Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Souhlasíte s nominací Petry Smutné do Republikového výboru?

Pro
61
79%
Proti
6
8%
Zdržuji se
10
13%
 
Celkem hlasujících: 77 - Celkem hlasů: 77

Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Ahoj všem,

v minulé dovolbě mi přišlo škoda, kolik lidí se ocitlo blízko pod hranicí, aby byli zvoleni. Tedy bych ráda nominovala všechny, kteří měli 200 a více hlasů a zároveň již neodmítli kandidovat znovu nebo jim nominační hlasování běží. Zvažte prosím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 6):
Petra.Smutna, Frantisek.Kopriva, Marek.Rebicek, Petr.Lysek, Frantisek.Navrkal, Tereza.Vovesova
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Novak »

@Petra.Smutna Bohužel kdesi psala, že již kandidovat nechce. Ale třeba si to rozmyslí!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Lydie.Bartosova

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já bych jako prostý člen se zkušeností v RV Petru ve výboru velice chtěl mít. Je aktivní a dokáže ho dát dohromady.

Jako místopředseda s nějakým programem pak Petru velice podporuji, protože myslím, že věci budou lépe fungovat s širokým a aktivním výborem a to může Petra naplnit bezezbytku.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Souhlas s Vojtou, Petra je důležitá hybná komponenta výboru, byla bych hodně nerada, kdybychom o ní měli přijít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvek:
Daniela.Weissova
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Petra.Smutna »

Člověk chvíli není na fóru a nestačí se pak divit, co se mezitím událo :)
Lydie, děkuji ti za hozenou rukavici, kterou tímto pokorně přijímám, az dodělám, co aktuálně nejvíc hoří v RV, dodám sem kandidátskou řeč.
Děkuji vám, přátelé.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Novak píše: 15 led 2020, 20:43 @Petra.Smutna Bohužel kdesi psala, že již kandidovat nechce. Ale třeba si to rozmyslí!
Tuším psala, že nehodlá kandidovat ve volbě krajského zástupce, a že pro CF volbu si nebude sama aktivně zakládat vlákno.
(Kdyby to nezaložila Lydie, udělal bych to třeba i já, jen jsem byl dnes 10-21 mimo PC.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

take bych rad videl petru mezi nama. uz zacinam propadat panice ze tam nebude :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 4):
Giuseppe.Maiello, Petr.Vileta, Daniela.Weissova, Martin.Smida

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Petra.Smutna »

Vážené Pirátky a Piráti,
jak jsem slíbila, dodávám svoji kandidátskou řeč a odkaz na pirátský profil:

Kdo jsem?
Jsem předsedkyně místního sdružení Mladá Boleslav a tedy členka Středočeského kraje a zároveň stále ještě krajská zástupkyně SčK v Republikovém výboru, toho času jedna ze dvou jednatelů RV.
V civilním životě mám vystudovanou VŠ se zaměřením Management a ekonomii, pracuji od svých 16 let, od 18 jako řádná zaměstnankyně na plný úvazek, a to v pojišťovnictví a bankovnictví, kde jsem se postupně vypracovala od přepážky přes obchod do vyššího managementu (tzn. regionální ředitelka zodpovědná za více než 200 zaměstnanců a podnikatelů na IČO), a zároveň jsem se od základních produktů znalostně posunula k trhu s cennými papíry. V r. 2008 naše rodina založila firmu provozující síť stomatologických pracovišť a laboratoří, kde jsem se starala zejména o zahraniční zaměstnance a komunikovala s dodavateli vybavení, materiálů a služeb, a hlídala cash-flow firmy. Tuto jsme před pár lety, v době, kdy patřila mezi tři největší v České Republice, úspěšně prodali, a já jsem své síly napnula zejména směrem do rodiny a k Pirátům. Nebudu vám lhát - nejsem typ, kterého by bavilo být ve čtyřiceti letech v rentiérském důchodu, takže tento způsob života jsem promptně opustila, a nyní pracuji jako přestupková úředníce na jednom z Městských úřadů. Moje činnost spočívá zejména v řešení přestupku podle zák. č. 251/2016 Sb., tzn. zabývám se zejména domácím násilím, drobnými krádežemi, sousedskými spory, pouličními a hospodskými potyčkami, a přestupky zastupitelů v rámci zákona o střetu zájmů. Jelikož zvládnout přestupek od podání oznámení policií přes správní řízení až po sepsání mnohdy desetistránkového rozodnutí není pro člověka pohybujícího se zejména ve světě financí žádná legrace, intenzívně studuji právo, a svoji novou práci miluji - stále je co se učit, stále 40 hod. týdně absolutně nestačí, a opět se ve mně probouzí workoholik, kterého koriguje můj muž, aby se nezopakoval burnout syndrom, kterým jsem si před lety prošla :-)
Zpět k RV: V těchto dnech probíhá v našem kraji volba krajského zástupce do RV pro nové období, do které se již hlásit nebudu - důvody jsem uvedla v minulé kandidátské řeči. Zkráceně, za dobu svého působení v RV jsem si uvědomila, že je potřeba problémy vnímat v kontextu celé strany, nikoli prioritně hájit zájmy jednoho kraje. A byť jsem svědomitě, loajálně plnila funkci krajské zástupkyně, několikrát jsem kvůli tomu (ze své vlastní vůle) hlasovala proti svému vnitřnímu přesvědčení. V dalších obdobích vnímám potřebu rozhodovat se s ohledem na všechny kraje, případně s ohledem na zachování a podporu skutečně rovných příležitostí pro všechny, tzn. vyslyšet hlasy krajů znevýhodněných oproti ostatním. Proto si přeji být zvolena celou členskou základnou, abych toto mohla do budoucna reálně naplňovat.
Zároveň tímto děkuji členům našeho kraje za to, že mě v první řadě přiměli přihlásit se kdysi do volby krajského zástupce v RV, a za naši dvouletou aktivní spolupráci. Po svém zvolení jsem tehdy zavedla reportovací a komunikační vlákno na krajském foru, abych jednak informovala členy kraje o dění v RV, a zároveň, abych i jim dala možnost připomínkovat moji práci, připomínkovat práci RV jako celku a prostředictvím mě dávat RV podněty k činnosti. V reportingu a komunikaci směrem do našeho kraje budu i nadále pokračovat. Ještě jednou děkuji, Středočeši.

