Zápisy z mumble pro členy RV

Fórum pro vnitřní organizaci republikového výboru.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro organizaci jednání a zasedání republikového výboru. Je takovým organizačním podvýborem.
Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Republikový výbor
Příspěvky: 599
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 623 poděkování
Dostal poděkování: 874 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od Lukas.Blazej » 02 lis 2019, 12:19

Pro účely dlouhodobé archivace kopíruji zápis z padu. Procházel omezenou kontrolou v průběhu zapisování.
Jednání 22. 10. 2019 od 19:00 do 20:55
Zapsali: Jitka Novotná, Lukáš Blažej

Přítomní členové RV: Dan Leština, Lydie Bartošová, Lukáš Blažej, Jitka Novotná, Petr Tkadlec, Andrej Ramašeucký, František Kopřiva (s přestávkou), Petra Smutná, Daniel Halamíček, Daniela Weissová, Vojtěch Pikal (19:40), Tomáš Trčka
Nečlenové RV: Martin Švadlenka, Jaromír Horký

Lukáš: Svolával k legislativě, než se to rezjelo, teď neví, co vlastně - čeká na vyjádření ostatních a pak zřejmě vznikne usnesení.
Lydie: Shrnuje časovou osu kauzy a reakce, které navazovaly. Má pocit, že byly uváděné nepravdivé údaje a ty byly následně měněny. Připomíná své úvodní slovo a odkazuje na diskuzi na fóru a opakuje stanovisko RP. Chce řešit způsob reakce. Je jí divné, že se nevyjádřil magistrát, že Jakub Michálek se vyjadřuje z pozice partnera a je otazné, zda o tom věděl MO. Od kdy se vědělo, kdy už to jsou osobní schůzky
Jak je možné, že v prvním vyjádření byl wislblowering a proč se to stáhlo?
Lukáš: Měl by to řešit RV? Neměla by takovéhle otázky řešit kontrolní komise?
Lydie: Přěd KK by jsme se měli zetpat RP, MO jak se to vyvýjelo? Srovnání s Kacerem a sprejerstvím.
Dan Halamíčěk: To měla Michaela vystoupit ze strany?
Lydie: Ne, mělo se to vyřešit v klidu, s minimalizací mediálního dopadu navenek
Daniela: Vnímám situaci negativně, chápu potřebu obhajovat se, ale tohle bylo hodně nestandartní. Rozjel se takový hnojomet že by jsme měli (RV) zaujmout stanovisko.
Jaké máme na tohle mechanismi?
Lydie: Problém není, že se tyto věci dějí, důležité je, jak reagujeme. Nejsme morální policie, měli bychom řešit hlavně schopnost strany zareagovat, aniž by lhala a měnila své vyjádření nebo se vyjadřoval člověk, který je v partnerském vztahu.
Dan Lešina: nesedí mi jeden moment.. Honza Hora říkal že ho taky kontaktoval ten člověk a skoro ho přesvědčil.
Lydie: Byla to neúplná pravda, Míša se vyjádřila, že schůzky byly za účelem whistleblowingu, pak opravila, že osobní. Ale nezkoumala bych tohle.
Dan: nevydím problém že se vyjádřil Jakub, když zbytek RP mlčí tak beru Jakuba jako vyjádření RP.
Petra Smutná: nepochopila jsem a doteď nechápu, jak to mohl komunikovat přes Pirátské listy Jakub a ne mediální odbor. Doteď jsem neviděla jedinou stopu MO.
Lydie: Jakub to nekomentoval z pozice strany, ale z pozice partnera.
Daniel Halamíček: Podle mě to Jakub napsal jako místopředseda strany, a jen do poznámky napsal, že je přítel.
Lydie: Je tam celý odstavec o vztahu.
Petr Tkadlec: neměl to psát přes piratské listy když to bylo jeho osobní měl to napsat na své sociální média.
Petra Smutná: O tom se bavíme, nikdo neřeší sociální sítě, ale Pirátské listy byly fail. Přečtěte si článek znovu a dosaďte si jinou kauzu, třeba Babiše a jeho manželku. Představte si, jak byste na takový článek reagovali.
Franta Kopřiva: zdraví ze sněmovny na cestě, hlásí se o slovo, dostává ho. Mluvil s ?? ze zastupitelského klubu. Ten o tom nevěděl až do její rezignace. Chce slyšet dalši zástupce klubu mimo Mišu. Neche aby jsme byli inkvizice proti Miši a Jakubovy. Zapis do registru a kalendáře není relevantní pokud šlo o osobní schůzku, randíčka. Možnost požádat RK o vyložení předpisu. Před 4 letmi řešil s Michálkem (tehdy RK)registr a wiseblowery a doporučení tehdy byl uzavřený ukol na redmine. Třetí nejzásadnější věc je mediální komunikace, což je nejkomplikovanější. Část strany vnímala pochybení, ale damage control byl nešťastný, Míša přišla se třema verzema a postupně je updatovala. Nejpodrobnější reakce byla od Jakuba na Pirátských listech, kde nejspíše došlo k obejití MO a pražského zastupitelského klubu. Komunikace od Jakuba tomu nepomohla.
Petra Smutná: tohle jsme řešili. Teď jde o to jak dosáhnout jak v přístí situaci zařídiť ať nekunikují ti co do toho jsou emocionálně zasašeny, ale mediální odbor.
Dan Leština: Nepřijde mi jako hrdelní zločin, že se k tomu vyjádřil Jakub, ale že to udělal dřív než Magistrát nebo strana jako celek. Pokud budeme dělat usnesení, neměli bychom napadat vyjádření Jakubem, ale to, že nedošlo ke koordinaci s Magistrátem.
Lydie: souhlasím s Františkem, místo okamžitého přemýšlení jak upravit předpisy, řešit jak na to reagovat. Přervává spor? mezi magistrátem a RP nemaj.
Vojtěch Pikal: Jednáme uzavřeně?
Andrej: na začátku bylo otevřené
Lukáš: Navrhuji otevřené, je někdo proti?
Andrej: nikdo není proti pokračujeme:
Daniel: od začátku jsou tu nečlenové tak by jsme to neměli měnit.
Lukáš: Chci řešit všechny roviny včetně evidence. "všechny schůzky, které můžou vyvolat dojem" toto tam šlo zapsat i když to byla osobni schůzka
Dan Leština: Oddělme to, řešit bychom to měli
Dan Halamíček: nemáme tady nikoho z MO
Lydie: Z toho co šlo mediálně si můžeme říci, co bylo ok a jak komunikovat.
