KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Ivo.Bartik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 26
Registrován: 19 črc 2019, 17:40
Profese: ekonom, daně
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Ivo.Bartik »

Jan.Brizdala píše: 13 pro 2019, 06:39 Ahoj, nechci, aby to tady zapadlo, a tak nominuji do volby postupně na 4. - 9. místo @Milan.Dadourek.

Důvodů je pro to několik, především si Milana velice vážím a považuji ho za respektovanou autoritu nejen mezi Piráty z Vysočiny. Chci vyzdvihnout, že on zakládal u nás krajský programový tým a do současnosti ho vede. Jeho práce je konstruktivní a systematická. Připomenu, že na grilování kandidátů do čela kandidátky pro krajské volby 2020 několikrát zaznělo přímo od zájemců o čelní místa kandidatky, že ho považují za správného lídra, který y by měl být také na čelních pozicích kandidátky.

Druhotný důvod je ten, ze Žďársko je nejlidnatější okres Kraje Vysočina a prozatím není do čela kandidátky nominován nikdo z této oblasti a nepředpokládám, že by někdo získal takovou podporu, jako může mít Milan. Tak Milane, podpoř nás a pojď do toho s námi! :)

Milan je správný lídr, neměl by chybět, bez něj si nedovedu správnou pirátskou kandidátku představit. A pokud jde o jeho práci v KPT, tak za sebe chci říct, že si neumím představit kdyby tam nebyl a neřídil nás :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Bartik za příspěvky (celkem 4):
Jan.Brizdala, Ondrej.Tuma, Jiri.Wiche, Miroslav.Vacha
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4564 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jan.Brizdala píše: 13 pro 2019, 06:39 Ahoj, nechci, aby to tady zapadlo, a tak nominuji do volby postupně na 4. - 9. místo @Milan.Dadourek.
Děkuju. Vím, že dlužím reakci i Hance a dalším. Omlouvám se. Není to neúcta. Jsem teď trochu v časové tenzi...

KPT na začátku rozhýbávala také Pavla Marušová. Oba jsme to myslím dělali proto, že se nám to zdálo potřebné. Neměl jsem nějaké další ambice (ono by to asi nefungovalo, kdyby to byl prvoplánově nějaký "vlivový" projekt).

V nedávné době mě vícero lidí přimělo zamyslet se nad případnými aspiracemi na veřejné funkce. Postupně jsem došel k tomu, že bych rád svoji případnou veřejnou roli viděl jinde, než na kraji. Souvisí to i s tím, že v oblasti zemědělství a ŽP má poměrně omezené pravomoci.

Myslím si, že na čele krajské kandidátky mají být lidé, kteří chtějí být krajskými zastupiteli a mají k tomu schopnosti. Mezi navrženými jich vidím řadu a nechci jim být překážkou. Zároveň ale chápu, že nějaké schovávání by mohlo působit zbaběle nebo nekolegiálně.
Roman se rozhodl kandidovat od 6. místa. Beru to jako jeho kvalifikovaný odhad pro případ úspěchu. Chtěl bych se tedy ucházet o 7. až 9. místo na čele kandidátky. Myslím, že to je přiměřeně vysoko. A bude mi ctí krýt takto záda skvělým budoucím zastupitelům :).

Jsem si vědom, že s kandidaturou do čela jsou spojeny další povinnosti. Prosím o strpení než zaktualizuji svůj profil a zodpovím dotazy z tohoto vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 8):
Blanka.Lednicka, Eva.Novakova, Jan.Brizdala, Jiri.Wiche, Roman.Pasek, Miroslav.Vacha, Hana.Hajnova, Jiri.Pykal

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Posvar »

Skončilo první kolo hlasování o třetí místo. Hlasovalo 29 členů a pro postup do druhého kola bylo potřeba 15 hlasů.

Jakub Šmíd 5
Eva Nováková 14
Jan Kerber 8
Miroslav Vácha 12
Jiří Svoboda 6
Blanka Lednická 16
Jiří Pykal 11
Vojtěch Prchal 5
Pavel Knežik 9
Jiří Wiche 16
Zdržuji se 0

Do druhého kola pustupuje Blanka Lednická a Jiří Wiche. Gratuluji a druhé kolo hlasování zahájím za chvíli.

EDIT: Registruji nominaci Milana Daďourka.
EDIT2: Hlasování začne ve dvě.
EDIT3: Sorry za přejmenování Pavla Knežika. Opravuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvek:
Jiri.Wiche

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Díky všem za hlasy, gratuluju Jirkovi - tohle bude zajímavé.

