MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Moderátor: Administrativní tým - OlK

Uživatelský avatar
Lucie.Schwarzova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2015, 09:25
Profese: celní deklarant
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Lucie.Schwarzova »

Vážené místní fórum,

jak již bylo avizováno 8. 11. 2019, v neděli 19. 1. 2020 se uskuteční schůze místního sdružení, a to v Hranicích v Arše, v 18:00 hodin.
[url=https://www.facebook.com/events/575025426673845/]


Navrhovaný program schůze:
-zhodnocení fungování MS v roce 2019
-možnost pokračování MS v roce 2020

Další body navrhuje MF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Schwarzova za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Antonin.Stepan, Viktor.Tichak, Jan.Bednarik, Hynek.Kliment
Uživatelský avatar
Hynek.Kliment
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 80
Registrován: 09 led 2018, 17:08
Profese: kreativec
Bydliště: Hranice
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Hynek.Kliment »

Vážené MF,
druhý bod programu mě svojí formulací celkem děsí. Bylo by možné zaměnit "možnost pokračování MS v roce 2020" za bod "formy fungování MS v roce 2020", či v lepším případě "program činnosti MS v roce 2020"?
Původní formulace ve mě vyvolává dojem "ukončení". Nezlobte se na mě, ale stálo to hodně úsilí, založit toto MS a nepřeji si, aby to kdokoliv znevažoval dříve, než se vynasnaží "stavět na hotové základové desce". (ale snad se jen pletu)
...GUERRERO DE LA VIDA...
Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 973
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1132 poděkování

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj, jako zástupce PKS se chystám za vámi, proto prosím o zařazení bodu Krajské a senátní volby a aktivita MS Hranicka v nich. Díky a budu se těšit! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 2):
Viktor.Tichak, Jan.Bednarik

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Lucie.Schwarzova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2015, 09:25
Profese: celní deklarant
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Lucie.Schwarzova »

Hynku, tak proč jsi už půl roku mrtvý?
Uživatelský avatar
Hynek.Kliment
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 80
Registrován: 09 led 2018, 17:08
Profese: kreativec
Bydliště: Hranice
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Hynek.Kliment »

To asi není relevantní otázka. MS ani nestojí, ani nepadá s mojí osobou. Vyjadřuji pouze svůj zájem na tom, aby MS dále fungovalo a to nejlépe jako plnohodnotný politický hráč na lokální scéně.
BTW to, že se neprojevuji nahlas neznamená, že jsem mrtvý :-)
...GUERRERO DE LA VIDA...
Uživatelský avatar
Lucie.Schwarzova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2015, 09:25
Profese: celní deklarant
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Lucie.Schwarzova »

no, již v neděli se všichni dozvíme, kdo je mrtvý a kdo ne...
Uživatelský avatar
Robert.Srejma
Republikový výbor
Příspěvky: 255
Registrován: 05 kvě 2018, 08:17
Profese: lékárník, rozhodčí, student ekonomie
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Robert.Srejma »

Ahoj, přijedu taky, chce vzít nekdo z Olomouce?
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7197 poděkování

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Jardo, nezapomeňte prosím na KETy a možnosti zapojení se.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Jaromir.Horky

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1091
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Omlouvám se, chtěl jsem taky dorazit, ale logisticky mi to dneska nevyšlo.
Díky Jardovi, že za PKS bude, a těším se na report a zápis.

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 973
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1132 poděkování

Re: MF Olk/Hr 1/2020 Schůze MS 19.1.

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Zápis ze schůze zde -
==================================19. 1. 2020 - 18:00 ===================================
Restaurace Archa, Hranice
schůze řádně svolána zde: viewtopic.php?f=1008&p=672487#p670368
FB událost zde: https://www.facebook.com/events/575025426673845/
Začátek schůze: 18:00

přítomní členové: Antonín Štěpán, Lucie Schwarzová,Alena Dvoráková, Václav Schwarz, Ladislav Rajčan, Hynek Kliment,Lukáš Peklanský
přítomní příznivci:
přítomní hosté: Jaromír Horký, Robert Šrejma

nárvh programu
1. Zhodnocení fungování MS v roce 2019
2. Program v roce 2020
3. Krajské volby
4. KETy
5. Senátní volby
6. Diskuze, různé