Dan Leština: spoustu víme a na zbytek se může doptat
Petr: Zajímá mě, jestli to šlo přes MO na Pirátské listy
Dan Halamíček: varuji před cenzurou Pirátskych listů
Dan Leština: Když jsem psal do PL, šlo to nejdřív přes Radka Holomčíka, a pak se ukázalo nejjednodušší poslat to šéfredaktorovi, který to otiskl s vědomím, že to Radek Holomčík ví. Podle mě neexistuje mechanismus schvalování, otiskne se vše, co řekl relevantní člen strany.
Lydie: chcetá bych mit potvrzené jestli s tímto MO souhlasilo
Dan Halamíček: Mluvil jsem o něčem jiném, varoval před cenzurou PL, historicky mi články neuveřejnili, pravděpodobně protože nestíhali
Lydie: tahle kauza je jiný příprad. Měla tam být porada a kontrola toho co jde ven
Dan Halamíček: S kým se má šéfredaktor radit? Jsem teoreticky v redakci, ale ta se nikdy nesešla.
Daniela: je třeba rozlišit několik věcí. Článek o tom jak jsme vysadili stromy nikomu problémy nedělá a otiskne se tam všechno z celé republiky. Tohle je jině. Velká politická kauza s dopadem na celou stranu. Pojďme si říct co máme za mechanizmy. (oddělme osobní rovinu) Byl ten problém medializovaný správně? To je Jakubuv článek jak to bylo. Co kdyby tam jiný člen napsal jinou verzi. To by se taky uveřejnilo?
Dan Leština: Předpokládám že ano, ale to neznamená, že je to dobře
Petra Smutná: Neměli bychom sklouznout do toho, že na základě jedné špatné reakce budeme zpřísňovat přístupy do Pirátských listů. Měli bychom to vrátit zpátky k tématu Mediálního odboru celorepublikového, případně krajů a Magistrátu, a jejich odpovědnosti k této kauze a jak se k tomu postaví, aby se to neopakovalo. V Pirátských listech nebylo vyjádření MO, ale emotivní texty zainteresovaného člověka. Neslyšela jsem od MO jedinou informaci, jejich stanovisko mi v téhle debatě strašně chybí.
Tomáš Trčka: U nás v KvK kauza savo, sedli jsme si a nastavili mechanizmus jak by tohle mělo fungovat, že za mediální výstupy zodpovídá předsednitvo v těchto krizových situacích.
Dan Leština: Nevím, jestli to má být nastavené přesně takhle, ale nějak to nastavené být musí, a příklad vašeho nastavení nám dávalo MO. Musíme se zeptat zda to tak bylo v tomto případě.
Tomáš ano fungovalo
Lydie: nemáme mít jen jednu linii a ostatní mlčet. Ať se lidé vyjádří se svým pohledem, ale ať je i oficiální vyjádření.
Tomáš Trčka: Myslel jsem to tak, že za stranu má být jedno oficiální vyjádření a aktéři si mohou napsat co chtějí na FB. Co napíše strana musí být jasné a jednotné. Při takovémhle průšvihu by RP mělo být krizovým týmem a ve spolupráci s MO pracovat na výstupech. Dokud se nedohodnou, za stranu nepůjde nic ven.
Petra: Co mi jako RV jsme s tím schopni dělat?
Tomáš Trčka: Změnit předpisy
Lydie: Než budeme měnit předpisy, měli bychom udělat nejjednodušší krok, vyjádřit se k tomuhle
Vojta Pikal: hlásí se nově. Tohle nemuselo řešit RP. Primator a PKS jsou blíž a povolané se vyjádrit. Můžeme uložit RP a MO uložit vyprcovat manual na krizovou komunikaci
Dan Leština: Tato školení probíhají, školí to lidé z Prahy a MO pro ostatní kraje, bylo to tam popsaný. Tím pádem bychom mohli pokárat RP, že to nedodržuje. Tvářili se, že postup mají.
Lydie souhlasí s Vojtou. Chápu že se někomu nechce jit za někým kdo reprezentuje magistrát, ale jde někam kde má důvěru větši.
Vojtěch Pikal: I když má někde důvěru větší, pokud jde za orgánem, ten to má konzultovat s příslušnými místními lidmi. Pamatuju si, když jsme bez konzultace rušili RegP, to by zde mělo platit taky.
Lydie jo máš pravdu
Trčka: mluvíme o hrozne rychlých okamžicích, je třeba vědět co dělat hnet. Sít krizových řešení kterj představuji místní a krajské předsednictva.
Lydie: Mě napadá, že kdyby se toho ujal Magistrát, tak by k odstoupení vůbec nedošlo, protože by na to nazíral jinou optikou.
Lukáš: Mediální komunikaci máme probranou a budeme formulovat usnesení?
Trčka: Rád bych o usnesení:
Lydie: Byla bych pro formulaci ve vlákně k zahájenému jednání.
Dan Leština: Jsem také pro, Lydie navrhneš?
Lydie: Projdu si kdo co řekl v zápise a něco navrhnu.
Vojta: chystá se hlasování o uzavřenosti
Petra Smutná: Likujte témata ať máme program do Prahy.
Lydie: Co si myslíte o otevřenosti a uzavřenosti?
Petra: Nevidím důvod pro uzavřenost, nepostřehla jsem tajné informace.
Vojta: vidím důvod pro uzavřeni protože všechno co se utneseme bude propráno v mediich. Zveřějnil bych to až bude klidná voda to bude za ...
Petra: Ok, můžeme vypustit jinou bombu, která to překryje?
Vojta: Nemáš šanci překrýt bulvární věc, pokud nepřijdeš s něčím, co tě podkope ještě víc.
Lydie: mě naopak přijde že čím víc se o tom bavíme tím víc se rozmělňuje ten dojem
Dan Leština: Rád bych pokračoval v tom, že bychom se neměli ohýbat podle novinářů, ale dělat to podle našich vnitřních pravidel. Dnešek by se měl zveřejnit a pokud to někdo napíše v médiích, bude to v pořádku, ukážou se naše vnitřní procesy.
Tomáš Trčka: přesně tak, jestli někdo napíše o dnešku tak to bude prvni kloudná věc k tématu
Lydie: A má to význam do strany, vidět proces.
Lukáš: k mediální komunikace a uzavřenosti asi vše. Chceme ještě něco probrat?
Dan Halamíček: Snažil se někdo získat vyjádření MO?
Franta Kopřiva: Přizvat z klubu i MO, namotivovat je, aby se nebáli to řict. Ondra Profant chce řešit výběrka.
