Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10264
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25704 poděkování
Dostal poděkování: 12260 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 pro 2019, 08:52

7 Dec 2019 Lidové noviny Martin Zvěřina

Svět podle Michálka

Místopředseda Pirátů Jakub Michálek dostál své pověsti arogantního asociála a urazil členy a příznivce TOP 09, když v rozhovoru prohlásil, že tato strana by měla zaniknout a tím zmírnit rozkouskovanost opozice.

Vůči topce to sice bylo netaktní, ale cosi to o situaci vypovídá. Za prvé, Piráti vědí, že jsou velká strana a podle toho se chovají, tedy nepůjdou do houfu s ostatními „trpaslíky“, ale jsou, zase trochu arogantním slovníkem pana Michálka, ochotni přijmout do strany některé politiky Starostů a nezávislých. Za druhé, ze změny volebního zákona nic nebude, pokud Piráti chtějí zabránit atomizaci opozice a udržet si své postavení, není nic jednoduššího než nechat pracovat pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny. Ostatně pohrůžka zánikem se jeví jako jediná reálná síla, která nutí malé strany k integraci. Piráti nemají žádný důvod tuto integrační sílu rušit či oslabovat. Z toho vyplývají další souvislosti, například že Piráti se nenechají úkolovat „chvilkami pro demokracii“.

Piráti totiž pochopili, že pokud chtějí příště zvítězit, musejí být přitažliví pro chvilkaře i pro ty, kdo v minulých volbách dali přednost třeba ANO či ČSSD. Zkrátka když adoptujeme slovník pana Kalouska, pan Michálek je možná šašek, ale nikoli tupec. Jako tupce, opět připomínáme, že tento termín razí pan Kalousek, lze spíš označit toho, kdo se vyžívá v soustavném odsuzování a urážení voličů jiných stran, a přitom doufá v pěkný volební výsledek. Či ještě jinak řečeno, když budete nálepkovat lidi tím, že je budete označovat jako tupé postkomunistické koblihožrouty, případně jako amorální zkorumpovance, těžko vám dají u voleb hlas.

Kritiku Michálkovy prognózy obstaral místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin, ten Michálkovi vzkázal: „Pokud máte problém s politiky demokratických stran, odstupte...“Kritizovat „demokratické topáky“se tedy zapovídá? Nebo je to tak, že co je demokratické, určuje výhradně TOP 09? Není divu, že s nimi Piráti nechtějí nic mít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jenda
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10264
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25704 poděkování
Dostal poděkování: 12260 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 pro 2019, 09:10

... Michálkův pohled je tedy racionální v tom, že se nesnaží za každou cenu udržet v politice něco, co před lety vzniklo jen jako snaha, udržet naživu Miroslava Kalouska, a co už je nyní dávno mrtvé. Že tuhle myšlenku dokázal vlivný Pirát vyslovit nahlas, je jednoznačně krok správným směrem. Už proto, že mediální mainstream intenzivně bojuje za pravý opak - což ale zase nedává smysl z hlediska prosté volební matematiky.

Teď už zbývá jen poslední otázka: pochopí tohle někdy Petr Fiala? Pochopí, že TOPka a STAN představují z jisté části možný rezervoár jeho voličů, který by se měl snažit získat? A pokud to pochopí, bude podle toho schopen jednat? Nebo si bude Fiala i nadále hrát na prince Velena z pohádky o Večernici, který se v boji proti čaroději Mrakomorovi neustále schovával za věrné švagry Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka (Výborného, Rakušana a Pekarovou)?

https://prima.iprima.cz/komentare/komen ... kdy-i-petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Zbynek.Janoska
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

55108311
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2019, 18:03

Re: Napsali o nás

Příspěvek od 55108311 » 09 pro 2019, 12:32

Martin Fendrych https://nazory.aktualne.cz/komentare/pirat-michalek-zrusi-top-09-vykrade-starosty-a-porazi-babise/r~4725b8ee181511ea9d020cc47ab5f122/ píše:Jeden z klíčových pirátů radí topce, ať zanikne, a šéfovi jejích poslanců, ať zmizí. Dokonalá taktika, jak se v opozici konečně dohodnout. To celé těsně poté, co na pražské radnici místopředseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jan Wolf vyzval primátora Hřiba (Piráti), aby rezignoval, protože spojencům neposkytl audit Babišova střetu zájmů. (Spojené síly tvoří jako hlavní dvě strany TOP 09 a Starostové a nezávislí.) Opět skvělá ukázka spolupráce… Stručně by se dalo říct: oni nechtějí vyhrát, vládnout.

Zoufalá slabina opozice: neumí se dohodnout, neumí si najít, uvědomit společný cíl, a zároveň si podržet výlučnost, suverenitu jednotlivých stran. V tom se Michálek trefil. Sami Piráti však kooperovat nechtějí, Michálek přece jasně říká: "Určitě se nestavíme ani do bloku Babiš, ani do bloku Kalousek. Toto škatulkování nám dost vadí, takže si jedeme svoji politiku mezi těmito dvěma bloky a jim navzdory." Na "svoji politiku" mají Piráti jistě svaté právo, ale škatulkuje on, dokonce přebírá rétoriku Babiše a Zemana. Ještě by mohl začít mluvit o "pražské kavárně".

davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 194
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 146 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol » 09 pro 2019, 13:44

Piráti nejsou s nikým kamarádi

Upřímně řečeno, to vzrušení kolem výroků předsedy pirátského klubu Jakuba Michálka na adresu TOP 09 a Miroslava Kalouska nedává žádný smysl. Hlavní sněmovní bitkař Michálek říká jen to, co si myslí on, jeho strana a zřejmě i jejich voliči: TOP 09 je zbytečná a její zakladatel ještě o něco víc. Pro Piráty je Miroslav Kalousek úplně stejně nepřijatelnou figurou jako Andrej Babiš.

Jindřich Šídlo
9. prosince 2019
iRozhlas
Tito uživatelé poděkovali autorovi davkol za příspěvky (celkem 2):
Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora

55108311
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2019, 18:03

Re: Napsali o nás

Příspěvek od 55108311 » 10 pro 2019, 04:46

Petr Havlík https://www.forum24.cz/babis-je-dnes-tak-silny-jak-slaba-je-opozice/ píše:Předpokládám, že pirát Michálek dostal děkovný mail od Marka Prchala za jeho kádrovací střelu do vlastní nohy parlamentní opozice.
...
Mikuláš Minář a jeho tým odvádí úžasnou práci, i se všemi detaily, které by stály za kritický rozbor, ale o to tady teď nejde. Důležité je poselství, které akce Milion chvilek předává dovnitř společnosti. Není nám to jedno. Nenechali jsme si vymýt mozky. Nejsme všichni zaměstnanci nenasytného oligarchy. Nechceme se vracet na Východ. Nejde o názorový monolit. Pluralita postojů však může, a dokonce musí ve zlomových chvílích tvořit jednotné těleso vzdoru. Ta parcelace pozic a obhajoba vlastního vybraného segmentu hodnotových a programových preferencí a jejich zdravých odlišností, to je až ta druhá fáze. My jsme však na samém počátku fáze jedna, v níž je to hlavní poslání spojení dáno nutností nejprve porazit ďábla.

Chápe to Mikuláš Minář, který je mladší než pirát Michálek. Jenom věkem to tedy asi nebude. Chápali jsme to i my v Občanském fóru před 30 lety. Tehdy nás také spojoval společný nepřítel. Chtěli jsme konec vlády jedné strany, návrat do Evropy a konečně žít důstojně ve svobodné zemi. Teprve potom bylo možné se dělit na názorové proudy a vyhraněné formace.

Za sebe připomínám, že Milion chvilek dokázal dostat na Letnou cca polovinu lidí, co Občanské fórum v roce 1989. Jejich hlavním motem je "nehádejte se mezi sebou a spojte se proti Babišovi". Chvilkaři představují velkou sílu a reprezentují myšlení velké části českých voličů. Připadá mi, jako by si to Michálek s Bartošem vůbec neuvědomovali.

55108311
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2019, 18:03

Re: Napsali o nás

Příspěvek od 55108311 » 10 pro 2019, 04:58

Jan Cemper https://www.forum24.cz/ruska-propaganda-siri-falesny-citat-piratske-poslankyne-richterove/ píše:Sociálními sítěmi se opět šíří falešný citát poslankyně Pirátů Olgy Richterové.
...
Slova si vymyslela falešná stránka Pirátská pravda. Stránka vystupovala jako oficiální komunikační kanál České pirátské strany – částečně od ní převzala grafiku a jako profilovou fotku si zvolila znak Antifaštické akce (Antifa), za jejíhož člena bývá zejména z extrémně pravicové části politického spektra nepravdivě označován předseda Pirátů Ivan Bartoš. Stránka se později snažila vystupovat jako politická recese a celou záležitost zlehčovat, Facebook ji i několikrát blokoval. Na falešnou stránku upozorňoval i web Manipulátoři.cz.

