Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Anketa končí za 20 pro 2019, 20:41

Ano
96
74%
ne
15
12%
zdržuji se
19
15%

Celkem hlasujících: 130 - Celkem hlasů: 130

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 2730 poděkování
Dostal poděkování: 3542 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Katerina.Stojanova píše:
21 lis 2019, 15:40
Honzo, zajímal by mě tvůj pohled na funkci a budoucnost fóra jako základní platformy strany. Mezi některými členy současného RP se objevují tendence jej zrušit - přiklonil by ses na jejich stranu, zásadně bys jej modifikoval nebo považuješ jeho stávající stav z hlediska uživatelské přívětivosti, přehlednosti apod. za dostatečný?

Díky předem za odpověď!
Fórum by mělo zůstat jako základní platforma pro dlouhodobější tematické diskuse. K tomu nástroj pro operativní komunikaci - instant messaging, kde zřejmě zvítězí Zulip (nad Rocket Chatem).

Jsem si vědom nedostatků, pro různé typy diskuse by se hodily trochu jiné platformy, někde by se hodila spíše stromová struktura, jinde hodnocení a filtrování příspěvků dle relevance. Vím že se to za poslední roky řešilo několikrát, bohužel neexistuje žádná lepší univerzální náhrada. Mohli bychom si udělat novou komunikační platformu na míru, ale to by spotřebovalo hodně času a prostředků.

Určitá cesta je nahradit specifické případy užití fóra vhodnějšími nástroji, jako bylo třeba přesunutí evidence kontaktů a schůzek z fóra na https://evidence.pirati.cz A podobně se dají vyřešit občas nepřehledné nominace a grilování kandidátů. Atp.

Hlavní problém ale je, že některá KS a MS nedělají školení nováčků. Nenaučí je s fórem (ale i dalšími nástroji jako Redmine, Helios, Zulip, ...) efektivně pracovat. A pak nám lidi utíkají na FB messenger, do netransparentních FB skupin, apod. A vnitřní transparence a demokracie trpí. V tomto směru je třeba osvěta a hlavně potřeba jít příkladem, kde RP může sehrát zásadní roli.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • člen AO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Jan.Bednarik
Republikový výbor

Přátelé, změnila se mi pracovní situace, čímž se mi otevřela možnost přihlásit se do výběrového řízení na vývojáře Pirátských aplikací. Což by bylo neslučitelné s RP, protože RP může úkolovat vedoucího TO, a ten by úkoloval mě. Je to pro mě Sofiina volba, jestli pro Piráty pracovat v RP nebo v TO. Myslím že bych byl užitečný tam i tam.

Do RP máme několik dobrých kandidátů, ale odborník do TO se nám nedaří sehnat dlouhodobě. Proto zkusím výběrko do TO. Kandidatury do RP se zatím nevzdávám, dopadnout to ještě může všelijak. Vědět budu ale zhruba v době, kdy budou končit nominace do RP. Proto pokud chcete v RP kandidáta podobných názorů, poohlédněte se po okolí a přemýšlejte, koho ještě do RP nominovat. Je velká pravděpodobnost, že mi to TO vyjde, a z kandidatury do RP odstoupím.

Děkuji za pochopení.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • člen AO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24758 poděkování
Dostal poděkování: 20838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Bednarik píše:
10 pro 2019, 12:40
Do RP máme několik dobrých kandidátů, ale odborník do TO se nám nedaří sehnat dlouhodobě. Proto zkusím výběrko do TO.
Že by? :)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jarmil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 493 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil »

Jan.Bednarik píše:
10 pro 2019, 12:40
Přátelé, změnila se mi pracovní situace, čímž se mi otevřela možnost přihlásit se do výběrového řízení na vývojáře Pirátských aplikací. Což by bylo neslučitelné s RP, protože RP může úkolovat vedoucího TO, a ten by úkoloval mě. Je to pro mě Sofiina volba, jestli pro Piráty pracovat v RP nebo v TO. Myslím že bych byl užitečný tam i tam.

