Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Vit.Fux »

Kamila.Galikova píše: 13 led 2020, 14:59 A jak bys to tedy efektivně řešil? Protože ten problém tu je, a musí se nějak eliminovat.
Obecně:
Pozor, nenechte se chytit do mentální pasti toho, že se "musí něco udělat". Spousta věcí je špatně a špatně bude bude bez ohledu jaké špatné opatření se udělá, protože jsou v tom zapojení lidi.
Zcela nevyhnutelně mezi posuzovanými možnostmi "co s tím" musí být i varianta "nic".

Konkrétněji:
Zachytil jsem tu už od dost lidí informace, že policie má už teď dost pravomocí a jen je nepoužívá (ale nevím jaké to jsou). Což znamená, že zvýšení trestů nezmění chování, protože cokoliv krát nula je pořád nula.
Takže mě napadají jen dvě možnosti: tlačit mediálně na vnitro ať pomáhá polici a tlačit/podporovat policajty, aby to víc vymáhali.
Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 178
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Kamila.Galikova »

Vit.Jurasek píše: 13 led 2020, 15:44
Kamila.Galikova píše: 13 led 2020, 14:59 A jak bys to tedy efektivně řešil? Protože ten problém tu je, a musí se nějak eliminovat.
Obecně:
Pozor, nenechte se chytit do mentální pasti toho, že se "musí něco udělat". Spousta věcí je špatně a špatně bude bude bez ohledu jaké špatné opatření se udělá, protože jsou v tom zapojení lidi.
Zcela nevyhnutelně mezi posuzovanými možnostmi "co s tím" musí být i varianta "nic".

Konkrétněji:
Zachytil jsem tu už od dost lidí informace, že policie má už teď dost pravomocí a jen je nepoužívá (ale nevím jaké to jsou). Což znamená, že zvýšení trestů nezmění chování, protože cokoliv krát nula je pořád nula.
Takže mě napadají jen dvě možnosti: tlačit mediálně na vnitro ať pomáhá polici a tlačit/podporovat policajty, aby to víc vymáhali.
Ano, s tím souhlasím. Policie by měla více využívat svých pravomocí, a kdyby v tom nebyla taková díra, a lidé viděli, že se něco děje, určitě by měně tlačili jak na nás, tak by si třeba dvakrát rozmysleli, než začali množit, týrat, chovat v nevhodných podmínkách. Já osobně bych v tomto zákoně proti týrání zvířat zaměřila spíše na cirkusy, a jim podobné útvary. A samozřejmě jak říkáš, tlačit na policii, aby využívala práva zabavit zvíře, či jinak exemplárně potrestat. ;)
"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5580
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22597 poděkování
Dostal poděkování: 4566 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Robert.Magni »

Neřešil,žádný problém neexistuje.
Řeší to karmický pravidla.
A určitě lépe,než tyhle tlaky na návrat do Třetí Říše

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 178
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Kamila.Galikova »

No, to si děláš srandu. :-D Podle tebe je vše v pohodě, jo?
"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34680
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31622 poděkování
Dostal poděkování: 25729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše: 13 led 2020, 16:13 Neřešil,žádný problém neexistuje.
To není pravda. Kdejaký bezdomovec se ke svému psu chová lépe, než nezaměstna(tel)ná provozovatelka množírny.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 178
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Kamila.Galikova »

Já bych to viděla následovně: Kdo si myslí, že problém není, tím pádem není podle něj co řešit, nemusí se k tomuto vláknu vyjadřovat. Jelikož se tu tím stává vlákno úlevné, nikoli vlákno, kde se snažíme pomoci. Tím samozřejmě nijak neútočím na svobodu projevu. Snad to nikdo zle nepochopí. Ale já se o to zajímám už dlouho, a opravdu bych byla ráda, kdyby se to konečně nějak komplexně vyřešilo, a něco se změnilo k lepšímu.
"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Vit.Fux »