Vojta Pikal: Pokud budeme řešit výběrka, musíme řešit i aktualizaci předpisů o lobbingu. Pokud mám blízký vztah s někým, mám na to upozornit dle pravidel střetu zájmů, ale asi to nemusím říkat všem lidem. Měl by být systém přiměřeného a rozumného hlášení.
Petra: (s nadsázkou) Komu a kde se ve straně hlásí s kým momentálně šukám?
Vojtěch Pikal: Nikomu, ale pokud máme přikázáno nebo si chceme přikázat hlásit předem potenciální střet zájmů, musíme si říci komu, nebo to zrušit jako nevymahatelné.
Petra: narážíme na další téma a to je funkčnost KK
Vojtěch Pikal: Jsi dál než je potřeba, pokud mám příkaz oznamovat střet zájmů, tak to nemám hlásit KK.
Tomáš Trčka: nevíme kam tyto střety zájmu hlásit. To co řekla Míša by šlo říct o kterékoliv schůzce a tohle by šlo říct o každé schůzce
Lukáš Blažej: ten předpis to podle mě říká, že není třeba říkat kdy v kterém hotelu, ale je třeba alespoň obecně říct, že s daným člověkem jsem v kontaktu
Petr: Řekl bych to jen svým nejbližším, ať mám alibi do budoucna.
Daniela: Prosila bych o zdravý rozum, každý dobře dokáže sám za sebe vyhodnotit, jestli daný vztah nebo kontakt je potenciální riziko do budoucna, bez ohledu na současné riziko, a v ten moment tam napíše, že se s tím člověkem znám.
Petra: kdyby tohle fungovalo tak teď tahle schůzka není. Ja tohle řešila rok spátky jestli lidi které znám skrze školku našich dětí mám tam psát. Každý člověk říkal něco jiného.
Petr: Tady byl jasný střet zájmů, člověk z Magistrátu a člověk který dodává věci.
Lydie: Jde to blbým směrem, nejde vymyslet předpis, který toto domrtě eliminuje. Nemá smysl toto pilovat, má to mít nějakou štábní kulturu, ale stejně se to bude dít.
Tomáš: Nemá cenu lidi postihovat předem
Dan: to se nevylučuje může pilonat předpis i řešit reakci. Jakkykoliv předpis je bezzubý když na něj lidi kašlou.
Petra Smutná: Pamatujete na kauzu pelmeně? Tehdy se objevila slavná fotka na FB, první reakce byla, že jsem volala Daně, aby nereagovala na FB a nechala to na nás. Tohle si představuju ve chvíli, kdy udělám průser, a na to se chci zeptat MO. Máme to vychytaný? Tohle je potřeba mít plně pod kontrolou.
Dan Lešina: souhlasím, doufám že usnesení které Lydie navrhne pujde v tomto duchu.
Lukáš Blažej: kdo je pro zahájeni jednání předpisu o lobbingu?
Lydie: Napadá mě že by se to dalo formulovat tak, že se problematické schůzky napíšou pro ochranu člověka.
--- skupina členů se vyjádřila pro zahájení jednání o aktualizaci předpisu o lobbingu ---
Petra: chci nejdřív řešit otázku komunikace. nechci to řešit nejdříve protože sklouzneme k scestným řešení
Lukáš: Akceptovatelné pokud zahájím s lhůtou na návrhy třeba dva měsíce, nebo mám zahájit později?
Dan: zahájil bych to až po ukončění toho právě probýhajícího
Lukáš: Ok, souhlas
Vojtěch: můžěme ho zahájit a přelušit
6 souhlasů
Procedurální hlasování
viewtopic.php?f=486&t=49197
Lukáš: další témata?
Petr Tkadlec: zahájil jsem jednání o ministrech
Andrej a alternativni způsob hlasování
Lydie: body k zařazeni na program
Marek: Krystína psala ohledně nových rozpočtových pravidlech. Prý Petr řekl že to usnesení schválene přěd tím, s učinosti od 2021 ačkoliv pak jsme přijali to že přibýva vliv velikost kraje. Já si myslím že ta 3ka ta starší nikdy nevstoupí v účinnost.
Petr: já jsem si toho byl vědom. Chci tu 51čku zrušit na zasedání nebo se o tom pobavit
Vojta: Rozumím problému, za mě bychom měli doplnit novým usnesením.
Marek Nečata: asi by jsme měli nalést konsenzul, ale přirozená věc je že nové usneseni nahrazuje staré. Chyba byla že jsme nedali zrušení
Lukáš Blažel: dalo by se to vyložit i tak, že nejde vložit nové ustanovení a tím pádem se nic nestane
Marek Nečada: Je to legislativně technická chyba, nevšiml jsem si toho.
Dan Leština: Navrhněme nové znění a odhlasujme ho.
Petra: proč tam nemůžeme v účinnosti dát od i do
Dan: nejjednodušši je napsat ten nový paragraf tak jak si lidé mysleli že jsme to schvali a schválit to na zasedáni většinou členů
Petr: § je dobře napsaný, chybí jen zrušení 51
Vojta: Jsem také pro zrušení 51čky
Petr: ty příspěvky bych řešil i do budoucna.
Marek: je časový limit na schváleni změny rozpočtových pravidel je třeba to vyřešit na zasedání
Petr můžeme znova rozjet jednání o 21
Vojta: Ne, máme moc jednání rozjeto
Petr ať to řeší nové RV
Marek koukám kde bylo to o zásadním návrhu:
Lukáš Blažej tohle potří do jednacího řádu ne do jednotlivých předpisů
Marek ohledeně toho rozpočtu to bylo v pravidlech ještě před tou změnou. mimochem v jednacím řádu rozhodčí komise jsou věci co patři do rozhodčího řadu
Dan Leština: Nedávno jsem zjistil, že usnesení CF o úpravě zřízení komisí a odborů vůbec nebylo zaneseno
Marek: dobrá, teď tam to je tou srandovní formau dva odstave 3 co se vzájemně vylučují
Petr: Počkejme do zasedání
Marek: jestli se to vyřeší na zasedáni tak je to cajk
Dan H: budeme řešit způsob volby RV CFkem?
Petr: To chce řešit Jirka na zasedání
Dan H: poslal k tomu něco?
Petr: ne
Marek: Ještě má teoreticky čas
Dan H. Kdy se vyhlašůje volba RV?
Dan L.: To jsme nedávno řešili, ošéfuje se kdy se RVčko volí. Nevím kdy a kde to bylo.
Marek Nečada: to vyžaduje usnesení o kolektivňi rezignaci
Vojtěch Pikal: Nebo se CF usnese, že odvolává všechny.
Dan Halamíček: A teď se bude volit nebo ne?
Marek Nečada: Bude, jde spíše o zkrácení dalšího mandátu, aby to vycházelo.