le.pen
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Napsali o nás

Příspěvek od le.pen » 10 pro 2019, 15:48

Sestřelí pirát Michálek vlastního primátora? Agónie pražské koalice přesahuje meze
https://www.info.cz/nazory/holec-sestre ... 43853.html
Je samozřejmě ironie, že Michálek možná načal odstřel vlastního primátora. Jako obvykle za tím ale stojí hlavně obyčejný politický kanibalismus. I Hřib už pochopil, že je Praha nad jeho síly a že by se ho nejradši – ovšem cizí rukou – zbavila i vlastní partaj. I Piráti mají svůj práh bolesti. Místo metropole proto začal řídit vlastní kampaň na přední místo na pirátské kandidátce pro příští sněmovní volby. Tu nejspíš znovu povede Michálek, a ten určitě není Hřibův partajní přítel. I když pravda, Michálek se přátelí hlavně sám se sebou.

A právě proto si teď pražský primátor hraje s velkou pompou na stínového pražského ministra zahraničí. Potřebuje prostě před sněmovními volbami v roce 2021 vypadat aspoň státnicky, když už to nevyšlo v Praze. Problém v metropoli je, že Spojené síly teď na Piráty dvakrát vystřelily, samy ale nevědí, co dál. Navíc k nim patří i STAN, což je další „klidná síla“, jejíž mnozí politici milují funkce, které jim současná koalice dopřává.

Teď má začít měsíční „dohodovací“ řízení, což je jakýsi stav (ne)milosti. Ve čtvrtek sice může na zastupitelstvu i s pomocí opozice dojít k „defenestraci“ pirátských radních včetně primátora, ani to ale nemusí znamenat definitivní konec koalice. Odvoláním několika radních si prošla i předchozí pražská koalice, která poté během třičtvrtě roku ukázala, že Praha úplně stejně (ne)funguje i bez několika radních. Navíc se pak znovu dala dohromady a ve stejném složení dovládla až do konce.

Po pouhém roce existence pražská koalice připomíná prostřelenou pirátskou bárku, co s cenným lupem (funkcí primátora) pluje k vlastní zkáze. Personální i programové spory na palubě dosáhly takové míry nenávisti, že Prahu čeká už jen agónie. Piráti se totiž nechtějí své primátorské kořisti vzdát, zatímco opozice sleduje, jak se loď potápí. Dokonce i v koalici už proto mluví o beznaději, že ve stejném složení doplují až k dalším volbám, protože záchrana může přijít jen zvenčí, od opozice. Ano, Pražany to bude bolet. Málokdo pak ale zapomene, jak taky může vypadat slibovaná změna.

55108311
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2019, 18:03

Re: Napsali o nás

Příspěvek od 55108311 » 14 pro 2019, 14:53

https://echo24.cz/a/SJtW5/minar-jak-se-zbavit-babise-mrzi-me-ze-pote-co-jsme-strany-vyzvali-ke-spolupraci-rozhadaly-se píše:
Milion chvilek se také snaží najít politickou cestu, jak se zbavit Babiše v čele státu. Především vyzývá opoziční strany ke spolupráci. Ty se ale naopak hádají. Konkrétně se do sebe v poslední době pustili Piráti s TOP 09.

„Trochu mě mrzí, že poté, co jsme vyzvali ke spolupráci, jsme spíše svědky toho, že se začaly různé strany víc hádat. Pokud jsou nějaké osobní spory, budiž, ať si války vedou, ale myslím, že to mohou dělat v zákulisí,“ posteskl si Minář.

davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 194
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 146 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol » 20 pro 2019, 19:52

Piráti podali trestní oznámení na Aeronet. Spojoval střelbu v Ostravě s Židy

Policisté prověří článek z dezinformačního portálu Aeronet, ve kterém anonymní autor šíří konspirační teorie o střelbě v ostravské nemocnici. Pirátští politici na něj podali trestní oznámení kvůli antisemitské povaze textu.„Stopy vedou k rodině Rothschildů a válce mezi židy a Židy. Komitét bezpečáků Světového židovského kongresu přijel před měsícem narychlo varovat ministra vnitra, že se v ČR chystá útok na měkký cíl v oblasti zdravotnictví, ale nevěděli, ve které nemocnici? A proto měli včera některé nemocnice v ČR protiteroristické cvičení?“ psal pouhý den po střelbě šéfredaktor Aeronetu skrývající se pod pseudonymem „Vedoucí kolotoče“ (citát uvádíme v původním znění včetně pravopisné chyby, pozn. red.).„Ačkoliv má článek anonymního autora a informace nemají žádný zdroj, řada lidí uvěřila v nesmyslnou teorii, že za tragickou událost v Ostravě jsou odpovědné jakési židovské klany. Někteří komentující pod článkem nazývají Židy těmi nejtvrdšími vulgarismy či mluví o potřebě ‚skoncování‘, a dokonce lze nalézt komentář zpochybňující holocaust,“ uvedla za Piráty europoslankyně Markéta Gregorová.