Ale ať už to dopadne jakkoli, budeme mít na čele už třetí okres - Havlbrod. Díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Wiche, Eva.Novakova, Jan.Brizdala, Hana.Hajnova

Blanka Lednická
KS Vysočina

Jiri.Wiche
Krajský zastupitel
Příspěvky: 152
Registrován: 02 črc 2018, 19:05
Profese: ekonom
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1096 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Wiche »

Ahoj taky děkuji za hlasy a blahopřeji Blance, jo Brod je Brod... dík a pěkný volební víkend JW
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Wiche za příspěvky (celkem 4):
Blanka.Lednicka, Eva.Novakova, Jan.Brizdala, Hana.Hajnova
Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Roman.Pasek »

Milan.Dadourek píše: 13 pro 2019, 12:51 Roman se rozhodl kandidovat od 6. místa. Beru to jako jeho kvalifikovaný odhad pro případ úspěchu. Chtěl bych se tedy ucházet o 7. až 9. místo na čele kandidátky. Myslím, že to je přiměřeně vysoko. A bude mi ctí krýt takto záda skvělým budoucím zastupitelům :).
Mám k tomu dvě poznámky...

Honza tě nominoval na čelo ze dvou důvodů. Ten druhý zmiňovaný důvod byl zastupování Žďárska na čele kandidátky. Osobně nemám rád kvóty ať už jde o genderové zastupení nebo bydliště na kandidátce, ale zvyšuje to volební potenciál. Když v čele OFFTOPICvolitelným, o tom níže Žďársko nebude, tak můžeme dost ztratit. Nepodceňoval bych "patriotismus" - pokud lidé ze Žďárska uvidí lokálního kandidáta až někde nízko, tak nemusí mít motivaci nás volit.

Zmiňuješ, že ti bude ctí krýt záda zastupitelům, ale šance, že se ze sedmého místa do zastupitelstva dostaneš existuje. Šestku ti rád přenechám nebo o ni můžeme bojovat :D Tím tě nechci nabádat k tomu aby jsi kandidoval třeba až na devítce. Spíš tím chci říct, že když už se chceš ucházet o sedmičku, tak proč ne o čtyřku, pětku nebo šestku?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 5):
Jan.Brizdala, Blanka.Lednicka, Eva.Novakova, Miroslav.Vacha, Hana.Hajnova

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
anonym44207
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 16
Registrován: 20 zář 2017, 11:10
Profese: Global Mobility manager
Bydliště: Staré Bříště
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od anonym44207 »

Ahoj, původně jsem kandidoval jen na zadní místa, ale ukončuji pracovní aktivity mimo Vysočinu a budu mít konečně víc času, tudíž se tímto hlásím i do boje o čelo kandidátky krajských voleb.

Pirátem jsem něco přes dva roky, ale již víc než 10 let vcelku úspěšně působím v komunální politice a jsem třetí volební období starostou obce Staré Bříště. Vystudoval jsem VŠE Praha a Právnickou fakultu UK, 5 let jsem pracoval jako daňový poradce v nadnárodní poradenské firmě v Praze a v Budapešti, nyní se věnuji daňovým a imigračním aspektům spojeným s pohybem přeshraničním vysíláním zaměstnanců v jiné nadnárodní korporaci a působím střídavě v Praze a z mého "home officu" ve Starých Bříštích, a postupně mě to táhne víc a víc domů k reálnějším věcem. Od komunální politiky je to ke kraji blízko a rád bych se aktivně zapojil do toho jak kraj ovlivňuje nejen obce, ale vůbec život obyvatel na Vysočině. Přestože jsem vzděláním ekonom a právník, jako starosta malé obce musím řešit všechno a z krajské agendy by mě zajímal zejména Regionální rozvoj a územní plánování, a dále Zemědělství a životní prostředí.

Pokud by měl někdo dotazy, tak jsem samozřejmě k dispozici. Díky, Vašek
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym44207 za příspěvky (celkem 5):
Roman.Pasek, Petr.Kozel, Eva.Novakova, Milan.Dadourek, Hana.Hajnova
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Vaclav.Honzl píše: 13 pro 2019, 14:14Pokud by měl někdo dotazy, tak jsem samozřejmě k dispozici. Díky, Vašek
Ahoj Vašku,
díky za přihlášku.

A hned ze startu - můžeš projít fórum a odpovědět na ty otázky, které tu už zazněly? Máš na odpoledne vystaráno... :) Díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Hana.Hajnova

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
anonym44207
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 16
Registrován: 20 zář 2017, 11:10
Profese: Global Mobility manager
Bydliště: Staré Bříště
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od anonym44207 »

Blanka.Lednicka píše: 13 pro 2019, 14:20
Vaclav.Honzl píše: 13 pro 2019, 14:14Pokud by měl někdo dotazy, tak jsem samozřejmě k dispozici. Díky, Vašek
Ahoj Vašku,
díky za přihlášku.