schválen všemi hlasy

předsedající: Lucie Schwarzová
zapisovatel: Jaromír Horký

1. Zhodnocení fungování MS v roce 2019
-Lucie- Co se týče loňského roku, na fóru bylo diskutováno aktivita členů, 1 skoncil, 1 byl neaktivní celou dobu, 1 má pozastavené členství... Chození na schůzek či jiné akce je nevalné, včetně hlasování v heliosu.. Celkem bylo 13 hlasovani KF a CF 15 za poslední 3 měsíce, velmi nizká až nulová účast členů..po hodně dlouhém uvažování jsem se rozhodla, že skoncím a nechám si pozastavit celé členství u Pirátů, nemám an to dostatek času, nenaplňuje mě to nebo ne tka jako dřív a za tu dobu, co budu mit pozastavene clenstvi se rozhodnu jeslti budu nebo nebudu pokračovat.. Hlasování je vypovídající o tom, kdo je nebo není aktivní, mám dotaz na Hynka a na jeho pevné základy
Hynek- necvycházel byhc ze statistiky hlasování, máme totiz právo volit i nevolit...Tím neobhajuju sebe,ale kohokoliv.. Pevné základy, myslím skupinu hranice a lipník i přes to, co lucka rikala, tak si nemyslim, ze by to bylo uplne zanedbatelné, něco se udělalo a nemylsím si, ze yb nestalo za to pokračovat.. nemyslím si, ze je za potrebi stornovat tvé členství.. Co se tyce aktivity clenu, je to zodpovednost vedeni
Lucie- Kdyz bylo hlasovani o PKS nebo o hlasování něco jiného, tak nikdo nehlasoval,... jak mám jeste vice motivovat?
Hynek- nemám namysli hlasování, je to právo každého
Lucie- měli jsme delat punč, předem jsem avizovala, ze nemam cas a nikdo se toho nezhostil.. Akce v Loděnici, pár dílčích tam bylo ze strany ostatních, ale dá se říct, ze jsem to zorganizovala sama...Pokazde kdyz byla schuze v lipniku, nikdo z hranic nedorazil.. Kdyz jsme byli pod KF nebyli jsme ničim tlaceni a vse bylo o dobrovolnosti
Jaromir-prosím neskákat si do řeči
Lucie-Taky nám dříve vyhovovalo řikat, ze jsme davali o sobe v lipniku vedet, ted je to hranicko, coz nam moc nevyhovuje, nechci rict ze chceme zalotiz vlastní MS, ale já osobne pokud obnovím členstvím, možná požádám o přirazení pod kraj
Hynek- co to tedy znamená, lipník se rozhodl?
Lucie. ne nebudu predseda a ostatni at se rozhodnout sami
Václav- budu pokračovat
Alena- já i honza pokračujeme
jaromír- Technická, rezignuješ Lucie na místě nebo až na fóru
Lucie- rezignuji k dnešnímu datu na místě na funkci na předsedkyně MS
Jaromír- Chci se zeptat, proč tedy není ta aktivita z členské základny, nemyslím hlasování, to jste si omluvili, myslím schůze, kampaň či účast na akcích
Ladislav- já se akci zucastnuji na schuzi jsem nebyl, protoze jsem mel práci, nehlasuji z toho duvodu,, ze ty lidi neznam
Jaromir-A proč ostatní, je to třeba demotivací nebo špatnými vztahy?
Ladislav- Já byl všude, ale někdy ot nevyjde a na fb dam vzdy vedet, na forum jsem ted nemel pristup
Hynek- Ano, demotivace, čekám stále na dořešení jedné záležitosti ze strany Honzy Bednaříka bylo sice něco slíbeno, ale nic se nedějě
Robert- já si myslím, ze prvni vec je, ze lidi musi chtit, at uz je to jakkoliv, pred kazdym hlasovani rozposlu, aby hlasovali a lidi jsou zodpovedni a hlasuji, je dulezita chuť.. Myslím si, ze nejdulezitejsi je, ze lidi musejí chtít, nebot pokud se lidi nezapojuji, tak tam defacto nemusi byt, vždyt prece, to ze jsem člen neco znamená a mám nejaky důvod členem být, abych mohl veci ovlivnost- hlasovani, akce atd..Pokud byste byli aktivni kdybyste byli pod krajem nebo jako MS lipnik, tak mi to dava smysl, ale je velka skoda aby koncili aktivní lidi
Hynek- taky bych byl rad za nějakou obrodu, nemyslím tim, aby lidi hlasovali, ale aby byli aktivní, myslím v to v té politické rovině, ne dělat "skautské"akce, ale byt politicky aktivní.. Málo zjistujeme infomarmace od vrchu a nemáme žádné informace, abychom mohli komunikovat temata s lidmi
-Jaromir- Ono být aktivni i v nepolitické rovině je ale velmi důležité, aby si vás lidi všimli, ano ikdyz nemate zastupitele, je skvele se zajimat o politiku mistni, i se k ni vyjadrovat a delat vystupy, radi s Tondou jako MO pomuzeme.. Co se tyče na informaci "od vrchu", věci jsou za a) lehce dohledatelné na foru b) existuji ruzne skupiny na fb(vyjmenovává), kde se vyjadruji ke "kauzam" a clankum i primo poslanci a dalsi cinovnici, zapojte se klidne i tam
Hynek- na foru s evyjadruje plebs, ale fb mi smysl dava to je dobry, obecne je však problem, ze pirati mají moc členů
lucie- nesouhlasim s tim, ze forum je k nicemu, je to nas zaklad
Tonda -Forum je oficialni platforma a oficialni komunikacni kanal.. To, že někdo nechodi na forum, to je zasadni chyba, to ze mame moc členů nesouhlasím
Hynek- forum nezpocchybnuji, forum je fajn a s temi cleny jsem to tak nemyslel.
Ladislav- jak o funguje treba na sumpersku?
-Robert- jsme parta lidi co se chteji videt a zaroven probereme temata, kter eje treba resit, takhle je to super, je to i o tech lidskych vztazich
Lucie-klidne budu dale pracovat pro piraty, ale nechci at to na mě padá vsechno, at na me spada to ze Hranicko nehlasuje nebo nic nedela, nechci at je to moje zodpovednost
Hynek- Každé Předsednictvo si nese svou zodpovednost