Do RP máme několik dobrých kandidátů, ale odborník do TO se nám nedaří sehnat dlouhodobě. Proto zkusím výběrko do TO. Kandidatury do RP se zatím nevzdávám, dopadnout to ještě může všelijak. Vědět budu ale zhruba v době, kdy budou končit nominace do RP. Proto pokud chcete v RP kandidáta podobných názorů, poohlédněte se po okolí a přemýšlejte, koho ještě do RP nominovat. Je velká pravděpodobnost, že mi to TO vyjde, a z kandidatury do RP odstoupím.

Děkuji za pochopení.
Jako skromný příspěvek k tomu, aby se Honza Bednařík dostal do RP, mu do té Sofiiny volby házím vidle a do jednoho z TO výběrek, konkrétně vývojářského, se hlásím též. Když už pro nic jiného, tak ať je výběr.
Odkud to vůbec vzešlo, že nejsou lidi? Lidí je dost, když je motivace :)
Opravář Nalodění, autor pirátského Pupíku etc.
----------------------------------------------------
Face your fears, live your dreams.

Jan.Bednarik
Republikový výbor

Jarmil píše:
14 pro 2019, 15:54
Jako skromný příspěvek k tomu, aby se Honza Bednařík dostal do RP, mu do té Sofiiny volby házím vidle a do jednoho z TO výběrek, konkrétně vývojářského, se hlásím též. Když už pro nic jiného, tak ať je výběr.
Odkud to vůbec vzešlo, že nejsou lidi? Lidí je dost, když je motivace :)
Díky, aspoň to bude napínavé :-)

Mám za to že za celý rok (skoro) se nepodařilo nikoho sehnat na vývoj na nějaký větší úvazek, i když finance na to byly.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Jarmil

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28741 poděkování
Dostal poděkování: 22241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Nejsem si jist, jestli se někdo aktivně sháněl.)
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Jan.Bednarik
Republikový výbor

Vážení přátelé,

děkuji za vaši podporu a nominaci. Je nás už víc jak tisícovka a s většinou z vás se osobně neznám. Žádám vás o důvěru svěřit do mých rukou úlohu místopředsedy Pirátské strany. Proto je má kandidátská řeč obsáhlejší, ať si o mě a mých plánech můžete udělat ucelenější obrázek. Děkuji vám, že si najdete čas si ji v klidu přečíst.

Osobní představení

Je mi 33 let a s partnerkou máme syna. Z období před sametovou revolucí si moc nepamatuji, možná nějakou zakázanou hudbu, která nám doma hrála. Mám liberálně smýšlející rodiče, kteří mě naučili slušnému chování. Nikdy jsem se nenechal svazovat a vždy jsem šel svou cestou. Na prahu dospělosti mě ovlivnila stoická filosofie, především Seneca a jeho pojednání o morálce a etice. Velmi si vážím demokracie a svobody, ať už je to svoboda pohybu, tak především svoboda myšlení a svoboda slova. Vždy se postavím proti omezování demokracie a svobody pod jakoukoliv záminkou.

Během studií jsem brigádničil jako vývojář internetových aplikací. A u toho jsem zůstal, baví mě to a živí mě to. Dnes navrhuji architekturu a buduji komplexní internetové aplikace a systémy. Téměř celou profesní kariéru jsem byl OSVČ a pracoval více či méně na dálku v týmech lidí rozesetých po republice i v zahraničí. Co se týče časové flexibility, mám možnost organizovat si práci tak, abych stíhal schůze Republikového předsednictva a další povinnosti.

Nejsem si vědom toho, že bych v životě udělal něco, co by se dalo použít proti mě. A poškodit mě osobně, nebo Piráty.

Kromě dobrovolničení pro Piráty lehce dobrovolničím v organizaci Pyvec a spolu-pořádám IT srazy Olomoucké Pyvo. Jsem spíše pasivním členem The Triple Nine Society. V MBTI testech mi vychází půl na půl INTP-A a INFP-A. Dle testu iRozhlas jsem městský liberál. Výsledek The Political Compass:

political-compass.png

Pirátská kariéra

O Pirátech jsem jako “ajťák” věděl dlouho a Piráty jsem volil. Ale až během kampaně do parlamentu 2017 jsem začal více agitovat mezi přáteli, a při té příležitosti jsem si nastudoval, jak Piráti fungují jako organizace. Vnitřní demokracie, transparence, férový přístup ke všem, rovnost členů a možnost iniciativně se zapojit a “změnit svět”, byly věci, co mě nadchly.