Kamila.Galikova píše: 13 led 2020, 17:17 Já bych to viděla následovně: Kdo si myslí, že problém není, tím pádem není podle něj co řešit, nemusí se k tomuto vláknu vyjadřovat. Jelikož se tu tím stává vlákno úlevné, nikoli vlákno, kde se snažíme pomoci. Tím samozřejmě nijak neútočím na svobodu projevu. Snad to nikdo zle nepochopí. Ale já se o to zajímám už dlouho, a opravdu bych byla ráda, kdyby se to konečně nějak komplexně vyřešilo, a něco se změnilo k lepšímu.
To je, ale naprosto špatná premisa. Nejde o stanovy spolku zahrádkářů, které se mě netýkají pokud nejsem ve spolku; jde o diskuzi, která směřuje k úpravě zákonů, které se budou vztahovat na všechny. Takže i lidi, kteří si myslí, že problém neexistuje nebo že opatření jsou horší než samotný problém, mají právo se vyjadřovat. Vlastně naopak - mají povinnost se vyjádřit.
Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 178
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Kamila.Galikova »

Vit.Jurasek píše: 13 led 2020, 17:37
Kamila.Galikova píše: 13 led 2020, 17:17 Já bych to viděla následovně: Kdo si myslí, že problém není, tím pádem není podle něj co řešit, nemusí se k tomuto vláknu vyjadřovat. Jelikož se tu tím stává vlákno úlevné, nikoli vlákno, kde se snažíme pomoci. Tím samozřejmě nijak neútočím na svobodu projevu. Snad to nikdo zle nepochopí. Ale já se o to zajímám už dlouho, a opravdu bych byla ráda, kdyby se to konečně nějak komplexně vyřešilo, a něco se změnilo k lepšímu.
To je, ale naprosto špatná premisa. Nejde o stanovy spolku zahrádkářů, které se mě netýkají pokud nejsem ve spolku; jde o diskuzi, která směřuje k úpravě zákonů, které se budou vztahovat na všechny. Takže i lidi, kteří si myslí, že problém neexistuje nebo že opatření jsou horší než samotný problém, mají právo se vyjadřovat. Vlastně naopak - mají povinnost se vyjádřit.
Pokud si myslí, že se nic neděje, tak co mohou pomoci? Tvůj nápad s policí sdílím, a souhlasím s tím, že by se mělo tlačit na ně. Ale nesouhlasím s tím, že se nic neděje.
"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 178
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Kamila.Galikova »

Už jen to, že jsi přiznal, že v těchto případech policie nefungeje znamená, že se něco děje. :-D
A jak říkám, zajímala bych se v zákoně především o cirkusy, atp.
"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Novela Zákona o ochraně zvířat před týráním

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Před pár měsíci jsem v souvislosti s tímto tématem zaznamenala od @Mikulas.Ferjencik příslib, že se na poli ústavně právního výboru uskuteční kulatý stůl na téma komplexnějších změn v trestním zákoně tak, aby byla možnost dávat krátké nepodmíněné tresty. Proběhlo to, je z toho nějaký výstup?
V minulosti jsem tu psala, že samotné zvýšení trestů nic moc nevyřeší, pokud se nezefektivní celý proces odhalování týrání zvířat atd. Myslím si to furt, ale přiznám se, že jsem nevěděla o tom obecném pravidle, že se nepodmíněný trest musí do určité výše nějak zvlášť odůvodňovat a soudci je tedy defakto nedávají. Zde se značně rozcházejí tvrzení různých lidí, od toho, že soudci by mohli a jen to "flákají" po argument, že to vůbec není tak jednoduché a dobrý právník by jim to shodil. Zajímalo by mě, jak je to ve skutečnosti, v praxi.
Nevím, jestli nutně toužím po tom, aby šli tyrani zvířat sedět a stáli stát spoustu peněz, ale docela bych uvítala, kdyby se jim uložil nějaký trest a ne podmínka, které se jenom vysmějí. Klidně ať je to mastná pokuta a důsledně vymáhaný zákaz chovu zvířat, ale tvářit se, že je potřeba se s tím smířit, mi nějak nejde.
Další podnět, co mě v diskusích zaujal, se týká toho, že tím, jak směšné tresty za týrání zvířat padají, bývají policajti demotivovaní to vůbec brát vážně a nějak důsledně to řešit. Tuší někdo, jak moc je na tom pravdy? Já když něco řešila, měla jsem štěstí na ochotné policajty a spíš mě zklamal přístup SVS.
Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“