KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel.Volk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 209
Registrován: 20 črc 2017, 21:47
Profese: OSVČ
Bydliště: Skály 1, Teplice nad Metují
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Pavel.Volk »

Proto jsem psal, že ať vybereme co vybereme bude to špatně, volíme menší zlo a bude na nás jestli ho budeme umět prodat.

Tome, ( @Tomas.Unger ) naprosto chápu a možná i v některých situacích souhlasím, ale i v podnikání ( kdy se snažím používat různé "osobnosti" z řad personálu) musím vyjít se všemi tak aby konečný výsledek byl uspokojivý, neřkuli oku lahodící.
To co píšeš může být pravda, bohužel taková na kterou se nikdo z nás nechce dostat, ale tím, že se vymezíme takto na hranu, sami sebe ( jen a pouze pro oči voličů) dostaneme do patu.
Neříkám jít do toho za každou cenu, ale pokud se shodneme na tom, že s ANO nikdy, pak chci vidět tu diskusi ( a jednotlivé diskutující) až se nás začnou ptát proč něco neděláme a bojím se jednoduché odpovědi, nemáme jak.
Bude špatná diskuse s voliči jak v případě, že se nimi nějak budeme participovat na provozu kraje, ale zároveň diskuse nad tím jak Piráti nic nedělají ( protože nemohou, sami sebe dostali do kouta) bude také výživná.Tomas.Unger píše: 09 pro 2019, 07:05 @Pavel.Volk přesně touto salámovou metodou komunisté od roku 1942 začali infiltrovat nejprve naši zahraniční armádu a od roku 1945 už naši zem. Trvalo jim 6let a ovládli stát na vic jak 40let. Tohle fakt nepotřebuji a nechci. Oslí můstek Anu dělat nebudu. Jen taková věc jak lidi jako babiš umí čekat. Jistá poslankyně v 30tých letech umravňovala K.G. Ve sněmovně a ten ji na to odpověděl že se naučí zatočit s takovejma jako je ona a že si počkají. Počkal a ona skončila v konunistickém vězení a mam dojem že i tam zemřela a to v 50letech. To jen jako příměr. Ani komunisti nebyli všude špatní. Za myšlení a postoj je na každém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Volk za příspěvek:
Martin.Jiranek
Pomocnou ruku najdeš vždy jen na konci svého ramene ;) ;)
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Před deseti rokama jsem poslouchala od přátel a známých, jak je volba Pirátů vyhozený hlas. Pak měli Piráti úspěch ve volbách do sněmovny 2017, přestože bylo dle celostátní povolební strategie celkem jasné, že budou v opozici. Našly se individuální kritické reakce, něco o převzetí odpovědnosti, ale spíš to vypadalo jako hejty od lidí, co Piráty ani nevolili, pokud to rovnou nebyli nějací trollové. Nakonec tu "odpovědnost" převzala ČSSD a na klesajících preferencích vidíme, jak se zavděčili svým voličům. Chápu, že kraj je asi něco jiného, ale nevěřím tomu, že je od celostátní politiky absolutně odtržen, jak v očích voličů, tak i politiků samotných. Ani činnost ANO na místní úrovni (Náchod, Hronov) ve mně nevzbuzuje příliš velké sympatie, ikdyž uznávám, že nejsem někdo, kdo by do toho vyloženě viděl.
Ještě bych brala, kdyby se ANO chystalo k nějaké nevídané sebereflexi, ikdyž si myslím, že čas na čestné vyřešení svého střetu zájmů AB už prošvihnul. Ale děje se pravý opak a myslím, že sklopit hlavu, říct si, že on stejně neodstoupí a tedy se proti němu nemůžeme vymezovat a zavírat si dveře ke spolupráci, asi není přístup, na který byli voliči Pirátů dosud zvyklí. Ocení naši "oběť", nebo si řeknou, že kvůli korýtkům slevujeme ze svých zásad?
Souhlasím s Pavlem Volkem, že není moc z čeho vybírat. A rozhodně se nechci nějak hádat, chápu, že když někdo práci za Piráty obětuje spoustu času a energie, je pak frustrující sedět v opozici, kde toho moc neprosadí. Přesto mám intenzivní pocit, že spolupráce s ANO povede k tomu, že zklame velkou část našich voličů, kteří oceňovali pevné zásady a že si ANO přivlastní práci svých partnerů jako vlastní úspěch jak je jejich zvykem, takže nové sympatizanty tím nezískáme. Možná je můj pocit špatný. Jak to vidí voliči ve vašem okolí?

