[Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihomoravsky kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Simon.Foucek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2016, 18:55
Profese: student VŠ
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Simon.Foucek »

Antonino píše:
09 led 2020, 19:27
Radek.Holomcik píše:
09 led 2020, 16:22
Omlouvám se, že jsem se neozval dřív, ale nepodařilo se mi získat ofiko vyjádření Kanceláře PSP. Nicméně jsem to konzultoval s hospodářem klubu a ten mi napsal mimo jiné následující: "kancleář poslance je prostě kancelář poslance a dokonce do ní mají přístup jen poslanci, asistentni s platnou smlouvou a návštěvy." To znamená, že lze prostory platit z rozpočtu na posl. kancelář, ale pak je zde toto omezení, což jsem psal už níže. Tedy, možno, pokud by se zajistila stálá přítomnost asistenta a činnost v prostorech souvisela s děním ve Sněmovně (což může ledaske fungovat, otázkou je, zda je to možné u nás). Je to tedy tak, jak jsem psal a jak to bylo, když jsem si zařizoval kancl já. OFFTOPICTo, že to není definováno v usnesení RV je irelevantní, tyhle detailní pravidla určuje hospodář, tedy KPS.
Doporučuji výslovně ověřit tu předmětnou konstrukci, ze které vycházel původní návrh a kterou jsem ověřoval na centrále a v jiném kraji a kde mi jednak toto potvrdili, že to je běžná praxe vycházející z pravidel, a odkázali i na registr smluv, které to potvrzují (viz i mé texty výše).
Tedy: Předmětem nájmu by byly kancelář(e) přístupné jen poslancům, jejich asistentům atd., dle tebou uvedené definice, a nájemce by měl k dispozici i další neexkluzivní prostory, jako jsou sociální zařízení, kuchyňka, chodby, jednací místnost apod. Tyto sdílené prostory by hradil jen částečně na základě spravedlivého klíče (například poměr exkluzivních prostor - vlastních kanceláří, k prostorám celkovým. Smyslem částečného sdílení nákladů je snaha o hospodárné nakládání s veřejnými prostředky. Celkové výdaje na nájem a vybavení by respektovaly limity dle pravidel.
Lukas.Dolezal píše:
09 led 2020, 17:19
Ahoj,
dovolil jsem si Tomovu variantu rozšířit o další tři body....
Děkuji za iniciativu.

K jednotlivým bodům:
1) + 2) + 8) Zajistit diskusi KS a na jejím základě vymezit požadavky na prostory PiCe a to i v kontextu doporučených parametrů dle ideového návrhu... a tyto odsouhlasit KS.
3) Není žádná navržená forma, tedy zjistit podmínky, pravidla a dobrou praxi,
4) Přiměřeným způsobem ověřit nabídku odpovídajících prostor a předložil neméně tři relevantní návrhy
5) Ruší se - je výše
6) Asi nebude možné účinně splnit, protože vlastně není žádný smluvní návrh a předchozí diskuse stály jen na jejich výkladech.
7) bod je zbytečný - 1. polovina je duplicitní s předchozími, 2. polovina přebírá odpovědnost za kvalifikované rozhodování jiných subjektů
8) obsaženo výše ve fázi analýzy potřeb, kam to imho patří

Mám ještě pár poznámek (nechci opakovat kontext, ve jakém to řešíme, protože ho považuji za zřejmý).
a) Doporučuji doplnit lhůty a prosbu o bezodkladné řešení.
b) Pokud to je možné, by mělo být uloženo i najít/jmenovat konkrétní osobu - zpravodaje, projektového manažera apod., která přímo bude to úsilí nějak posouvat a na kterou je možné se v této věci případně obracet.
c) Ty úkoly jsou časové náročné a pokud by to bylo vyloženo tak, že je to jeden velký úkol, bude to zbytečně dlouho trvat. Doporučuji výslovně to rozfázovat. Některé činnosti mohou běžet paralelně.