Proč se hlásím do RV a co zde hodlám dělat?
Protože má práce zde ještě neskončila, hodlám v ní nadále pokračovat.
V současnosti zde máme mnoho nových, úžasných členů, kteří tým velmi obohatili, zároveň jsme však ztratili dva nejzkušenější a předpisů nejznalejší členy. A vplout po procesní stránce do chodu RV není otázka pár dní, takže spolu s Andrejem a dalšími zkušenějšími členy udržujeme chod RV, dohlížíme, aby naše činnost byla v souladu s vnitrostranickými předpisy, které zároveň v některých případech ladíme, aby mezi sebou nekolidovaly, a byly v souladu, zejména ve vztahu k našim Stanovám, ale i k zákonům ČR. A, jak jsem říkala již během prezentace na zasedání CF 2020 v Ostravě - hlídáme, že Piráti drží kurz!
V souvislosti s tím mě napadá, že občas je naším úspěchem i to, že něco neuděláme, jako např. v případě neschválení předpisu o osobní integritě, apod. - cokoli, co přijde do podatelny Redmine, či jako členský podnět, je třeba pečlivě vážit - je to v souladu s našimi základními principy? Je to pro nás přínosem? Čemu to pomůže x nebude to jen zbytečné navýšení byrokracie?
Nyní nás čekají zejména volby (jak jinak), kde je třeba schválit program a pohlídat kandidátní listiny. Ve spolupráci s dalšími orgány strany pracujeme na vzniku Pirátského institutu a na vzniku orgánu typu Ombudsman strany, jehož založení se ve světle událostí posledních týdnů až měsíců jeví jako velmi potřebné a důležité nejen pro naši práci, ale zejména pro zachování dobrých vztahů mezi námi napříč stranou. A harmonizace vnitrostranických předpisů se také neudělá sama, přičemž stále platí heslo: "méně je někdy více"

více o mně zde

prezentace RV na CF 2020 v Ostravě, v čase 4:40:12 zde
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Martin.Kucera píše: 15 led 2020, 21:55
Jan.Novak píše: 15 led 2020, 20:43 @Petra.Smutna Bohužel kdesi psala, že již kandidovat nechce. Ale třeba si to rozmyslí!
Tuším psala, že nehodlá kandidovat ve volbě krajského zástupce, a že pro CF volbu si nebude sama aktivně zakládat vlákno.
(Kdyby to nezaložila Lydie, udělal bych to třeba i já, jen jsem byl dnes 10-21 mimo PC.)
Což o to, sám jsem přemýšlel, že ho založím, ale jak na to tu tak poslední měsíce koukám, tak bych tím asi Petře moc nepomohl :-D Na každý pád jsem rád, že Petro kandiduješ a doufám, že to vyjde!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Hora
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Petry Smutné do Republikového výboru

Příspěvek od Petra.Smutna »

Díky, Jirko, a chápu meziřádkové sdělení - sama v poslední době častěji zvažuji, do jaké míry svojí veřejnou podporou tomu kterému členovi pomohu, či naopak uškodím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“