@Ales.Dohnal
Moc díky za ten přehled měst, kde koalice již existují a vůbec za konstruktivní přístup. Již jednu variantu, co jsi psal, jsem podpořila a věřím, že nakonec nějaký kompromis najdeme. Nemyslím si, že je špatně zdejší diskuse samotná, pokud se udrží na věcné úrovni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvky (celkem 7):
Ales.Dohnal, Pavel.Volk, Dusan.Plch, Petr.Polacek, Lubomir.Spacek, Martin.Jiranek, Pavel.Vrbicky
Uživatelský avatar
Pavel.Volk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 209
Registrován: 20 črc 2017, 21:47
Profese: OSVČ
Bydliště: Skály 1, Teplice nad Metují
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Pavel.Volk »

Souhlasím s Pavlem Volkem, že není moc z čeho vybírat. Aničko ( @Anna.Ungerova) děkuji ;)

A rozhodně se nechci nějak hádat, chápu, že když někdo práci za Piráty obětuje spoustu času a energie, je pak frustrující sedět v opozici, kde toho moc neprosadí.
Za mne osobně, obé (opozice / koalice) je o tom jak se s tím následně zachází, viz. sněmovna, mohli bychom být dále, ale na druhou stranu proč by to mělo být takto jednoduché, musíme se to naučit a abychom něco prosadili měli bychom mít "protivníka - opozici" a je možná jedno na které straně sněmovny sedíme, na straně zvolených ( koalice,...) to jde samozřejmě jednodušeji.


Přesto mám intenzivní pocit, že spolupráce s ANO povede k tomu, že zklame velkou část našich voličů, kteří oceňovali pevné zásady a že si ANO přivlastní práci svých partnerů jako vlastní úspěch jak je jejich zvykem, takže nové sympatizanty tím nezískáme. Možná je můj pocit špatný. Jak to vidí voliči ve vašem okolí?

Tady mám tak trochu obavu, že ti co by měli a mohli se nakonec stáhnou a bude z toho zase jenom......
Však se to stávalo již v minulosti.
“Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.”

Platón
Možná jestli, než s ANO - ano / ne, pojďme probrat jak budeme ( můžeme) jednu tak druhou variantu prezentovat lidem - např. Petře ( @Petr.Polacek ) jako mediální spojko ?
Pokud nevymyslíme noty jak to vysvětlit voličům, budou obě varianty hodně těžký oříšek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Volk za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Unger, Arnost.Stepanek, Anna.Ungerova
Pomocnou ruku najdeš vždy jen na konci svého ramene ;) ;)
Uživatelský avatar
Petr.Polacek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 169
Registrován: 09 úno 2018, 11:27
Profese: OSVČ, krajský zastupitel
Bydliště: Zd. Nejedlého 638, 518 01 Dobruška
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Petr.Polacek »

To půjde @Pavel.Volk pochopitelně ruku v ruce s výslednou zvolenou strategií. Tu zveřejníme i s nějakým buď komentářem, nebo případně budou k dispozici instrukce, jak strategii dále vysvětlovat a prezentovat. Proto je třeba se posnažit, abychom dokázali dát dohromady alespoň třeba 75% shodu. Ale čím víc, tím lépe. Víme, co nám brání a to je především Babiš. Ale jak je vidno, tak v některých MS, KS už taky hlasuje ANO proti vůli svého "vůdce" (viz. tuším v Praze, kde si do čela kraje zvolili někoho, kdo se Anrejovi nelibí a koho tam nechtěl). Já věřím, že "podkopat" tu mocnou autoritu půjde snáze tím, že naši budoucí krajští zastupitelé budou ukazovat těm z ANO, že existují i jiné cesty, jak lze fungovat a tvořit. A ne tedy jen hejtovat, ale být tvůrčí. Věřím, že to ocení i naši voliči - tu snahu o domluvu i přes nesouhlas jejich "majitele". Mám za to, že kraj A.B. prakticky nezajímá (maximálně tak Praha a případně střední Čechy), ale on potřebuje čerpat a na to potřebuje mít lidi na ministerstvech. Z krajských rozpočtů se do Agrofertu mnoho peněz nekutálí a tak nemá ani potřebu ostatní kraje nijak zvlášť řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Polacek za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Volk, Arnost.Stepanek, Adam.Valenta, Martin.Jiranek
Uživatelský avatar
Arnost.Stepanek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 423
Registrován: 19 čer 2018, 10:27
Profese: Náměstek hejtmana KHK - školství a sport
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 699 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Arnost.Stepanek »

