválení pak nové hlasování (1. kolo o pozicích 6-8).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Martin.Kucera píše: 21 led 2020, 20:19 Ten který nedešifroval - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... stees/view
Ja nevim, co tam vidis ty, ale ja vidim uzivatele "Pirati - Helios Voting". Netusim kdo to je.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“