Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
BenjaminPierce
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 124
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování

Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od BenjaminPierce »

Členové a členky v ZLK,
  • je zvoleno čelo kandidátky a nové PKS
  • drtivá většina z vás je zjevně spokojena, že se drží kurz a zejména jakým směrem se ten kurz drží.
  • od března existují KETy a včera bylo řečeno, že pirátům pomáhá odbornice na zdravotnictví, jejíž jméno nechci zveřejňovat.
Z důvodů, že primárními hybateli by logicky mělo být PKS, čelo kandidátky a KETy na ně směřuju na konci uvedený dotaz(y).

Včera t.j. 15.12 jsem se na krajské schůzi ptal. Jak je zvolené čelo připravené k programu zítřejšího t.j. 16.12. (dnes) krajského zastupitelstva?
Z (ne)odpovědí byli cítit rozpaky, až údiv ono je zítra zastupitelstvo? (kam chceme kandidovat). Od Hanky, která tam v tu chvíli nebyla, jsem se z její iniciativy později dozvěděl, že nezávisle na čelu a z vlastního rozhodnutí, bude zastupitelstvo zpočátku sledovat on line a následně se přesune přímo na místo jednání. (a že ho sleduje nebo se účastní od března).

Co se tam nestalo, kam už ani čert nechce nasadí lidovce.

Přestože byl schválen program, klasicky po lidovecku a v rozporu s politickou kulturou, až v průběhu jednání cestou porušení zákona o krajích (jednací řád, je vnitřní předpis, nikoli zákon, a nemůže být v rozporu se zákonem,Ústavou ani LSZP) stylem nedáme si pauzu na cigaretu, a když se nám nečekaně uvolnila mezírka, co takhle ať voliči nenadávají, že by jsme 5 minut nic nedělali pauzu využít a zařadit na bod programu výstavbu nové nemocnice v hodnotě 7 946 179 326kč. Čtete správně téměř OSMI MILIARD Kč.

Tím jde o největší jednorázovou investici snad od vzniku kraje a patrně i na dlouho dopředu, je pro mne důležité stanovisko pirátů zlínského kraje, které mi není známo.Je znám pouze dlouhodobý osobní názor Lindy, ke které se tak můj dotaz nevztahuje.

1) Prosím jaký je názor čela kandidátky, PKS, dalších členů KETu zdravotnictví (1) k investici za 8 miliard a (2) způsobu jejího schválení?
2) Prosím jaký je názor MS Zlín v jejímž katastru se má vše dít?
3) Pro lepší orientaci v problematice, je možno se té odbornice na zdravotnictví, (včera na KETech nebyla) zeptat na další informace?

Způsob schvalování začíná čím dál tím více smrdět. Obávám se, že se sebestředným dětinským narcisem hejtmanem/senátorem Čunekem to dopadne jako s jiným takovým pávem při krachu předražené Sazka arény.

Předem děkuji za odpověď.
Radek
„To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, jde pouze o nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to totiž jde.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 28975
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 25145 poděkování
Dostal poděkování: 21058 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Že vám do toho takhle ze Západu kecám, ale zrovna včera jsem o tomhle viděl v TV něco a říkali tam, že nová nemocnice má stát 8 miliard a má být hotová za 4 roky, ale rekonstrukce staré by stála 10 miliard a trvalo by to 8 let (z důvodu nutnosti zachování provozu). Ne, že bych Čunka miloval, ale nebyl tohle ten pravý důvod, proč to protlačil? Už neříkali, jestli to bylo legálně nebo nějakou fintou, nebo dokonce s porušením zákona.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 76
Registrován: 28 črc 2017, 08:35
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Bydliště: Valašská Bystřice
Dal poděkování: 330 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od Martin.Valasek »