Marek Nečada: volební cykli nemůže vychytat dokonale protože se mění. Můžeme vychytat schvalování rozpočtu. Aby byla jistota že rozpočet se bude schvalovat při kompletním republikovém výboru
Dan Halamíček: Když se volba vyhlásí CF, nemůžeme měnit pravidla.
Vojta ale můžěm kdykoliv se RV může usnést o tom že kolektivňe rezignuje
Marek Nečada: O čemž rozhodne až ten budoucí výbor
Vojta: můžěme se rozhodnout že rezignujeme až po převolení (konkrétní datum)
Petra: to je vtipné. Pojďme k tomu rozjet jednání.
Marek CF nemusí naplnit výbor, to je otázka toho volebního systému
Dan: Právě proto měla řešit pracovní skupinu, která se nikdy nesešla, úpravu volebního systému
Petra Smutná: to je problém že lidé neumí volit, že nedávají dost přijatelné
Marek Nečada: To není proto, že neumí volit, ale protože záměrně využívají volebního systému. Ten je motivuje.
Dan: přesně tak, návrh tlačítka u každého dva nebo tři zaškrtávátka pro proti zdržuji se
Marek Nečada: Tudíž každý bude mít vlastní kvórum
Dan Halamíček: Ptal jsem se, jestli se někdo bude chtít zavčasu sejít a řešit to, ne to rozebírat teď
Dan L: Mluvil jsi o skupině, která se měla sejít, kdo ji měl svolat?
Petra Smutná: Neřešme skupiny. Nejde u jmenných hlasování nastavit minimální počet lidí, pro které hlasovat?
Marek Nečada: Technicky by to šlo, ale volební systém to neumožňuje.
Petra Smutná: Tak ho změníme.
Pikal: když jsme se dokázali usnést na volbě místopředsedu tak se můžeme usnést na volbě do RV
Dan Halamíček: K volbě místopředsedů ano, ale tak to musíme navrhnout a formulovat
Marek: kačířská myšlenka volení jednou ročně
Petra Smutná: To už je čirý masochismus
Marek pulka..
Vojta a Lydie 5 v sudých a 5 v lichých letech
Petra Smutná: Víte, že není přesně deset, ale minimálně deset?
Dan Halamíček: Problém není minimum, ale že nejsme schopni ho ani naplnit.
Vojta: ja se nebojím navíc oproti minulé volbě nehrozí že tam bude jen 6 mimo jinj proto že tam zůstanou krajští zástupci
Petra Smutná: Které nenaplní minimální počet členů a nejsou akceschopní
Marek akceschopnj jsou i pokud jsou tam jen lidé z půlky strany
Dan Leština: Po novém roce tam s Markem budeme sami, tak si schválíme cokoliv a bude to ok?
Vojta souhlas, omezeni usnášení je jen to co je většinou všech členů by mělo být alespoň vetšínou minimálního počtu členů RV
Dan Halamíček: Jestli se dříve usneslo, že RV je z části krajské a z části CF, tak se máme snažit to naplnit.
Vojtěch Pikal: Není úkolem RV se snažit, aby bylo naplněno RV. To je úkolem CF, tzn. členů.
Petra Smutná: Hlásili se lidi kteří jsou ve straně týden, proto se nedivím, že uspělo tak málo.
Marek: ale nebyli tam lidé co jsou ve straně týden
Vojtěch: omezili jsem možnosti volby - kaje již nemou nominovat
Dan Halamíček: Nicméně nesouhlasím s tím, že RV se nemá starat o naplnění RV, je to širší vedení Pirátské strany a mělo by se starat o všechno.
Marek Nečada: není to primárním úklem RV ale je obecny úkol dohlížet nad stavem předpisů
Lydie: Vím, že jsem v tom nic neudělala, ale pamatuji si debatu, jestli se tomu nedá pomoct kromě změny předpisů také změnou představení kandidátů.
Vojta řeklo se že bude představovat, a kandidáti kteří se nepředstaví tam nebudou
Petra: Taky vám chybí Tobias? Ten to bral jednoduše, chybí ti něco, nepřipouštím tě do volby.
Lydie: Asi ne.
Dan Leština: už jsem to nesledoval, ale měl jsem za to že jmé to měli strikně vyžadováno
Lydie: myslela jsem to k pozitivní pobítce
Marek: medailonky jako TO
Petra: běžte někam s medailonkama, já jsem omylem nekandidovala protože sytémy
Vojtěch Pikal: Ano, myslím, že lze zavést kategorii kandidát na lide.pirati.cz
Marek Nečada: Nový systém, hurá.
Dan Lešitna: Přišlo mi dobrý, jak jsme to měli do EP. Na CF se lidi představili. Nevím jestli na to máme tolik času jako na EP, ale aktivní formou by RP nebo MO mělo udělat s každým rozhovor a dát to do vlákna, ať je to atraktivní a aktivní představování kandidátů. Takhle jsi to Lydie myslela?
Lydie jo něco takovho
Petra Smutná: Co kdybychom rozložili lednové zasedání CF tím, že se budou představovat kandidáti? :-D
Petr já založuju založit tajnou skupinu na fb :-D
Lydie mlč
Petr: Poslední RV tak bylo, měli jsme tajnou skupinu a bojovali proti Pražákům
Lydie cože?
Vojtěch Pikal: To mi připomíná, není Míša členkou RV?
více lidí: je
Vojtěch Pikal: Kdy naposledy vystupovala?
různé: v hradci, mariánkách
Lydie většinou byla jen s Jakubem na ten jeho program
Tomáš T: V Mariánkách jsem byl poprvé s vámi a od té doby jsem neviděl, že by něco hlasovala nebo psala s vámi.
Daniel H: Říkala prý že ji můžěme zavolat
Lukaš Blažej: dostala SMS že je tohle zasedání
Marek Nečada: Hlasuje vždycky když je návrh předsednictva
Dan Leština: Souhlasím že byla zvána jako členka RV, ale ve vlákně můžeme požádat o její vyjádření.
Petr: Je to na foru a je členka, vyjádřit se může každý.
Lydie navíc to není o Míše, my řešime tu reakci
Dan Leština: Tagnu ji tam.
Lydie: já čekala celý týden jestli dojde k nějakému vyjasnění
Dan Halamíček: Co si o tom myslí Ivan?
Vojtěch: Je smutný a přetížený
Lydie: potvrzuju
Vojtěch: Bavil jsem se s ním tři minuty dnes
Danieala: v místosti jedna je Liberecké krajské forum
Vojtěch: Je smutný z kauzy
Petra: Ivan se odsěhoval od Lidušky k Vojtovy?
Vojtěch: ale houbelec, v jedné místnosti možná, ale přes ten sál..
Dan H.: Nechceme dnes již skončit?
Dan Leština: Co to jednání o rozpočtu, připravuje někdo úpravu?
