KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 875
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 779 poděkování
Dostal poděkování: 1582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Gratuluji @Eva.Novakova ke zvolení a @Jan.Posvar za překvapivě ukázkové zveřejnění výsledků ihned po ukončení hlasování :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Jiri.Pykal, Vojtech.Prchal, Roman.Pasek, Miroslav.Vacha, Jiri.Wiche
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Eva.Novakova »

Díky všem za důvěru a podporu! Bylo to dlouhé, náročné a od titulu smolaře roku jsem díky férovému duelu s @Vojtech.Prchal neměla daleko. Šestka je super místo a jsem ráda, že z něj můžu reprezentovat Jihlavu. Teším se, jak se nám čelo pěkně doplní o sedmé až deváté místo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 7):
Roman.Pasek, Jiri.Pykal, Marek.Rebicek, Miroslav.Vacha, Jiri.Wiche, Jan.Brizdala, Marek.Krejpsky

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Prchal
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 93
Registrován: 07 úno 2018, 22:58
Profese: Zastupitel města Jihlava
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Vojtech.Prchal »

Ahoj,

děkuji za projevenou důvěru, těší mě, že se Vás našla skoro polovina ;)
Evě gratuluji a přeji hodně sil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Prchal za příspěvky (celkem 8):
Eva.Novakova, Jiri.Pykal, Hana.Hajnova, Petr.Kozel, Miroslav.Vacha, Jiri.Wiche, Jan.Brizdala, Marek.Krejpsky
Uživatelský avatar
Jakub.Smid
Příspěvky: 54
Registrován: 09 kvě 2016, 15:45
Profese: zahradník
Bydliště: Šlapanov
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jakub.Smid »

Jan.Posvar píše: 20 led 2020, 10:05 Hlasování o šesté místo máme za sebou.

Výsledky:
Eva Nováková 17
Vojtěch Prchal 14
Zdržuji se 3

Gratuluji @Eva.Novakova

Edit: Hlasování o sedmé místo první kolo bylo zahájeno.
Neměla by být i pro úspěch ve druhém kole potřeba nadpoloviční většina hlasů?@Eva.Novakova ;) :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Smid za příspěvek:
Eva.Novakova
Žiju tak, abych měl co vyprávět vnoučatům.
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4564 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jakub.Smid píše: 20 led 2020, 11:51 Neměla by být i pro úspěch ve druhém kole potřeba nadpoloviční většina hlasů?@Eva.Novakova ;) :lol:
Ne. K ověření nadpoloviční podpory slouží kolo první. Druhé je pouze preferenční. Zvykově v tomto postupujeme konstantně podle JdŘ CF, kde to řeší §12, zejm. odst. 3
OFFTOPIC(3) Pokud se celostátní fórum neusnese na jiném hlasovacím systému, hlasuje se takto:
a) V prvním kole se hlasuje o podpoře každé možnosti. Hlasující může svým hlasem podpořit libovolný počet možností. Pokud není třeba možnosti seřadit a získá podporu nadpolovičního počtu hlasujících nejvýše takový počet možností, který má celostátní fórum vybrat, jde o výsledek hlasování a hlasování končí. Jinak se koná druhé kolo.
b) V druhém kole se hlasuje o tom, který z podporovaných návrhů má být upřednostněn. Hlasující může dát přednostní hlas tolika možnostem, kolik má celostátní fórum vybrat. Vybrány jsou možnosti v pořadí podle počtu přednostních hlasů, v případě rovnosti podle počtu hlasů v prvním kole a pak podle losu.

Co píšeš je docela častý omyl. Proto máme dvoukolovost - první kolo rozdělí možnosti na ty s nadpoloviční podporou a na ostatní. Podporované možnosti jdou do druhého kola, které už určí pouze jejich pořadí. Podpora už se neřeší (vzhledem k omezení na jeden hlas ani nemůže) - ta už byla ověřena prvním kolem.

PS Navíc pro primární volby tento systém hlasování jako základní určuje Volební řád OFFTOPIC- odchýlit bychom se mohli pouze usnesením KF, což se nestalo - srov. též výklad RK: viewtopic.php?f=192&t=49225.
Naposledy upravil(a) Milan.Dadourek dne 20 led 2020, 12:17, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 5):
Petr.Kozel, Jiri.Wiche, Jan.Posvar, Jakub.Smid, Miroslav.Vacha

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Eva.Novakova »

Kuba jen provokuje, myslím ❤️
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Roman.Pasek, Miroslav.Vacha, Jakub.Smid

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jiri.Pykal
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2012, 19:24
Profese: Místostarosta Města Telče
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Pykal »

Ahoj všichni,
gratuluji Hance Hajnové, Janu Břížďalovi, Blance Lednické, Jiřímu Wiche, Pavlu Knežikovi a Evě Novákové k umístění na čele kandidátky a chtěl bych také poděkovat všem, kdo pro mně v proběhlých kolech hlasovali. Poté, co proběhla volba na 6. místo, dlužím info - při grilování jsem sdělil, že mám zájem kandidovat do 6. místa a pokud se neumístím, tak že budu přemýšlet co dál. Přemýšlení proběhlo :-) a výsledkem je, že se budu ucházet ještě o 7. až 9. místo.

