KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Zamčeno
BenjaminPierce
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od BenjaminPierce »

Systém rozdělování prostředků na běžnou činnnost by měl mít i mechanismus rozumného navýšení prostředků těm MS, které mají aktivní zastupitele jinde než je sídlo kmenového MS.

Hradiště = Stupava
Zlín = Napajedla + Vizovice
ValMez = Rožnov
(Otrokovice a tuším Slavičín oněměli tak nevím jak probíhá komunikace + spolupráce s nimi)

Taky je do budoucna rozumné zohlednit , kdo je člen MS někde, ale aktivní je v místě svého bydliště které není sídlem MS, napadá mě Holešov, Hvozdná, Hulín, Strání. Např. když v kmenovém MS ve Zlíně udělají nějakou super akci i tak to má nulový efekt v Napajedlích a Vizovicích.

Zastupitelé a členové mimo sídla svých MS by měli sami odhadnout plán činnosti I potenciál růstu a cestou svých kmenových MS by měli požádat o navýšení příspěvku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi BenjaminPierce za příspěvek:
Jaroslav.Takac

,,To nejde" je jen rychlá a jednoduchá výmluva, v devíti z deseti případů to zpravidla jde.

Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 709
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1104 poděkování
Dostal poděkování: 671 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Tak že vážení záměr na rozdělení financí do MS byl dobrým tahem a s tím, aby hospodařili poměr cena-výkon. A zároveň si spořili prostředky do následujících komunálních voleb. My jsme využívali na VyOsení krajské peníze jelikož to byla krajská akce spojená s kampaní. Další 3 akce se nám odložili na příští rok což jsou (putovní pirátské divadlo,, worshop lapače snů, benefice a výstava obrazů greenpeace a místních umělců na téma příroda a valašská krajina)
Zatím jsme utratili jen 2000 za propagace a výstavkové skřínky. Dost akcí se nám propojilo z dárcovstvím. Také posílám mnohem více darů ale propagoval jsem jich jen pár ( taneční škole 3500, školka Litovel 2500, Hnutí DUHA 3000, azylový ranč pro zvířata 5000, sbírka potravin 2200, útulek 1500)
Navrhuji tedy 10 000 do každého MS a dalších 10 000 přidruženým městům k MS kde máme zastupitele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 2):
Vratislav.Krejcir, Jaroslav.Takac
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Je to na 4 roky - od komunálu do komunálu a mělo by se to každý rok nějak navyšovat, budou-li prostředky.
Pokud je to MS aktivnější než jiné, asi by mělo mít těch prostředků více.
S tím rozhodně nesouhlasím a aktivitu MS Kroměříž beru spíše jako škodlivou, ale jak jsem psal nechci ji za to ani penalizovat, ale ani bonusovat.

No v úvahu se samozřejmě musí brát i města v okolí. MS neznamená jen to konkrétní město, ale má ve své působnosti snad konkrétně vymezenou oblast.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Denis.Rychtar
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 727
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 992 poděkování
Dostal poděkování: 985 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Petr.Tkadlec píše: 11 pro 2019, 15:56
S tím rozhodně nesouhlasím a aktivitu MS Kroměříž beru spíše jako škodlivou, ale jak jsem psal nechci ji za to ani penalizovat, ale ani bonusovat.
To jako vážně? aktivita MS Kroměříž je škodlivá? Jako vím, že kdo nic nedělá nic nepokazí, ale tohle? :D
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vratislav.Krejcir píše: 11 pro 2019, 16:17
Petr.Tkadlec píše: 11 pro 2019, 15:56
S tím rozhodně nesouhlasím a aktivitu MS Kroměříž beru spíše jako škodlivou, ale jak jsem psal nechci ji za to ani penalizovat, ale ani bonusovat.
To jako vážně? aktivita MS Kroměříž je škodlivá? Jako vím, že kdo nic nedělá nic nepokazí, ale tohle? :D
Doteď nemám feedback. Jen ten, že za 14.000,- si akce zúčastnilo "5" lidí. Tu zprávu z akce jsem chtěl už dávno, ale furt nic, tak si zatím stojím za tímto...

Nehospodárně utracené peníze pak beru spíše jako škodlivé.

Kdo sice nic nedělá, tak nic nezkazí je sice možné, ale šetřit tím na komunální volby je rozhodně dobrý směr. Jestli pak některé MS chce dělat akce, tak doporučuji dělat ty s celokrajskou působností a dělat to z krajských peněz. Klimatecon by se rozhodně dal brát jako celokrajská akce.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 556
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Po zapracování připomínek, je aktuálně poslední verze rozpočtu tato:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Děkuji všem, za případné konstruktivní nápady a podněty na úpravu.
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jsem proti této verzi, nebyly tam zapracovány nejhlavnější připomínky a Kroměříž prakticky chce okrást všechny ostatní MS.
verze.JPG
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 191
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 318 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 15:26 ..., takže poprosím, aby se vyjádřili i ostatní. @Vaclav.Vcelica ...
Podle mě by se mělo v rozpočtu zohlednit, zda v danném městě máme zastupitele nebo ne.
Je jasné, že pro dobrou činnost v zatupitelstvu je třeba mít větší prezentaci práce a tato MS mají často více příznivců a členů než MS bez zastupitelů, a tudíž i větší možnosti pořádání akcí.

Sice teď jdu proti zájmům našeho MS, ale takhle mi to přijde celkem fér. Jen je třeba nastavit ten systém tak, aby se to zase nepřehouplo, že si někto bude stěžovat, že je těch peněz málo. Aktivním by mohlo podle uvážení PKS přidat na základě jejich zažádání. Možná by to takhle bylo trochu méně přehledné, ale věřím, že PKS svede rozdělit ty peníze dobře.

Rozhodně se ale neudělá chyba, když to zůstane pro MS tak, jak je, protože to funguje. Nefungovalo by to v případě, že někdo jede skoro do mínusu, nebo nebude mít peníze na akce, které by rád uspořádal. To, že se někdo seknul a nezvládl uspořádat jednu akci, jak si představoval, stane se. Nejsme vědmy. Aktéři si z toho poučení vzali do příště. Taková zkušenost bolí/něco stojí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 727
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 992 poděkování
Dostal poděkování: 985 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

offtopic příspěvky jsem přesunul zde - viewtopic.php?f=82&t=50257
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Filip.Matuska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 95
Registrován: 03 úno 2018, 18:32
Profese: fotograf
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 916 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Filip.Matuska »

Vratislav.Krejcir píše: 13 pro 2019, 09:43 offtopic příspěvky jsem přesunul zde - viewtopic.php?f=82&t=50257
prosím o přesunutí všech offtopic příspěvků, když už, děkuji ;-)
místopředseda MS Kroměříž (zatím :-) ...tak už ne ;-) )
člen Komise sociální a zdravotní, člen Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality (Kroměříž) ...zatím :-)

„Kritika není negace.“ — Tomáš Garrigue Masaryk
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“