Petr: Já jo. Před dvěma lety bylo řečeno, že výhled se nebude měnit, kritizoval jsem celou dobu že čtyři roky nemůžeme utrácet stejně, teď jsou nároky vyšší, mně se to nelíbí.
Vojtěch: zjistil jem že poslanecky klub svou rezervu nepoužil a asi letošní taky nevyužije
Dan Leština: Chtěl jsem probrat programový skupiny a resortní týmy a navrhnout rezervu, kdyby resortní tým chtěl takovou skupinu organizovat, tak aby měla základní prostředky na činnosti. Co myslíte?
Vojta: Kdo s tím bude hodpodařit?
Dan L: Garant
Marek: U spousty bodů není garant.
Jitka: (dopiš si)
Dane, na takové věci prý pěžné platí předsednictvo prostřednictvím kancléře. Třeba tematické piratecony a tak proplatí.
Dan L: Marku, máš pravdu. Bude nové RP, můžou se hlásit lidé jako garanti. Jakub nám říkal, že v rámci RP nemají koho řídit a jak to dělat, že je to pod kanceláří, takže nevím jak to technicky navrhnout, ale smyslem je, aby existovala rezerva na programové skupiny nezávislé na resortních týmech, pokud by měly existovat.
Lukáš Blažej: vítám to, resortní teamy by se neměli překrývat s garanty. (dlouhodobá vs kratkodobá činnost)
Vojtěch Pikal: Je úkolem garanta postavit si pracovní skupinu, je právem každého založit si tým. Chci nejdřív vidět aktivitu než budu rozdávat funkce.
Dan Leština: Byl udělán přehled, z čeho mohou garanti čerpat prostředky, bylo to navázáno na resortní týmy a gesční poslance. Chtěl jsem změnit, aby to tak nebylo, aby byla částka připravena.
Vojtěch Pikal: Prachy jsou, musíš přijít s nápadem nebo činností. Pokud vím, tak na životní prostředí se soutěžilo v PaRo, namísto toho, aby to někdo hodil gesčnímu poslanci, garantovi nebo něčemu takovému.
Dan Leština: Vím, že Honza Nezhyba je nasraný, že musí žebrat prostředky na jakoukoli činnost.
Vojtěch Pikal: To by musel dělat tak jako tak.
Marek Nečada: Otázka je, kdo je ta entita, ke které by měl chodit žebrat.
Lydie: ahoj, odcházím
Dan Lešitina: RP, a třeba 10 tisíc a alokovaný čas právního týmu. Něco s čím může hospodařit. Uvědomil jsem si to v Praze, kde byl Honza ohromený, že já jako garant krajský mám rozpočet 10 tisíc ročně, letos pořádáme konferenci, příští rok mikroanalýzy, a dohodli jsme si to v krajském týmu, kde máme 4 aktivní lidi z 20 členů. Kdyby měl takový rozpočet Honza, mnohému by to prospělo, minimálně bychom ho mohli hnát k zodpovědnosti, pokud to dělat nebude.
Trčka: to je hodně peněz navíc:
Vojtěch: a každý garant prostědky k monokratickému hospodaření?
Dan L. garantí dlouhodobých programů (jen 4)
Marek Nečada 5
Marek Nečada: před tím bylo bylo poveřeno víc. argumentovalo se že poslanci jsou přirození nositelé programu a 2018 se přijmulo usneseni kde padli garanti
Dan Leština: Poslední usnesení, které se přijalo, nebylo v tomto duchu, ale co navrhl Vojta, aby kromě gesčního poslance, který vede resortní tým, vedl garant gesční tým.
Marek: je v tom vidět dvojkolejnost
Dan L: návrh zdůlavení toho že ta možnost je, tím že se vytvorí rezerna na toto (rozděluje RP)
Marek Nečada: Vlastně vytvoření té skupiny. Tady je mimochodem gesční poslanec pro mezinárodní vztahy pořád Mikuláš.
Vojta: wiki se nudržuje, web jo
Marek Nečada: Na wiki. Měl by někdo dát alespoň odkaz na aktuální informace.
Petra: Wiki bylo jediné co fungovalo
Vojta: Wiki mohl upravovat každý, proto fungovala, pak přišel web pod správou MO, tak se uzamknula wiki k editaci. Takže už nejsme strana zdola.
Dan L: to je hezké, ale to bude řešit jindy
Vojtěch Pikal: Ptáš se na garanty nebo gesční poslance?
Dan Leština: Oboje, je to jeden seznam na wiki.
Vojtěch: Garanti jsou na wikině, jinde nebudou.
Marek kde jsou gestční poslanci:
Vojta: na webu
Marek Nečada: Na wiki hodím alespoň odkaz, pokud tam mám přístup
Dan L v roce 2017 se to mohlo zdát... ale teď máme europoslanece senátory budou kraje, a možňá by měl být spíš gestni človek
Marek Nečada: já bych to zrušil. Poslanci jsou člený gestčního teamu. Ať jmenuje někdo garanta.
Vojtěch Pikal: Gesční poslanci jsou podle resortů pod Sněmovnou. Je to vázáno na politickou realitu. Garanti jsou podle ideálu, na témata nebo ad hoc.
Marek Nečada: Bavíme se o tématu, ne o resortu. Je přirozené, když gesční poslanec bude členem programových skupin.
Petra Smutná: Marku tohle jsme už řešili před dvěma lety
Dan Leština: Já to také vím, prošel jsem všechny vlákna, skončilo to tím, že se CF usneslo, že se neruší vedoucí úloha garanta, který má mít nadále vedoucí úlohu v programové skupině. Garant se účastní resortního týmu a vede programovou skupinu. To se nestalo.
Vojta takže když máš 5 garantů celkem tak se snadno stane že nikdo neví kdo je garant
Daniela: Musím odejít na krajské jednání
Dan Halamíček: Musím také odejít
Dan Leština: Beru to už jako jednání v bodu různém o tom, co bychom mohli navrhnout. Jsem pro ukončení jednání.
Marek Nečada: Máme ještě něco na programu? Pokud nemáme program, tak se můžeme bavit o tom co se začlo teď.
Vojtěch Pikal: Končím jednání
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Marek.Necada, Vojtech.Pikal
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Kristina.Kubcova
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 139
Registrován: 26 úno 2019, 10:14
Profese: OSVČ
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 110 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od Kristina.Kubcova » 05 pro 2019, 22:52

