Nominace Štěpána Štrébla do kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Štěpána Štrébla do kontrolní komise

Pro
65
37%
Proti
100
57%
Zdržuji se
11
6%

Celkem hlasujících: 167 - Celkem hlasů: 176

Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Profese: místostarosta MČ P3
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 611 poděkování

Nominace Štěpána Štrébla do kontrolní komise

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Vážení členové,

vzhledem k tomu, že práci KK často kritizuji, rád bych nabídl alternativu.

Můj program pro tuto volbu
  • Svižné řešení případů dle priorit. Tento případ trvá déle než rok. Došlo k fyzické újmě a zásahu do soukromého života osob. OFFTOPICProtože jsem v daném případu svědkem, vyloučil bych se, ale uvádím jako příklad. Slibuji, že případy budu řešit v rámci časových možností aktivně a dobrovolnicky, a to v pořadí dle priorit - společenská nebezpečnost, reputační riziko a výše/míra způsobené škody. Případy by měly být řešeny rychle a včas a bránit naše členy před újmou a šikanou.
  • Nezávislost. V případech, kdy hrozí předpojatost, požádám jiného člena KK o řešení případu. Polarizující případy týkající se exponovaných osob by se měly naopak řešit ve sboru a vést by je měl vždy někdo, na kom se komise shodne, že je nejvíce nezávislý. Nebráním se i tomu ad hoc pověřit řešením externistu.
Myslím si, že v KK by měli být v prvé řadě lidé nevyhranění těšící se respektu napříč stranou. Ale soudě dle vývoje je tento ideál nesplnitelný. Proto by KK měla alespoň být vyvážená a reprezentovat názorovou pluralitu ve straně. Část současné KK mě nemá ráda, což veřejně deklaruje. Přesto se nebráním s těmito lidmi spolupracovat na řešení případů. Často zastávám odlišný pohled na případy než současná komise, kterou považuji za poměrně homogenní skupinu. Věřím, že KK si zaslouží i alternativní pohled.

Kdo mě ještě nezná, mrkněte na můj profil.
OFFTOPICToho času místostarosta pro školství a IT na Praze 3. Nyní zakládám novou Montessori školku, zautomatizoval jsem tři lidi open source robotem, zařídil jsem u nás rozklikávací rozpočet cityvizor a od nového roku zveřejňujeme nad rámec zákona v registru smluv objednávky a smlouvy od 10 tisíc korun. U Pirátů se věnuji vzdělávání, daním nebo digitalizaci. Vedl jsem dvě nejefektivnější kampaně v ČR (Sněmovna 2017 a Praha 2018) a jsem mimo jiné autorem volebního autobusu. V rámci Pirátů i na radnici vždy tlačím na efektivitu vynaložených prostředků a na maximální transparentnost. Odhalil jsem na úřadě desetinásobně předražené GDPR, kávu nebo i účet za telefony a už třikrát předložil do rady usnesení ke zveřejňování platů, které mi koaliční partneři shodili (a předložím ho znovu).

Mám zájem na tom, abychom si ve straně zachovali prostředí, kde se všichni budou cítit bezpečně. Věřím, že v tom KK může pomoci.

Rád odpovím na vaše dotazy. Děkuji za vaši podporu v této volbě.
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 5437 poděkování
Dostal poděkování: 2252 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Štěpána Štrébla do kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

KK má na stole minimálně tři případy, kde jsi jako odpůrce. To je v nynějším počtu podání pětina. Přesto se cítíš jako vhodný kandidát na komisaře?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 8):
Lukas.Hejduk, Jan.Bednarik, Tereza.Vovesova, Vit.Jurasek, Barbora.Hruzova, Filip.Smoljak, Jan.Novak, Andrea.Protivinska
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- 6o7 876 737
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5223 poděkování
Dostal poděkování: 5316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Tak tenhle topic jsem si precetl az po napsani nize linknuteho postu. Cili jen muzu dodat, ze pripadnou volbu Stepana do KK bych povazoval za nocni muru, nema pro to prakticky zadne predpoklady, v minulosti v podstate predpisy hlavne porusoval. Mozna by mu mohl nekdo prozradit, ze KK neni "moc soudni"...

Zbytek zde viewtopic.php?p=664872#p664872
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Skokanova, Dan.Lestina, Jakub.Dedek, Lukas.Hejduk, Barbora.Hruzova, Roman.Kucera
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Frantisek.Pudil
Člen KS Praha
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Myslím si, že Štěpán Štrébl je ideálním kandidátem do KK. O jeho erudici a výsledcích práce pro piráty není pochyb. Je úžasné, že je ochoten obětovat svůj čas pro blaho pirátů.
Držím palce.
To že je Štěpán ve třech případech, které má KK na stole odpůrce není podle mne relevantní. Všichni doufáme, že stávající KK předá čistý stůl. Připomínám, že jedna kauza oslavila v těchto dnech první výročí od podání. Jasně že se to nesmí uspěchat,.. ale rok je na jednoho hoodně času.
F. pudil