Petr.Vileta píše:
17 pro 2019, 04:06
Že vám do toho takhle ze Západu kecám, ale zrovna včera jsem o tomhle viděl v TV něco a říkali tam, že nová nemocnice má stát 8 miliard a má být hotová za 4 roky, ale rekonstrukce staré by stála 10 miliard a trvalo by to 8 let (z důvodu nutnosti zachování provozu). Ne, že bych Čunka miloval, ale nebyl tohle ten pravý důvod, proč to protlačil? Už neříkali, jestli to bylo legálně nebo nějakou fintou, nebo dokonce s porušením zákona.
Ekonomický rozbor nechám na jiných. Mě irituje způsob, kterým to Čunek vyřešil. Zkráceně - vymyslel nemocnici a když to připomínkovala opozice a veřejnost, tak stál za svým a vesele jednal s potencionálními investory. Inu, myslel si, že to v koalici hladce schválí a pozval je dokonce na zasedání zastupitelstva, kde se projekt měl schválit, ale partněři v koalici (čti ANO) ho nepodpořili, takže jsme si užili alespoň pár minut zábavy sledováním Čunka, jak byl z toho nepříjemně překvapený. Jako starý politický matador však začal zákulisně jednat, ukecal Standu Devátého (WTF!) a ještě jednoho zastupitele a pak už to znáte milé děti. Kdo a co za tím vším stojí, jsou zatím jen dohady, ale u investice za 8 miliard to budou jistě ti největší žraloci.
602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu

BenjaminPierce
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 124
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od BenjaminPierce »

Z mého pohledu má být řada otázek položena a zodpovězena komplexněji.A jak se dívám je to i v duchu tvého motta.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Fakt, že nová nemocnice bude nová, zcela jistě nikdo nerozporuje a kdyby se kolem zdravotnictví v kraji nedělo co se děje asi by kolem toho nebylo znepokojení občanů.

Jako relevantní zdroj informací zcela jistě nelze brát článek, o 10 -12 miliardách, to by pak každý kupoval noviny (čeští miliardáři to už dělají) a psal, že ta druhá varianta je o 50mld drazší.
Jinde píšou, Andrej Babiš je polobůh, když náhodou usne, bohužel už i v reálu, na papíru plánuje státu pro 20miliónů občanů s plánem za 8biliónů a taky tomu ani jeden z nás nevěříme a nedůvěru projevují statisíce lidí v ulicích a jediné čemu věříme je, že nespí. Nedostatek spánku se totiž výrazně projevuje na psychickém stavu.

Proč se ptám.
  • K investici za 8 miliard bych od Pirátů očekával jasné oficiální stanovisko, jehož znění bohužel neznám a obávám se, že není. Stanovisko logicky založené na znalosti materiálů, znalosti problematiky, konzultace s odborníky a takové v podobných situacích obratem prezentovat.
  • Občané jako jsem sám, volí a podporují piráty, protože jim je pod hesly typu transparentnost slibována jiná politická kultura, než kterou zosobňuje pan Čunek
K nové nemocnici se nabízí celá série otázek.
Je v souladu právním řádem možné s odkazem na jednací řád, který není zákonem, zařadit investici za 8 mld, navzdory vůli zastupitelstva z 21.6. a nesplnění úkolů z 9.9. až v průběhu projednávání předem schváleného programu ? Vzhledem k platnosti a závaznosti usnesení č. 0636/Z21/19, které nebylo zrušeno ani změněno, se nelze odkázat na §42 odst. 4. ZoK.

Je možno porušit zákonně projevenou vůli zastupitelstva = občanů kraje prostřednictvím zastupitelů (Čl. 21 odst. 1. LZPS) a to zamítnutí z 21.6.2019 a platné usnesení č. 0636/Z21/19 z 9.9.2019 o uložení úkolů radě zpracovat k nemocnici studii?

Je tento způsob podvodného protlačení v rozporu se zákonem o krajích , Listinou základních práv a svobod i Ústavou ČR ten, který tady v r. 2019 chceme tolerovat?