Pokud bych podporu nezískal, tak od 10. místa již kandidovat nebudu. Důvodem je, že vzhledem k tomu, že nejsem členem Pirátů a historicky jsem kandidoval za Zelené nebo v koalicích s jejich účastí, cítím potřebu "svým" voličům vysvětlit, proč nyní kandiduji v týmu Pirátů a hlavně proč by tentokrát měli dát hlas právě Pirátům. A to by mi při umístění na vzdálenějších místech kandidátky nedávalo smysl - myslím si, že apel na voliče by v takovém případě moc nefungoval.

To vysvětlení proč tentokrát za Piráty, ke kterému jsem se už dříve dobral po důkladném rozmýšlení, raději připomenu. Je to proto, že v nadcházejících krajských volbách nevidím jinou stranu, která by měla reálnou šanci ovlivňovat politiku v kraji s programem, s kterým se můžu ztotožnit a také s lidmi, kterým věřím, protože některé znám dlouhodobě (včetně práce, kterou již odvedli) a u ostatních vidím velký zájem, odhodlanost a zodpovědný přístup na cestě k cíli. Viz. kandidátská řeč viewtopic.php?p=656698#p656698 Rád se proto přidám k týmu, který má vůli uspět a něco pro to dělá a já mu mohu pomoci zkušenostmi, prací v kampani a třeba přinést i další hlasy voličů, kteří mne dříve volili proto, že jsou jim blízká témata a postoje, které zastávám nebo znají mou zastupitelskou práci v Telči a okolí anebo aktivity spojené s referendem v Jihlavě.

V případě, že bych se do 9. místa neumístil, tak samozřejmě budu dál držet palce úspěchu kandidátky, bude-li zájem rád budu členem komise rady kraje pro zemědělství nebo životní prostředí a předpokládám, že naše spolupráce bude dál pokračovat bez ohledu na stranickost nebo nestranickost vč. účasti na seminářích a akcích k tématům, o která se zajímám.

Těším se na další kola volby a vše, co jsem dříve odpovídal na fóru (vč. aktivního zapojení v kampani, příp. i volebním štábu bude-li zájem, vůle vystupovat za kandidátku a společný program) samozřejmě platí. Rovněž nabídka, že budete-li kdokoli chtít cokoli se mnou probrat, ať tady na fóru, příp. osobně - jsem k dispozici na pykaljiri@centrum.cz nebo tel. 602 725 509.

Tímto si dovoluji požádat o Vaši důvěru v příštích kolech.

Děkuji a zdravím, Jirka Pykal
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Ahoj Vám všem,

přemýšlel jsem čím bych mohl ještě přispět Pirátské politice a co v tak kvalitním obsazení ostatních kandidátů mohu nabídnout, aby moje kandidatura měla pro Vás větší smysl. Uvědomil jsem si, že jsem vůbec nezveřejnil možnosti, kterých bychom jako Piráti mohli využít.

Když jsem procházel mezinárodním výcvikem pořádaným Evropským odborovým vzdělávacím institutem v Bruselu, měl jsem možnost konzultovat s mnoha významnými lídry evropskou hospodářsko-sociální politiku a vytvářet tak významné kontakty. Některé kontakty udržuji do dnes. Považuji je za politické partnery, kteří mohou při správném využití a načasování být skvělými pomocníky.

Například EPSU (https://www.epsu.org/), které zastupuje 8milionů lidí v sociálním sektoru z celé Evropy. Od EPSU mám podporu a nabídku k vytváření odborářských kampaní včetně jejich financování a vytváření podkladů, pomocí s s PR i zaškolením týmu, který by se chtěl kampaním věnovat.
Kontakty v ETUI (https://www.etui.org/), které je financované z Evropské komise významnými zdroji a může finančně podporovat výzkumné projekty a dodávat obrovská množství statistických podlkadů téměř všeho v oblastech lidských zdrojů, ekonomiky, práce, nepokojů, migrace,.. atd v Evropě.
Další významný partner může být EHSV (https://europa.eu/european-union/about- ... mmittee_cs) významný Evropský orgán, který poskytuje stanoviska pro Evropskou komisi, parlament a radu. Zde je nejvýše postaveným čechem Lucie Studničná, člověk, který mi ve výcviku dělal garanta za Českou republiku.
Dlouhodobé dobré vztahy a spolupráce se zástupci ČMKOS. (https://www.cmkos.cz/)

