CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Podle mě by dávalo velký smysl, podívat se sem - https://wiki.pirati.cz/ao/start (pokud je to tedy aktuální informace o kompetencích AO) a zamyslet se, které kompetence by dávali větší smysl pod kanceláří.

Osobně bych tam přesunul minimálně obsazování okrskových volebních komisí a určitě se najdou i další poměrně nekonfliktní věci, u kterých nevadí, pokud jsou pod kanceláří respektive RP.

Každopádně organizačně jsem příznivec toho začlenit AO pod kancelář jako celek a z členů zvolit spíš auditory toho, že správa přihlášek, obrana před velrybařením a správa fóra probíhá řádně (auditoři mohou, ale nemusí být členové KK, osobně jsem spíše pro oddělený model, analogicky si umím představit volené auditory MO a PO).

Každopádně jak jsem avizoval před CF, tuto změnu musí odmakat někdo jiný, já dospěl k tomu, že mi za ten vnitrostranický flejm nestojí. Věřím, že Dalibor nebo Martin Kučera by totožnou změnu prosadili hladce bez vnitrostranického konfliktu, takže házím rukavici jim ;-).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Michal.Novak, Dalibor.Zahora, Jiri.Belsan, Simona.Mikusova, Michal.Ertl, Jan.Polak, Roman.Moravek

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2020, 23:09 Každopádně jak jsem avizoval před CF, tuto změnu musí odmakat někdo jiný, já dospěl k tomu, že mi za ten vnitrostranický flejm nestojí. Věřím, že Dalibor nebo Martin Kučera by totožnou změnu prosadili hladce bez vnitrostranického konfliktu, takže házím rukavici jim ;-).
A proč by to dělali, když jim to připadá horší než ten nešvihlejší Viletův nápad? :D Chceme přímou volbu starostů, hejtmanů, vysokých státních úředníků (např, ÚOHS) a ve vlastní straně budeme centralizovat a rušit volené vedoucí? :o Hele Miki, nech už toho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Rostislav.Reha, Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Vit.Fux, Pavel.Stepanek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2020, 23:09
Předem se omlouvám čtenářům fóra, ale nevím kam jinam to napsat.

Ahoj Miki,
na CF jsme od sebe stáli metr, několik desítek sekund, nikde kolem nás nikdo nebyl. Já se na tebe díval a čekal na oční kontakt, abych tě oslovil, chtěl jsem s tebou prohodit pár slov, ty jsi urputně hleděl do země. Tedy asi došlo k nedorozumění.

Miki, já nemám nic proti tobě, já tak intenzivně kritizoval tvůj nápad, tvá výchozí "data" a tvůj podivný způsob obhajoby toho nápadu. Nekritizoval jsem tebe jako člověka, nebo tvou činnost jako celek. Dokonce by ses divil, ale nejednou jsem se tě v jiných věcech zastával.

Tak jen pro upřesnění flejm nebyl ani tak na tebe, jako na tvůj nápad a jeho obhajobu.
A pořád nechápu co je dobrého na centralizaci "moci" a kontroly pod RP, není důvod, aby jeden stranický orgán měl vše pod kontrolou. Což ovšem neznamená, že nemůžeme zajít na pokec a třeba tam řešit tento nápad nebo klidně jak nám rostou děti. Já vůči tobě zlobu necítím, jestli ten dojem máš, tak ho klidně smaž a doinstaluj si "Venca tě má rád a zároveň kritizuje věci co se mu nelíbí". To se totiž nevylučuje. Měj se dobře.

P. S.: Takže až to zkusí navrhnout někdo jiný, flejm bude stejně :-D

EDIT: a to že si z toho děláme zpětně srandu, to je snad standard ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 5):
Andrej.Ramaseuski, Josef.Spak, Petr.Vileta, Frantisek.Navrkal, Alice.Hamalova

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Mno, zrovna tady docela chapu, ze pokud se nikdo neprihlasi, bude asi potreba to nejak resit. Mne by se libilo treba rozlozeni zodpovednosti na dva lidi, jakasi dvojjedinost vedeni, pricemz na jednom bude sprava fora se znalosti phpbb a “online povinnosti a pravomoci”, na druhem ty vice “offline” veci zase s potrebou byt v Praze apod). Prave bud neznalost technictejsich veci, nebo sprava “offline aktivit” v Praze muze byt neprijemny psychicky blok, dvojjedinost by toto mohla resit.

Mozna by to chtelo nejake nalakani od @Martin.Kucera s praktickymi informacemi typu kolik to zabere casu, jak moc se to da delat z domu a jak moc je potreba jezdit do Prahy apod.
Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

IMHO myslim, ze nazor zaclenit AO pod kancelar je spravny. Paklize TO dostane tu spravnou prioritu (jakou mel dostat uz pred mnoha lety), tak se technicke systemy mohou dostat do stavu, kdy se uloha adminstrativniho smrskne natolik, ze nebude davat smysl jej mit. A paklize tohle bude neci program, tak ja nebudu vahat ho podporit.
OFFTOPICKdybych nebyl ve funkci, s timto programem kandiduju
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tomas.Pastircak píše: 15 led 2020, 07:54Mozna by to chtelo nejake nalakani od @Martin.Kucera s praktickymi informacemi typu kolik to zabere casu, jak moc se to da delat z domu a jak moc je potreba jezdit do Prahy apod.
Na časovou náročnost (včetně jednotlivých druhů) se můžete podívat do loňských výkazů přiložených k https://redmine.pirati.cz/issues/4776
Jsou v nich i ty cesty do Prahy, vycházelo to cca na 2 za čtvrtletí, čili nic tragického.

Dílčí převedení AO pod kancelář není na pořadu dne, neb to závisí na potřebných technických systémech (tj. úlohu důvěryhodného vedoucího nahradí automatizované procesy s veřejně kontrolovatelným průběhem). Na těch sice TO v současné době intenzivně pracuje, ale jejich nasazení opravdu není záležitost jednotek týdnů. Tak dlouho AO být bez řádného vedení nemůže. (Ale může to být pobídka pro váhající, že část současné agendy jim brzy může zmizet.)

Kompletní převedení AO pod kancelář už vůbec není na pořadu dne, protože AO se stará též o předsedání internetovým jednáním a tam je nezbytné mít předsedající nezávislé na RP (kvůli jednáním, v nichž je RP zainteresováno - a těch není zas tak málo). Ale to, prosím, diskutujme jinde.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav.Zidek píše: 15 led 2020, 06:43 Ahoj Miki,
na CF jsme od sebe stáli metr, několik desítek sekund, nikde kolem nás nikdo nebyl. Já se na tebe díval a čekal na oční kontakt, abych tě oslovil, chtěl jsem s tebou prohodit pár slov, ty jsi urputně hleděl do země. Tedy asi došlo k nedorozumění.
"Drzé čelo cennější poplužního dvora." Příště nečekej, poklepej mu na rameno a začni mluvit. :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Mikulas.Ferjencik

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Petr.Vileta píše: 15 led 2020, 14:30
Vaclav.Zidek píše: 15 led 2020, 06:43 Ahoj Miki,
na CF jsme od sebe stáli metr, několik desítek sekund, nikde kolem nás nikdo nebyl. Já se na tebe díval a čekal na oční kontakt, abych tě oslovil, chtěl jsem s tebou prohodit pár slov, ty jsi urputně hleděl do země. Tedy asi došlo k nedorozumění.
"Drzé čelo cennější poplužního dvora." Příště nečekej, poklepej mu na rameno a začni mluvit. :P
No já věříl, že jako dřív se prostě dáme do řeči bez "tlaku", a popravdě jsem tou situací byl trochu zaskočen. Teď již budu vědět :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Petr.Vileta

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Vaclav.Zidek píše: 15 led 2020, 06:43
Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2020, 23:09
Předem se omlouvám čtenářům fóra, ale nevím kam jinam to napsat.

Ahoj Miki,
na CF jsme od sebe stáli metr, několik desítek sekund, nikde kolem nás nikdo nebyl. Já se na tebe díval a čekal na oční kontakt, abych tě oslovil, chtěl jsem s tebou prohodit pár slov, ty jsi urputně hleděl do země. Tedy asi došlo k nedorozumění.

Miki, já nemám nic proti tobě, já tak intenzivně kritizoval tvůj nápad, tvá výchozí "data" a tvůj podivný způsob obhajoby toho nápadu. Nekritizoval jsem tebe jako člověka, nebo tvou činnost jako celek. Dokonce by ses divil, ale nejednou jsem se tě v jiných věcech zastával.

Tak jen pro upřesnění flejm nebyl ani tak na tebe, jako na tvůj nápad a jeho obhajobu.
A pořád nechápu co je dobrého na centralizaci "moci" a kontroly pod RP, není důvod, aby jeden stranický orgán měl vše pod kontrolou. Což ovšem neznamená, že nemůžeme zajít na pokec a třeba tam řešit tento nápad nebo klidně jak nám rostou děti. Já vůči tobě zlobu necítím, jestli ten dojem máš, tak ho klidně smaž a doinstaluj si "Venca tě má rád a zároveň kritizuje věci co se mu nelíbí". To se totiž nevylučuje. Měj se dobře.

P. S.: Takže až to zkusí navrhnout někdo jiný, flejm bude stejně :-D

EDIT: a to že si z toho děláme zpětně srandu, to je snad standard ;-)
Zjevně došlo k nedorozumění, já si tě vůbec nevšiml, takže do země jsem nehleděl kvůli tobě.

Ad někdo jiný a flejm - nesouhlasím, ale hádat se nebudu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: CF 2/2020 Volba vedoucího administrativního odboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Myslím že stojí za to zmínit, že práce vedoucího AO je na částečný úvazek - Martin Kučera měl smlouvu na cca 40h měsíčně. A je finančně ohodnocena. Jakou částkou si potenciální kandidáti jistě dokáží dohledat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Roman.Pasek

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“