Má kraj představu o financování a tím zatížení kraje a případné omezení investic jinde?

Jak se to bude transparentně financovat, pokud je KNTB dlouhodobě v celorepublikové Top 5 co se nezveřejňování smluv a cen týká?

Chceme, aby tímto způsobem byl hlavním hybatelem dění senátor/ hejtman Čunek?
U nás ve městě lidovci (jejich kandidát do EP) když jim zastupitelstvo odmítlo schválit první částku už dodaného umělého pseudokluziště, nebylo ani v rozpočtu města, tak to v dubnu podepsali jako 28 měsíční pronájem (využívá pokud se to tak dá říct se 2 měsíce v roce) s tím, že jim pseudokluziště firma na konci dá jako dar, což bylo i v zadávacích podmínkách. Čímž pomocí zastřeného právního jednání § 555 NOZ, dopustili plánovaného podvodu, kterým zakrývají opakovaný nákup. Což vzhledem k 21.6. a 9.9. vypadá velmi obdobně. Např.John Bercow vzhledem k vyšší politické kultuře nepřipustil hlasování o Brexitu ve stejné již jednou zamítnuté podobě V ČR je taková změna názoru o hlasování až příliš často provázená korupcí.

Mohli se občané kraje, kteří se na program jednání dopředu dívali stejně tak i na hlasování o programu,vyjádřit k projednávaným bodům v souladu s §12 odst 2. písm. b) ZoK, s odkazem na zavedené pravidla, tzn. potřebu se dopředu písemně přihlásit ke konkrétnímu bodu programu, když nevěděli, že tento bude v průběhu zařazen?
Zde je to na návrh změny/zrušení i samotné ustanovení § 42 odst. 4) ZoK. Jinak by to znamená, občan kraje pokud se mu na začátku programu zdá OK, nic ani nově přidaného co by ho zajímá a jede domů, i kdyby i tak dál sledovat živý přenos by musí sedět v nastartované raketě a čekat kdy se něco co se ho týká, nebo k čemu se chce v souladu s §12/2 písm b) ZoK vyjádřit, přidá na bod programu až v průběhu jednání a obratem dorazit.

Také je třeba se ptát i v širším kontextu.
Nezaspali zákonodárci, když přes práva občanů obce v § 16 odst. 2 písm. c) ZoO a občanů kraje v §12 odst. 2. písm b) v rozporu s Čl. 3 odst. 1) LZPS zároveň nestanovili obcím a krajům povinnost zpřístupnit materiály k projednávaným věcem, ale navzdory Čl. 17 zejména odst. 5) a Čl. 21 odst. 1) LZPS, je toto nezveřejněním materiálů znemožněno?
Vzhledem k místní samosprávě a pirátskému programu transparentnost jsem se na fóru na zveřejňování materiálů u nás v kraji ptal předminulý týden a v neděli jsem to na krajské schůzi zopakoval.

Z toho se odvíjí:
Je třeba tedy stanovit povinnosti obcím a krajům materiály zveřejňovat, nebo což by bylo na pováženou omezit bezzubé právo občanů obcí a krajů se na zastupitelstvech obcí a krajů vyjadřovat k projednávaným věcem když nemají stejnou možnost se seznámit s materiály.

Je to jako říct hladovému jehož zásoby hlídám. „Tady máš konzervu s masem", ale zároveň mu zapomenout rozvázat ruce a dát otvírák. Co se stane, skladník ve skladu co patří hladovému, si vezme otvírák a konzervu mu začne jíst a bude se mu smát.

Nabízí se i otázka co s pozemky pod současnou nemocnicí, nemá zastupitelstvo až bude o případné výstavbě rozhodnuto zákonnou cestou přijmout usnesení, jak s nimi naložit a pokud jsou piráti v koalici ve Zlíně, neměli by i k tomuto mít nějaké stanovisko?
„To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, jde pouze o nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to totiž jde.

Uživatelský avatar
Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 76
Registrován: 28 črc 2017, 08:35
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Bydliště: Valašská Bystřice
Dal poděkování: 330 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od Martin.Valasek »

No jsem tedy zvědavý, jak se celá věc posune. Hanka napsala už na web naše stanovisko k tomuto hlasování: https://zlinsky.pirati.cz/aktuality/kom ... cnice.html
Těšit může to, že tímto krokem Čunek ztratí nějaké voliče. Diskuse na FCB Zlínský kraj
Přílohy
cunek.jpg
602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu

BenjaminPierce
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 124
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od BenjaminPierce »

V této věci se shodnu i v KM známou advokátkou specializující se na veřejnou správu paní Janou Zwyrtek Hamplovou, kterou jsem na doporučení už v r. 2018 dále doporučoval nájemníkům 3 domů u nás ve městě. http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamp ... Fk7t2EgsEo

Chronologie postupu.
1) na 20tém zasedání ZK z 21.6.2019 zastupitelstvo kraje k nové výstavbě neschválilo usnesení.https://www.kr-zlinsky.cz/vypisy-usnese ... -3875.html

2) na 21ním zasedání ZK z 9.9.2019 v bodě č. 9 pod 0636/Z21/19 ZK ukládá:Radě Zlínského kraje zajistit zpracování studie „Modernizace a dostavba Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně“, která bude minimálně obsahovat: dále viz https://www.kr-zlinsky.cz/vypisy-usnese ... -3875.html

3) na 25tém zasedání RK z 14.10.2019 v bodě č. 69 pod 0802/R25/19 RK ukládá: vedoucímu Odboru investic dopracovat zadání studie „Modernizace a dostavba KNTB ve Zlíně" na základě zjištění z předběžných tržních konzultací. dále viz viz https://www.kr-zlinsky.cz/vypisy-usnese ... -4532.html

4) na 28mém jednání RK z 25.11.2019 v bodě č. 7 pod 0853/R28/19 RK schvaluje: zahájení veřejné zakázky na služby s názvem "Modernizace a dostavba Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně – zpracování studie" formou otevřeného nadlimitního řízení, dle příloh č. 0951-19-P01 až č. 0951-19-P06; dále viz https://www.kr-zlinsky.cz/vypisy-usnese ... -4532.html

5) Pokud o tom včera zastupitelstvo kraje jednalo aniž by bylo splněno platné unesení ZK z 9.9.2019 v době 2, které bylo zjevnou podmínkou pro připuštění rozhodování o investici kraje o Nové krajské nemocnici, bylo na program jednání zařazen bod, co pro nesplnění usnesení z 9.9. zařazen být nemohl, protože v této chvíli by toto platné usnesení postrádalo smysl.
------------------------------
6) Že nebyl takto důležitý bod programu předjednán radou kraje, i když o tom předkladatel musel vědět.

7) Že proběhlo zařazení hlasování o 8ml investici, až v průběhu jednání až by se s s materiály mohli zastupitelé dostatečně seznámit.

8) Zda měli občané kraje možnost se k projednané věci vyjádřit.

Jsou v bodech 6, 7, 8, jen dalšími podpůrnými argumenty ukazující že hejtman Čunek zneužil svou dočasně propůjčenou pravomoc a měl by mimo jiné nést odpovědnost a být odvolán z funkce, v právním státě by rezignoval sám, což u sebestředného dětinského narcise p. Čunka nehrozí. Zcela zjevně jeho cílem bylo takto podloudně schválit něco s čím zastupitelstvo nesouhlasilo.

Pokud platí Čl. 1 odst. 1) Ústavy ČR, dlouhodobě o tom dost silně tom v ČR pochybuju, včerejší usnesení ZK musí být zákonnou cestou zrušeno.

P.S.
Kdo se zajímá víc, může se opět podívat jak je na tom KNTB s transparentností a hospodařením už teď.