Obávám se, že je nutné ještě doplnit jeden bod: Ověřit podezření Ondřeje Kotase, že u dohod kolem Sukova 4 byly pletichy, korupce nebo jiný projev chování neslučitelné s Piráty...; nechť on své podezření upřesní.
Pokud chceš, aby tvé přípomínky a doplněné body byly vzaty v potaz, tak prosím o přesnou formulaci návrhu usnesení. Jinak budu brát tvůj příspěvek jako pouhý feedback navrhovateli a další příspěvek do diskuze(v tom případě netřeba reagovat). Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Foucek za příspěvky (celkem 2):
Antonino, Lukas.Dolezal

Uživatelský avatar
Miroslav.Barta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 113
Registrován: 12 črc 2017, 12:24
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Miroslav.Barta »

Jak si to tu čtu, tak je mi z toho smutno. Vlákno je plné zbytečných osobních útoků, obviňování a plné zcela nepodstatných a nekonstruktivních vět. Nezaujatý čtenář (politická konkurence, novinář, ...) se musí hodně bavit. Svůj názor na postup jsem již psal a opakovat se nebudu.

K roli PKS. PKS vědělo, že se pracuje na nových prostorách a vědělo i o Sukové. V hromadné komunikaci o Sukové byl od září i Petr Springinsfeld. Šárka udělala v tomto hodně práce a nezaslouží si takovou dehonestaci. Že se projekt špatně (mimo pravidla Pirátů) uchopil je pravda. Ovšem od PKS bych očekával, že ji toto bude řečeno a bude ji poskytnutá podpora a rada, jak projekt hodit do souladu s pravidly. Nemuselo by to dojít až do této vyhrocené diskuse. Že neznalost předpisů neomlouvá je naprostá hloupost. Jsme snad lidé, kteří si chtějí a mají, pomáhat a ne bezpáteřní byrokrati. Ve své firmě mám taky dokument popisující provozní pravidla, ovšem nedokáži si představit, že bych pouze přihlížel jak někdo něco dělá špatně a nakonec ho radostně sundal a odkázal na pravidla. To bych byl brzy na pracáku.

Společné centrum určitě potřebujeme a bylo by velkou chybou ho neudělat. Sedět na několika místech v rámci Brna, by bylo špatné a zbytečně drahé. PSB se pomalu profiluje jako soukromý klub, což je další důvod.

Určitě jsme schopni do dubna mít nové prostory. Ať už Sukovou, nebo jiné.

Většina z nás bude na CF, kde bude prostor spoustu věcí probrat osobně. Není nutné se zde napadat a poměřovat ega. Prosím, buďme konstruktivní a dospělí. Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Barta za příspěvky (celkem 6):
Antonino, Lukas.Dolezal, Lukas.Dubec, Zbynek.Janoska, Michal.Svagerka, Sarka.Vaclavikova
Základním právem každého, je právo volby.

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1128
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1030 poděkování
Dostal poděkování: 1250 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Antonino »

Simon.Foucek píše:
10 led 2020, 00:22
Pokud chceš, aby tvé přípomínky a doplněné body byly vzaty v potaz, tak prosím o přesnou formulaci návrhu usnesení. Jinak budu brát tvůj příspěvek jako pouhý feedback navrhovateli a další příspěvek do diskuze(v tom případě netřeba reagovat). Děkuji
Ok, děkuji za vybídnutí. Tedy vykopávám k diskusi toto (pokud není něco formálně ok, prosím o zpětnou vazbu):
Krajské fórum Jihomoravského kraje ukládá předsednictvu krajského sdružení:

1) Zajistit přiměřenou diskusi KS a na jejím základě vymezit požadavky na prostory Jihomoravského pirátského centra to i se zřetelem na "Ideový návrh krajských center a poslaneckých kanceláří" a širší potřeby Jihomoravských Pirátů a možnosti efektivního využití těchto prostor. V této věci KS doporučuje zrealizovat na toto zaměřený fyzický workshop.

2) Ověřit zájem o zapojení dalších subjektů, se kterými by bylo vhodné Jihomoravské pirátské centrum budovat, zejména pirátských poslanců EP, poslanců či senátorů Parlamentu ČR, krajských či městských zástupců, týmu pro krajské volby apod. a zjistit jejich osobní požadavky a případné formální a legislativní limity pro případné financování z veřejných prostředků, aby to bylo v souladu se zákonem a dalšími pravidly. Přiměřeně ověřit případné další legislativní či jiné limity.

3) Zajistit předběžnou ekonomickou rozvahu udržitelného fungování Jihomoravského Pirátského centra a to jak dlouhodobou provozní, tak i investiční na prvotní vybudování centra, a navrhnout rozpočtové limity pro toto a ověřit disponibilitu zdrojů v rozpočtu KS.

