Rozpuštění strany 2019

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Rozpustit? A pokud ano jak?

Nerozpouštět
168
64%
Rozpustit a peníze vrátit státu
14
5%
Rozpustit, peníze každému stejně
19
7%
Rozpustit, peníze členům dle délky členství
36
14%
Rozpustit, peníze členům dle funkcí
24
9%

Celkem hlasujících: 211 - Celkem hlasů: 261

Jaroslav.Kamen
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Webový a herní vývojář
Dal poděkování: 373 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpuštění strany 2019

Příspěvek od Jaroslav.Kamen »

Věc se dá postavit taky tak, že zdravá sebereflexe za pomocí pravidelné a vlastně už tradiční ankety testující validitu naší strany a motivaci členů dostává zhusta na frak kvůli bulváru a jeho čtenářům, kteří "by něco mohli špatně pochopit". Za mě jednoznačně velký špatný krok směrem k populismu, autocenzuře a předposranosti. Měl jsem za to, že máme na víc.
Ivan.Bartos píše:
07 led 2020, 17:41
Já odpovídám už asi na 10. chat během 5 minut a fakt si nemyslím, že ty lidi jsou hloupí, co se mě ptají. Nicméně doufám, že pro autora je poučením, že namísto, abych dělal něco užitečného tak v přímém kontaktu reaguji na výsledek jeho novoročního vtipu. A zkusí být příště míň vtipný a někde jinde. :-) Ale takovej je svět.
To, že se s náma lidi baví a my jim můžeme vysvětlovat věci, mě osobně přišlo vždycky jako důležitější, než kolik % vyskórujem. Ale chápu, že práce je hodně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Kamen za příspěvky (celkem 6):
Jan.Bednarik, Adam.Vyplel, Jan.Wagner, Petr.Vileta, Michaela.Skokanova, Martin.Svadlenka
Zastupitel MČ Brno-Královo Pole
Facebook | Twitter| LinkedIn | tel: 608 552 333 | mail: jaroslav.kamen@pirati.cz

wittgenstein
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: existuje
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Příspěvek od wittgenstein »

prý "hloupoučký vtip" ...
Obrázek

Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Pro novináře, až to tu budou opět číst, doplním, že chybně uvádějí procenta. V tuto chvíli hlasovalo proti rozpuštění 141 ze 182 hlasujících, tedy přes 77 % hlasujících. Hlasovat lze pro více možností, proto jsou výše uvedeny procenta hlasů a ne hlasujících... Stejně tak je vhodné pro novináře zmínit, že se nejedná o hlasovatelný členský podnět, ale o nezávaznou anketu, která byla v podobné podobě recesisty založena již několikrát.
Naposledy upravil(a) Tomas.Martinek dne 08 led 2020, 20:52, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 7):
wittgenstein, Lukas.Dolezal, Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik, Stanislav.Stipl, Antonino, Rostislav.Matuska
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24750 poděkování
Dostal poděkování: 20832 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Michal.Gill píše:
08 led 2020, 08:25
Tímto veřejně vyzývám Andreje Babiše, aby napříč členskou základnou hnutí ANO nechal hlasovat o tom, aby se rozpustilo a veškerá jeho aktiva byla rovným dílem rozdělena mezi členstvo! :)
Napiš jim to na jejich Fejsbůk :)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Michael.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2399 poděkování
Dostal poděkování: 5647 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.Polak »

Heh, peníze členům dle délky členství by se mi jako zakládajícímu členu líbilo :-) Ale to už bych rovnou mohli rozjet politický multilevel marketing a třeba vyplácet provize z členských příspěvků členů, který někdo přivedl, nebo vyplácet provize za preferenční hlasy které kandidáti dostanou ve volbách atd. :-)

Konec recese. Nejde dost dobře obsadit stabilních 15-20% procent preferencí v průzkumech a pak se jen tak rozpustit. Nebyl to recesistický projekt, jen jsem prostě neodhadl, že poptávka po alternativě je tak velká, ale tohle je prostě ČR.. tady třeba i popkulturnísměry, které ve světě byly spíš alternativa, ovládly svého času mainstreamový vkus...

