Prijimani novych clenu - Praha

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Prijimani novych clenu - Praha

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, rad bych se PKS Praha zeptal na statistiky prijimani novych clenu podle mistnich sdruzeni, treba po ctvrtletich, abychom se mohli podivat, jak nam KS Praha roste (regp/cekatele/prijati), a poprosil o shrnuti o tom, jak vitame, zaclenujeme a motivujeme nove cleny a jak zjistujeme jejich schopnosti. Zvazuju, jak bychom mohli jako poslanci pomoci s motivovanim novych clenu :-)

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1327
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1411 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: Prijimani novych clenu - Praha

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Možná by bylo dobré přidat i informaci o případném úbytku členů, abychom měli kompletní obrázek o vývoji situace.

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prijimani novych clenu - Praha

Příspěvek od Petr.Daubner »

Dobrý nápad, přírůstky i úbytky jsou zajímavé. Co se týče motivace, Jakube, zdá se mi být skvělou motivaci, pokud poslanci chodí mezi lidi. Chápu, že toho máte jako poslanci fakt hodně. Ale mě osobně hrozně motivovalo, když jsem začal chodit na různé pražské schůze pražských Pirátů a tam potkával naše poslance. Člověk, který se "pouze" o politiku zajímá a zná Vás jen z televize, to ocení. A určitě, alespoň na mě, působí lépe, když jsou ta setkání neformální, někde v hospůdce u piva třeba. Některá pražská MS si bohužel zvykla dělat setkání s Piráty v PICE, což mi nepřijde nejlepší nápad. Mám PICE rád, ale ne každý přijde ochotně jen tak "na čumendu" do sídla politické strany. Neformální prostředí je lepší.
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prijimani novych clenu - Praha

Příspěvek od Jan.Hora »

Dáváme do kupy data, ještě nám chybí odchody (bez nich to skutečně nemá úplnou vypovídající hodnotu).

Jinak Petr má naprostou pravdu - největší pomoc od poslanců by byly návštěvy na lokálních akcích MS otevřených občanům (avizované dopředu, aby se dala zapropagovat přítomnost poslance). Zrovna nedávno jsem slyšel několik Pirátů vyprávět, jak jim kdysi při příchodu k Pirátům spadla čelist z toho, že i lidé ve vysokých funkcích si s nimi normálně lidsky povídají.

Když pro MS budete dělat tohle, pomůžete nováčkům cítit se u Pirátů dobře a snad se to postupně projeví i na počtu členů :)

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Romana.Klimesova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 04 kvě 2015, 12:55
Profese: herečka
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Prijimani novych clenu - Praha

Příspěvek od Romana.Klimesova »

Ahoj Jakube

Statistiku připravuje PKS, za mě jako za KoDo několik málo věcí :
Účast poslanců na akcích, které pořádáme, je prosím víc než žádoucí. Klasickým modelem, který přetrval od dob těsně "posněmovních" je Posezení s nováčky - Posezení s Piráty. Během vánoc jsem rosesílala poslancům tabulku s daty těchto akcí naplánovaných na rok dopředu, těší mě, že se velmi hezky zaplnila na celý půl rok.
Je zde, pokud se chceš také připojit https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Další věc, kterou se snažím dělat, je propojení programu s jednotlivými akcemi a prací poslanců - např. teď domlouváme s Danou a Radkem akci ke Světovému dni vody - proběhne v březnu. Těhle věcí je - a bude - samozřejmě víc.
Co bych znovu obnovila - ale na to už nemám dosah - jsou návštěvy poslaneckého klubu, formát Otevřených dveří k Pirátům, tak, jak jsem to dělala těsně po volbách. Mohu to pro lidi zorganizovat,ale tu akci samotnou už musí zase zaštítit někdo z vás ;-)
To samé by samozřejmě mohlo probíhat na úrovni Magistrátu.
Obě instituce jsou pro lidi zajímavé a setkání s poslanci nebo zastupiteli přímo v centru jejich práce vždy přitáhne zájemce a pozornost.
Pokud jde o zapojení nových členů :
Na MS vznikla pozice tzv. MiniKoDo - což je člověk, který má na příslušném sdružení na starosti právě nováčky. Tyto lidi školíme, předáváme jim zkušenosti, máme pro ně manuál / mohu zaslat, budeš li mít zájem/ a pořádáme s nimi pravidelná setkání a snažíme se je podporovat. Přijde li na schůzi MS nováček, MiNikoDo se mu věnuje výhradně, zjistí o něm všechno důležité, nasměruje ho k zapojení se, je s ním v kontaktu, velmi často přátelském. Na mnoha MS to funguje velice dobře. Přijde li člověk na akci celopražskou, je to samozřejmě práce naše - je to stejný postup. Nicméně uznávám, že v současném okamžiku nemáme nikoho s tak vřelým vztahem k lidem jako má Míša nebo Simona :-( Ale děláme co můžeme;-)
Chodí k nám i řada odborníků, kteří by se rádi zapojili, to je obtížnější, KETY se stále teprve rozjíždí. Velmi dobrý je model právního týmu, kam lidi směrujeme, líbí se mi vize toho, že těchto týmů budeme mít víc různě tématických - taky je to hudbou budoucnosti.
Vrátila bych se klidně i k setkávání se neformálnímu, máme přehled spřátelených hospod, kde by jen uvítali, pokud by tam přišel poslanec, to už je ale na vašich kalendářích - vím, že volných dní máte málo. Ale dej mi dva tři své datumy z a zorganizuju cokoliv ;-)
Tak tolik ve stručnosti.
A mimochodem - v jaké fázi je náborová kampaň, kterou tvoří Miky? ;-) Zeptám se ho ;-)

Nuna
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prijimani novych clenu - Praha

Příspěvek od Jan.Hora »

Přikládám data o členství. S RegP je to složitější protože probíhá ověřování RegP a díky tomu ta data nemají zrovna vypovídající hodnotu (někteří se neověří a zároveň noví přibývají).

Spolehlivá data máme o členech, dávám je k dispozici v přiloženém souboru. Dá se z toho dovodit, že rosteme stálou, ale malou rychlostí.

členství v MS a KS.xlsx
(18.41 KiB) Staženo 60 x

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: Prijimani novych clenu - Praha

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Jan.Hora píše: 07 úno 2020, 10:29 Spolehlivá data máme o členech, dávám je k dispozici v přiloženém souboru. Dá se z toho dovodit, že rosteme stálou, ale malou rychlostí.
Pokud vidím dobře, tak celkový počet nově přijatých členů v KS Praha je 97 za 2018 a 40 za 2019. Víme/tušíme, proč došlo k tak razantnímu zpomalení růstů? V roce 2018 je to ještě "dozvuk" parlamentního úspěchu ve 2017? OFFTOPICCož bych čekal spíš v první polovině roku, ale je to 54 za první půl rok.
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prijimani novych clenu - Praha

Příspěvek od Jan.Hora »

Byly komunální volby, tj. nejprve dojezd úspěchu 2017, pak zájem o volby 2018 a pak jejich dojezd do konce roku cca.

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Odpovědět

Zpět na „Praha“