KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Daniel.Komenda
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 52
Registrován: 03 pro 2017, 22:12
Profese: Mechanik měření a regulace
Bydliště: Albrechtická 569/2 Most
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Daniel.Komenda »

Jan.Kunc píše: 07 led 2020, 12:57 Zdravím, tímto se hlásím do volby.

Původně jsem neměl plně v plánu kandidovat takhle vysoko, ale bohužel tu nikdo nezmínil téma které je mi blízké a myslím, že je společným jmenovatelem velké části problémů našeho kraje, mám na mysli peníze. Přeci jen jsme 3. nejchudší kraj ČR. A s tím také jdu do této volby, protože kromě transparentnosti a svobody projevu nemám co jiného nabídnout. Netvrdím, že jsem expertem na finance k tomu mám opravdu daleko, ale mám k tomu nějaké základní vzdělání a momentálně se snažím nabrat i nějaké zkušenosti jako člen komise finanční RmM.
Něco málo o mě https://wiki.pirati.cz/lide/jan_kunc
Honzo, déle než půl roku jsem tě neviděl na schůzi. Vlastně od té doby co jsi členem finanční komise. Pokud se nemýlím, neviděli jsme od tebe žádnou zprávu ohledně činnosti této komise. Upřímně doufám, že pokud bys byl zvolen, bude tvá aktivita transparentnější a o pár stupňů vyšší. Dále doufám, že se nepokusíš ihned po zvolení využít rozpočet na otevření kanceláře zastupitelé atd....
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Registruji přijetí nominace Ondrou Markem.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Jan.Kunc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Jan.Kunc »

Daniel.Komenda píše: 07 led 2020, 19:20
Jan.Kunc píše: 07 led 2020, 12:57 Zdravím, tímto se hlásím do volby.

Původně jsem neměl plně v plánu kandidovat takhle vysoko, ale bohužel tu nikdo nezmínil téma které je mi blízké a myslím, že je společným jmenovatelem velké části problémů našeho kraje, mám na mysli peníze. Přeci jen jsme 3. nejchudší kraj ČR. A s tím také jdu do této volby, protože kromě transparentnosti a svobody projevu nemám co jiného nabídnout. Netvrdím, že jsem expertem na finance k tomu mám opravdu daleko, ale mám k tomu nějaké základní vzdělání a momentálně se snažím nabrat i nějaké zkušenosti jako člen komise finanční RmM.
Něco málo o mě https://wiki.pirati.cz/lide/jan_kunc
Honzo, déle než půl roku jsem tě neviděl na schůzi. Vlastně od té doby co jsi členem finanční komise. Pokud se nemýlím, neviděli jsme od tebe žádnou zprávu ohledně činnosti této komise. Upřímně doufám, že pokud bys byl zvolen, bude tvá aktivita transparentnější a o pár stupňů vyšší. Dále doufám, že se nepokusíš ihned po zvolení využít rozpočet na otevření kanceláře zastupitelé atd....
Informuji pravidelně po schůzích fin. komise Adama (většinou telefonicky dokud je to pořád živé) jako jediného zastupitele mám za to že jemu jsou ty informace možná užitečné jednou za uherák, většinou tam jde hlavně o dohled nad dotacemi. Samozřejmě pokud budeš chtít můžu ti ty informace sepsat. Zatím proběhli ty jednání 3. Je tedy pravdou že jsem na ty schůze čas neměl ( jak jsem psal do chatu PMS bylo to z osobních důvodů které nehodlám rozebírat) a taky z toho vyvodil důsledky a položil místopředsednictví protože to bylo problémové. Btw ta kancelář má být narážka na to když jsme s Martinem chtěli využít rozpočet na pronájem kamrlíku za pár šupů kde by se dalo normálně jednat ? Který jsem nabídl že budu nějaký čas platit aby jsem to zkusil jestli to má cenu ? Pořád to nepovažuji za úplně špatný nápad ale ustoupili jsem od toho a já to respektoval. Tudíž abych to shrnul kritika na to že jsem nebyl na schůzích je naprosto oprávněná. To rýpnutí s kanceláří totálně trapné :)
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Pavel.Miltner
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 46
Registrován: 02 kvě 2018, 15:17
Profese: Geodet
Dal poděkování: 84 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Pavel.Miltner »

Ahoj,
děkuji Míle za nominaci a zdvořile odmítám.

Pavel Miltner
registrovaný příznivec, MS Kadaň

„Světlo si myslí, že cestuje rychleji než cokoli jiného, ale mýlí se. Bez ohledu na to, jak rychle cestuje, zjistí, že temnota tam vždy byla první a čeká na něj.“ — Terry Pratchett

Jan.Smid
Příspěvky: 13
Registrován: 02 úno 2018, 19:38
Profese: vyšetřovatel NCOZ
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Jan.Smid »

Přijímám tímto nominaci na pozici „6 až 9“ do krajských voleb a děkuji za ni.

Má kandidátská řeč:

Je mi 41 let, jsem celý život „děčíňák“, vystudoval jsem politologii na FSV UK a stále jsem, ač postaven mimo službu, podplukovníkem u PČR. Důvody viz níže, ale věřím, že většina ví. Osobně mohu kdykoliv doplnit. Jsem organizátorem Festivalu svobody v Děčíně (v roce 2019 týdenní program festivalu).

V současnosti jsem opozičním zastupitelem v Děčíně, kde jsem také členem kontrolního výboru (dá se říci, že jediným zástupcem opozice).
Do zastupitelstva města jsem kandidoval jako nestraník s heslem „Už žádné zametání kauz pod koberec“. Od počátku svého působení v zastupitelstvu jsem proto upozorňoval na nestandardní a netransparentní postupy a porušování zákona.
Mohu jmenovat nákup vozidla pro primátora mimo rámec principů zákona o zadávání veřejných zakázek a při porušení vlastní směrnice města. Můj návrh nové směrnice, která by celý proces učinila transparentním, nebyl schválen. Věcí se dále zabývám.
Také jsem opakovaně upozorňoval na to, že do orgánu dopravního podniku vlastněného městem, byl zvolen kandidát koaliční strany, který se při výkonu své veřejné funkce (ředitel školy) dopustil hospodářského trestného činu. Opakovaně jsem se pokusil, aby byl odvolán. Jak může mít takový člověk důvěru při správě majetku v hodnotě 100 milionů korun? Marně. Tato záležitost nakonec vyústila v mediální kauzu, která mne pravděpodobně bude stát práci.
Děčín poslední rok velmi sužuje stav revitalizace městské části Podmokly. Zakázka za více jak 40 milionů korun byla pravděpodobně zhotovitelem „ošizena“ v řádech milionů (řeší PČR, zhotovitel již „vrátil“ více jak 7 milionů). Na tomto tématu pracujeme dlouhodobě, a to jak směrem ke zhotoviteli a kvalitě zakázky, tak směrem k úředníkům a politikům, kteří jsou za zakázku zodpovědní. Již jsme učinili mnoho kroků, včetně např. trestního oznámení a budeme dále pokračovat.
Jako poslední příklad tématu, kterým jsem se zabýval, a kterým se zabývám dlouhodobě, je finanční kontrola, respektive „Zákon o finanční kontrole“ a veřejnosprávní kontrola. Jde o kontrolu finančních prostředků města, které směřují k příspěvkovým organizacím města a především k dotacím, které město poskytuje. V souvislosti s tímto tématem v Děčíně proběhla „kontrola“ příspěvkové organizace „Zámek Děčín“, které předcházelo zcela netransparentní výběrové řízení na post nového ředitele (vítězka z koaliční strany). Provedl jsem právní rozbor provedené „kontroly“ a zveřejnil jsem nezákonnost této „kontroly“. Věc je v řešení, podal jsem „dotaz“ na ministerstvo financí.
Toto je částečný výčet věcí, kterým jsem se jako zastupitel věnoval. Zákonnost považuji za zcela zásadní. A s ní je samozřejmě spojena i transparentnost.
Jako krajský zastupitel bych se chtěl stát členem kontrolního výboru a věnovat se mimo další obdobným tématům jako v zastupitelstvu města Děčín. Kontrola vynaložených finančních prostředků, veřejnosprávní kontrola, dotace atd.
Samozřejmě jsou důležitá i další témata, doprava, ekologie (zvláště zničené oblasti těžbou), „vylidňování“ severních Čech a další. Ústecký kraj si zaslouží daleko větší pozornost než se mu dostává. Je to dlouhodobá práce a není místo ani čas na populistickou politiku.

Zároveň stále věřím, že politika není svinstvo, je to práce, která si vyžaduje obzvláště čisté lidi (to jsem nevymyslel já, ale Václav Havel). Politik musí dnes a denně procházet sebereflexí, zda již není za hranou zneužívání té politické pozice, které dosáhl. Snažím se o to, a vždy se snažit budu.

Hezký den Honza Šmíd
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Registruji odmítnutí nominace Pavla Miltnera a přijetí nominace Janem Šmídem,

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Rád bych na základě jeho žádosti nominoval Víťu Titla. Vzhledem k tomu, že není člen, nemá do tohoto vlákna přístup.

Z vlastní zkušenosti bych rád potvrdil Víťovo vzdělání a motivaci prosazovat pirátský program. Během několika měsíců, kdy jsme se v Bruselu potkávali, jsem nabyl jistotu, že Pirátským programem na využití otevřených dat skutečně žije OFFTOPIC. - vlastně je to asi jeden z mála lidí, které znám, kteří žijí zrovna touto konkrétní částí programu :D a může pro transparenci a zlepšení hospodaření ve státní správě opravdu hodně udělat. Takže myslím, že - až se vrátí ze studia v zahraničí - mohl by v ústeckém kraji hodně pomoci.

Nominace:
vtitl píše: 08 led 2020, 10:36 Ahoj,

rád bych se tímto nominoval na kandidátku pro krajské volby 2020 (6. - 9. místo).

Dovolte mi se krátce představit. Jmenuji se Vítězslav Titl, pocházím z Chomutova a právě dokončuji doktorské studium ekonomie na Katolické Univerzitě v Lovani (kombinované se studijními pobyty na Princetonské Univerzitě a německém Leibnitzově institutu v Mannheimu). Po dokončení tohoto studia (tj. v září 2020) se plánuji vrátit zpátky do České republiky a Ústeckého kraje. Nejsem v tuto chvíli člen Pirátů, ale rád bych se členem strany stal v tu chvíli až budu zpět v Čechách. Jsem dlouhodobý podporovatel (od 2018 členem zde na fóru) Pirátů a to především kvůli souznění s liberálními postoji pirátů a akcentu protikorupčních témat a transparentnosti. Ačkoliv jsem několik let žil v zahraničí, tak bedlivě sleduji politiku v Čechách i v Ústeckém kraji.

Již více než 8 let se věnuji transparentnosti veřejných financí a politických stran. Nejprve v rámci Národní ekonomické rady vlády a poté na webu www.politickefinace.cz, kde jsme s kolegy ze spolku EconLab zveřejnili všechny dárce politickým stranám a navázali tuto databázi dárců na příjemce dotací a výherce veřejných zakázek, abychom poukázali na možné střety zájmů. Pro volby do poslanecké sněmovny 2017 jsme vytvořili hodnocení transparentnosti politických stran (Piráti byli hodnoceni jako nejlepší :-))

Veřejné finance a korupci ve veřejných zakázkách studuji také v rámci svého doktorského studia (více na mém osobním webu http://www.titl.name/). Věřím, že speciálně v těchto oblastech mám co nabídnout ať už co se týká teoretických znalostí, tak praktické aplikaci a analýzy veřejných financí kraje. Abych dokázal, že své znalosti umím i aplikovat, rád bych zmínil 2 důležité politické zkušenosti:
V letech 2016/17 jsem pracoval pro sekretariát Evropského parlamentu, specificky pro výbor pro rozpočet a rozpočtovou kontrolu. Vím tedy jak parlament (zastupitelstvo) funguje, umím na výborné úrovni pracovat s audity, výročními zprávami atp., abych dokázal určit, jak krajem spravované nemocnice, školy atd. Fungují.
Od minulého pomáhám (externě) Mikuláši Peksovi v Evropském parlamentu s problematikou protikorupčních aktivit a dalších věcí pro výbor pro rozpočtovou kontrolu.
Vzhledem k mnoha skandálům s nakládání s veřejnými prostředky v našem kraji věřím, že mohu být velmi nápomocný ve zlepšování této situace.

Posledním tématem, kterému bych se rád věnoval, je vzdělávání a jeho financování. V minulém roce jsem spolu se spoluautory vydal knihu “Financing Quality Education for All: The Funding Methods of Compulsory and Special Needs Education” (vydáno Nakladatelstvím lovaňské univerzity, zde zdarma ke stažení https://lup.be/products/118419) a pracoval jako konzultant pro financování vzdělávání pro vládu Německy mluvící komunity v Belgii. Vzdělávání v našem kraji je dlouhodobě velký problém (v nedávných výsledcích mezinárodního srovnání PISA jsou studenti z našeho kraje o míle horší než pražští studenti). Věřím, že jako kraj a zřizovatel mnoha středních škol můžeme spoustu věcí zlepšit a já osobně v těchto oblastech mohu nabídnout výborné znalosti.

Jako akademik jsem zvyklý analyzovat a argumentovat. Zúčastnil jsem se desítek konferencí a workshopů. Vystoupil jsem se svými doporučeními v jednom z belgických parlamentů (mají jich 6), své výsledky jsem prezentoval také v Evropské komisi. Vím tedy, jak prezentovat a jak své názory prosazovat a zvládnu to i v krajském zastupitelstvu.

V jakémkoliv případě jsem ochoten nabídnout straně a všem pirátským zvoleným členům krajského zastupitelstva podporu v rámci mé specializace (tedy především ve veřejných financích a vzdělávání).

V rámci mých preferencí pro spolupráci bych rád zmínil, že si neumím představit spolupráci s extrémisty a populisty (tj. především KSČM a ANO).

Děkuji za přečtení mého příspěvku a případné nominace
Hezký den
Víťa
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 9):
Jiri.Baudis, David.Wagner, Ondrej.Marek, Petr.Rysler, Vladimir.Vlach, Jan.Kunc, Vit.Rous, Lukas.Rysavy, Sarka.Rousova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Jiri.Baudis
Příspěvky: 278
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 340 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Na kandidáty bych měl jeden malý dotaz (možná dva :D ).

A to: Jakou mají představu o zapojení se do volební kampaně. Respektive jakou časouvou dotaci si myslí, že jsou schopni následujícího 3/4 roku nabídnout. (Edit: To je možná špatný vyjádření. Jinak. Jestli si myslí, že se budou schopni aktivně zapojit do volební kampaně k těmto volbám.)
Případně otázka doplňující. Jakým způsobem by měla být kampaň v kraji, podle nich, vedena.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvky (celkem 4):
Petr.Rysler, Lukas.Rysavy, Michaela.Schwarzova, Karel.Karika
Uživatelský avatar
Jan.Maixner
Místní předsednictvo
Příspěvky: 23
Registrován: 28 kvě 2014, 19:00
Profese: Výrobní chemik
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Jan.Maixner »

Ahoj. Děkuji za důvěru, ale nominaci odmítám. Myslím že tu jsou mnohem kvalitnější kandidáti, jmenovitě Honza Šmíd a Martin Strnad kterým bych touto cestou rád vyslovil podporu. Konec reklamy :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Maixner za příspěvek:
Adam.Komenda
Uživatelský avatar
Lukas.Rysavy
Krajský zastupitel
Příspěvky: 359
Registrován: 05 lis 2018, 14:55
Profese: Student FŽP ČZU
Bydliště: Most
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 397 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2020 Prim. volby Krajské zast. - volba 6.-9. pozice krajské kandidátky

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Jiri.Baudis píše: 08 led 2020, 18:32 Na kandidáty bych měl jeden malý dotaz (možná dva :D ).

A to: Jakou mají představu o zapojení se do volební kampaně. Respektive jakou časouvou dotaci si myslí, že jsou schopni následujícího 3/4 roku nabídnout. (Edit: To je možná špatný vyjádření. Jinak. Jestli si myslí, že se budou schopni aktivně zapojit do volební kampaně k těmto volbám.)
Případně otázka doplňující. Jakým způsobem by měla být kampaň v kraji, podle nich, vedena.
Jsem student, což mi dává tu výhodu, že jsem časově dost flexibilní. Počítám se zapojením do kampaně jak během semestru, tak i o prázdniny, kdy nemám naplánované žádné aktivity, které by zabraly větší množství času (více jak týden). Po domluvě s předstihem jsem tedy schopný dojet z Mostu nebo Prahy kamkoliv v kraji.

K druhé části otázky: v kampani bych kladl největší důraz na kontaktní kampaň a osobní styk s (potenciálními) voliči. Myslím si, že osobní přístup zajistí větší důvěru než jen obličej na billboardu. Dále bych kladl důraz na citlivost vizuální podoby kampaně, abychom co nejméně přispívali k vizuálnímu smogu. Kladně hodnotím bannery, které vnímám jako zapojení sympatizantů do kampaně a věřím, že při zapojení členů dokážeme zajistit plochy napříč krajem a částečně tak redukovat finance potřebné pro zajištění reklamních ploch. Na závěr bych zmínil vhodný výběr nástrojů pro komunikaci s určitými kategoriemi voličů - sociální sítě pro mladší a střední věk, pirlisty pro střední a důchodový věk - zkrátka co nejefektivnější výběr. Věřím, že za přispění všech členů dokážeme představit program i lídra s čelem veřejnosti napříč obcemi v celém kraji ;)

Věřím, že o podobě kampaně se ještě bude diskutovat a v budoucnu získáme hodnotné rady od expertů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Rysavy za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Schwarzova, Jiri.Baudis, Petr.Rysler, Karel.Karika

Lukáš Ryšavý
Člen Zastupitelstva Ústeckého kraje a Výboru pro kulturu a památkovou péči

-
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie." - Le Corbusier

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“