Našel jsem si svoje místo, něco, co můžu zlepšit, a vytvořil jsem nový registr lobbistických kontaktů. V listopadu 2017 jsem byl přijat a zanedlouho mi členové svěřili úlohu v předsednictvu místního sdružení Olomouc. Kde jsem se naučil spoustě věcí a zřejmě se osvědčil, protože po půl roce členové rozhodli, že moje místo je ve funkci předsedy Olomouckého kraje. Tu jsem obhájil a jako předseda Olomouckého kraje, lídr, krizový manažer, a všechno co bylo potřeba, jsem pro Piráty pracoval až do listopadu 2019.

Považuji za šťastnou náhodu, že jsem se stal členem právě v Olomouckém kraji, protože mám díky tomu čest spolupracovat a učit se od zkušených Pirátů jako jsou Martin Šmída, Vojtěch Pikal, Petr Kapounek, Miloš Zmeškal, Jakub Nepejchal, a další. A zkušenosti předávám dále, a vždy jsem se snažil dávat Pirátům ze sebe to nejlepší.

Byl jsem nominován na funkci místopředsedy Pirátské strany a nominaci s pokorou přijímám. A přesto že bych si třeba před rokem nedokázal něco takového představit, dnes se cítím dostatečně zkušený co se týče Pirátského fungování. A jsem připraven opět překročit svůj stín. Vzdal jsem se nominací na lídra a do čela v krajských volbách a nemám závazky ani v komunální politice. Jsem připraven dát práci v předsednictvu maximální prioritu před vším ostatním, co můžu pro Piráty a společnost udělat. Záleží na vás členech, jestli mě tam vyšlete.

Vize pro předsednictvo

Mým cílem je pracovat na rozvoji vnitřního fungování Pirátské strany. Spousta schopných Pirátů je dnes vytížena politickými funkcemi a prosazují Pirátské ideály v první linii. Je třeba to vyvážit a věnovat energii i do rozvoje Pirátské strany, budovat jim zázemí, zlepšovat komunikaci napříč stranou a pečovat o Pirátskou stranu a všechny Piráty, příznivce a ostatní dobrovolníky. Protože na nich Pirátská strana stojí a bez nich bychom tu dnes nebyli.

Členové dávají do rukou předsednictva určitou moc. A je na předsednictvu, aby s ní zacházelo zodpovědně s pokorou a respektem. Práci v předsednictvu vnímám jako službu všem Pirátům. Chci zapracovat na tom, aby předsednictvo fungovalo více transparentně a otevřeně. Aby členové i republikový výbor měli možnost už v průběhu sledovat a participovat na projektech předsednictva. Abychom předcházeli nepříjemným překvapením a mimořádným přezkumům.

Funkce v Pirátské straně znamená spoustu zodpovědnosti a práce. Funkce jsou pomíjivé a samy o sobě jen prázdné skořápky. Jsme strana budovaná odspodu. Ale stejně jako tomu někdy nerozumí veřejnost a novináři, tak si to někdy neuvědomují i někteří členové. Chtě nechtě nám tu vznikají kulty osobností, nebo tendence dělit se na “my” a “oni”. Na tomto bych chtěl zapracovat, jít příkladem a předsednictvo přiblížit zpět k členům. Všichni jsme členové celostátního fóra, nejvyššího orgánu strany, a žádná funkce nebo vnitrostranická pozice není víc. Funkce, stejně jako šaty, člověka nedělá. Charakter člověka se odráží v jeho činech.

Jsem připraven na reprezentativní úlohu, kterou má předsednictvo vůči veřejnosti. Jako předseda kraje jsem tuto úlohu plnil v rámci krajského sdružení a komunikoval s novináři ohledně různých kauz, ať už to byly humorné kauzy jako Pan Kolaja VS Pan Poník, tak i náročné a vážné situace, jako odvolání komunální kandidátky v Hranicích. Myslím si, že i složité situace se mi daří řešit s nadhledem a osobním odstupem. Při reprezentaci dokážu upřednostnit zájmy Pirátů před mými osobními zájmy a názory. Předpokládám ale, že v hledáčku médií bude spíše předseda a naši poslanci, hejtmani, primátoři, atd. Většinu profesní kariéry komunikuji slovem i písmem v angličtině a nedělá mi problém reprezentovat Piráty i na zahraniční úrovni.

Své odborné znalosti, analytické myšlení a smysl pro pravidla a řád mohu nejlépe uplatnit ve spolupráci s technickým a administrativním odborem a finančním týmem. Mohu se podílet a dohlédnout na přípravu rozpočtů strany. A mám minimálně všeobecnou znalost i co se týče obsahu práce ostatních odborů. Budu ctít subsidiaritu odborů a budu se snažit, aby fungovala spolupráce mezi odbory a předsednictvem. Možnost úkolovat odbory předsednictvem bych využíval jen ve výjimečných případech.

Plány na následující dva roky

Piráti nabírají spoustu znalostí a zkušeností, ale drhne nám jejich sdílení. Ať už se jedná o fungování oblastních sdružení a práce oblastních předsednictev, tak i co se týče práce v zastupitelstvech, komisích, dozorčích radách, atd. A v neposlední řadě co se týče sdílení odborných znalostí mezi expertními týmy a tvorby programových dokumentů.

Z předsednictva kraje vím, že jsou rozdíly ve fungování místních sdružení, ale co jsem si všiml, tak i na úrovni krajských sdružení. Přitom předsednictva řeší velmi podobné problémy. Budu iniciovat setkávání krajských předsednictev, aby mezi sebou sdílela dobrou praxi, případně si vzájemně poradili s problémy které řeší. A taky by bylo přínosné, kdyby občas sousední kraje udělali společné zasedání. A stejně tak místní sdružení, klidně i se sousedy mimo kraj. Dobrá praxe se díky tomu předá z první ruky, členové si mohou poradit, a hlavně se taky seznámíme s členy i mimo bublinu svého krajského či místního sdružení. I jeden člen, který se vydá na návštěvu, či hostuje, může ostatní obohatit.

Očekávám, že se budou řešit výraznější změny ve fungování Pirátské strany jako organizace. Ve vzduchu visí témata jako rušení odborů a najímání úředníků na různou práci. V tomto ohledu budu dbát na to, abychom nezapomínali na osvědčené modely fungování, které nás za deset let dostaly až sem. Revoluce není řešení, je třeba jít cestou evoluce. V tomto ohledu mohu přinést zkušenosti z práce pro firmu, která během osmi let vyrostla z nuly na téměř tři tisíce zaměstnanců. A přesto se nestala korporátem a vedoucí nejsou manažeři, ale jsou lídři. Musíme si dát pozor, ať si z efektivního Pirátského hejna neuděláme firmu či rigidní korporát.

Předpokládám, že bude stále aktuální poptávka veřejnosti, i některých členů, na zvážení a vytvoření předvolební koalice demokratických stran. Bude nás čekat vyjednávání s ostatními politickými subjekty. Minimálně kvůli tomu, abychom si předem nezabili koaliční potenciál pro povolební spolupráci. S takovým vyjednáváním, i s místopředsedy jiných stran, mám aktuální zkušenost z potenciálních koalic do krajských voleb v Olomouckém kraji. A tyto zkušenosti, spolu s rozvážným a lidským přístupem k vyjednávání, mohu zúročit i v předsednictvu. A to nejen při předvolebních jednáních, ale vždy když bude potřeba.

Budeme se připravovat na další Parlamentní volby. Nejpozději po krajských volbách bude potřeba začít krajské expertní týmy propojovat a ve spolupráci s resortními týmy vybudovat platformu pro přípravu celostátních programů. V tomto ohledu budu ctít subsidiaritu a odbornost těch týmů. Do příštích parlamentních voleb nabereme ještě spoustu znalostí a zkušeností na všech úrovních politiky. Musíme se naučit znalosti a zkušenosti lépe sdílet, pracovat více otevřeně, a dokázat zapojit více členů a příznivců.

Držíme kurz

Politika je běh na dlouhou trať. Věřím, že dobrá práce, kterou odvádí naši poslanci, starostové, radní, zastupitelé, členové resortních týmů, členové krajských expertních týmů, a všichni ostatní, kteří se přímo či nepřímo podílejí na dobrých výsledcích Pirátské strany, povede k výraznému úspěchu v následujících či dalších parlamentních volbách. Ale to je jen začátek. Musíme se připravit na to, abychom ten úspěch ustáli jako dobře fungující organizace. Protože dříve či později budeme určovat a držet kurz české politiky a České republiky.

Děkuji za pozornost.

Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1167 poděkování
Dostal poděkování: 1803 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj, první strategické hlasování, které tě pravděpodobně čeká v případě zvolení do RP. Jak by ses k němu postavil? Vyhovujete ti termín, kdy by se hlasovalo? Potřebuješ širší diskuzi? Máš třeba i teď už jasno? Prostě cokoliv co k tomu můžeš napsat :-).
Návrh usnesení pro nové RP (leden 2019)
souhlasí s tezemi k Přípravě programu pro volby do Poslanecké sněmovny 2021 dle přílohy,
ukládá předsedovi strany ve spolupráci s týmem strategy připravit základní podklady v podobě návrhu message a mixu prioritních témat strany; termín: 30. 3. 2020,
ukládá Jakubu Michálkovi zpracovat ve spolupráci s analytickým týmem klubu v PSP a mediálním odborem pilotní bod programu; termín: 28. 2. 2020,
ukládá Jakubu Michálkovi zpracovat ve spolupráci s mediálním a technickým odborem zadání poptávky systému pro prezentaci programu; termín: 30. 3. 2020

zdroj:
Teze k připomínkování Příprava programu pro sněmovní volby 2021
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Jan.Bednarik
Republikový výbor

Vaclav.Zidek píše:
24 pro 2019, 09:35
Ahoj, první strategické hlasování, které tě pravděpodobně čeká v případě zvolení do RP. Jak by ses k němu postavil? Vyhovujete ti termín, kdy by se hlasovalo? Potřebuješ širší diskuzi? Máš třeba i teď už jasno? Prostě cokoliv co k tomu můžeš napsat :-).
Návrh usnesení pro nové RP (leden 2019)
souhlasí s tezemi k Přípravě programu pro volby do Poslanecké sněmovny 2021 dle přílohy,
ukládá předsedovi strany ve spolupráci s týmem strategy připravit základní podklady v podobě návrhu message a mixu prioritních témat strany; termín: 30. 3. 2020,
ukládá Jakubu Michálkovi zpracovat ve spolupráci s analytickým týmem klubu v PSP a mediálním odborem pilotní bod programu; termín: 28. 2. 2020,
ukládá Jakubu Michálkovi zpracovat ve spolupráci s mediálním a technickým odborem zadání poptávky systému pro prezentaci programu; termín: 30. 3. 2020

zdroj:
Teze k připomínkování Příprava programu pro sněmovní volby 2021
Ještě je to rozpracované, ale v současné verzi je tam několik zásadních věcí, kvůli kterým bych pro to hlasovat nemohl. Zejména idea, že cokoliv bude vznikat shora a bude definováno shora.

Množství připomínek ukazuje, že to je třeba dopracovat a některé věci přepracovat. Myslím že obecně tomu chybí diskuse před tím, než se ten dokument s tezemi vytvořil, a teď je zbytečně komplikované jej měnit. Beru to jako takové vykopnutí, ze kterého se některé věci využijí k další diskusi k tezím a k přípravě plánu, jak ten program dělat a prezentovat. A tahle diskuse by se měla vést primárně na půdě CF a nikoliv v RP.