2. Program pokračování MS v roce 2020
Jaromír-AO vyhlasí volby nového volby
Lucie-uděláme úklid
Hynek- máte podněty k pokračování?
Ladislav- neztotoznuji se s tim, co rekla lucka, ja chci pokračovat
Lukas- jsem také pro pokracovaní, byl jsem na vsech schůzkách, i v lipniku
Hynek- u těch aktivit bych se vrátil k politické aktivitě, myslím navštěvovat úřad, od unoroveho terminu vzdy budu chodit na zastupitelstvo.. Za 2,5 roku budou volby.. schazim se s kudlackem na kafi
Tonda- jsou zapisy v registru?
Hynek- ano
Tonda- jenom 1
Hynek- ano jenom jeden, muze byt jedno co spolu resime proste se schazime
Tonda- lhal si, rikal si, ze se schazite vickrat a jsou tam vsechny zaznamy
Hynek. nelhal, a tak jsme se tedy sešli jen 1
Jaromir- Budu se opakovat, pokud chcete mapovat politickou scenu a chodit na zastupka, tak je to super, ale nikdo se o tom nedozvi, komentujte temata a vyjadrujte se jak na fb, tak treba na webu, jsme vam napomocti a muzeme as zksuit protlačit i do medii
Hynek- budeme dělat vystupy, dáme tomu formu
Ladislav- schazet se, delat akce, a sem tam jit na zastupko a udelat vystup

3. Krajské volby
Jaromir-bezi nové hlasování(viz uzavrene vlakno), volime si noveho lidra nebot Petr Kapounek bohužel rezignoval, nominoval jsem většinu z vás na 10-55. misto kandidatky, prosim vyjadřete se jestli nominaci přijimate. 25. května bude start kampaně, prosim zaznamenjte si do kalendaru. Tonda je manažer kampaně a řekne vice
Tonda-vysvetluje technikalie kampaně
Robert- Rád bych se představil jakožto kandidát na lídra krajské kandidátky, jestě jsem nominaci oficiálně neprijmul, ale chystám se na to. Jsem čerstvý PharmDr a poprvé jsem se o lídraneucházel, neboť jsem podporoval Petra Kapounka, avšak ten již bohuzel na kandidátce není, proto se chci uchazet o pozici lídra já. Chtěl jsem říct, ze me mozna znate z fora, ale protozetamnechodite, tak asi ne, proto je ais fajn, ze jsem se přijel predstavit a jsem rad, ze mi davateprostor. Jsem ze Zábřehu a pusobím jako místopředseda MS Šumpersko, dále jsem garantem KEu Sportu a dřive jsem byl garantem zdravotnictví,působím jako ředitel firmy s 50 zamestnanci, zvladnu koordinovat kandidatku a neco ji prinest, jsem 3 roky clenem, jsem pirat..(dalsi zaznamenani zapisujici nestihla bude v kandidatské řeči)
Ladislav- kolik je členu v Ms Šumperk?
Robert- 8 lidí
Hynek. jak to dopadlo s Markem?
Robert- vzdal se členství, podle mě se nehodil k piratum, avsak kdyz se potkame, pozdravime se
Ladislav a Václav- diky, ze si dojel
Hynek- jak se stavíš k rezignaci Kapounka?
Robert- mrzí mě. že se rozhodl odstoupit

4. KETy
Jaromír-Vysvětluje principy ketů, kdo co jak na cem pracuje a motivuje lidi k zapojení se, prehle KETů zde -viewforum.php?f=1184
Ladislav- to by mohlo vzniknout necopoodobneho na mistni urovni
Jaromir- ano něco podobneho je v planu, otazka je zrealizovani
Hynek- mam problem se slovem expertni
robert- Jde hlavně o to prinest napady, ikdyz clovek treba neni expert, ale v té oblasti se v živote nějak aktivně podili nebo se o ni zajima, kazdy napad se cení

5. Senátní volby
-jaromír- máme kandidáta, pavla ondruje, nemohl dorazit má práci, měl jiz par rozhovoru do medii, sledujte jej na fb, pomuzete u s kampani?
vaclav- pomuzeme s roznosem a budeme delat rádi krovi
Hynek- co seitlova?
Jaromir- tvrdi, ze uvazuje o kandidature, vime vsak, ze kandidovat bude a chce


6. Diskuze, různé
diskuze o CF
Naposledy upravil(a) Jaromir.Horky dne 19 led 2020, 20:50, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 6):
Jan.Bednarik, Lucie.Schwarzova, Robert.Srejma, Lukas.Peklansky, Lucie.Spacilova, Martin.Elias

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Hranicko“