KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 901
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Vaclav.Zidek píše: 07 pro 2019, 15:41 No, rozprava běží od 20. - času bylo dost. Přijmout nominaci na poslední chvíli prostě má nějaké nevýhody.
A jak naložíš s lidmi, kteří dostali nominaci na poslední chvíli? Asi chybí nějaké mezidobí, prostě pár dnů mezi ukončením nominací a hlasováním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvek:
Jan.Tempel

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Helena.Vondrakova píše: 07 pro 2019, 18:42
Vaclav.Zidek píše: 07 pro 2019, 15:41 No, rozprava běží od 20. - času bylo dost. Přijmout nominaci na poslední chvíli prostě má nějaké nevýhody.
A jak naložíš s lidmi, kteří dostali nominaci na poslední chvíli? Asi chybí nějaké mezidobí, prostě pár dnů mezi ukončením nominací a hlasováním.
Souhlas, mělo by být období na rozmyšlenou (bežně po rozpravě bývá, příkladů na fóru je mrak). Není to nic proti tobě, na otázky se dá odpovídat i bez nominace.

Neprotestuju proti aktuální volbě, jen upozorňuju do budoucna. Abychom opravdu jednali podle pravidel. Při hlasování se vyžaduje uzamčení jednacích vláken. Toť vše :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Jan.Tempel

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Jan.Hruska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 124
Registrován: 20 lis 2018, 15:13
Profese: náměstek primátora, copywriter
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Jan.Hruska »

Nominace tady viewtopic.php?p=665018#p665018

1) Jaké jsou Vaše 3 nejdůležitější životní hodnoty/zásady.
Nedělat nikomu nic, co by vadilo mně osobně.
Nevěšet si hlavu z věcí, které nemůžu změnit.
Řetěz je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek.

2) Co se Vám v životě dle vlastního soudu skutečně podařilo a naopak, čím jste zklamali sami sebe.
Rodina, přátelé, práce, všechno dobrý. Ale skutečně pyšný jsem na sebe byl, když se mi podařilo slovně umravnit dobře živeného slušnoČecha a jeho skupinku fanynek. Ve vestibulu metra uráželi kolemjdoucí, kteří nepasovali do jejich vidění světa.
Zklamaný jsem ze všech situací, kdy jsem v minulosti mlčel.

3) Máte kostlivce ve skříni, o kterých je dobré se dozvědět teď a tady, spíše než v přímém přenosu volební debaty?
Ne.

4) Jste ochotni podat majetkové přiznání a to před volbami či až v případě zvolení?
Žádný problém.

5) Co pro Vás představuje Liberecký kraj?
Místo se zpřetrhanými tradicemi, smutnou minulostí, ale snad světlou budoucností. Můžeme těžit jak z blízkosti hlavního města, tak i z příhraniční spolupráce.

6) Proč chcete zastupovat Piráty v krajských volbách a co a proč považujete za priority, které budete prosazovat při tvorbě volebního programu?
Chtěl bych se zasadit o to, aby v našem kraji vznikaly start-upy a technologické firmy. Aby měly v našem kraji podmínky pro růst a fungování. Aby zde byl dostatek vzdělaných odborníků. Náš kraj nesmí být pouhou montovnou s levnou pracovní silou.

Kraj by měl svůj zájem a finance v oblasti sportu a kultury směřovat do drobných projektů, které pomůžou k oprášení tradic a probuzení spolkového života v obcích.

Zlepšit spojení Frýdlantska se zbytkem kraje.

Rozvíjet příhraniční vztahy a spolupráci. Rád bych se někdy dožil opravy polského úseku trati do Žitavy.

7) Jak jste hlasovali v jednání o koalici se SZ a KDU-ČSL?
Hlasoval jsem pro pokračování vyjednávání.

8) Které lidi byste rádi viděli na 2. až 5. pozici na pirátské kandidátce? (prosím o jasnou, nikoliv diplomatickou, odpověď i s důvody .)
Čelo kandidátky je obsazeno kvalitními lidmi a víceméně odpovídá mým představám. Libí se mi, že jsou rovnoměrně zastoupeni ženy a muži, plus že až na drobný turnovocentrismus jsou kandidáti napříč krajem.

V první pětce mi chybí jediné jméno: @Helena.Vondrakova. Ta ale jistě uspěje v dalším kole.

