3KF ZlK 32/2019 Krajský zástupce do RV /přihlašování/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Yveta.Martinkova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 758 poděkování

3KF ZlK 32/2019 Krajský zástupce do RV /přihlašování/

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Vážené krajské fórum

S ohledem na končící mandát stávajícího zástupce kraje v Republikovém výboru a pověření PKS
vyhlašuji jednání o zástupci kraje v Republikovém výboru a zároveň prosím případné zájemce, kteří by chtěli zastupovat
kraj v RV, aby se přihlásili.

Jednací řád RV
Stanovy
Čl. 9 Republikový výbor
(1) Republikový výbor upřesňuje předpisy přijaté celostátním fórem, připravuje podklady pro celostátní fórum a rozhoduje o některých dalších, zejména odborných záležitostech.
(2) Republikový výbor se skládá ze čtrnácti členů volených po jednom krajskými fóry a dalších deseti až třiceti členů volených celostátním fórem.
(3) Republikový výbor se svolává podle potřeby, na zasedání však nejméně jednou za tři měsíce. Zasedání republikového výboru, které nesvolává předseda strany, musí být řádně oznámeno.
(4) Předseda strany svolá zasedání republikového výboru do 14 dnů, požádá-li jej o to víc než pětina jeho členů.
(5) Republikový výbor zejména

a) stanoví výši členských příspěvků a příspěvků registrovaných příznivců a lhůty pro zaplacení,
b) navrhuje zřízení komisí a odborů a schvaluje jejich statut,
c) schvaluje rozpočtová pravidla, pravidla hospodaření, rozpočet strany, výsledky hospodaření,
d) projednává a připravuje zprávy a návrhy pro celostátní fórum,
e) může schválit vzorové jednací a volební řády,
f) ukládá úkoly předsednictvu,
g) projednává a schvaluje základní programové a ideové dokumenty
h) projednává vyžádané průběžné zprávy předsednictva,
i) odpovídá za kandidátní listiny pro volby do veřejných funkcí, v mimořádných a odůvodněných případech může kandidátní listinu změnit,
j) rozhoduje v dalších celostátních záležitostech, kde by svolání celostátního fóra nebylo účelné nebo možné pro časovou tíseň,
k) projednává úkoly vrácené předsednictvem.
Chcete-li někoho nominovat, či přímo se sami chcete ucházet o post zástupce kraje v RV, tak prosím napište a shrňte, co od takového zastupování očekáváte, jaká je vaše motivace a co myslíte, že můžete kraji na této pozici přinést.

Možnost nominovat je do 25.12.2019, 20:00. Poté budou dva dny na rozmyšlenou a zahájíme hlasování.

ZDE PROBÍHÁ HLASOVÁNÍ
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Elfmark, Denis.Rychtar, Vratislav.Krejcir
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648

Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec.
Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Yveta.Martinkova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 758 poděkování

Re: 3KF ZlK 32/2019 Krajský zástupce do RV /jednání/

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Jelikož byly svátky a zde se nám nikdo nevyjádřil prodlužuji rozpravu do 8.1.2020 do 24:00.

A rovnou nominuji @Hana.Ancincova a tímto jí děkuji za vyjádření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvky (celkem 3):
Vratislav.Krejcir, Michal.Stepanik, Lubomir.Dolezal
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648

Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec.
Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

Milé Pirátky, milí Piráti Zlínského kraje

Doručuji tímto svou nominaci, abych se stal zástupcem kraje delegovaném v Republikovém výboru Pirátské strany.
V Pirátské straně působím už bezmála 4 roky. Za tu dobu jsem nasbíral již velkou řadu odborných i politických zkušeností a věřím byl Pirátům prospěšný na rozličných úrovních celé strany. Ve své činnosti nerozlišuji formální výšku pozice, ve které právě nacházím. Snažím se akcentovat aktivitu právě v tom místě, kde vidím aktuálně největší potřebu věci měnit nebo posunout dopředu. Umím se orientovat jak ve vedoucí pozici, tak být tím metaforickým nosičem vody. Kandidoval jsem kupříkladu na krajské kandidátce do sněmovních voleb, kde jsem svou předvolební aktivitou v kampani v mém rodném městě, to je v Rožnově pod Radhoštěm, pomohl vytáhnout pirátský výsledek na úroveň celostátního průměru. Tento výsledek byl zároveň nejvyšším ze všech relevantních měst v kraji. V místních komunálních volbách jsem podpořil pirátskou kandidátku, jakožto místně známá osobnost, svojí účastí na nečelním místě a pomáhal s autdoorovou kampaní.

