KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 556
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 15:06 Já teda spíš nesouhlasím s tím přerozdělením do MS a mělo by to být podle toho, jak jsme se bavili na chatě.

rozdělení MS.JPG
Mělo by to být tedy rozděleno takto (zbytek dle piroplácení):

Kroměříž: 16.138,-
Vsetín: 30.000,-
ValMez: 38.075,-
Uherské Hradiště: 30.000,-
Zlín: 45.570,-

++++++++++++ by se k tomu mělo přerozdělit (podle nějakého klíče) těch 50.000,-, které jsme navrhovali. Vsetín, Valmez ani Hradiště by určitě neměli být trestány za to, že si šetří.
Vůbec nemám problém s tím, pokud se budou neutracené přebytky převádět do následujících období. Jen si osobně myslím, že není zrovna ideální syslit peníze, které mají sloužit pro MS aby se prezentovala, a tím získala nové členy, nebo aby v místě prostě bylo o Pirátech slyšet. Takže převod financí za mne jo, ale pouze pokud se částka na jednotlivé MS bude vypočítávat z celkového balíku peněz, podle počtu členů v jednotlivém MS a podle počtů akcí, které jednotlivé MS udělá pro veřejnost za rok. Pak by to mělo smysl. Rozhodně souhlasím s navýšením peněz pro Valmez, protože je v tom i Rožnov, a proto, že fungují skvěle (VyOsení), protože v investovaných financích vidím potenciál. Protože - nic neutrácet = nic nedělat není to pravé ořechové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Takac za příspěvky (celkem 2):
Vratislav.Krejcir, Denis.Rychtar
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vratislav.Krejcir píše: 10 pro 2019, 16:26
Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 15:26
Jiri.Jaros píše: 10 pro 2019, 15:14 Otázka je, jestli šetří nebo zapomíná utrácet. Navrhoval bych to sypat do krajských dle nového návrhu.
Dopředu se říkalo, že se utrácet nemusí a jsou to peníze na celé 4 roky! Do krajských se nasype stejně, furt je tam rezerva těch 370-570k.

Dopředu se taky říkalo, že co se neutratí, tak to se převede do dalších roků a toto je prostě velká změna, takže poprosím, aby se vyjádřili i ostatní. @Vaclav.Vcelica, @Denis.Rychtar, @Libor.Adamek, @Martin.Valasek, @Radek.Nohavica, @Lucie.Malikova, @Petr.Hejny, @Zdenek.Tros, @Dusan.Jurcik, @Marek.Houser, @Jaroslav.Sevcik, jestli s tím souhlasí.
Marek Houser při návrhu rozpočtů pro MS: ,,Počítá se také s přeléváním nevyužitých prostředků do dalších let = není nutné vše utratit. U rozdělování peněz mezi obce bez MS (Rožnov, Otrokovice, Napajedla, Vizovice, Slavičín) se předpokládá rozumné a spravedlivé rozhodování PMS."

Kdyby se dopředu řeklo, že kdo víc utratí, tak ten víc dostane, tak by se k tomu přistupovali asi jinak. Ale to by bylo nehospodárně a protipirátské, takže jak to bylo nastaveno teď, je určitě správně = co se neutratí, to se převede.

Kromě toho, co těm místním sdružením zbylo, tak jsem navrhoval přerozdělit ještě dalších 50k do místních sdružení na příští rok. Není ale jasné, podle jakého klíče a to by mělo navrhnout PKS.
Pokud to tak je, určitě bych to převedl. Jen nevím, že to mělo být na 4 roky. Pokud je to MS aktivnější než jiné, asi by mělo mít těch prostředků více. Je to také od velikosti města, taktéž někteří jsou pod jiným MS atd.
Ano, byly to peníze na 4 roky. Na teambuildingu jsem ale navrhoval, aby se MSkům přidalo těch dalších 50k. Určitě je jinak lepší syslení, než to vyhazovat luftem. Syslení je motivační, aby ty MS pak měla více na komunální volby. Vyosení má být hlavně krajská akce placená z krajských peněz pro pořádání akcí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Takac, Lucie.Rychtarova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jinak co se týče těch akcí místních sdružení, tak na Vsetíně jsme třeba odkládali 10% z veškerých komunálních příjmů na tyto účely - zastupitel, komise, výbory, rady...

Tady v kraji jsem zatím viděl, že to podobně (a ještě mnohem lépe) dělá jen Denis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Lucie.Rychtarova, Denis.Rychtar
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 556
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 17:22 Jinak co se týče těch akcí místních sdružení, tak na Vsetíně jsme třeba odkládali 10% z veškerých komunálních příjmů na tyto účely - zastupitel, komise, výbory, rady...

Tady v kraji jsem zatím viděl, že to podobně (a ještě mnohem lépe) dělá jen Denis.
Počkej. Teď tě docela nechápu.
Třeba v KM je komise za 0, Výbor za 0, zastupitel za 2000 které třeba Petr Stoklasa věnoval na výchovu mládeže u dobrovolných hasičů na vesnici, a Vraťa jako místostarosta třeba přispěl na invalidní vozík, nebo buduje pokračování legálky v městě...(v představenstvu KTS je jako uvolněný za 0) Snad jsme ještě pořád u Pirátů, a nemáme mezi sebou vyžírky. Nebo tím chceš naznačit, že jo? :geek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Takac za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Petr.Stoklasa
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jaroslav.Takac píše: 10 pro 2019, 17:40
Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 17:22 Jinak co se týče těch akcí místních sdružení, tak na Vsetíně jsme třeba odkládali 10% z veškerých komunálních příjmů na tyto účely - zastupitel, komise, výbory, rady...

Tady v kraji jsem zatím viděl, že to podobně (a ještě mnohem lépe) dělá jen Denis.
Počkej. Teď tě docela nechápu.
Třeba v KM je komise za 0, Výbor za 0, zastupitel za 2000 které třeba Petr Stoklasa věnoval na výchovu mládeže u dobrovolných hasičů na vesnici, a Vraťa jako místostarosta třeba přispěl na invalidní vozík, nebo buduje pokračování legálky v městě...(v představenstvu KTS je jako uvolněný za 0) Snad jsme ještě pořád u Pirátů, a nemáme mezi sebou vyžírky. Nebo tím chceš naznačit, že jo? :geek:
Říkám, co jsem jen viděl a píšu to pro inspiraci. Bohužel info o Zlínu a Kroměříži se ke mě nedostalo, tak prosím nehledejte špatnou vůli a raději doplňte ty informace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Jaroslav.Takac
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 556
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 17:43
Jaroslav.Takac píše: 10 pro 2019, 17:40
Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 17:22 Jinak co se týče těch akcí místních sdružení, tak na Vsetíně jsme třeba odkládali 10% z veškerých komunálních příjmů na tyto účely - zastupitel, komise, výbory, rady...

Tady v kraji jsem zatím viděl, že to podobně (a ještě mnohem lépe) dělá jen Denis.
Počkej. Teď tě docela nechápu.
Třeba v KM je komise za 0, Výbor za 0, zastupitel za 2000 které třeba Petr Stoklasa věnoval na výchovu mládeže u dobrovolných hasičů na vesnici, a Vraťa jako místostarosta třeba přispěl na invalidní vozík, nebo buduje pokračování legálky v městě...(v představenstvu KTS je jako uvolněný za 0) Snad jsme ještě pořád u Pirátů, a nemáme mezi sebou vyžírky. Nebo tím chceš naznačit, že jo? :geek:
Říkám, co jsem jen viděl a píšu to pro inspiraci. Bohužel info o Zlínu a Kroměříži se ke mě nedostalo, tak prosím nehledejte špatnou vůli a raději doplňte ty informace.
Fajn. Jsem pro, aby se tyto informace doplňovali. Klidně i průběžně do samotného vlákna zde na krajském fóru. Protože jak píšeš ,,se ke mě dostalo", nemusí být objektivní informace. Nemám Ti to nijak za zlé, ale než se takto vyjádříš, sežeň si prosím relevantní informace, a předejdeš tak informačnímu šumu. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Takac za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Já to hlavně napsal pro inspiraci a jak to bylo tady na Vsetíně + jsem uvedl případ z ValMezu, o kterém vím.

Fakt nemám potřebu si shánět více informací, abych napsal výše zmíněné - příklad z VS, z ValMezu... Na nikoho jsem neútočil. Samozřejmě nebudu nikomu radit, jestli to dá na hasiče nebo na pirátské akce a sám ani nemám názor, co je lepší.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Mě je to fakt jedno. Jen říkám, že příští rok máte mít to, co vám zbude z letoška = cca 14.000,- a ten další rok ve výhledu 0.
Ostatní MS to tak mají mít taky, místo toho tam mají ještě míň a Kroměříž tam naopak má dalších 35.000,-(včetně výhledu), což je proti původnímu záměru rozpočtů na místní sdružení. Z toho důvodu jsem jen říkal, že když vám peníze chybí, tak můžete využít vlastní zdroje, jak se tomu dělo dřív ve Vsetíně. Nic víc v tom prosím nehledejte.

Naopak jsem ale navrhoval, aby se na příští rok mezi MS rozpustilo dalších 50.000,- k tomu, co ušetří z letoška.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 727
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 992 poděkování
Dostal poděkování: 985 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Prosím opravdu o věci k tématu, tudíž k rozpočtu na rok 2020. Toto nám ten rozpočet nepomůže schválit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvek:
Petr.Tkadlec
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Příspěvky: 4869
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ano, prosím vraťme se znova k tématu a peníze rozdělme tak, jak jsme se minulý rok domluvili + prosím PKS, aby navrhlo přerozdělení těch 50.000,-
Že Kroměříž vyplýtvala 14.000,- jako vlastní akci, je mi vcelku fakt jedno. Sice jsem původně chtěl, aby se tyto větší akce dělaly pod záštitou kraje, ale už jste si tak zvolili sami. PKS se od toho distancovalo. Rozhodně z toho ale nechci dělat nějaké mínus pro jiné MS či plus pro samotnou Kroměříž, jestli si rozumíme.

Mělo by to být tedy rozděleno takto (zbytek dle piroplácení):

Kroměříž: 16.138,-
Vsetín: 30.000,-
ValMez: 38.075,-
Uherské Hradiště: 30.000,-
Zlín: 45.570,-

++++++++++++ by se k tomu mělo přerozdělit (podle nějakého klíče) těch 50.000,-, které jsme navrhovali. Vsetín, Valmez ani Hradiště by určitě neměli být trestány za to, že si šetří.

Prosím PKS @Vratislav.Krejcir, aby navrhli ten klíč a zakomponovali to do nového návrhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Lucie.Rychtarova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“