9) Jak se stavíte ke způsobu Vašeho fungování v rámci politické práce a při politických jednáních? Jde mi zejm. o spolupráci se členskou základnou a výměnu informací dovnitř i ven, tj. I) informování KS LBK o plánovaných a probíhajících jednáních, II) respektování požadavků KS LBK vzešlých z oficiálních jednání KF, III) pravidelnou a častou komunikaci s médii a veřejností (PR).
I) Čím lepší komunikace, tím lepší tým a následně výsledky.
II) Respekt ke straně a její orgánům beru jako naprostou samozřejmost.
III) Musíme se naučit prodat naši práci. Kvalitní komunikace s veřejností je neoddělitelnou součástí politiky.

10) Co považujete za úspěch v nadcházejících krajských volbách a co pro to musí Piráti udělat?
Abychom měli šanci uspět, musíme se vrhnout na kontaktní kampaň. Trpělivě vysvětlovat naše názory, vyvracet mýty. Ukázat se v každé obci kraje a nespoléhat na silnou voličskou základnu v Jablonci, Lípě, Turnově nebo Železném Brodě. Bude to bolet, budeme tomu muset něco obětovat, ale věřím v úspěch.

Spokojený budu, když se dostaneme nad republikový průměr. Otázka je, kolik to přinese mandátů, vzhledem k velké dominanci starostů a systému větší bere.

11) Jak vnímáte silná a slabá místa Libereckého kraje?
Různorodá a krásná příroda (Jizerky, Český ráj, Doksy), která láká turisty z daleka. S tím jdou ale ruku v ruce negativní jevy. Třeba Jizerky se staly veřejnou tělocvičnou a praskají ve švech. Turismus by se měl více rozprostřít, což je další důležité krajské téma.

Můžeme těžit z polohy kraje. Praha, Německo a Polsko za rohem.

(-) Obviněný hejtman, vysoká závislost na automobilovém průmyslu, klientelismus (např. Busline).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hruska za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Weissova, Helena.Vondrakova, Ondrej.Kolek
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Zdravím,

ráda bych se zeptala,

1. Jaký je názor (již zvolených) kandidátů do krajských voleb na zveřejňování schůzek v evidence kontaktů?
Pokud se nemýlím, tak v tuto chvíli by do evidence měli přispívat členové předsednictva jak krajského, tak místního sdružení a zastupitelé.

Děje se to?

Píšu to se záměrem, že bych ráda věděla, s kým se naši zastupitelé setkávají a jednají a jaká témata aktivně řeší.
V tuto chvíli je nejjednodušší způsob se osobně zeptat. Z dlouhodobého pohledu to nevidím jako dobrý model.

2. Zároveň bych ráda (ještě před volbami) znala způsob, jakým budou případní noví krajští zastupitelé informovat o své činnosti směrem dovnitř sdružení. Bylo by možné, aby se na způsobu zveřejňování informací dohodli ještě před volbami? a bylo zřejmé, kdo s tím a jakou formou počítá?

Pro mě osobně je odpověď na tyto dvě otázky důležitá pro podporu jednotlivých kandidátů ve volbách.

Cílím můj dotaz nejen na čelo kandidátky, ale u čela a zástupců z Jablonce bych poprosila o konkrétní odpověď.
@Zbynek.Miklik
@Vaclav.Zidek
@Jarmila.Valesova
@Jan.Tempel
@Daniela.Weissova
@Helena.Vondrakova
@Ondrej.Novosad

Díky a přeji hodně síly do voleb.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ida.Chuchlikova za příspěvky (celkem 3):
B_Pat, Jan.Polak, Ondrej.Kolek
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ida.Chuchlikova píše: 11 led 2020, 16:15 Zdravím,

ráda bych se zeptala,

1. Jaký je názor (již zvolených) kandidátů do krajských voleb na zveřejňování schůzek v evidence kontaktů?
Pokud se nemýlím, tak v tuto chvíli by do evidence měli přispívat členové předsednictva jak krajského, tak místního sdružení a zastupitelé.

Děje se to?

Píšu to se záměrem, že bych ráda věděla, s kým se naši zastupitelé setkávají a jednají a jaká témata aktivně řeší.
V tuto chvíli je nejjednodušší způsob se osobně zeptat. Z dlouhodobého pohledu to nevidím jako dobrý model.