A hned ze startu - můžeš projít fórum a odpovědět na ty otázky, které tu už zazněly? Máš na odpoledne vystaráno... :) Díky!
Tak vezmu rychle co vidím :-)

- uvolněná funkce je možná (starosta jsem neuvolněný, v zaměstnání podávám výpověď a jsem otevřený novým výzvám)

1. Kdybyste měli možnost navýšit libovolnou položku v rozpočtu. Která by to byla?
Já bych zvýšil rozpočet kapitoly Životního porstředí, protože Vysočina je stále ještě zachovalý kus krajiny a měli bychom se snažit to udržet pro budoucnost. Určitě se nám to časem vrátí ať už kvalitou života nebo přínosem z turizmu.

2. Kdyby to neprošlo, které položky by byly další v pořadí? (alespoň dvě)
Podpořil bych regionální rozvoj, hlavně mimo velká centra: Život na vesnicích je složitější a není řešením nechat vesnice chalupářům, je tam potřeba udržet trvale žijící obyvatele. Podpořil bych například dopravní obslužnost, sluřžby a malé obchody v obcích atd.
Jako další bych podpořil dopravu a infrastrukturu kraje.

3. Kraj pořádá různé společenské akce. Byli jste někdy na nějaké? Chodili byste na ně?
Pokud mám čas, tak se účastním, např. setkání starostů s hejtmanem a zastupiteli, semináře. Jako krajský zastupitel bych bral jako svoji povinnost se účastnit.

4. Pokud byste byli požádáni o schůzku, sešli byste se s
a) premiérem
b) prezidentem
c) komunistou
d) okamurovcem
e) obšťatňujícím nenovinářem
f) lobistou z Kronospanu
a jak byste se zachovali?
Tak s premiérem nebo prezidentem bych se samozřejmě sešel bez dalšího, to se neodmítá. Co se týče ostatních, tak bych nejprve chtěl vědět téma setkání a podle toho se zařídit. Pokud by byl dostatečný konstruktivní důvod, tak bych se sešel i s ostatními, ale schůzka s okamurovcem nebo komunistou by mi musela dávat dvojnásobný smysl, abych ji neodmítl. Zachoval bych se samozřejmě transparentně tak, že bych schůzku nezatajil. Pokud by padly jakékoliv návrhy v rozporu s dobrými mravy nebo mým svědomím, tak bych schůzku ukončil, ale jinak nemám problém vyslechnout argumenty jiných.

5. Je pro vás přijatelnější slepě důvěřovat kolegům u hlasování nebo striktně dodržovat demokratické minimum?
Raději důvěřuji zdravému rozumu a slepá důvěra mi není vlastní.

6. Chodíte na akce pořádané v JiPiCe a pokud ne, proč?
Do JiPiCe se občas dostanu, ale málo. Jsem zatím dost vytížený, v týdnu částečně v Praze, pak řeším obecní věci a víkendy mám pro sebe, hraju pravidelně hokej a organizuju tým... Do Jihlavy zavítám spíš až mi je trapné jak dlouho jsem chyběl :-)

7. Když bude většina populace v kraji chtít něco nepřijatelného, např. spalovnu odpadu v Jihlavě, jak byste postupovali?
SNažil bych se vysvětlovat negativní aspekty projektu, komunikovat a bojovat proti tomu jak bych mohl. Bohužel vím z praxe, že občas logické argumety nezabírají a nakonec někdy člověk musí rezignovat a přijmout přání většiny.

8. Kolik funkcí soustředěné do jedné osoby jste ochotni ještě tolerovat? Jak u Piráta, tak u případného koaličního partnera?
To asi není o počtu, ale spíše o náplni. V současnosti jsem zaměstnancem na víc než plný úvazek, k tomu dělám neuvolněného starostu a věnuji se dalším aktivitám, ale sám vím, že některé věci by šly dělat lépe pokud bych měl více času. Takže pokud je nějaká uvolněná pozice, předpokládám, že by měla být cca na plný úvazek a k tomu si dovedu představit možná nějaké doplňkové 1-2 funkce, ale jak říkám záleží na náplni a zda je reálné to dělat plnohodnotně. Něměl by být rozdíl mezi Pirátem a koaličním partnerem.

9. Jak byste informovali o své činnosti členskou základnu?
Snažil bych se holt. Nejsem zrovna příznivec písemných reportů a raději bych informoval ústně v rámci nějaké pravidelné rozpravy, ale i report bych podal pokud by bylo třeba.

10. Zahrajete si se mnou Monopoly?
Hraju jedině člověče nezlob se :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym44207 za příspěvky (celkem 8):
Petr.Kozel, Roman.Pasek, Eva.Novakova, Jan.Brizdala, Blanka.Lednicka, Hana.Hajnova, Jan.Posvar, Jiri.Pykal
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj, registruji přihlášku Václava Honzla.
Zapomněl jsem včera ještě oznámit, že skončila doba na navrhování pro volbu 4. místa a začala doba na rozmyšlenou. Pak tedy musím uvést, že Václav bude zařazen až v hlasování o páté místo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvek:
Eva.Novakova

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“