Proč to vlasně píšu? Vytváření správně cílených kampaní může mít velký dopad a efekt na splnění cíle pro který je kampaň ušita. Kampaně se vytvářejí promyšleně a strategicky a jdou napasovat i načasovat na témata politická. Tedy vytvářet kampaně vhodné i pro Pirátskou politiku a tím jí zviditelňovat. Jenoduše propojovat správná témata a to zároveň při využítí Evropských odborových zdrojů.
Na to je však potřeba mnoho úsilí a času. Jako zaměstnanec záchranky si takové aktivity nemohu dovolit. Jako zastupitel bych mohl. Témata Kraje jsou často i témata s přesahem národním i nadnárodním a politika je v mnoha oblastech provázaná.

Pokud by někomu z Vás dávalo smysl využívání Evropských kontaktů pro podporu kampaní a politiky plánované s mírou, můžete mě podpořit Vaším hlasem.

Díky.

Míra
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvky (celkem 8):
Hana.Hajnova, Jiri.Wiche, Milan.Dadourek, Roman.Pasek, Petr.Kozel, Jan.Brizdala, Blanka.Lednicka, Jiri.Pykal
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Ahoj Vám všem,

přemýšlel jsem čím bych mohl ještě přispět Pirátské politice a co v tak kvalitním obsazení ostatních kandidátů mohu nabídnout, aby moje kandidatura měla pro Vás větší smysl. Uvědomil jsem si, že jsem vůbec nezveřejnil možnosti, kterých bychom jako Piráti mohli využít.

Když jsem procházel mezinárodním výcvikem pořádaným Evropským odborovým vzdělávacím institutem v Bruselu, měl jsem možnost konzultovat s mnoha významnými lídry evropskou hospodářsko-sociální politiku a vytvářet tak významné kontakty. Některé kontakty udržuji do dnes. Považuji je za politické partnery, kteří mohou při správném využití a načasování být skvělými pomocníky.

Například EPSU (https://www.epsu.org/), které zastupuje 8milionů lidí v sociálním sektoru z celé Evropy. Od EPSU mám podporu a nabídku k vytváření odborářských kampaní včetně jejich financování a vytváření podkladů, pomocí s s PR i zaškolením týmu, který by se chtěl kampaním věnovat.
Kontakty v ETUI (https://www.etui.org/), které je financované z Evropské komise významnými zdroji a může finančně podporovat výzkumné projekty a dodávat obrovská množství statistických podlkadů téměř všeho v oblastech lidských zdrojů, ekonomiky, práce, nepokojů, migrace,.. atd v Evropě.
Další významný partner může být EHSV (https://europa.eu/european-union/about- ... mmittee_cs) významný Evropský orgán, který poskytuje stanoviska pro Evropskou komisi, parlament a radu. Zde je nejvýše postaveným čechem Lucie Studničná, člověk, který mi ve výcviku dělal garanta za Českou republiku.
Dlouhodobé dobré vztahy a spolupráce se zástupci ČMKOS. (https://www.cmkos.cz/)

Proč to vlasně píšu? Vytváření správně cílených kampaní může mít velký dopad a efekt na splnění cíle pro který je kampaň ušita. Kampaně se vytvářejí promyšleně a strategicky a jdou napasovat i načasovat na témata politická. Tedy vytvářet kampaně vhodné i pro Pirátskou politiku a tím jí zviditelňovat. Jenoduše propojovat správná témata a to zároveň při využítí Evropských odborových zdrojů.
Na to je však potřeba mnoho úsilí a času. Jako zaměstnanec záchranky si takové aktivity nemohu dovolit. Jako zastupitel bych mohl. Témata Kraje jsou často i témata s přesahem národním i nadnárodním a politika je v mnoha oblastech provázaná.

Pokud by někomu z Vás dávalo smysl využívání Evropských kontaktů pro podporu kampaní a politiky plánované s mírou, můžete mě podpořit Vaším hlasem.

Díky.

Míra
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvek:
Eva.Novakova
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Jiri.Wiche
Krajský zastupitel
Příspěvky: 152
Registrován: 02 črc 2018, 19:05
Profese: ekonom
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1096 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Wiche »

Gratulace Eva Nováková, těším se na spolupráci. I Vojta Prchal dobrý výsledek, bylo to fous, ale určitě dobrá aktivita směrem k IT Kraje a v kultuře, bude se hodit i na Kraji. Dík všem hlasujícím.JW
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Wiche za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Milan.Dadourek, Vojtech.Prchal
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“