4) Předběžně vytipovat nejméně 3 vhodné prostory odpovídající definovaným požadavkům, pravidlům a limitům (body 1 až 3) a spolu s dříve vytipovaným prostorem "Sukova 4" identifikovat jejich přednosti a nedostatky pro efektivní posouzení ze strany KS.

5) S jejím souhlasem jmenovat vhodnou osobu (zpravodaje, projektového manažera) pověřenou administrací a řízením agendy vzniku Jihomoravského pirátského centra.

6) Předložit výstupy a návrhy z předchozích bodů KS ke schválení do 14 dnů, přičemž je doporučeno na jednotlivých bodech pracovat paralelně a bezodkladně a průběžné výstupy a návrhy předkládat KS k diskusi. Tam, kde to bude možné, je doporučeno informace přednostně efektivně získávat a ověřovat z interních zdrojů Pirátské strany, dobré praxe jiných Pirátských center apod. Na dosažení těchto výstupů může PKS čerpat z rozpočtu KS prostředky do maximální výše 20.000,- Kč na nutné výdaje.

Osobně doporučuji začít prvním bodem už dnes/zítra/pozítří v Ostravě.

Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 1146
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1215 poděkování
Dostal poděkování: 2629 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Robert.Cuma »

právní stanovisko bude příští týden od Frank Bold, za necelých 10k. (poptal jsem 5 renomovaných AK, FB nabídl nejnižší cenu a dobrý termín dodání.)
Róbert Čuma - předseda KS JmK

Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2263
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3685 poděkování
Dostal poděkování: 3347 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Ondrej.Kotas »

Simon.Foucek píše:
10 led 2020, 00:22
Pokud chceš, aby tvé přípomínky a doplněné body byly vzaty v potaz, tak prosím o přesnou formulaci návrhu usnesení. Jinak budu brát tvůj příspěvek jako pouhý feedback navrhovateli a další příspěvek do diskuze(v tom případě netřeba reagovat). Děkuji
Upozorňuji, že RegP má pouze právo hlasu poradního, tudíž i jím formulovaný návrh usnesení si musí osvojit nějaký člen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvky (celkem 5):
Antonino, Lukas.Dolezal, Petr.Springinsfeld, Miroslav.Barta, Jan.Wagner
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Uživatelský avatar
Simon.Foucek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2016, 18:55
Profese: student VŠ
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Simon.Foucek »

Ondrej.Kotas píše:
10 led 2020, 10:59
Simon.Foucek píše:
10 led 2020, 00:22
Pokud chceš, aby tvé přípomínky a doplněné body byly vzaty v potaz, tak prosím o přesnou formulaci návrhu usnesení. Jinak budu brát tvůj příspěvek jako pouhý feedback navrhovateli a další příspěvek do diskuze(v tom případě netřeba reagovat). Děkuji
Upozorňuji, že RegP má pouze právo hlasu poradního, tudíž i jím formulovaný návrh usnesení si musí osvojit nějaký člen.
Už sem na to byl upozorněn a chtěl jsem svou chybu reflektovat až při konečné sumarizaci návrhů před hlasováním, ale zareaguji tedy už nyní. Snažil jsem se vycházet přímo ze stanov a konkrétně z tohoto bodu:
(3) Registrovaní příznivci strany mohou podávat návrhy orgánům strany, mohou se účastnit diskusních setkání, mohou být voleni do komisí a odborů, mohou se podílet na výběru kandidátů pro volby do veřejných funkcí. Při všech hlasováních mají pouze poradní hlas a nemohou být zvoleni do vedení žádného orgánu strany. Další ustanovení o členech se použijí na registrované příznivce přiměřeně.
Budu brát však v potaz JdŘ JMK a to konkrétně bod:
(1) Návrh mohou podat členové KF JmK, PKS JmK, předsednictva místních sdružení JmK, vedoucí krajských odborů a komisí, vedoucí odborů Pirátské strany, Republikový výbor a Republikové předsednictvo. Předsedající následně rozhodne, zda návrh přijme, nebo si pro něj vyžádá doložení podpory skupinou členů.