Mumble jednání RV dne 3.12.2019
Přítomni: Vojtěch Pikal, Jiří Rezek, Petra Smutná, Daniela Weissová, Lydie Bartošová, Lukáš Blažej, Dan Leština, Janka Michaillidu, Michal Marciniszyn, Tomáš Trčka, Petr Třešňák
Zapisovala: Kristina Marie Kubcová

Exekutivní souhrn:
- Kristina udělá anketu na únorové termíny zasedání
- Kristina udělá v redmine úkol k zveřejnění uzavřených jednání, domluví předsedající
- Janka nahraje usnesení k pirátskému institutu do redmine a bude shánět podporu členů.
- našla se skupina členů pro zahájení jednání o zkrácení a upevnění volebního období RV
- Vojtěch Pikal vytvoří na wiki registr jednání. Všichni kromě Petry Smutné kývají na zanesení povinnosti předsedajícího zanést své jednání do registru jednání. Účastníci Mumble se domlouvají, že se to udělá v rámci nějaké sběrné novely.
- Daniela navrhuje, abychom si téma přijímání členů do MS a role PKS dali na příští zasedání, Michal souhlasí a zjistí, kolika měst se to týká, poptá se zástupců měst.


Celý zápis níže
OFFTOPIC1. Přivítání nových členů RV a krátka orientace
- noví členové RV Janka Michaillidu a Petr Třešnák byli přivítání do RV