2. Zároveň bych ráda (ještě před volbami) znala způsob, jakým budou případní noví krajští zastupitelé informovat o své činnosti směrem dovnitř sdružení. Bylo by možné, aby se na způsobu zveřejňování informací dohodli ještě před volbami? a bylo zřejmé, kdo s tím a jakou formou počítá?

Pro mě osobně je odpověď na tyto dvě otázky důležitá pro podporu jednotlivých kandidátů ve volbách.

Cílím můj dotaz nejen na čelo kandidátky, ale u čela a zástupců z Jablonce bych poprosila o konkrétní odpověď.
@Zbynek.Miklik
@Vaclav.Zidek
@Jarmila.Valesova
@Jan.Tempel
@Daniela.Weissova
@Helena.Vondrakova
@Ondrej.Novosad

Díky a přeji hodně síly do voleb.
Ahoj a děkuji za dotaz.

Evidence kontaktů - ano podle mne by měli všichni volení funkcionáři, ať už stranických či veřejných funkcí. Osobně jsem ještě nedělal jako místopředseda zápis, protože krom schůze MS jsem s nikým nejednal jakožto zástupitel strany, a to ani soukromě v něčem co by mohlo být v podezření, že je lobo schůzka. Souhlasím, že není možné se na vše vyptávat osobně, je to neefektivní. A to i pro toho zastupitele, aby na stejnou věc odpovídal 10 x, když to může jednou zapsat. Také se pak nemůže stát, že každý uslyší jinou variantu.

Já věřím, že jako zastupitelský klub budeme dělat reporty z přípravy na zasedání (a sbírat podněty), tak zároveň budeme zveřejňovat reakce na věci projednávané na zastupitelstvu. Přesná forma (jestli analýzy, nenbo jen glosy, jestli vlastní alternativní řešení nebo jen pozměňovací návrhy) to záleží na člověko hodinách co budou k dispozici - tedy to ještě závisí na počtu lidí, kteří se do zastupitelstva dostanou, každopádně bude to veřejně a pravidelně - ikdybych měl reportovat jen za sebe.

Děkuji za přání sil, jistě se budou hodit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Tempel, Daniela.Weissova, Ondrej.Kolek

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Zdravím,
trochu nechápu otázku.
Každý kontakt, který máme za takový, je pochopitelně bezprostředně ( tedy do max 10 dnů) uveden v registru kontaktů. Dělala, dělám a budu to tak dělat i nadále a předpokládám, že to tak mají i ostatní - lze vyhledat v registru.

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 901
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Zdravím,
odpovídám @Ida.Chuchlikova na otázky:
1. Jaký je názor (již zvolených) kandidátů do krajských voleb na zveřejňování schůzek v evidence kontaktů?
Pokud se nemýlím, tak v tuto chvíli by do evidence měli přispívat členové předsednictva jak krajského, tak místního sdružení a zastupitelé.
Jsem absolutní zastánkyní zveřejňování schůzek v evidenci kontaktů a upřímně se těším na svůj první zápis.
2. Zároveň bych ráda (ještě před volbami) znala způsob, jakým budou případní noví krajští zastupitelé informovat o své činnosti směrem dovnitř sdružení. Bylo by možné, aby se na způsobu zveřejňování informací dohodli ještě před volbami? a bylo zřejmé, kdo s tím a jakou formou počítá?
Stejně, jako mám v plánu zveřejňovat zápisy z jednání PKS, ráda bych v budoucnu zveřejňovala i zápisy ze schůzí zastupitelského klubu a doufám, že toto bude mít mezi ostatními zastupitely podporu.
Na zasedáních krajského fóra nově zařazujeme na začátek blok, ve kterém informují o své práci komunální zastupitelé, zástupce v RV a poslanec za Liberecký kraj. Až zasedneme do kraje, budou o své práci informovat i krajští zastupitelé. Inspiraci pro tento blok jsem načerpala v Karlovarském kraji a mám pocit, že byl dobře přijat.