Pokud se za návrh nepostaví konkrétní člen a nepředloží jej on, tak ho nezařadím k ostatním návrhům
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Foucek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kotas, Antonino

Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2263
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3685 poděkování
Dostal poděkování: 3347 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Ondrej.Kotas »

Miroslav.Barta píše:
10 led 2020, 09:44
K roli PKS. PKS vědělo, že se pracuje na nových prostorách a vědělo i o Sukové. V hromadné komunikaci o Sukové byl od září i Petr Springinsfeld. Šárka udělala v tomto hodně práce a nezaslouží si takovou dehonestaci. Že se projekt špatně (mimo pravidla Pirátů) uchopil je pravda. Ovšem od PKS bych očekával, že ji toto bude řečeno a bude ji poskytnutá podpora a rada, jak projekt hodit do souladu s pravidly. Nemuselo by to dojít až do této vyhrocené diskuse. Že neznalost předpisů neomlouvá je naprostá hloupost. Jsme snad lidé, kteří si chtějí a mají, pomáhat a ne bezpáteřní byrokrati. Ve své firmě mám taky dokument popisující provozní pravidla, ovšem nedokáži si představit, že bych pouze přihlížel jak někdo něco dělá špatně a nakonec ho radostně sundal a odkázal na pravidla. To bych byl brzy na pracáku.
Co se týče výběrového řízení - i mě jeho potřeba došla až v rámci této rozpravy. Ohledně jiných pravidel - ve chvíli, kdy Šárka dělala placeného KoKS, kde měla na zodpovědnost proplácení žádostí atd., a u tohoto projektu se jí musí znovu opakovat, že je potřeba popis projektu, schválený rozpočet na tento rok, připravený a schválený záměr, na což ti odpoví, "že to nevěděla", se prostě neudržím. Za co tedy byla placená z peněz KS jako KoKS, když si nepamatuje ani svou základní agendu a pravidla s ní spojená, zároveň je nedodrží ani přes upozornění (co vím, tak Robert, Petr i já jsme přípravný tým na některé skutečnosti opakovaně upozorňovali)?
Tedy ano, neznalost pravidel neomlouvá, obzvlášť když jsi předtím za práci, která vyžaduje znalost těch stejných pravidel, byl placen.
(kdyby tam byl časový rozdíl, tak budu schovívavý, ale Šárka byla placený KoKS a poté placený manažer Kadeřovy kampaně ve stejný moment, kdy se rodil tento projekt. Takže promiň Miro, ale v tomto s tebou nesouhlasím.)
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 2810
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1289 poděkování
Dostal poděkování: 3100 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Simon.Foucek píše:
10 led 2020, 11:43
Snažil jsem se vycházet přímo ze stanov a konkrétně z tohoto bodu:
(3) Registrovaní příznivci strany mohou podávat návrhy orgánům strany
Budu brát však v potaz JdŘ JMK a to konkrétně bod:
(1) Návrh mohou podat členové KF JmK, PKS JmK, předsednictva místních sdružení JmK, vedoucí krajských odborů a komisí, vedoucí odborů Pirátské strany, Republikový výbor a Republikové předsednictvo. Předsedající následně rozhodne, zda návrh přijme, nebo si pro něj vyžádá doložení podpory skupinou členů.
Pokud se za návrh nepostaví konkrétní člen a nepředloží jej on, tak ho nezařadím k ostatním návrhům
Dovolím si poznamenat, že stanovy jsou předpis s vyšší právní silou, než JdŘ JmK, tedy pokud by se registrovaný příznivec domáhal registrace svého návrhu na základě stanov procedurální námitkou k postupu předsedajícího, pravděpodobně by se jí domohl. Tento nesoulad se stanovami doporučuji při nejbližší novele JdŘ JmK odstranit doplněním prostého návrhového oprávnění pro registrovaného příznivce, ALE podstatné je, že JdŘ JmK svým charakterem zpřesňuje výklad předpisů vyšší právní síly, a to zejména zavedením institutu svrchovaného návrhového oprávnění a současně právem předsedajícího neakceptovat pro rozhodující hlasování návrh podaný bez svrchovaného návrhového oprávnění.

Postup v této situaci by tedy z mého pohledu měl být takový, že předsedající vyhoví stanovám registrací návrhu registrovaného příznivce, ale zároveň si pro zařazení návrhu do rozhodujícího hlasování vyžádá doložení podpory skupinou členů, čímž bude zaručen zájem členské základny se návrhem registrovaného příznivce zabývat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Antonino, Lukas.Dubec
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 7760
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2568 poděkování
Dostal poděkování: 7113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ondrej.Kotas píše:
10 led 2020, 11:48
Co se týče výběrového řízení - i mě jeho potřeba došla až v rámci této rozpravy.
Potřeba VŘ ale není vadou tohoto, je zbytečné to dávat do nějakého výčtu problémů přece. VŘ jsme neřešili a ve fázi, ve které se věc nachází ho logicky neřešil ani nikdo jiný. Zejména když nebylo zřejmé na jaké částce se zastavíme. A budget jsme schvalovali až v prosinci. Proto jsem reagoval, jak jsem reagoval (PraH mám mnohokrát přečteny, o hranici 100k vím, ale není to kontext mého uvažování - proto nejsem a nebudu nikdy hospodář - ač jsem v době pirátské kamenné 2x dělal stranickou uzávěrku pro PS - teď už na to naštěstí máme profíky a na ty se spoléhám i v této věci).
Zakladatel České pirátské strany

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1128
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1030 poděkování
Dostal poděkování: 1250 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 1/2020 Záměr na pronájem prostor pro pirátské centrum na Sukově

Příspěvek od Antonino »

Tomas.Kolacny píše:
10 led 2020, 12:38
Simon.Foucek píše:
10 led 2020, 11:43
Snažil jsem se vycházet přímo ze stanov a konkrétně z tohoto bodu:
(3) Registrovaní příznivci strany mohou podávat návrhy orgánům strany
Budu brát však v potaz JdŘ JMK a to konkrétně bod:
(1) Návrh mohou podat členové KF JmK, PKS JmK, předsednictva místních sdružení JmK, vedoucí krajských odborů a komisí, vedoucí odborů Pirátské strany, Republikový výbor a Republikové předsednictvo. Předsedající následně rozhodne, zda návrh přijme, nebo si pro něj vyžádá doložení podpory skupinou členů.
Pokud se za návrh nepostaví konkrétní člen a nepředloží jej on, tak ho nezařadím k ostatním návrhům
Dovolím si poznamenat, že stanovy jsou předpis s vyšší právní silou, než JdŘ JmK, tedy pokud by se registrovaný příznivec domáhal registrace svého návrhu na základě stanov procedurální námitkou k postupu předsedajícího, pravděpodobně by se jí domohl. Tento nesoulad se stanovami doporučuji při nejbližší novele JdŘ JmK odstranit doplněním prostého návrhového oprávnění pro registrovaného příznivce, ALE podstatné je, že JdŘ JmK svým charakterem zpřesňuje výklad předpisů vyšší právní síly, a to zejména zavedením institutu svrchovaného návrhového oprávnění a současně právem předsedajícího neakceptovat pro rozhodující hlasování návrh podaný bez svrchovaného návrhového oprávnění.

Postup v této situaci by tedy z mého pohledu měl být takový, že předsedající vyhoví stanovám registrací návrhu registrovaného příznivce, ale zároveň si pro zařazení návrhu do rozhodujícího hlasování vyžádá doložení podpory skupinou členů, čímž bude zaručen zájem členské základny se návrhem registrovaného příznivce zabývat.
Já osobně bych preferoval vyhnout se právním a byrokratickým bitvám a jít cestou společného hledání nejlepšího řešení. Předchozí návrhy považuji také za obecně korektní. Já jsem se snažil jen předjímat komplikace a doplnit pár praktických věcí tak, aby nás to co nejrychleji nasměrovalo k výsledku (zpřesňovat by to určitě šlo i dále). Pokud je nějaký člen schopen a ochoten mé připomínky nezaujatě posoudit, případně doplnit, a vzít za své, bude to nejjednodušší řešení. Pokud skupina nezaujatých členů označí můj návrh za nesmyslný (nejlépe doplní i proč), budu to respektovat. OFFTOPICJe mi krajně nepříjemné, že se z věcné diskuse stalo takové administrativní bojiště.

Znovu zopakuji, což jsem už napsal 2×, jsem připraven se aktivně zapojit do výkonného týmu, až se bude KS sdružení zabývat samotným hledání řešení jak najít a vybudovat PiCe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
Lukas.Dubec

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů