Žádost o krajskou nominaci Jiřího Snížka na místopředsedu Pirátů

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Jiri.Snizek
Předseda krajského sdružení
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 4475 poděkování
Dostal poděkování: 2102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o krajskou nominaci Jiřího Snížka na místopředsedu Pirátů

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Vážené krajské fórum,

jsem Jiří Snížek a žádám vás o nominaci vašeho krajského sdružení do volby místopředsedy strany. Pokud mě chcete nominovat i jako členové celostátního fóra, můžete pro mou nominaci hlasovat zde: viewtopic.php?f=350&t=50183

Primárním cílem mé kandidatury je motivovat jiné členy, aby se do volby Republikového předsednictva přihlásili, abychom mohli vybírat i z lidí, kteří se neživí politikou.

Sekundárním cílem je podpořit přijímání nových pirátů a pirátek. A byl bych rád, kdyby členové vašeho krajského předsednictva a členové místních předsednictev vzali za své následující motto: Intenzivně se věnovat hledání a přijetí někoho lepšího než jsem já. Tím “já” je myšlen každý, kdo tohle čte.

Proč je to důležité? Já jsem lídr do krajských voleb ve Středočeském kraji. V rámci přípravy volební kampaně jsem viděl mapu, kterou vytvořila Bára Soukupová. Z této mapy jednoznačně vyplývá, že tam kde jsou piráti, máme mezi volbami do PSP 2017 a eurovolbami 2019 větší příbytek hlasů než tam, kde piráti nejsou. Z toho usuzuji, že pro náš další úspěch a prosazení našich volebních programů je klíčové mít místní sdružení nebo alespoň aktivní piráty všech okresech či obcích s rozšířenou působností.

Připomenu, že členy do České pirátské strany přijímají předsednictva místních sdružení a v oblastech, kde místní sdružení nejsou, přijímají členy předsednictva krajských sdružení. Pro volební výsledek dostatečný na to, abychom v roce 2021 mohli sestavovat vládu, je tedy klíčové, aby zmíněná předsednictva přijímala nové členy a členky a je třeba se tomu systematicky věnovat.

Já jsem rok a kousek předsedou středočeských Pirátů. Před tím jsem byl asi půl roku místopředsedou. Praxe při přijímání členů je u nás následující. Data z nalodeni.pirati.cz dělíme podle obcí s rozšířenou působností a naše krajská koordinátorka zajišťuje, aby se zájemci o členství do týdne někdo z předsednictva ozval a pozval ho na nějakou místní akci. Na krajské úrovni pak každý týden na mumble sledujeme, kolik lidí přibylo a jak se jim kdo věnuje. Ti členové předsednictva, kteří mají podepsané NDA, mohou vidět tabulky se zájemci přímo. Jednou za dva měsíce pak máme pravidelné setkání se zájemci o členství, kam zájemce zveme a ty, které známe půl roku, grilujeme a přijímáme. Vím, že zde budete klást dotazy mně, ale já bych rád znal vaší praxi a věděl, co vám brání v přijímání členů.

Samo Republikové předsednictvo v oblasti přijímání členů mnoho nezmůže a hlavní tíha odpovědnosti je tedy na nás, na krajských a místních předsednictvech. Rád bych svou kandidaturou přispěl k tomu, abychom si tuto naši odpovědnost uvědomovali a začali se přijímání členů intenzivně věnovat. Nikdo jiný to za nás neudělá.

Pokud bych měl šanci vystoupit před vámi v Ostravě, mluvil bych právě o tomhle. Pokud bych byl zvolen do Republikového předsednictva, věnoval bych se zejména podpoře přijímání členů. Pokud bych zvolen nebyl, ale byl by o to zájem, rád s vytvořením podpory přijímání členů pomůžu. Aktuální úkoly jsou:

1) vytvoření takového NDA, které by místní a krajská předsednictva byla ochotna podepsat.
2) vylepšení systému nalodeni.pirati.cz tak, aby do něj měla předsednictva přístup a viděla pouze oblast relevatní pro ně.

To vše proto, aby pro zájemce, který dosud nemá žádné vazby na Piráty bylo přijetí, co nejlépe možné. Bohužel se nám přijímání členů v tuto chvíli nedaří tak, jak bychom chtěli a potřebovali a mám za to, že místní a krajská předsednictva si zcela neuvědomují, jak zásadní podíl na úspěch celé strany mají.

Na závěr děkuji všem pirátům a pirátkám za to, co dělají. Má to smysl.

V dalším postu označím vaše předsednictva a budu rád, když napíšou, co jim v přijímání členů brání a nebo třeba i to, že jsem mimo a že současné tempo přijímání členů je dostatečné. Díky za váš čas.

Jiří Snížek

PS: Anketa mi zde vytvořit nejde. Prosím vás o její doplnění.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 1421 poděkování
Dostal poděkování: 1360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o krajskou nominaci Jiřího Snížka na místopředsedu Pirátů

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

1) Přesunul jsem mimo krajské fórum, protože nejde o jednání ani členský podnět.
2) Jednání o nominacích KF JmK probíhá zde. Doba pro navrhování však už v pátek skončila a nyní probíhá hlasování. Žádost jsi tedy podal pozdě.
Petr Springinsfeld
předseda Rozhodčí komise a 1. místopředseda KS JmK
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Jihomoravský kraj“