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Stejně jako předchozí KK nepředala té nynější čistý stůl, ani tato to pravděpodobně za měsíc dořešit nestihne, jelikož nás nyní některé kauzy zaměstnávají víc než jiné. Relevantní to bude ale, když to vyřešíme, naopak ještě víc, protože "Štěpán potrestaný za porušování předpisů" je IMHO ještě méně vhodný kandidát než "Štěpán, na kterého lidé podávají stížnosti".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Pudil, Barbora.Hruzova, Jakub.Nepejchal
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Stepan.Strebl
Člen KS Praha

Michaela.Skokanova píše:
14 pro 2019, 17:29
KK má na stole minimálně tři případy, kde jsi jako odpůrce. To je v nynějším počtu podání pětina. Přesto se cítíš jako vhodný kandidát na komisaře?
Vzhledem k tomu, že se většina KK nijak netají tím, že mě nemusí, tak je skoro s podivem, že to je jen pětina. Naopak je to dokladem předpojatosti KK, protože jiné věci vůbec neřeší. Těžko budu původcem pětiny porušení předpisů ve straně, když žádnou stranickou funkci ani nezastávám. Už delší dobu ani nenakládám se stranickými prostředky.
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Stepan.Strebl
Člen KS Praha

Rostislav.Reha píše:
14 pro 2019, 17:30
Cili jen muzu dodat, ze pripadnou volbu Stepana do KK bych povazoval za nocni muru, nema pro to prakticky zadne predpoklady, v minulosti v podstate predpisy hlavne porusoval.
Michaela.Skokanova píše:
14 pro 2019, 17:42
Relevantní to bude ale, když to vyřešíme, naopak ještě víc, protože "Štěpán potrestaný za porušování předpisů" je IMHO ještě méně vhodný kandidát než "Štěpán, na kterého lidé podávají stížnosti".
Když mě soudí a trestají lidé, kteří se netají svými antipatiemi vůči mě, není se čemu divit. V každém případě jsem spíše jeden z mála ve straně, kdo díky dvouleté exekutivní zkušenosti zná naše předpisy skrz naskrz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvek:
Linda.Kasparkova

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Takže znova: na začátku jsme měli 150 podání. Z těch jsme 135 vyřešili nebo odložili. Zbývá 15, ze kterých aktuálně 12 řešíme a 3 čekají, až na ně bude řada. Z těchto 15 jsou 3 na tebe. Podání si KK sama nepodává, podávají nám je ostatní. Takže my můžeme za to, že ta podání na tebe jsou? My můžeme akorát tak za to, že jsme vzdali nucení tě ke spolupráci, co se účetnictví 1P týče a proto to tam leží už od voleb. Za to odpovědnost přiznávám a popel na hlavu si nasypu. Ale že by tam ta podání visela proto, že my chceme, tak to je s prominutím totální nesmysl.
Stepan.Strebl píše:
14 pro 2019, 18:01
Když mě soudí a trestají lidé, kteří se netají svými antipatiemi vůči mě, není se čemu divit. V každém případě jsem spíše jeden z mála ve straně, kdo díky dvouleté exekutivní zkušenosti zná naše předpisy skrz naskrz.
Kdybys ty předpisy opravdu znal, věděl bys, že "soudí a trestá" RK, nikoliv KK. Jakou zlou krev sis dokázal nadělat tam, to já fakt nevím ;)

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 303 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Ta kauza s ročnim výročim by byla vůbec taková vtipná, kdyby to nebylo tak strašně trapný a smutný....

Ne, že bych se někdy na nějakym večírku neopila a nechovala jako p***.
Ale spíš se snažim, aby na to všichni zapomněli a neškrabu si to.

Ale abych si
ulevovala hned po incidentu do Blesku, jaký jsou na mě zlí a že mě napadli oni,

někoho blokla na FB jen kvůli tomu, že si dovolil vylíčit do Redmine do podnětu KK, co se událo před jeho očima 2 metry od něj, jen proto, že jsem v tom figuroval(a) v roli útočníka,

nebo zahájila docela brutální stalking zaměstnavatele toho člověka, co ten podnět na KK dal z titulu své pozice v PMS, kterému řešení problému napadení starosty na koaličnim večírku spadlo na stůl

tak to je fakt docela solidní bizár a hácéčko.

Zajímalo by mě, jakou roli v tom, že se s tim v KK rok nehnulo, hraje to, že se jedná o Prahu 3....(a potažmo třeba právě o Štěpána).

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Bohdana.Hola píše:
14 pro 2019, 18:06
Zajímalo by mě, jakou roli v tom, že se s tim v KK rok nehnulo, hraje to, že se jedná o Prahu 3....(a potažmo třeba právě o Štěpána).
Co je zas tohle za konspirační teorii? Jedinou roli v tom hraje @Karel.Nejedlik, ptejte se ho. Achjo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“