Podle mě z toho vycouvat nelze.. .max. k propadu preferencí a setrvání u menšího počtu procent, orientace na voličské jádro a převaha nějakých původních myšlenek v členské základně, které ovšem půjde stěží poskládat do koalice s čímkoliv. Tedy zůstat takovou jakoby klubovou záležitostí. A nebo teda ty alternativní myšlenky nějak odprezentovat ve festivalovém balení, vybrat vstupné, zaplatit zvukaře a každý rok to opakovat (což se v jistém smyslu už děje).

Já z toho nevidím jednoduchou cestu ven. Rozpuštění se by byl velmi anarchický, radikální čin, mj. by to byla výzva pro voličské jádro, ať se volby vykašle, že změny k lepšímu jsou iluzorní, dosáhnout jich nejde. Byla by to známka punku, zapsali bychom se do historie demokratických hnutí jako jeden z extrémů - podobně jako strany, které vlolby vyhrály a pak demokracii zrušily. Sebevražda na vrcholu kariéry. Předávkování popularitou.

Naopak podpořit myšlenku demokracie znamená projít si celým procesem: vyhrát, vládnout, něco zkusit, zvorat to, ztratit podporu voličů, ukázat jim nové tváře, nechat je zesměšnit se, odejít do opiozice, mít korupční skandály nového typu, atd. Zkrátka hrát tu hru dál by každopádně bylo pracnější, pro spoustu lidí dokonce osobně riskantní, stresující, náročné, nákladné, atd. Já si ostatně něco podobné prožil s firmou, nemyslím, že politika bude extra odlišná.
dál....)

Podle mě každý Pirát má možnost nekandidovat do veřejných nebo stranických funkcí, pozorovat, analyzovat.. účast doufám není povinná. Pokud se někdo nestal přes noc mediální celebritou, nemusí kvůli tomu ještě rozpouštět stranu těm ostatním

Jako trik k přilákání pozornosti to nicméně bylo geniální... aneb jak zneužít trolly k šíření informace o tom, že Piráti stále existují a fungují a budou mít celostátní fórum :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Vojtech.Pikal
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista

Ivan.Bartos
Předseda strany
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Jaroslav.Kamen píše:
08 led 2020, 11:31
Věc se dá postavit taky tak, že zdravá sebereflexe za pomocí pravidelné a vlastně už tradiční ankety testující validitu naší strany a motivaci členů dostává zhusta na frak kvůli bulváru a jeho čtenářům, kteří "by něco mohli špatně pochopit". Za mě jednoznačně velký špatný krok směrem k populismu, autocenzuře a předposranosti. Měl jsem za to, že máme na víc.
Ivan.Bartos píše:
07 led 2020, 17:41
Já odpovídám už asi na 10. chat během 5 minut a fakt si nemyslím, že ty lidi jsou hloupí, co se mě ptají. Nicméně doufám, že pro autora je poučením, že namísto, abych dělal něco užitečného tak v přímém kontaktu reaguji na výsledek jeho novoročního vtipu. A zkusí být příště míň vtipný a někde jinde. :-) Ale takovej je svět.
To, že se s náma lidi baví a my jim můžeme vysvětlovat věci, mě osobně přišlo vždycky jako důležitější, než kolik % vyskórujem. Ale chápu, že práce je hodně.
Věc se dá postavit tak, že jsem měl dnes 5 velikých rozhovoru o Cf a budoucnosti Pirátů 1x Prima a 1x Rozhlas a otázka po kompetencich v politice a cílech na stejně úrovni a se stejným prostorem, zda se rozpoustime a jestli tohle není fakt úplně zbytečný. Za tu dobu jsem mohl říct třeba: že se zejtra konečně probírá náš navrh k exekucím na výboru, nebo že krajský expertní týmy hledají další odborníky. Jako srandičky when work is done. Zabilo mi to zásadní část pracovního dne. Zabralo to cenný mediální prostor. Ať je to funny jakkoliv, vidim v postoji, který není ojedinělý, lehkou dávku sobectví. Mne ta anketa nezajímá, nevybral jsem si, že se ji chci zabývat a musím o ni vykládat do médií. Ani lidi, co nás sleduji, nemají čas luštit někde, že tenhle titulek je blbost. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pira ... omaci_chtl
Jako sranda musí bejt, ale ne když tím spoustě lidem pridelávám zbytečnou práci. Doufám, že lesson learned.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Jan.Wagner
Místní předsednictvo
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 311 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování

Příspěvek od Jan.Wagner »

Možná by nebylo na škodu konečně zvážit posunutí konání zasedání CF (množné číslo) na pozdější termín jak tomu bylo dřív, jinak se vzhledem k tomu, že tradiční pirátské hloupoučké srandičky probíhají především koncem roku, může stát, že se situace bude opakovat. Ty CFka na sluníčku bejvaly fajn, ne? :)

Jinak samozřejmě chápu, že je to vopruz na to reagovat každej den místo řešení důležitějších věcí, ale možná to nebylo úplně marný, protože to novinářům zas o něco rozšířilo obzory v chápání naší strany a to do budoucna určitě není na škodu (tím to nezlehčuju, ale snažím se na tom najít něco pozitivního) ;)

OFFTOPICTaky se tak těšítě na CFko? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Wagner za příspěvek:
Martin.Stanek
"Quidquid Latine Dictum Sit Altum Videtur"

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22675 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Wagner píše:
08 led 2020, 23:01
Možná by nebylo na škodu konečně zvážit posunutí konání zasedání CF (množné číslo) na pozdější termín jak tomu bylo dřív, jinak se vzhledem k tomu, že tradiční pirátské hloupoučké srandičky probíhají především koncem roku, může stát, že se situace bude opakovat. Ty CFka na sluníčku bejvaly fajn, ne? :)
Tomu brání https://wiki.pirati.cz/rules/st#cl_6_obecne_zasady odst. (9)
Ivan.Bartos píše:
08 led 2020, 21:25
Mne ta anketa nezajímá, nevybral jsem si, že se ji chci zabývat a musím o ni vykládat do médií.
Když to vezmeš z druhé strany, naši řadoví členové si taky nevybrali, že se chtějí zabývat (a řešit to s voliči) přešlapy našich poslanců, a stejně někdy musejí (třeba lex Wedos, že...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Skokanova, Lukas.Dolezal, Jana.Skopalikova
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

David.Drobny
Místní předsednictvo
Profese: Student VŠ, Pedagogická fakulta UJEP
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od David.Drobny »

Tak já se teda taky zapojím do debaty. Recesi sice vítám, účastnit se mi taky není cizí, srandu chápu, ale tohle už podle mne v téhle době na fórum nepatří. Akorát děláme novinářům clickbait.

Na podobné srandičky máme například supertajnoupiratskou skupinu na Facebooku a podobně, popřípadě podpalubí na zulipu. Pojďme se tedy prosím recesi věnovat tam, a ne tady.
David Drobný
Asistent poslance, Piráti Česká Lípa
Tel: 732 867 901, E-mail: david.drobny@pirati.cz

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 2842 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

Martin.Kucera píše:
08 led 2020, 23:18
Jan.Wagner píše:
08 led 2020, 23:01
Tomu brání https://wiki.pirati.cz/rules/st#cl_6_obecne_zasady odst. (9)
Ivan.Bartos píše:
08 led 2020, 21:25
Mne ta anketa nezajímá, nevybral jsem si, že se ji chci zabývat a musím o ni vykládat do médií.
Když to vezmeš z druhé strany, naši řadoví členové si taky nevybrali, že se chtějí zabývat (a řešit to s voliči) přešlapy našich poslanců, a stejně někdy musejí (třeba lex Wedos, že...)
Doufám, že to, že mi Wedos vzal kus života dává možnost říct, že to jsou přece ale úplně jiné věci. Je rozdíl když v rámci svojí nutné práce tak nějak bez úmyslu pojebeš zákon (byť pak teda padly jen dvě omluvy) a když úplně zbytečně abys byl zajímavej vypálíš úplnou kejdu. Když už to s něčím srovnávat, tak s některými těmi zbytečnými výroky a bouřemi ohledně fejsbíčkovejch statusů.
Nebo třeba nesrovnávat vůbec a jenom říct, že tohle fakt patří do Podpalubí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“