Piráti milují boření báboviček TOPky?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Vladek.Vacha
Člen KS Pardubický kraj
Profese: technolog, konstruktér, manažer
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti milují boření báboviček TOPky?

Příspěvek od Vladek.Vacha » 07 pro 2019, 21:09

To jsou historická fakta, tak to začínalo.... jediný kdo z této party byl uznán za zločince byl Hitler...ostatní pánové ne. Je dobré si připomenout demokratické principy na kterých stojí naše země.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Petr.Vileta
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24683 poděkování
Dostal poděkování: 20770 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 pro 2019, 21:31

Mikulas.Ferjencik píše:
07 pro 2019, 19:58
Nejsou hlasy, ANO a SPD je proti
Babišovcům se nedivím, ale vysvětlil někdo Tomiovým akademykům ;) že by na tom zrovna oni mohli vydělat? ČSSD by to asi podpořila ráda, že? :P a ODS už se před časem trochu topila, takže ti by asi také pochopili, že rovný systém je i pro ně lepší, než systém přihrávající vítězům. Každý den není posvícení, to už zažili.

EDIT: kdysi jsem někde zahlédl "kalkulačku" jak by dopadly volby v různých volebních systémech (rovný, původní dHondt, Klausův dHondt, s 5% klausulí a bez ní), ale neuložil jsem si odkaz. Mohl by to někdo spočítat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Jenda, Vit.Jurasek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1178 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 07 pro 2019, 23:19

Jenda píše:
07 pro 2019, 19:21
Petr.Vileta píše:
07 pro 2019, 16:10
A nebylo by v tom případě lepší pokusit se zrušit dHondta? Respektive dKlause, protože ten ho ještě domršil tak, aby mu to pomohlo.
Pozor, klauso-zemanské modifikace d'Hondta byly zrušeny ÚS. To, co platí v ČR pro volby do Sněmovny je klasický d'Hondt, teď si přesně nepamatuju, s jakým dělitelem.

Jinak ovšem souhlas, d'Hondt se svým bonusem pro vítěze (malusem pro menší) dělá Babiše mnohem silnějším, než by byl. Stejně jako dělal silnější ODS a ČSSD kdysi. Proto ten systém je takový, jaký je.
Pri 14 krajich bez druheho scrutinia dHondt dava bonus vitezi kvuli malym krajum, napr. Karlovarskeho jde 5 poslancu. Na to US nemel vliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvek:
Jenda
Poslanec, místopředseda zahraničnícho výboru a výboru pro obranu PSP ČR, člen CF, KS Praha a MS Praha 6
Sledujte mě na Twitter | Facebook | Blog
Vizí Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost.

Roman.Kucera
Garant programového bodu
Profese: IT
Dal poděkování: 9657 poděkování
Dostal poděkování: 17393 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 08 pro 2019, 01:48

V poslední době s Jakoubkem často nesouhlasím, v blahodárném vlivu zániku Top0.9 na zbytexvěta souhlasím stoprocentně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Kornelia.Gottmannova, Vaclav.Fortik
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10752 poděkování
Dostal poděkování: 17450 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 08 pro 2019, 02:51

Petr.Vileta píše:
07 pro 2019, 21:31
Mikulas.Ferjencik píše:
Babišovcům se nedivím, ale vysvětlil někdo Tomiovým akademykům ;) že by na tom zrovna oni mohli vydělat? ČSSD by to asi podpořila ráda, že? :P a ODS už se před časem trochu topila, takže ti by asi také pochopili, že rovný systém je i pro ně lepší, než systém přihrávající vítězům. Každý den není posvícení, to už zažili.

EDIT: kdysi jsem někde zahlédl "kalkulačku" jak by dopadly volby v různých volebních systémech (rovný, původní dHondt, Klausův dHondt, s 5% klausulí a bez ní), ale neuložil jsem si odkaz. Mohl by to někdo spočítat?
Mluvil jsem o tom přímo s Okamurou a nechce, logicky si spočítal, že by to posílilo zastoupení TOP 09 a STAN, kteří jsou spolu s Piráty nejvíc proti němu.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9113 poděkování
Dostal poděkování: 5167 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 08 pro 2019, 03:50

Mikulas.Ferjencik píše:
08 pro 2019, 02:51
Petr.Vileta píše:
Mikulas.Ferjencik píše:

Mluvil jsem o tom přímo s Okamurou a nechce, logicky si spočítal, že by to posílilo zastoupení TOP 09 a STAN, kteří jsou spolu s Piráty nejvíc proti němu.
Ale ANO s SPD už nemá blokační polovinu. Vlastně proč nezkusit v lednu nějak zařadit nějak projednatelně ten tisk od Výborného?

Můžeme k tomu hodit pozměňovací návrh na zrušení klauzule, ale i kdyby ten neprošel, je to furt krok správným směrem.

Otázka samozřejmě je, jestli by to podpořili Jednotní a Trikolóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 4):
Roman.Kucera, Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Jan.Hora
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Dal poděkování: 332 poděkování
Dostal poděkování: 758 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Martinek » 08 pro 2019, 08:54

Frantisek.Navrkal píše:
08 pro 2019, 03:50
Mikulas.Ferjencik píše:
08 pro 2019, 02:51
Petr.Vileta píše:

Ale ANO s SPD už nemá blokační polovinu. Vlastně proč nezkusit v lednu nějak zařadit nějak projednatelně ten tisk od Výborného?

Můžeme k tomu hodit pozměňovací návrh na zrušení klauzule, ale i kdyby ten neprošel, je to furt krok správným směrem.

Otázka samozřejmě je, jestli by to podpořili Jednotní a Trikolóra.
ODS jakoukoliv změnu volebního zákona odmítá, musel by je k tomu donutit požadavek Milionu chvilek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Michael.Polak
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR

Kornelia.Gottmannova
Předseda místního sdružení
Profese: lektor a kouč
Dal poděkování: 345 poděkování
Dostal poděkování: 244 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova » 08 pro 2019, 09:52

Často se sama sebe ptám, kde končí otevřenost a začíná taktika. Nevím, jestli je to u Jakuba taktika, ale když jsem četla jeho vyjádření, ulevilo se mi. Protože jsem měla pocit, že zase konečně někdo má odvahu nahlas říct co si myslí. Něco, o čem lidé běžně mluví - o TOP 0 death.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvek:
Roman.Kucera

MirekS
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: IT s ekonomickým zaměřením
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Příspěvek od MirekS » 08 pro 2019, 10:29

Jako příznivec Pirátů vnímám poslední výroky jejich představitelů na adresu TOP 09 spíše negativně. Proč? Protože až nemístně zasahují do vnitřních záležitostí jiné strany, což jim nepřísluší.
Nedomnívám se, že klíčem, který drží hnutí ANO u moci, je Kalousek. To je přeceňování jeho schopností. Jestli, tak je ne nepřekonatelnou překážkou v dobré komunikaci mezi demokratickými stranami. Skutečným klíčem jsou voliči ANO, resp. volební preference tohoto hnutí a podpora ze strany ČSSD a KSČM, dodávající hnutí ANO parlamentní většinu.
Řešením této situace není nic jiného než získání nových voličů (především z řad mladé generace dosavadních nevoličů) a přetažení přelétavých voličů především od hnutí ANO. K tomu by měl dopomoci společný program demokratických stran. S výjimkou Pirátů, však žádná z demokratických stran nemá dlouhodobý program, vyjma ODS, která představila jakési vize, jejichž přesvědčivost posuďte sami. Avšak i Piráti by potřebovali svůj dlouhodobý program "vyladit". Přitom do nových parlamentních voleb zbývají už jen dva roky...
Tito uživatelé poděkovali autorovi MirekS za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Kornelia.Gottmannova, Vladek.Vacha
Miroslav Štěpánek (alias MirekS)

Roman.Kucera
Garant programového bodu
Profese: IT
Dal poděkování: 9657 poděkování
Dostal poděkování: 17393 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 08 pro 2019, 13:21

Vadim Petrov, člověk, který udělal úplně první mediální školení pro Piráty, současný člen RRTV (nominant ANO, ale nikoliv Babišovec), to vidí takto:
Mně se to líbí. Ne, proto, že to je proti Kalouskovi, ani si nemyslím, ze tyhle výroky nahrávají Babisovi, naopak, jakýkoliv, byť jen zdánlivý smír a vstřícnost, by kruhovou obranu jeho voličů mohly nahlodat, líbí se mi, že se nebojí vyvetrat zatuchlou atmosféru v opozici. Pohnout s ní z místa, vyvést z komfortní zóny, narušit rutinní antibabis kruhy - to potřebuje. Pak se možná začne něco dít.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“