V Pirátské struktuře působím skoro 2 roky právě v Republikovém výboru. RV je těleso, které se zaobírá jak legislativní činnosti dovnitř strany, tak řeší aktuální praktické problémy. Já jsem spíše člověk praktický, tady se více věnují zmíněné druhé množině činností.

„Existují výzvy politiky velké i malé“ řekl na pražské prosincové demonstraci Miliónu chvilek Ivan Bartoš. Dávám mu za pravdu. I já to takto vidím.

Velkou výzvou je pro mě ve strategii oficiálně vytýčený cíl Pirátské stany, tj. výrazný úspěch ve sněmovních volbách a následné převzetí vládní odpovědnosti. Volebním záležitostem jsem se věnoval od začátku svého působení v RV. Za spolupráce s Mikulášem Ferjenčíkem jsem se snažil vybudovat průběžný funkční zpětnovazební systém mezi řídícím volebním štábem a dobrovolnickou členskou základnou při kampani do eurovoleb. Toto bohužel ztroskotalo na nevůli volební manažerky Martiny Kavanové. S Lukášem Blažejem jsem se u RP snažil uplatnit feed back z těchto voleb z pozice členské základny, který byl diametrálně odlišný od optiky viděné shora ohledně provedení kampaně a jejího úspěchu. Tady jsme zůstali na půli cesty. V novém dvouletém období bych byl za RV delegátem v celostátním stálém volebním výboru a mohl tyto záležitosti z takové pozice mnohem účinněji ovlivňovat.

Svou výzvu v rámci politiky malé uvnitř Pirátské strany vidím v zabránění odtržení centrály od její členské základny. Zde je, podle mne, role krajských zástupců v RV klíčová. To oni mají tvořit hlavní přímou osu mezi základním a vrcholným stupněm strany. Proto nemíním zůstat jen u reportování na krajských schůzích, ale navštěvovat i přímo jednotlivá MS. Time-management budu schopen určitě zvládnout, protože zdrojem mé obživy je svobodné povolání a časové relace si mohu volně upravit dle svých potřeb. Navíc jsem rozhodnut v kampani do letošních krajských voleb se účastnit aktivní prací v některém podpůrném týmu Zlínského kraje. Taktéž bych rád v tomto roce do kraje aspoň dvakrát přivezl svůj diskusní či komponovaný pořad „ Pirátské promluvy“, kde povětšinou debatují mediálně celorepublikově nejznámější Piráti. Obecně se budu snažit, aby členové RP zajížděli více do našeho kraje na naše akce. Za dobu svého působení u Pirátů se znám se všemi osobně a s mnohými z nich se také přátelím.
Jak vidíte, má vize je, řečeno s mírnou nadsázkou, že to budu mezi Piráty pro vás jistit svrchu i zespoda.

Rád bych také volně zopakoval to, co již jsem tady na fóru zmínil nedávno v jiném vlákně.
Za velmi podařenou akci, odkud jsem si odnesl pocit nádherné sounáležitosti, považuji zářijový team bilding na Syrákově. Doufám, že akce v podobném duchu se uskuteční i během tohoto jara. Rád se na ni budu organizačně podílet.

Závěrem bych rád tady uveřejnil malou perličku. Víte, že od včerejška jsou Ivan Bartoš i ostatní členové RP normální smrtelníci bez funkcí? Uplynula jim dvouletá lhůta od minulého zvolení. Vládu nad Piráty převzal do další volby Republikový výbor.

Děkuji vám za pozornost a předem i za vaši podporu v následném hlasování po ukončení této rozpravy.
Doufám, že se v co nejhojnějším počtu spolu osobně potkáme již tento víkend v Ostravě na zasedání Celostátního fóra.

Tedy
Na Viděnou
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Halamicek za příspěvky (celkem 5):
Michal.Stepanik, Dalibor.Zahora, Irena.Drofova, Lucia.Sirinova, Vladislava.Smith
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"

Hana.Ancincova
Republikový výbor
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 569 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Ahoj,
rozhodla jsem se na poslední chvíli vstoupit do tohoto jednání a usilovat o krajskou nominaci. S příchodem roku 2020 jsem si uspořádala aktivity ve prospěch Pirátů.
Jsem členem MS Kroměříž, do zvolení kandidátky kraje jsem byla i místopředsedkyní kraje. Co se týče veřejných funkcí, tak zastávám funkci člena Kontrolního výboru města Kroměříže.
Pracuji jako finanční analytik. Analyzuji, zkoumám, navrhuji řešení ve finanční oblasti ve výrobních podnicích až po veřejnou správu.

Mou motivací, proč jsem se rozhodla vůbec ucházet o krajskou kandidaturu do RV je potřeba funkční a jasné základny pravidel pro naše vnitrostranické fungování, kde bych chtěla přiložit ruku k dílu. (např. jednací řád kraje - vzorový) Jsem zastánce názoru rozdělovat peníze více ve prospěch krajů a hledání věcného konsenzu.

Plusy
jsem zarputilý pečlivec :)

Mínusy
ano, jsem i lídrem kandidátky, což může znamenat v budoucnu časovou kolizi kampaně se zasedáním.

Ráda zodpovím Vaše dotazy,
díky za pozornost. Hanka
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.

Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj

Rád bych tady reagoval na Hančinu větu z její kandidátské řeči,že je zastánkyně názoru rozdělovat peníze více ve prospěch krajů a hledání věcného konsensu. Bohužel se nedá vydedukovat, co si před tím konkrétně představuje,
Nové rozpočtové rozdělení státního příspěvku se na půdě RV řešilo v dosti rozsáhlém jednání na sklonku minulého roku. Dost jsem se, stejně jako Petr Tkadlec v tomto jednání angažoval. Ač jsem na začátku doufal, že změna proběhne rychle a jednoduchým řešením, kteréžto jsem v počátku jednání navrhnul, nakonec z toho bylo procesní martyrium, jež dopodrobna objasnit i zasvěcenému člověku, by byl úkol na několika hodinový seminář. Ve značné zkratce bych chtěl zde uvésti následující.Změna, která ve finální verzi nakonec byla schválena spočívala, jak v novém poměru rozdělení financí mezi centrálu a kraje, tak mezi kraji navzájem. Sama centrála se v jednom průběžném návrhu vzdala části financí ve prospěch krajů a nový poměr rozdělení mezi kraji navzájem byl také schválen. Z obojí změny Zlínský kraj finančně profituje.. Bohužel se nejednalo o konsensuální rozhodnutí, ale o rozhodnutí, které naopak přineslo napětí zejména mezi Prahu a venkovské kraje. Ta na rozdělení nejvíce tratí a změna značně zasahuje do jejich rozpočtového výhledu.
Proto bych byl nerad, kdyby se toto téma znovu na platformě RV otevíralo.
O rozdělování jiných zdrojů financí než těch ze státních příspěvků za volby tady nemá cenu hovořit, neboť ve významné míře neexistují. Získávat finanční zdroje fundreisingem centrála,a kraje už vůbec, neumí, 1. pirátská s.r.o. provozně nevydělává.
Celkově jsem spolu například s Olgou Richterovou toho názoru, že je nutné rozpočtově přímo ponechat základní stěžejní budget na řízení provozu strany centrále. Přeměna strany na federaci krajů je cesta do pekel. To ostatně uvádějí i politologické studie. Silně se toto například nevyplatilo ODS. Od které se sice není tolik co učit, ale vzít si ponaučení z cizí špatné praxe je výhodné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Halamicek za příspěvky (celkem 4):
Michal.Stepanik, Irena.Drofova, Filip.Matuska, Lucia.Sirinova
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"

Irena.Drofova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Polygrafie/Marketing/Media
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování

Příspěvek od Irena.Drofova »

Ahoj, také by mne zajímalo, jak si to Hanka konkrétně představuje.

ID

Hana.Ancincova
Republikový výbor
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 569 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Ahoj Dane, ač uvádíš, že nevíš co z mé řeči vydedukovat, ve svých tvrzeních jsi víceméně konkrétní, na což zareaguji. Nikde neuvádím, že bych tuto otázku chtěla znovu otevírat na půdě RV nebo dělat ze strany federaci krajů. Ale normálně rozumím tvé snaze se vůči mně jako protikandidátovi vymezit. Souhlasím s rozdělováním peněz po změně, byť zcela oprávněně chápu nelibost Prahy, když s určitým budgetem počítala a bylo jí ukrojeno.
Co se týče konsenzu, jsem zastánce věcného jednání a nepřenášet do osobního jednání vzájemné animozity. A také nejsem pro vylívat vaničku i s dítětem, na práci někoho jiného se dá navázat, byť s autorem úplně nekonvenuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvek:
Vratislav.Krejcir
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.

Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj

Otázky se na mne ani Hanku tady opravdu nehrnou...
Rád bych tedy s co největším počtem lidí z kraje pohovořil zde v Ostravě během zasedání CF. Ať už na preeparty, kam ovšem dorazím později, neboť ještě se dnes bude ohledně jedné vážné a nehezké záležitosti v Pirátské straně konat neformální porada RV, kde chci být přítomen.Nebo zítra v průběhu jednání. Odpoledne bych měl pobývat v budově U6, To je naproti Gongu. Restaurace u kapitána Nema. Mělo by to tam být klidnější. Rezervoval jsem již stůl- Piráti ZLK. Ještě jednám o možnosti promítání on-line přenosu z jednání na velké plátno. Samozřejmě tímto zvu i Hanku, ať se zastaví podebatovat.
No a kdo nebude politikou nasycen ještě ani v sobotu v noci, pro toho mám pozvání na pozdně večerní uvedení mého pořadu Pirátské promluvy, kde si budete moci face to face podiskutovat se zakladatelem ČESKÉ PIRÁTSKÉ STRANY Jirkou Kadeřávkem, místopředsedkyní Pirátů Olgou Richtrovou nebo jedním z bývalých pirátských předsedů Lukášem Černohorským. Když budete tento info na tento pořad hledat v programu na stránkách zasedání, pořadatelé ho umístili pod kolonku párty :-)
Tak Na Viděnou!
Daniel Halamíček

Lucia.Sirinova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 242 poděkování

Příspěvek od Lucia.Sirinova »

Měla bych dotazy oba kandidáty:
1. Jak vy sami vnímáte roli RV
2. Jak vy sami vnímáte roli člena RV v RV
3. Jakou roli, v případě svého zvolení do RV, plánujete zaujmout a jaký konkrétní přínos pro RV a práci RV chcete a plánujete mít.
Čím více konkrétní a méně obecné vaše odpovědi budou, tím lépe!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucia.Sirinova za příspěvky (celkem 2):
Vratislav.Krejcir, Michal.Stepanik

Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj

Děkuji Lucii za položené otázky.

ad 1. Samozřejmě tady nebudu opisovat pravomoci a povinnosti uvedené ve stanovách Pirátské strany a ještě navíc překopírované v úvodním Yvetině příspěvku. Svůj osobní pohled bych zformuloval následovně. RV vnímám především jako širší vedení strany.Užší vedení strany se rekrutuje v Republikovém předsednictvu. Zajímavým paradoxem vztahu obou orgánů je obsah míry formální a neformální prestiže. RV je orgánem zadávacím, který úkoluje RP tedy formálně vyšším, jeho neformální impakt je však určitě menší. RP, jemuž je svěřena výkonové působení a reprezentuje Piráty navenek strany, má neformální prestiž velmi vysokou, ač jeho pravomoci jsou poměrně nízké, a to ať vzhledem k RV tak nejvyššímu orgánu strany -Celostátnímu fóru. Z podstaty věci RV více své náležitosti rozebírá do hloubky, kdežto RP ve svém činění musí být velmi akční, aby provoz strany byl náležitě zajištěn. RV ve svých jednáních se v podstatě zaobírá věcmi dvojího charakteru a nelze říci, která oblast je důležitější. Vnitřní legislativou strany a aktuálními záležitostmi, které přináší provoz, či, chcete li. život strany. Co si představit pod legislativní činností je asi každému zřejmé, co se týče druhé oblasti mohu, vyjmenovat z jeho činnosti v nedávné minulosti například kontrolu průběhu volební kampaně. Činnost ohledně aspektů plynoucí z praxe výběrových řízení, zejména , co se zjištění všeobecných férových podmínek týče. Návrh mechanismu pomoci a prevence osobám zasažených následky neblahých sociopatoloických jevů, jako je bossing a sexuální obtěžování nebo dokonce cílená sexuální agrese. Bohužel, ani tomuto se nevyhnulo pirátské společenství.
Závěrem bych k tomuto bodu rád zdůraznil, že dle mého názoru právě přes RV, díky jeho početnosti má vést základní spojnice mezi členskou základnou a centrálou. RV by měl být a jít mnohem blíže k lidem ve straně, usilovat o to, aby se jako hosté účastnili ve větší míře jeho zasedání a každý člen věděl, že se na něj zejména prostřednictvím svého krajského zástupce může obrátit s jakýmkoliv podnětem.

Ad 2
Zde budu poměrně stručný. Jak už jsem napsal ve své kandidátské řeči a zopakoval zde, vidím ho jako spojnici, která přenáší informace o dění oběma směry. Ze své vnitřní povahy pak akcentuje svou práci v oblasti procesní nebo praktické, aniž by samozřejmě na druhou část povinností rezignoval. K těm praktickým povinnostem patří i účast jako zástupce RV v různých dalších týmech či na pracovních konzultačních setkáních. Namátkou nad tvorbou volebního programu, aktualizací dokumentu o volební strategii, setkáváních exekutivy, Volebním výboru, jednání RP atd.

Ad 3
Zase, jak už jsem částečně zmínil dříve, považuji se za spíše praktického člověka. Proto chci RV zastupovat ve Volebním výboru, kde se chci soustředit na přípravy ohledně sněmovních voleb,být v kolektivu styčných členů k RP, dále se účastnit na pracovní skupině ustanovené za účelem vytvoření vhodného mechanismu a následného začlenění do pirátské organizační struktury ohledně sociopatologických jevů. Jelikož předpokládám značnou personální obměnu, jako již zkušený člen se mohu nabídnout zastat funkci jednatele RV. Pirátská strana připravuje otevření svého Pirátského institutu- tj vědecké instituce zkoumající společenské jevy a politické mechanismy a to zejména ve světle našich idejí a hodnot. Geneze vývoje podoby tohoto budoucího tělesa na půdě Republikového výboru již asi půl roku běží, i tady chci být nadále akčním a platným činitelem.
Jelikož ze strany volby členů RV CFkem není stále tento orgán dostatečně naplněn, lze očekávat značné penzum úkolů, které budou vyžadovat tomu odpovídající časové nároky na jednotlivé členy. Jelikož již nemám závazky, co se výchovy potomků týče, a jako OSVČ si mohu dovolit své časové relace vhodně upravit, domnívám se, že jsem schopen požadavkům na pozici náležitě dostát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Halamicek za příspěvek:
Michal.Stepanik
Daniel Halamíček

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“