Napadá mě k tomu pár myšlenek:
* Měli bychom držet kurz a nezapomínat, že máme program do sněmovny 2017. Podívat se, co jsme splnili, co jsme nesplnili, co chceme převzít do dalších voleb.
* Dokument řeší jak tvorbu programu, tak mediální prezentaci. Ty věci by se měli oddělit. A způsob mediální prezentace by měl primárně vycházet z MO, nikoliv z iniciativy RP.
* Program by se měl tvořit odspodu. Že je někdo povoláním poslanec, nebo se angažuje v resortním týmu, nebo je člen RP, nedává jeho názoru větší váhu. Program a priority by měly řešit "obecné" programové týmy, které si zvolí garanta programového bodu. V těchto týmech je žádoucí zastoupení členů a dalších dobrovolníků z KETů, resortních týmů, externích odborníků, atp.
* Vypracováním pilotního bodu programu či jeho mediální prezentace není úkol pro jednoho člověka. Měl by tím být pověřen nějaký tým, do kterého se mohou zapojit další dobrovolníci. Myslím že ideální by bylo rozjet nějaký programový tým, který by nanečisto vytvořil pilotní bod programu. A vyhodnotili bychom jednak výsledek, ale taky jak se k tomu bodu programu dospělo. Jak bylo snadné či obtížné se pro kohokoliv do tvorby programového bodu zapojit, či jen sledovat, jak se transparentně tvoří.

Je fajn, že RP práci na programu pro sněmovní volby řeší s dostatečným předstihem. Ale myslím že způsob, kdy se dokumenty jako "teze k přípravě programu" nejprve vytvoří a pak se dají k připomínkování, není úplně vhodný postup. Je to pozitivní posun oproti situacím, kdy RP něco schválilo bez předchozí diskuse s CF a bylo třeba to mimořádně přezkoumávat. Ale zásadní věci jako "teze k přípravě programu" by měly vznikat zdola na půdě CF od samého počátku. Což nevylučuje, že to může iniciovat RP (podle OŘ by mělo, protože má za úkol přípravu) nebo že se do toho můžou zapojit i členové RP. Pokud máme vytvořit program celé Pirátské strany, se kterým se všichni členové ztotožní (a budou ochotni akceptovat i věci, se kterými nebudou souhlasit), tak musí vycházet z CF se stejnou možností pro všechny ten program ovlivnit od samého počátku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 5):
Vit.Jurasek, Jana.Kolarikova, Petr.Vileta, Vaclav.Zidek, Milus.Kotisova

Jan.Bednarik
Republikový výbor

Vážení přátelé,

odstupuji z kandidatury do republikového předsednictva.

Jak jsem již psal, přihlásil jsem se do výběrového řízení na pozici v technickém odboru, která by byla s funkcí v předsednictvu neslučitelná. Žijeme v době, kdy software už není pomocný nástroj pro chod organizace, ale je to klíčová součást. A jaké technické systémy Piráti používají, taková je Pirátská strana. A jakou stranu chceme mít, takové systémy musíme budovat a používat. A z tohoto pohledu si myslím, že prací na systémech strany mohu být momentálně přínosnější, než dobrovolník v předsednictvu. Výběrové řízení bohužel ještě není uzavřené a netuším jak dopadne. Pokud bych v něm uspěl, dal bych této pozici přednost před předsednictvem a rezignoval bych. Myslím že je s ohledem na vás voliče vhodnější z volby odstoupit. Ať si můžeme na první dobrou zvolit sestavu, která tam bude celé dva roky, a nemusíme záhy řešit dovolbu místo mě.

Druhým faktorem je to, že jsem se od doby nominace rozhodl pro změnu zaměstnání. A nemám v tomto ohledu jistotu a stabilitu, díky které jsem při přijímání nominace věděl, že dokážu skloubit dohromady rodinu, zaměstnání a předsednictvo. Řešit zároveň nové zaměstnání a k tomu práci v předsednictvu by znamenalo naskakovat do dvou rozjetých vlaků zároveň. V rámci zachování duševního zdraví a rodinné pohody se do toho nechci pouštět.

Děkuji všem kteří podpořili mou nominaci a případně mi vyjádřili podporu i osobně. Velmi si toho vážím. Politika je běh na dlouhou trať. Třeba se ty okolnosti za dva roky v další volbě předsednictva sejdou lépe.

Děkuji za pozornost
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Lukas.Dolezal, Andrej.Ramaseuski, Adam.Jaros, Jakub.Nepejchal, Vit.Jurasek

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“