Nominace Bohdany Holé do Kontrolní Komise

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Nominace Bohdany Holé do Kontrolní Komise

Pro
24
22%
Proti
73
68%
Zdržuji se
11
10%

Celkem hlasujících: 108 - Celkem hlasů: 108

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24683 poděkování
Dostal poděkování: 20770 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní Komise

Příspěvek od Petr.Vileta » 23 pro 2019, 23:36

Frantisek.Pudil píše:
23 pro 2019, 22:56
Svoboda v nejistotě nebo raděj jistota koblihy... to je trefné. Chováme se ke svým lidem jako Babiš.
Možná jsi úplně nepochopil můj břitký humor. :D Babiš naopak slibuje lidem jakési jistoty, vyjádřené tou symbolickou koblihou zdarma (jízdné zdarma, obědy do škol, atd.), ale jsou to jen drobky a ty sliby nemyslí vážně. Jak Agrofertu nebo vládě začne téct do bot, šmahem cokoliv zruší, lidi propustí. Naopak někteří raději žijí v nejistotě, ale mají svobodu se rozhodovat sami. Kdy a co budou dělat, jak to budou dělat, za kolik to budou dělat. Já byl od roku 1990 živnostník a pouze asi před 2 lety jsem se nechal na pár měsíců zaměstnat, protože jsem nutně potřeboval větší částku peněz, ale po zkušenostech zaměstnance bych se už do zaměstnaneckého poměru vrátit nechtěl. Příšerná nesvoboda a to jsme jako programátoři měli asi nejvíc volnosti ze všech zaměstnanců.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Hruza, Martin.Valasek, Jiri.Belsan
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola » 30 pro 2019, 21:44

Jan.Hora píše:
23 pro 2019, 20:33
Fakt je, že peníze na placené síly jsou omezené. Když místo spolupráce na IČ zvolíme klasické zaměstnanecké úvazky, těch zhruba 25k+5k zůstane stejných, jen z toho zmizí víc na odvody a daně, které zaplatí strana a ti lidé si vydělají reálně méně. Například v Praze je odměna koordinátora v podstatě dost podprůměrná už teď, při přechodu na klasické úvazky by přišli o dalších několik tisíc a brali by tak méně než pokladní v supermarketu. Je to něco za něco.
Myslis, Honzo, ze fakt Praha potrebuje 3 nebo 4 plne koordinatory na plny uvazek (a me to slovo v souvislosti s icarema TAK irituje)!
Nemyslim si to. Kdyby okolo toho Alice nedelala takovy tanecky a ty lidi fungovali ma normalni vykon a neresili s*acky typu vyhovet Alici, protoze to rika.... ,tak by se usetrilo spousta penez, ze kterejch by se dalo zaplatit aspon mizerne stazisti a nebo treba pri volbach ty lidi, co neco opravdu delaj....
A to i kdyz by se vyclenil puluvazek nebo vic ciste na asistenta PKS....

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 2309 poděkování
Dostal poděkování: 2785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 01 led 2020, 19:51

Pokaždé když jsem se kolem práce KoKSů motal, tak měli práce až nad hlavu a neviděl jsem, že by dělali něco co nemá smysl. Ani jsem neviděl, že by někdo dělal něco jen proto, že to Alice řekla. Tahle teorie je dost usilovně šířená, ale zatím jsem nezachytil jediný případ, kdy by to tak bylo.

Vrzy začnou vykazovat čas do redmine (pokud už to nedělají), sice to znamená nějakou tu byrokracii navíc, ale bohužel bude nutná, abychom utnuli šíření konspiračních teorií typu "Alice chce po KoKS to či ono a tudíž může za všechno včetně globálního oteplování".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Karel.Nejedlik, Jiri.Belsan
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola » 02 led 2020, 16:49

Jan.Hora píše:
01 led 2020, 19:51
Pokaždé když jsem se kolem práce KoKSů motal, tak měli práce až nad hlavu a neviděl jsem, že by dělali něco co nemá smysl. Ani jsem neviděl, že by někdo dělal něco jen proto, že to Alice řekla. Tahle teorie je dost usilovně šířená, ale zatím jsem nezachytil jediný případ, kdy by to tak bylo.