Její stranický kolega Jan Lipavský doplnil, že v trestním oznámení podávají podobný rozbor textu i dlouhodobého fungování Aeronetu: tedy anonymního šíření hysterizujících teorií o Židech, muslimech, LGBTQ+ lidech, Evropské unii či spolku Milion chvilek pro demokracii. „Předpokládám, že kriminalisté se budou věnovat zejména vypátrání případných pachatelů či organizované skupiny, k čemuž jsme v oznámení nastínili několik cest,“ poznamenal Lipavský.„Vedoucí kolotoče“ ovšem doufá, že jej ochrání americká legislativa. „Aeronet je americký, nikoliv český zpravodajský portál, který pouze publikuje v českém jazyce. Náš server provozuje americké vydavatelství se sídlem v USA podle amerických zákonů a naše publikační činnost spadá do jurisdikce amerického federálního práva a práva státu New York,“ napsal v textu s titulkem o téměř osmdesáti slovech, ve kterém střídavě chválí vlastní práci a opakuje konspirační teorie.

Aeronet oficiálně sídlí na newyorské Wall Street v jedné z výškových budov patřících americkému prezidentu Donaldu Trumpovi. Jedná se ovšem o čistě administrativní adresu. Dvacáté osmé poschodí „The Trump Building“ se v průběhu času stalo vyhlášeným útočištěm různých podvodných společností a podnikatelů. Velká část z nich v objektu reálně žádné kanceláře nemá.

Aeronet na dotazy ohledně svého fungování dlouhodobě odmítá odpovídat. Dezinformační web původně sídlil v nizozemském Eindhovenu, ovšem podle zjištění Ondřeje Kundry z Respektu také pouze formálně. Doména je od roku 2014 registrovaná přes americku službu Domains By Proxy, a proto o skutečném vlastníkovi oproti běžným webům nic neprozrazuje.Jan Kašpárek
19. prosince 2019
Deník Referendum

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 303
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, student
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 855 poděkování
Dostal poděkování: 497 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Lukas.Dolezal » 21 pro 2019, 13:20

Piráti si budou v lednu volit nového předsedu. Bartoše vyzvou poslanci Pikal a Ferjenčík

O funkci předsedy Pirátů se na lednovém celostátním fóru utkají dosavadní předseda Ivan Bartoš, místopředseda Sněmovna Vojtěch Pikal a poslanec Mikuláš Ferjenčík. Všichni tři jsou i mezi deseti kandidáty na čtyři místopředsednické pozice. Vyplývá to z informací na pirátském internetovém fóru, kde mohli členové strany do páteční půlnoci navrhovat kandidáty do vedení strany.

Praha 9:12 21. prosince 2019

Obrázek

Současný předseda Pirátu Ivan Bartoš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Bartoš je favoritem volby, získal nominace z devíti krajských organizací. Ferjenčík má nominaci z Pardubického kraje, Pikal z Moravskoslezského kraje. Oba vyzyvatelé současného předsedy v příspěvcích na fóru upozornili, že nevylučují odstoupení od kandidatury na nejvyšší stranický post při zasedání celostátního fóra.

Bartoš, Pikal i Ferjenčík kandidují též na pozici místopředsedů. Mezi dalšími kandidáty jsou dva současní místopředsedové, poslanci Olga Richterová a Radek Holomčík. Dále se o funkce v předsednictvu strany ucházejí europoslankyně Markéta Gregorová, poslanec Jan Lipavský, bývalý předseda olomoucké krajské organizace Pirátů Jan Bednařík, náměstkyně ostravského primátora Andrea Hoffmannová a šéf administrativního odboru strany Martin Kučera.

Na dva roky

Místopředsednickou funkci nebude obhajovat šéf poslaneckého klubu Jakub Michálek, který v uplynulém funkčním období čelil návrhu na odvolání. O pozici ve vedení strany neusiluje ani europoslanec Mikuláš Peksa, který byl před dvěma lety zvolen místopředsedou, v listopadu ale na funkci rezignoval kvůli sporu s Michálkem.

Zasedání celostátního fóra Pirátů se uskuteční 11. a 12. ledna v Ostravě. Účastníci zvolí na dva roky vedení strany, budou se také zabývat návrhy na drobné úpravy stanov v souvislosti s postihy za neplacení příspěvků.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pi ... 210912_vtk
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host