Míra Brož, členství

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Most - Litvínov

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Míra Brož, členství

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Ahoj všem,

tímto se oficiálně ucházím o členství .

Je mi (čerstvě) 40 let, ženatý, dvě děti.

V roce 2010 jsem založil buňku Pirátské strany v Ústí nad Labem a celkem asi dva roky byl jejím předsedou. Také jsem byl členem Republikového výboru. V roce 2017 jsem několik měsíců pracoval jako kodo Ústeckého kraje. V součastnosti pracuju pro Ivana Bartoše, jako jeho poradce pro práci romskou komunitou.

Vystudoval jsem obor Sociální politika-Sociální práce na FSE UJEP (od října 2019 se vracím do školních lavic a má ambice je někdy v budoucnu získat Phd v oboru sociální práce) a mám zhruba 15 let praxe, jako sociální pracovník s různými skupinami klientů. Většinou jsem pracoval s chudými Romy, ale několik let také s lidmi ve výkonu trestu odnětí svobody ve věznicích, s lidmi v azylovém řízení (uprchlíci) atd. Několik let jsem pracoval jako zaměstnanec Rady Evropy (Council of Europe) na experimentálním programu Romact. Několik let jsem pracoval, jako školitel, trenér sociálních pracovníků, na manažerských pozicích v neziskovém sektoru, rok jsem pracoval, jako učitel angličtiny na SŠ, dlouhodobě dělám lektora pro různé cílové skupiny (policie, učitelé, úředníci, sociální pracovníci). Mám poměrně rozsáhlou publikační činnost, často v angličtině, k tématům chudoby, rasismu, diskriminace a genocidy. V prosinci 2018 jsem byl zvolen do správní rady (board) Evropského antirasistického hnutí - EGAM -European Grassroot Antiracist Movement, což je aliance 56 evropských antirasistických organizací se sídlem v Paříži.

Ve volném čase se věnuju lidskoprávnímu aktivismu. Jsem antirasista a antifašista. Jsem předsedou sdružení Konexe a angažuju se v lokálním spolku AMARE Předlice. Sdružření Konexe poskytuje podporu romským komunitám v době krize (priotiromské demonstrace, násilné vystěhování) a vedlo dlouhodobou úspěšnou kampaň za odstranění prasečáku z území romské genocidy v Letech u Písku a proti popírání romského holokaustu. Aktivismu se nevěnuju jen v CŘ, ale také na mezinárodní úrovní a tak jsem v minulosti boural segregační zeď na Slovensku, podporoval bulharské Romy v době protiromských pochodů, organizoval demonstrace za uznání genocidy Arménů v Istanbulu, absolvoval studijní cestu po africké Rwandě po stopách genocidy, Pmáhal uprchlíkům v Keléti, organizoval demonstraci s migranty proti neonacismu v Řecku, pravidelně mám přednášky v Německu, nebo Francii, organizoval jsem cesty českých Romů do Osvětimi, nebo Srebrenice, atd, atd.

Mám zkušenosti s produkční prací - už skoro deset let organizuju Roma Pride Prague, organizoval jsem 1000+ demonstrace v čr i zahraničí, velké mezinárodní konference EGAMu, několik velkých koncertů (např. Terne Čhave na Staroměstském náměstí). Za svůj největší pirátský úspěch považuju organizaci třídenní akce Piratecon v Ústí nad Labem v roce 2011, které se zúčastnilo kolem 700 návštěvníků, z toho cca. 250 ze zahraničí, při rozpočtu 6000,- kč.
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1703 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Míra Brož, členství

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj Mirku, po absolvování všech ostatních potřebných kroků je zde poslední co je závislý na tobě. Prosím o zodpovězení níže uvedených otázek, jež odpovídají Pravidlům pro přijímání členů

1) Četl jsi stanovy?
2) Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
3) Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
4) Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
5) Co si myslíš o imigraci do ČR?
6) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
7) Co nejvíc pálí Českou republiku?
8) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

Předem děkuji za odpovědi. Krásný den.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: Míra Brož, členství

Příspěvek od Miroslav.Broz »

1) Ano

2) Členem Pirátů jsem se stal už v roce 2010, kdy Piráti byli stranou téměř neznámou, s minimální voličskou podporou, právě proto, že mi jsou na české politické scéně programově a ideově zdaleka nejbližší. Druhá ideově nejbližší česká politická strana, pro mě jsou se značným odstupem Zelení.

3) Ano

4) O dotacích do průmyslu mám minimální znalosti a povědomí, proto na to nemám jasný názor, abych si ho utvořil, musel bych si tu problematiku nastudovat. U zemědělských dotací si myslím, že když jsou chytře nastaveny, jsou dobré, protože potřebujeme někoho kdo se bude starat o krajinu, pěstovat lokální potraviny atd. a bez nějakého druhu podpory se tyto činnosti asi dnes ekonomicky nevyplatí. Obecně si myslím, že zemědělské dotace by měli pomáhat malým zemědělcům/farmářům a ne velkým zemědělským koncernům, jak se to dnes bohužel děje

5) Myslím si, že migranti pro Českou republiku nepředstavují žádné nebezpečí. Nikdy jsem nepodléhal protimigrantské hysterii.

6) Jsem Eurooptimista a eurofederalista, příznivce okamžitého zavedení eura. Podporuju euroatlantickou vazbu, členství v nato považuju za nutnost pro bezpečnost naší země. Ruská anexe Krymu byla skandálním porušením mezinárodního práva a jde o okupaci. Režim v kldr je krvavá diktatura. Jako největší problém současné české zahraniční politiky vnímám chování prezidenta republiky a to, že je asi ovlivňována silnými finančními skupinami.

7) To nevím, ale rozhodně je co zlepšovat

8) Jsem pro plnou rovnoprávnost, včetně možnosti adopcí za stejných podmínek, jako mají heterosexuální páry
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Adam.Komenda
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
wittgenstein
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 151
Registrován: 21 led 2019, 23:28
Profese: existuje
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: Míra Brož, členství

Příspěvek od wittgenstein »

Proč si stranu v minulosti opustil?
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: Míra Brož, členství

Příspěvek od Miroslav.Broz »

po několika letech aktivního pirátství jsem měl těžké osobní období, rozváděl jsem se atd., měl jsem jiné starosti a nezaplatil jsem členský příspěvek, členství mi tak zaniklo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
wittgenstein
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Martindvorak87
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2018, 12:14
Profese: Práva
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Míra Brož, členství

Příspěvek od Martindvorak87 »

Já vím, je to starší. Ale tvůj obličej a jméno si zapamatuji, aby kdyby se náhodou objevilo na volebním lístku, ať vím, komu hlas nedám. Okamžité zavedení eura? Zbláznil ses? A že nejsou muslmští negramotní emigranti hrozbou? No, ti chytří opravdu ne. Jenže je mezi nimi i dost těch s fanatickou výchovou. Jeď se podívat na uprchlíky zblízka, kde už žijí a zkus se tam projít večer. Jsi vážně úplně mimo mísu. Snad někoho takového Piráti nepřijmou. Jakmile se tu zavede euro a budem muset přijímat muslimy, tak se stěhuju pryč z ČR.. :) ale to snad hrdý národ nedopustí.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Most - Litvínov“