EDIT: překlep
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvek:
Daniela.Weissova

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 901
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Já mám otázku, která mi už dlouho vrtá hlavou. Týká se to kandidátů, kteří dosáhli ve druhém kole výrazně víc hlasů než v kole prvním. Konkrétně je to zatím 1 člověk a pokud ještě nějací přibudou, zeptám se i jich:
@Vaclav.Zidek : 1.kolo - 21 hlasů, 2. kolo 24 hlasů
Jaké způsoby jsi využil k tomu, aby jsi podpořil volbu své osoby ve 2. kole?
Uvědomuji si, že se jedná o otázku na tělo a pochopím, pokud zůstane bez odpovědi. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvek:
Ida.Chuchlikova

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj, děkuji za tento selektivní dotaz. Nejsem sám, kdo měl v druhém kole více hlasů než v prvním.

@Jarmila.Valesova 1. kolo 20 hlasů - 2. kolo 23 hlasů.

Tedy nejdříve začnu dotazem, opravdu jsi se v dvou krátkých tabulkách, v kterých jsou údaje o volbě, přehlédla? Nebo je to klasická technika, mohla by to být pravda, není, pachuť zůstane?

A teď k odpovědi na otázku, která není osobní. Jen podotknu - opět manipulativní položení dotazu, aby navozoval u čtenářů pocit viny k tázanému.

Neuděla jsem nic speciálního. Odpovídal na dotazy. Prostě jsem dál pracoval, jako dřív, možná když se podíváš na fórum najdeš někde, něco co jsem v té době napsal a co mohlo lidi ovlivnit. Možná to byl post na FB. Nevím, žádné "přemlouvání" 37 voličů se nekonalo, věřím že více přesvědčí aktivita a práce, protože máme všichni svobodnou vůli a hlasujeme podle deminima (doufám, nebo máš zkušenost s jiným postupem?). Osobně jsem počítal s koncem TOP 5, byl jsem mile překvapen.

A tedy ještě jednou zde děkuji těm co mne volili. Je to pro mne překvapení a udělám vše možné, abych nezklamal Vaší důvěru. :-)

Krásný den

Volba čela v prvním kole - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... a0114/view
1kolo.png
V druhém kole - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... a7f62/view
2kolo.png
P.S. - Heli, ty víš o někom, kdo hlasuje na povel? To by mne celkem zajímalo, rád bych mu pak vysvětlil význam deminima, aby mohl příště hlasovat informovaně.

EDIT: přidal jsem screeny a odkazy, ať si to pro ověření nemusí každý dohledávat.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Jana.Zidkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 09 pro 2018, 18:59
Profese: Daňový exekutor
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Jana.Zidkova »

Helena.Vondrakova píše: 16 led 2020, 06:01 Já mám otázku, která mi už dlouho vrtá hlavou. Týká se to kandidátů, kteří dosáhli ve druhém kole výrazně víc hlasů než v kole prvním. Konkrétně je to zatím 1 člověk a pokud ještě nějací přibudou, zeptám se i jich:
@Vaclav.Zidek : 1.kolo - 21 hlasů, 2. kolo 24 hlasů
Jaké způsoby jsi využil k tomu, aby jsi podpořil volbu své osoby ve 2. kole?
Uvědomuji si, že se jedná o otázku na tělo a pochopím, pokud zůstane bez odpovědi. Děkuji.
Ahoj všem,
vkládám svůj úplně první příspěvek na fórum a zároveň se omlouvám, že bude na první pohled možná OT.

Nebaví mě ty přestřelky. Je to úplně zbytečné mrhání silami na obou stranách. Je to zbytečné a odvádí to pozornost od toho důležitého - máme STEJNÝ CÍL! Když nebudeme bojovat mezi sebou, budeme se moci více soustředit na práci navenek. Není dobré se rozkládat vnitřně.

Všichni jsme dospělí a měli bychom se umět přenést přes nějaké osobní výhrady a být věcní s cílem posouvat se vpřed. Každý jsme jinak nastavený, a to z nás právě dělá ideální tým pro spolupráci. Pokud se vyvraždíme navzájem, vyhrajou ti ostatní, kteří pochopili, že klíčem úspěchu je podpořit se navzájem. Prosím, pojďme diskutovat věcně a bez pejorativů, buďme co nejvíce konkrétní a zachovejme si sebereflexi. Dík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Zidkova za příspěvky (celkem 2):
Helena.Vondrakova, Daniela.Weissova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“