Pavel.Vrbicky píše: 08 pro 2019, 23:53 protože sleduji celostátní politiku, nezbývá mi než trvat na svém návrhu. Nemám jinou možnost.
...
Závěr, trvám na svém návrhu a žádám o podporu členů.
Pavle, víš, že podporuji diskusi a plně respektuji tvůj názor. Nicméně právě toto dogmatické trvání na svém názoru zcela zbytečně polarizuje lidi a dovedlo (nejen) naši společnost tam, kde dneska je.

Chceme-li být partičkou politiků, co chtějí, aby se nám v týhle krásný zemi žilo lépe, a kteří chtějí prosazovat svoje hodnoty, budeme se muset naučit hledat společná řešení, diskutovat o svých "pravdách" a hledat kompromisy.
Pokud toto nedokážeme, budeme jen partičkou nadšených aktivistů, kteří šíří "tu svoji jedinou pravdu" ...

Díky @Petr.Polacek a @Ales.Dohnal, že přišli s návrhem, jak se "vymezit vůči AB", ale současně si nezavírat zbytečně dveře k jednání.

A abych přidal svůj názor do pranice: Nemám rád Andreje Babiše. Nemám rád to, co přinesl do naší politiky. Nemám rád tu jeho aroganci a je mi smutno z toho, jak vysává republiku, unii.
OFFTOPICStejně tak nemám rád ODS, protože je to z velké části partička prospěchářů, nemám rád ani ČSSD, protože ...
Nicméně to, že nemám rád AB mi nebrání sednout si k jednomu stolu s lidma z ANO a povídat si o tom, jak udělat něco, co tahle země potřebuje.

Ještě chci usadit tuhle debatu do správného kontextu. My zde nerozhodujeme o tom, zdali zítra podepsat / nepodepsat koaliční smlouvu s ANO.
My rozhodujeme o tom, zdali dopředu vyloučit jakoukoli povolební spolupráci s ANO na podzim 2020 a zavřít si k ní dveře až do roku 2024.


Přimlouvám za to, pojďme se jasně vymezit vůči AB, ale pojďme si nezavírat dveře k jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Arnost.Stepanek za příspěvky (celkem 8):
Ales.Dohnal, Adam.Valenta, Ondrej.Calovka, Lubomir.Spacek, Dusan.Plch, Petr.Polacek, Martin.Jiranek, Jana.Patkova
Arnošt Štěpánek
**********************************************************
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Krajský zastupitel
Příspěvky: 420
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Adam.Valenta »

Arnost.Stepanek píše: 09 pro 2019, 14:59 Ještě chci usadit tuhle debatu do správného kontextu. My zde nerozhodujeme o tom, zdali zítra podepsat / nepodepsat koaliční smlouvu s ANO.
My rozhodujeme o tom, zdali dopředu vyloučit jakoukoli povolební spolupráci s ANO na podzim 2020 a zavřít si k ní dveře až do roku 2024.


Přimlouvám za to, pojďme se jasně vymezit vůči AB, ale pojďme si nezavírat dveře k jednání.
Velmi děkuji Arnoštovi za toto shrnutí a naprosto s ním souhlasím. Bohužel nebyl zatím čas se k tomu vyjádřit samostatně a přijde mi to i v tuto chvíli jako zbytečné, protože to Arnošt napsal za mě přesně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvky (celkem 4):
Lubomir.Spacek, Dusan.Plch, Arnost.Stepanek, Pavel.Volk
Uživatelský avatar
Arnost.Stepanek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 423
Registrován: 19 čer 2018, 10:27
Profese: Náměstek hejtmana KHK - školství a sport
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 699 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Arnost.Stepanek »

Jedna procesní: musím se omluvit. Neposlal jsem info o hlasování přes SZ. Omlouvám se, chybka, příště si na to dám pozor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Arnost.Stepanek za příspěvek:
Pavel.Volk
Arnošt Štěpánek
**********************************************************
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky
Jan.Hoder
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 79
Registrován: 18 dub 2018, 09:12
Profese: právník
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Jan.Hoder »

Ahoj,
Nám za to, že nám jde o to samé a sice, (1) abychom spolupracovali s demokratickými stranami a (2) Nikomu se nelíbí spolupráce s AB.
Na obojím se asi shodneme. Proč ale nechceme AB? Střet zájmů (mimo jiné), to je jasný. Jak se projevuje tento střet zájmů? Podle mě už tím, že AB vede ANO jako prostředek k dosažení výhod pro jeho primární projekt tj. Agrofert. I kdyby přestal být premiérem, poslancem, nebo dokonce i členem ANO a jen ho tiše a hmotně podporoval, byli bychom na tom v zásadě stejně mizerně jako za "kmotrů", kteří tu byli před ním - ale v současném kontextu a asi ne úplně neprávem bychom to slavili jako velké vítězství demokracie.
Spolupráce s ANO? Proč ne, pokud ANO nebude prostředkem k dosažení cílů AB, ať už s jeho přímou účastní nebo s ním v pozadí.
Pokud ANO zůstane jaké je, je dle mého názoru komplikované přijmout spolupráci na koaliční úrovni. Vyjednávat o konkrétních věcech, které tahle země potřebuje, jak psal Arnošt, ale můžeme i tak. I přes to, že nebudeme v koalici, můžeme prosadit část svého programu, bude to třeba trochu těžší a nepodaří se toho asi tolik, ale zachováme si tvář, čest a voliče a to není k zahození.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hoder za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Vrbicky, Tomas.Unger, Anna.Ungerova
Uživatelský avatar
Pavel.Bulicek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 577
Registrován: 09 srp 2013, 12:00
Profese: 1.nám. Hejtmana - inovace, investice, IT
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 385 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Pavel.Bulicek »

Ahoj,
jak při kandidatuře na lídra,tak i při dalších diskuzích, tak i v tom tématu jsem se vyjádřil, že s kým budeme spolupracovat nejvíc závisí na složení kandidátek, lídrů a koalicích. Po zkušenosti z Hradce si nedokážu představit, že bychom kraj nechali na pospas starým zajetým strukturám a lidem s nimi spojenými.
Respektuji názor všech, ať je jakýkoliv.

Vázat se na konkrétní kroky AB nechci...

Pirátem jsem se stal kvůli tomu, že jsme chtěl něco změnit a prosadit. Nestal jsem se Pirátem kvůli ANO nebo AB.


EDIT: Neuložil se mi celý příspěvek s úpravami ale jen draft
Naposledy upravil(a) Pavel.Bulicek dne 10 pro 2019, 01:05, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bulicek za příspěvky (celkem 4):
Arnost.Stepanek, Lubomir.Spacek, Dusan.Plch, Jana.Patkova
Pavel Bulíček
Uživatelský avatar
Martin.Jiranek
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 369
Registrován: 03 čer 2010, 09:53
Profese: analytik, marketingový specialista
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 649 poděkování
Dostal poděkování: 807 poděkování

Re: KF KHK 18/2019 - Povolební strategie krajské volby 2020

Příspěvek od Martin.Jiranek »

Velmi děkuji za věcnou diskuzi. Víte dobře, že nejsem příznivcem diskuzí na foru, protože porozumění jen psanému slovu je mnohem obtížnější než komunikaci tváří v tvář. Avšak tato diskuze je velmi dobrá... (i když bych ji raději nevedl veřejně, protože tím samozřejmě informačně posilujeme ostatní strany)

Každopádně za mě:
1. Plně respektuju a vlastně velmi souzním s názory Pavla (až na to trochu zbytečné zklamání z jiných názorů), Tomáše, Honzy i Aničky. I já bych si představoval daleko raději, kdyby se do zastupitelstva dostaly pouze strany, se kterými nám nebude dělat morální problém se bavit o koalici. Jenže tak ideální svět není. Do zastupitelstva se dost možná dostanou 3, možná i 4 strany, se kterými to problém bude - ANO, SPD, KSČM a možná i Trikolora. (přičemž doufám, že ty poslední tři dostanou každá jen 4,5 :-)) Ale možná, že ty 4 strany dostanou po přepočtu hlasů většinu...

2. A nyní je dobré si ujasnit... Co je pro nás vlastně víc horší? Kdyby byla koalice třeba Piráti, ODS, ČSSD, KDU, a Komunisti... nebo Komunisti s ANO a SPD ve vedení kraje? Překousneme při většině stran, se kterými bychom ji dělat chtěli, koalici s KSČM, aby se tam nedostalo ANO? Nebo pro nás morálně bude lepší, aby vládlo ANO s SPD a Komunisty, jak to je vlastně nyní ve Sněmovně? Bude to pro naše voliče lepší? Budou spokojenější, že jsme byli zásadoví a odmítli ne ideální, ale celkem slušnou koalici? Nebo další otázka? Je pro nás zásadnější, aby se nedostalo do vedení kraje SPD, komunisti nebo ANO? Pokud dopadnou výsledky tak, že budeme jazýčkem na vahách, co je pro nás ten převažující pohled? Kdo je víc horší a kdo méně? Půjdeme s ANO proti KSČM, nebo raději s SPD proti ANO? A co když bude chtít do Rady pro nás nepřijatelný kmotr v jedné z přijatelných stran? Budou lepší slušní z ANO než neslušní z nám přijatelné strany?

3. Jelikož tedy opravdu nevím, jak volby dopadnou, tak bych osobně byl nejraději, kdybychom měli povolební strategii postavenou nějak takto:

A. Primárně se o koaliční spolupráci budeme rozhodovat na základě posouzení jednotlivých lidí, kteří se za ostatní subjekty do zastupitelstva dostanou. Speciálně pak lidí, které jednotlivé strany navrhnou na možná místa v radě a vedení výborů. Protože o lidech to je primárně, to už předpokládám cítíme, víme všichni...
B. Po tomto primárním vyhodnocení se jako druhé posoudí programy jednotlivých stran, jejich hlavní priority. Zda a jak jsou v souladu s programem naším a jaké lze tedy nalézt programové priority. A to především s ohledem na to, že realita je taková, že za jedno volební období jsou peníze, energie a čas jen na prosazení části programu, nikdy ne celého.
C. Další část hodnocení by vyšla z povolebních jednání, ale i možných předvolebních předjednání o možných pozicích ve vedení kraje. Kdo by rád měl jaké pozice, kdo je ochoten jak ustoupit, jací lidé by obsazovali jaké posty a měli jaké agendy a jaké by chtěli za ty 4 roky udělat kroky, splnit programové cíle možné koalice. Souvisí to trochu s bodem A, ale píšu to až za bod B, protože bude třeba probrat i priority programové a styčné body, než se začneme podrobněji bavit o lidech, kteří by je mohli naplňovat.
D. Po těchto třech vyhodnoceních dáme na váhu strany, které tito lidé reprezentují a jak jsou tyto strany snesitelné pro náš pohled na svět, situaci ve státě, v kraji, městech a mezi lidmi.

Tento postup by mi (pokud bych kandidoval jako lídr), nechal otevřené ruce pro zjištění všech možných situací, vyjednávání o všech variantách a zpracování, nalezení co nejvíc možných cest k prosazení co nejvíce bodů z našeho programu. A se všemi více i méně možnými variantami bych následně přišel za vámi, představil vám je, a mohli bychom vážit. A nakonec se klidně i rozhodnout o odchodu do opozice, když by většina byla s nabídkou variant včetně hodnocení D nespokojena. Ale já jako lídr bych s opravdu čistým svědomím mohl říci jak vám, tak dalším lidem na kandidátce a především voličům, že jsme zjistili všechny možné varianty pro prosazení našeho programu a po jejich podrobném posouzení jsme se z těch a těch důvodů rozhodli pro to a to řešení.

Tedy pro shrnutí - nechme si co nejvíc otevřených vrátek pro jednání, zjišťování, posuzování, protože my opravdu nevíme, jak volby mohou dopadnout. Budeme tak moci bez předem daných omezení zjišťovat, tak jak politici mají, cesty ke splnění slibů, které jsme voličům dali. A následně pak dokážeme lidem mnohem lépe vysvětlit, že jsme opravdu a vážně hledali co největší možnou shodu a zlatou střední cestu pro prosazování jak morálních zásad, tak programových priorit.

(Edit - chybky v textu)
Naposledy upravil(a) Martin.Jiranek dne 10 pro 2019, 01:02, celkem upraveno 1 x.

Místopředseda strany

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“