Vrzy začnou vykazovat čas do redmine (pokud už to nedělají), sice to znamená nějakou tu byrokracii navíc, ale bohužel bude nutná, abychom utnuli šíření konspiračních teorií typu "Alice chce po KoKS to či ono a tudíž může za všechno včetně globálního oteplování".
No tak je pravda, že samotný vyplňování úkolů do Redmine musí zabrat spoustu času, aby bylo řádně vyšperkované. To u některých sežere určitě nejméně půlúvazek ... Zvláště rozhodnutí o tom, co už je samostatný úkol, který se vyplní do Redmine a co je jenom podúkol, o kterém se zmíním v textu....

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 2309 poděkování
Dostal poděkování: 2785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 03 led 2020, 12:23

Bohužel je nutné vést evidenci důkladněji, protože nám pořád někdo zkouší rozvíjet teorie o tom co kdo dělá a co kdo nedělá. A jediný způsob jak ukázat že jsou to teorie mimo realitu, je mít jasnou evidenci úkolů a aktivit. Jsem si bolestně vědom toho, že to má náklady cca hodinu denně na osobu (málokdo si dělá evidenci průběžně, tak aby to stálo pod půl hodiny denně tak jak to má být). Ale už nikoho z nás nebaví pořád řešit ty fámy co kdo dělá nebo nedělá, takže se bude vykazovat standardním způsobem, tak jak je zvykem v každé organizaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 6):
Ondra.kl, Karel.Nejedlik, Martin.Stanek, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Jiri.Belsan
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 1564 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 03 led 2020, 15:19

Bohdana.Hola píše:
30 pro 2019, 21:44
Myslis, Honzo, ze fakt Praha potrebuje 3 nebo 4 plne koordinatory na plny uvazek (a me to slovo v souvislosti s icarema TAK irituje)!
Nemyslim si to. Kdyby okolo toho Alice nedelala takovy tanecky a ty lidi fungovali ma normalni vykon a neresili s*acky typu vyhovet Alici, protoze to rika.... ,tak by se usetrilo spousta penez, ze kterejch by se dalo zaplatit aspon mizerne stazisti a nebo treba pri volbach ty lidi, co neco opravdu delaj....
Dlouho jsem se nevyjadřovala, ale tohle se už fakt nedá. Koordinátoři mají opravdu dost práce, z nichž některá je navíc ještě celkem neviditelná (taková, které byste si všimli, kdyby jí přestali dělat).
Úkoly od PO jsou vedené v redmine, kam se každý může podívat. Výkazy koordinátorů jsou dostupné na fóru.

Možná by bylo fajn začít tím, že za koordinátory zajdeš a prostě se jich zeptáš, co dělají.
Tyhle konspirace jsou bohužel spíše na škodu, plodí zlou krev a ničemu nepomáhají.
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Josef.Spak
Předseda krajského sdružení
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1622 poděkování
Dostal poděkování: 975 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 03 led 2020, 15:47

Čistě teoreticky, můžou koordinátoři něco jako stávkovat?

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24683 poděkování
Dostal poděkování: 20770 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 03 led 2020, 16:23

Josef.Spak píše:
03 led 2020, 15:47
Čistě teoreticky, můžou koordinátoři něco jako stávkovat?
Jistě, ale zadarmo. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Jiri.Belsan
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola » 04 led 2020, 08:34

Jana.Kolarikova píše:
03 led 2020, 15:19
Bohdana.Hola píše:
30 pro 2019, 21:44
Dlouho jsem se nevyjadřovala, ale tohle se už fakt nedá. Koordinátoři mají opravdu dost práce, z nichž některá je navíc ještě celkem neviditelná (taková, které byste si všimli, kdyby jí přestali dělat).
Úkoly od PO jsou vedené v redmine, kam se každý může podívat. Výkazy koordinátorů jsou dostupné na fóru.