Úřady nejvíce skrývající dodavatele: https://www.hlidacstatu.cz/report/11

Úřady nejvíce skrývající hodnotu smluv. https://www.hlidacstatu.cz/report/12
„To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, jde pouze o nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to totiž jde.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 28975
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 25145 poděkování
Dostal poděkování: 21058 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od Petr.Vileta »

BenjaminPierce píše:
17 pro 2019, 09:38
Z mého pohledu má být řada otázek položena a zodpovězena komplexněji.A jak se dívám je to i v duchu tvého motta.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Jak říkám, znám to jen z TV reportáže a já osobně bych na to vyhlásil krajské referendum. Možná by neškodilo paralelně se vším ostatním začít sbírat podpisy pod petici za jeho vyhlášení.


cunek.jpg
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Vaclav.Vcelica
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 112
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 200 poděkování

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

BenjaminPierce píše:
16 pro 2019, 23:59
1) Prosím jaký je názor čela kandidátky, PKS, dalších členů KETu zdravotnictví (1) k investici za 8 miliard a (2) způsobu jejího schválení?
2) Prosím jaký je názor MS Zlín v jejímž katastru se má vše dít?
3) Pro lepší orientaci v problematice, je možno se té odbornice na zdravotnictví, (včera na KETech nebyla) zeptat na další informace?
Způsob schválení je zcela nepřijatelný, a jak i zde bylo napsáno, odporuje zákonu o krajích.
Co se týká investice za 8mld. Kč, bez podkladů se nedá o takové investici rozhodovat. Měly být posouzeny obě varianty při srovnatelných podkladech. Ty se na přestavbu Baťovky měly teprve udělat. Obecně jako stavař musím říci, že rekonstruovat starý zchátralý objekt, je vždy nákladnější než stavba nového. U NTB by to tak ale nemuselo být, některé pavilony jsou zrekonstruovány, největší investice nejsou u stavby nemocnice na stavbu samotnou, ale na její zařízení. Pokud staré budovy NTB vyhovují dispozičně (a počítám, že ano, protože se většinou jedná o skelety s jednotným modulem), je možno je snadno přestavět a propojit, něco dostavět jako novostavby. Pak by náklady by byly i razantně nižší na původním místě. Stavět v místě stávající nemocnice není nepřekonatelné, děje se tak ve všech areálech všech větších nemocnic. Na Vsetíně vyrostl nový pavilon vloni a nikdo si toho ani nevšiml. Nejde to ale stavět všechno naráz, pokud bychom se bavili o totální přestavbě všech pavilonů. A tady je otázka, zda je nutné stavět všechna pracoviště jako nová, která ano, která ne. Požadavky na nemocnice se cca každých 20 let mění, takže by logicky měla zaznít další otázka, budeme každých 20 let stavět novou nemocnici? Samozřejmně, že ne. Vždy se přistupuje k postupné modernizaci a stavebním úpravám jednotlivých oddělení. Je to neustálý proces. Nemocnice není auto, abychom si jej po těch dvaceti letech odvezli do šrotu a koupili si nové.
Pokud si kraj řekne, že potřebuje novou nemocnici, je otázkou, jestli je schopen to zafinancovat. Nerad bych se dočkal toho, že kraj nemocnici postaví, pak nebude mít na splácení a nemocnice se prodá. Pokud nemám na nový mercedes, tak si jej taky nekoupím, i kdybych jej nevím jak chtěl, takže je to o penězích až na prvním místě. Poradci hejtmana (bývalí zaměstnanci Penty) by už Čunkovi poradili, komu ji má prodat. OFFTOPICKam to při soukromém vlastnictví může dojít: https://fici.sme.sk/c/20198342/elektrin ... latok.html. Pozemek stávající nemocnice je nesmírně lukrativní pro zástavbu bytovými domy, protože je ve městě. (Ze stejného důvodu je to skvělá pozice pro nemocnici nebo cokoliv jiného.) OFFTOPICSociální byty, které by dle Čunka mohli v lokalitě vzniknout, jsou dle definice zákona byt do 120 m2. Asi chápete, že do takové definice spadají dnes skoro všechny nově stavěné byty. Pro ilustraci, našel jsem inzerát na 118 metrový byt ve Zlíně za 10mil.Kč. Podle zákona je to sociální bydlení.
Jak jsem ale psal, chce to mít podklady, než zavrhneme stavbu nemocnice na novém místě. Způsob schválení ale odsouzení hodný je.

Edit:přidáno ps
PS: V Bratislavě se staví nová nemocnice Svet zdravia, kde bude 400 lůžek a náklady mají být 6mld.Kč. Ve Zlíně chtějí postavit nemocnici s 920 lůžky za 8mld.Kč. Je tu cítit nepoměr. Stávající KNTB má 950 lůžek.
Zdroje:
https://www.vasenemocnicezlin.cz (web na propagaci nové nemocnice)
https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluz ... ci-1358331

Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 322
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Darth Sidious
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 626 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Podali jsme za město KM podnět na kontrolu usnesení ZLK v otázce nemocnice - https://zlinsky.pirati.cz/aktuality/zli ... zakon.html
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“ >> „Kritika je lehká - dílo těžké.“ >> „Nejtvrdším kritikem je ten, kdo je k naší práci lhostejný.“

Taková ZLK kumule >> Předseda MS Kroměříž | Předseda KS Zlínského kraje | Místostarosta Kroměříže | Málem Jedi - teď spíš Darth Sidious | a taky můžu za úbytek duhy a vymření jednorožců

BenjaminPierce
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 124
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování

Re: Názor na investici za 7 946 179 326kč ( 8mld)

Příspěvek od BenjaminPierce »

Vratislav.Krejcir píše:
20 pro 2019, 11:10
Podali jsme za město KM podnět na kontrolu usnesení ZLK v otázce nemocnice - https://zlinsky.pirati.cz/aktuality/zli ... zakon.html
Logický krok, lze předpokládat hodně podání, jak od občanů tak od opozice, snad od koaličního ANO, nebyl bych překvapen kdyby od Transparency International a dalších zabývajících se transparentností ve veřejné správě.

Provedení se zjevnou obavou aby se někteří pod tlakem veřejnosti a kolegů necukli, docela svádí ke kauze pět na stole v českých

Pokud by nedošlo k nápravě zjednodušenou cestou, uvítal bych správní žalobu a rozsudek (přesnější než ty současné) nejen kvůli výkladu § 42/4 zák. o krajích,ale i § 94/2 zákona o obcích.
Zvýšilo by to politickou kulturu a ujasnilo co je ještě možno dávat Čunkovsky až v průběhu zastupitelstev a kde je ta hranice. Nejzásadnější investice v historii kraje je daleko za tou hranicí. U věcí, které mají být patřičným způsobem zveřejněné předem už soudy právo vyložili.

Jako krok b) bych cestou zákonodárné iniciativy moderoval, nebo oprávněnými §64 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-182) přímo zrušil § 42/4 zák o krajích,ale i § 94/2 zákona o obcích.
Nejde jen o náš kraj, je třeba to změnit pro všechny kraje, přes 6 tisíc zastupitelstev obcí = neskutečné úspory peněz a času i státu stovky ušetřených podnětů k MVČR a desítky správních žalob. Bohužel nemám zpětnou vazbu jak výbor pro veřejnou správu PSP, kde je Ivan předsedou, naložil s podnětem při chybném výkladu zákona 56/2001Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích s dopadem na stovky dovozců ročně.
Celkově další z kroků jak Českou republiku přiblížit k právnímu státu jak v preambuli a článku 1. Ústavy navenek deklarujeme.
„To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, jde pouze o nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to totiž jde.

Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů