KF ZLK 03/2020 Krajská kandidátka - 10. - 45. místo /procesní vlákno/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Vratislav.Krejcir
Předseda krajského sdružení
Profese: Darth Sidious
Dal poděkování: 634 poděkování
Dostal poděkování: 526 poděkování

KF ZLK 03/2020 Krajská kandidátka - 10. - 45. místo /procesní vlákno/

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Ahoj, rád bych už diskutoval jak budeme dále postupovat při volbě zbytku kandidátky.

Chci určitě ať je tohle zvlášť procesní vlákno, vydiskutujeme jak budeme přihlašovat kandidáty, shánět/neshánět podporu, jak volit atd.
Poté zvlášť vlákno pro nominaci a nakonec vlákno pro hlasování.

Rád bych hlasování na zbytek kandidátky rozdělil. Třeba 10.-15. nebo 20. místo odlišné hlasování a zbytek zase jiným - třeba hromadným. Prosím o vaše návrhy, stejně tak jak s nominacemi a získáváním podpory.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 5):
Hana.Ancincova, Martin.Latal, Jaroslav.Takac, Michal.Stepanik, Yveta.Martinkova
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“ >> „Kritika je lehká - dílo těžké.“ >> „Nejtvrdším kritikem je ten, kdo je k naší práci lhostejný.“

Taková ZLK kumule >> Předseda MS Kroměříž | Předseda KS Zlínského kraje | Místostarosta Kroměříže | Málem Jedi - teď spíš Darth Sidious | a taky můžu za úbytek duhy a vymření jednorožců

Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Profese: Investiční referent
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 301 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 03/2020 Krajská kandidátka - 10. - 45. místo /procesní vlákno/

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Navrhuji, abychom do 20-tého místa hlasovali o kandidátech po jednom, kdy podmínkou by mělo být, aby byl každý z kandidátů někým nominován a dotyčný kandidaturu přijal. (kandidát s největším počtem získaných hlasů v každém kole, bude dosazen na pozici, a rozjede se hlasování o pozici následující). Následně 20-25 a 25-30.místo na kandidátce, navrhuji řešit hlasováním o skupině 5-ti kandidátů, kdy dle získaného počtu hlasů, zaujmou pozici na kandidátce. Zbytek kandidátky navrhuji doplnit usnesením, které se navrhne a odsouhlasí na krajském fóru.
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)

Denis.Rychtar
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 660 poděkování
Dostal poděkování: 474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Do 20-ho místa po jednom bych problém neměl, ale omezovat nominace to mi vadí! Každý by měl mít právo se přihlásit sám i bez nominace druhé strany.
Další postup podle Jardy Takáče je přijatelný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Takac, Vratislav.Krejcir
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Denis.Rychtar píše:
11 led 2020, 10:42
Do 20-ho místa po jednom bych problém neměl, ale omezovat nominace to mi vadí! Každý by měl mít právo se přihlásit sám i bez nominace druhé strany.
Další postup podle Jardy Takáče je přijatelný.
Plně souhlasím s Denisem, aby se případně mohl nominovat člen sám. Jde mi ale o to, aby člen mohl nominovat na kandidátku i nečlena. Pokud bude dobrý kandidát který není členem, byl by přínosem pro kandidátku, a bude mít podporu člena KS, tak aby šlo takto člověka nominovat. Jeho případná podpora pak bude zřejmá z výsledku hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Takac za příspěvky (celkem 2):
Vratislav.Krejcir, Jakub.Zach
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)

Lucia.Sirinova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 242 poděkování

Příspěvek od Lucia.Sirinova »

Jsem proti postupu hlasování po jednom. Přijatelné mi přijde rozdělit to například na volby vždy pro 5 pozic najednou. Volit každou zvlášť mi přijde jako zbytečná zátěž navíc pro krajské fórum. Prosím případné zastánce volby každé pozice zvlášť o uvedení konkrétních benefitů takového postupu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucia.Sirinova za příspěvky (celkem 4):
Michal.Stepanik, BenjaminPierce, Dusan.Jurcik, Martin.Valasek

Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Lucia.Sirinova píše:
11 led 2020, 16:01
Jsem proti postupu hlasování po jednom. Přijatelné mi přijde rozdělit to například na volby vždy pro 5 pozic najednou. Volit každou zvlášť mi přijde jako zbytečná zátěž navíc pro krajské fórum. Prosím případné zastánce volby každé pozice zvlášť o uvedení konkrétních benefitů takového postupu.
Domnívám se, že pozice do 20-tého místa jsou pořád ty, které nám můžou přinést voliče. Osobně bych byl pro, aby se do 20 nanominovala i známější osoba s celokrajským dosahem, pokud takového kandidáta nalezneme. A bylo by fajn, abychom tyto pozice na kandidátce obsazovali také podle místa působení, a bydliště. Třeba příklad: Andrea Marečková - BpH/Chvalčov, Jerry - Vizovice........ Vždy ve svém okololí bude mít kandidát své voliče z okruhu lidí kolem sebe, a kde jej lidé znají. Ale toto je pouze můj osobní názor, který se mnou nebudou sdílet všichni. A jelikož 100 lidí = 100 názorů, přikláním se k hlasování po jednom. Alespoň do 15-tého místa.

Lucia.Sirinova

Já u té volby po jednom vnímám riziko toho, že pokud nějaký názorový proud v krajském fóru má sílu 51 % (nebo je i trochu slabší, ale lépe organizovaný :) - což je samozřejmě stále legitimní), tak ten zbytek lidově řečeno, má smůlu. U volby například po těch 5 kandidátech najednou mi přijde, že mají šanci se projevit i skupiny se slabší sílou hlasu a ve výsledné volbě je pak zastoupen i názor menšin. Takže proto moje volba proti postupu po jednom.
EDIT: opravy překlepů
Naposledy upravil(a) Lucia.Sirinova dne 13 led 2020, 09:05, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucia.Sirinova za příspěvky (celkem 2):
Michal.Stepanik, Filip.Matuska

Lucia.Sirinova

Volba lidí napříč krajem, kteří mohou oslovit více voličů, než jiní, se dá ovlivnit jejich kandidátskými řečmi, nebo podporou v komentářích lidí,kteří je znají a uvednou proč dát hlas právě těmto kandidátům. Tím se i celé krajské fórum může se svými budoucími kandidáty lépe seznámit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucia.Sirinova za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Takac, Michal.Stepanik

Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Dal poděkování: 330 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Valasek »

Lucia.Sirinova píše:
13 led 2020, 08:21
Já u té volby po jednom vnímám riziko toho, že pokud nějaký názorový proud v krajském fóru má sílu 51 % (nebo je i trochu slabší, ale lépe organizovaný :) - což je samozřejmě stále legitimní), tak ten zbytek lidově řečeno, má smůlu. U volby například po těch 5 kandidátech najednou mi přijde, že mají šanci se projevit i skupiny se slabší sílou hlasu a ve výsledné volbě je pak zastoupen i názor menšin. Takže proto moje volba proti postupu po jednom.
Souhlas. Je celkem jedno, jestli bude dotyčná/ý na 11 nebo 17 místě, ne? A ta časová náročnost mi taky dává smyslík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Valasek za příspěvky (celkem 2):
Lucia.Sirinova, Michal.Stepanik
602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu

Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Lucia.Sirinova píše:
13 led 2020, 08:21
Ok. pokud navrhne někdo, jakým způsobem vybrat danou pětici kandidátů tak, aby nebyly znevýhodněni další kandidáti, kteří v dané pětici nebudou, budu pro. Ale takto se mi to zdá nefér.
Navíc pokud v dané pětici dojde ke stejnému výsledku u dvou, nebo více kandidátů, tak se opět nevyhneme druhému kolu hlasování.

Proto navrhuji, aby se nominovali všichni členové kandidátky do nominačního vlákna, a poté se hlasovalo sestupně o místa na kandidátce tak, že nejvyšší počet hlasů v daném kole rozhodne o kandidátovi (ze všech nominovaných). Další volba bude opět probíhat ze všech zbylých nominovaných kandidátů na následující pozici na kandidátce. Je samozřejmé, že i takto může dojít ke shodě v počtu získaných hlasů, pro jednotlivého kandidáta, ale pokud bude nominovaných například 20 lidí, je tato pravděpodobnost menší.

Jako další pozitivum vnímám to, že pokud teď s předstihem budeme znát všechny členy, kteří chtějí jít na krajskou kandidátku, tak budeme mít představu o tom, zda vůbec kandidátů máme dostatek. Popřípadě bychom už mohli s předstihem oslovit další příznivce a známé, abychom kandidátku opravdu zaplnili. (celá kandidátka má 45 míst, a asi né úplně každý člen na kandidátku chce, a nebo může jít)

Ale znovu říkám - pokud někdo přijde s lepším návrhem, který bude fér vůči všem kandidátům nebráním se tomu. :D

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“