Možná by bylo fajn začít tím, že za koordinátory zajdeš a prostě se jich zeptáš, co dělají.
Tyhle konspirace jsou bohužel spíše na škodu, plodí zlou krev a ničemu nepomáhají.
Jo, na Praze to bylo docela dost cejtit, kdyz jste s Marcelkou a Alici vyhodili Michala Jokese a Simonu Bartovou!
Ale kdyby melo PKS svyho asistenta treba na puluvazek (vyclenenyho z tymu, aby mela Alice koho buzerovat a ukolovat) a byl tam ekvivalent dvou plnych uvazku opravdovych KOORDINATORU (a ne jedny koordinatorky par excelàns a dvou lidi, kterejm lidi a jejich koordinace neprijdou uplne jejich salek kavy, jak sami verejne rikaji), tak by to na beznej provoz (mimo volebni kampan) v pohode stacilo a jeste by zbylo na vycvik stazistu a nebo na navyseni stavu v dobe voleb. Treba proto, aby strana negenerovala vyhorely kodose!
Ale kdyz se opakuje vyberko na cleny KODO tymu, kde prosli 3 kandidati do 2.kola (ve kterem relevantni zkusenosti kandidatu hodnotil mj. nekdo se dvema mesici praxe u Piratu), zatimco se tym KODO dale droli a obrusuje, a nevzali nekoho aspon docasne, tak zjevne PKS taky nema pocit, ze by je redukce tymu KODO na "mensi" polovinu nejak zvlast trapila.....

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 1564 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 04 led 2020, 10:23

Bohdana.Hola píše:
04 led 2020, 08:34
Jo, na Praze to bylo docela dost cejtit, kdyz jste s Marcelkou a Alici vyhodili Michala Jokese a Simonu Bartovou!
Ale kdyby melo PKS svyho asistenta treba na puluvazek (vyclenenyho z tymu, aby mela Alice koho buzerovat a ukolovat) a byl tam ekvivalent dvou plnych uvazku opravdovych KOORDINATORU (a ne jedny koordinatorky par excelàns a dvou lidi, kterejm lidi a jejich koordinace neprijdou uplne jejich salek kavy, jak sami verejne rikaji), tak by to na beznej provoz (mimo volebni kampan) v pohode stacilo a jeste by zbylo na vycvik stazistu a nebo na navyseni stavu v dobe voleb. Treba proto, aby strana negenerovala vyhorely kodose!
Ale kdyz se opakuje vyberko na cleny KODO tymu, kde prosli 3 kandidati do 2.kola (ve kterem relevantni zkusenosti kandidatu hodnotil mj. nekdo se dvema mesici praxe u Piratu), zatimco se tym KODO dale droli a obrusuje, a nevzali nekoho aspon docasne, tak zjevne PKS taky nema pocit, ze by je redukce tymu KODO na "mensi" polovinu nejak zvlast trapila.....
Nevím, kde bereš tu drzost navážet se do koordinátorů, promiň, ale tohle už je pro mě za hranicí slušnosti (přijde mi, že tě tak všeobecně baví navážet se do kohokoli OFFTOPICvčetně mě - a vytvářet mi domnělé fankluby, kam se podívám). Co se týče výběrka KoDo týmu, tři lidi prošli, protože byli z přihlášených lidí nejlepší - nikdo z nich neměl úplně odpovídající profil, ale rozhodli jsme se jim dát šanci, protože pracují pro Piráty dlouhodobě a s nadšením. Bohužel to úplně nestačilo. Hodnocení prováděla hodnotící komise, nikoli jeden člověk s dvouměsíční zlušeností (a pokud se potřebuješ navážet do Michala Hriba, věř mi, že se na pozici skvěle hodí a jsem s jeho prací nadmíru spokojena. naprosto nechápu, co ti udělal, že máš potřebu se po něm vozit).
Pokud někdo neprojde AC s dostatečným počtem bodů, neměli bychom ho nabírat, jakkoli mi to u těch konkrétních přihlášených bylo líto a jakkoli obdivuji jejich vnitrostranické působení.
Proto bude VŘ prodlouženo a prozatím pojedou pražští koordinátoři v nouzovém režimu - tj. operativa, nic navíc. Jeden měsíc se to dá vydržet.
To, jaké má PKS pocity, bych s dovolením nechala na PKS.
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“