2. Revokace usnesení ke kodexu kandidáta(https://redmine.pirati.cz/issues/25088)
- Vojtěch Pikal: Mikuláš Ferjenčík nemá právo navrhovat. Můžeme to max podat CF a já bych tím pádem chtěl, aby nám to CF vrátilo do gesce.
- Jiří Rezek: Celé to vzniklo kvůli manipulativnímu článku v Hospodářských novinách. Kodex obsahuje explicitní doporučení, že další kumulaci si může udělat každé KS samo a nikdo tomu nebrání.
- Vojtěch Pikal: Věcně, navíc ten problém hejtman-starosta by se měl řešit v rovině střetu zájmů a ten by zrovna tady podle mě byl permanentní.

3. Termín příštího zasedání RV (https://redmine.pirati.cz/issues/24564)
- Tomáš Trčka: Když bude exekutiva v pátek a vzejdou pro RV nějaké návrhy, tak nám to rozhodí program.
- Petra Smutná: Nechte to, až bude dovolené celé RV a bude nový los jednatelů.
- Jiří Rezek: Ten model se mi moc nepozdává, protože by jednací dny měly vycházet na pátek a podstatná část RV si nad rámec dobrovolnické práce nebude chtít brát dovolenou.
- Petra Smutná: Fakt počkejte na leden. RP chce být v pátek, protože v pátek nepracuje.
- Vojtěch Pikal: Nejsem si jistej tím navrženým formátem a určitě bych měl rád zasedání RV dřív než v březnu, kdy je RP navržen první termín exekutivy. Nebylo by lepší, kdyby bylo RV třeba 14 dní po exekutivě? Nechci situaci, kdy se něco rozhodne v pátek a v sobotu se na to bude regovat.
- Michal Marciniszyn: Rozhodujeme tu za členy, kteří ještě nejsou navolení. Navíc v únoru ještě nemusíme být kompletní.
- Tomáš Trčka: Lidem v Plzni by pomohlo, kdyby se ten únor odsouhlasil co nejdřív.
- Petř Třešňák: No a co udělat Doodle?
- ÚKOL: Kristina udělá anketu na únorové termíny

4. Zveřejnění uzavřených jednání
- Lukáš Blažej: Podle mě je to otázka na RK. Ta nám ale řekne, že ta uzavřená jednání zveřejnit musíme, protože jinak to předpis v tuto chvíli neumožnuje.
- Vojtěch Pikal: Už v době přijetí toho usnesení (RV 56/2019) bylo jasné, že se to všechno bude muset zveřejnit. Bylo to už v OŘ. Pokud máme nejistotu, jak postupovat, tak bych bral nesporný věci a ty bych zveřejnil.
- Petra Smutná: Takže nevýbušné věci zveřejníme a zbytek dořešíme s RK?
- Lydie Bartošová: A co si stanovit nějaká kritéria, podle kterých určit výbušnost?
- Tomáš Trčka: To se podle mě nedá říct předem.
- Vojtěch Pikal: Taky je to nyní určeno JdŘ. Udělal bych to tak, že bych u výbušností sehnal předsedajícího. Bude tam politická zodpovědnost a ten člověk dá zároveň účastníkům jednání vědět, že se to bude zveřejnovat. Může to být libovolný člen RV. Nesmí to být člověk ve své věci.
- Daniela Weissová: Kolik je těch jednání, co máme zveřejňovat?
- Petra Smutná: Uděláme seznam jednání, pak se obepíšeme, kdo by se jakých věcí měl ujmout.
- Vojtěch: Doporučuji založit úkol a tam to po jednom přidělovat a řešit.

5. Vyjádření v rozhodčím řízení ohledně kodexu zastupitele
- Jiří Rezek: KK nás žádá o dodání vyjádření, Vojtěch Pikal se tam vyjádřil ve smyslu, že na to stačí vyjádření jednatelů. Usnesli jste se na něčem, než vám skončil mandát?
- Vojtěch Pikal: Prbolém je, že jednatelé budou až 10.12.
- Jiří RezeK: Nebylo by dobré, kdyby KK někdo poslal zprávu, že nestíháme jejich deadline, jestli by posečkali?
- Petra Smutná: Co na tom tak hoří?
- Jiří Rezek: Ono je to už měsíc. Ta deadline je myslím 9.12.
- Vojtěch Pikal: Já bych zkusil postupovat tak, že návrhem postupu v příslušném jednání pověříme zase Jirku. Když to nebude RK stačit, tak s ní půjdeme do sporu. To pověření bych vyřešil na fóru. Já to tam zkusím procedurálně prohnat.

4. Pirátský institut (představení aktuální strategie, "co teď")
- Janka Michaillidu: Chci vám dát update. Vznikla tabulka typových institucí, odkaz dodám. Prosím, abyste se zamysleli nad tím, jak si představujete pirátský institut a pokud máte nějakou přdstavu podobné instituce, taka ji tam napište, můžeme z ní nebudeme vycházet. Také už máme tipy na akademiky a já bych vás chtěla poprosit o další, na tuto tabulku dám také odkaz. Měli bychom se shodnout na tom, kdo bude tvořit ten tým, který má tvořit ty základní dokumenty.
- Vojtěch Pikal: Já myslel, že ted dopilujeme usnesení, to musí být myslím další krok.
- Janka Michaillidu: Také jsem na mrak vykopírovala všechny zápisy zjednání, kde jsme řešili institut.
- Dan Leština: Za mě by bylo fajn tam přidat ještě zápisy i z jednání mimo RV.
- Janka Michaillidu: Mohla bych tam přidat ještě toho Šlerku. Nahraje usnesení do redmine a bude shánět podporu členů.

5. Samodestrukční tlačítko (zkrácení a upevnění volebního období) - https://redmine.pirati.cz/issues/24910
- Vojtěch Pikal: Jde o to do budoucna upravit funkční období RV tak, abychom se nerozpadali během schvalování rozpočtu a aby se to nekrylo s hlasováním o RP. Seženu tu podporu členů?
- Daniela Weissová: Jestli se to teď nepodaří dovolit, tak mimochodem budeme bez funkčního RV a RP.
- Michal Marciniszyn: Já bych chtěl, abychom RV změnili trochu víc. Aby to bylo spíš jako senát a měnilo se třeba po třetinách. Nyní je to jako parlament.
- Petra Smutná: Obvykle 1/4 členů není v RV aktivní.
- Vojtěch Pikal: Větší reforma RV by se musela dít změnou stanov.
- Skupina členů pro zahájení jednání: Vojtěch Pikal, Dan Leština, Daniela Weissová, Petra Smutná, Jiří Rezek, Lukáš Blažej

6. Registr jednání RV
- Vojtěch Pikal: Registr jednání vytvořím, je otázka, jestli by měla být v org. řádu povinnost při zahájení jednání vložit záznam do registru.
- Michal Marciniszyn: Kromě značky by tam mohly být i pady, redminy a další související dokumenty.
- Vojtěch Pikal: Rád bych to měl jednoduché, dává smysl vložit odkaz na další dokumenty, ale to by mělo být spíše v zápise.
- Dan Leština: Andrej v Rožnově říkal, že dělá prostor na mraku, kde by každé zasedání mělo podklady. Jste v kontaktu, Vojto?
- Vojtěch Pikal: Prostory, co Andrej avizoval, existují, jsou tam podklady a delší zápis, obrazová komunikace apod., je to náročnější než jen evidence jednání, kde má být dohledáno, co RV rozhodlo. Wiki volím proto, že to je jednoduše zpracovatelné, viditelnější, jednodušší na ovládání a má to historii. Na mraku jsou jenom zasedání a podklady k zasedání.
- Dan Leština: Ať ta tabulka na wiki odkazuje na mrak.
- Vojtěch Pikal: Mám dávat povinnost předsedajícícho zanést tu věc do té tabulky do Jdř? (všichni kromě Petry Smutné kývají a odkazují na to, že se to udělá v rámci nějaké sběrné novely).

7. Úkol předsednictva s rozpočtem - viewtopic.php?p=656771#p656771
- Vojtěch Pikal: Při projednávání rozpočtu jsme chtěli, abychom v rozpočtu neměli jeden záměr na zasedání, ale abychom každý schvalovali zvlášť. Nakonec se to nepromítlo do podkladů a máme zase jenom jeden. Takže bych chtěl zrušit jeden ten záměr.
- Petra Smutná: Mně to schvalování zvlášt přijde jako zbytečná administrativní práce navíc.
- Lukáš Blažej: Nemůžeme dát nějaký limit? A věci nad prostě neproplácet?
- Michal Marciniszyn: Mně přijde Vojtův návrh dobrý i kvůli tomu, že ceny hotelů jsou všude různé.
- Lukáš Blažej: Navíc jsou čtyři zasedání, takže to není až taková administrativní zátěž.
- Tomáš Trčka: Myslí si, že by krajské sdružení mělo na zasedání RV příspívat.
- Vojtěch Pikal: To bych viděl jako špatnou praxi. Příspět se dá i dobrou organizací.

8. Prezentace RV na zasedání CF - Daniel Halamíček
- Daniel Halamíček nepřišel. Vojtěch Pikal informoval o tom, že na CF dostane RV prostor 5-10 minut.
- Petra Smutná: Pojdme tuto diskusi přesunout na forum.
- Dan Leština: Navrhuji krátké představení, že se nejedná jen foru, kde jsme zasedali a kde budeme zasedat a ať se na nás lidi přijdou podívat.
- Lukáš Blažej: Chce udělat osvětu o orgánu.

9. Vyjádření se k podání Františka Navrkala v Redmine ohledně PKS tvorby vnitřních předpisů k přijímání členů do MS
- Lukáš Blažej: V podstatě se máme vyjádřit k tomu, jak závazný je OŘ.
- Dan Leština: Jestli KS může vydat závazný pokyn pro MS v otázce přijímání členů, a také jestli má/může dohlížet na ta MS, jak to dělají.
- Lukáš Blažej: Až se dokončí toto, tak se bude řešit předběžná otázka Vojtěcha Pikala, která to rozvádí ještě do podrobnějšího detalu. https://redmine.pirati.cz/issues/21250
- Vojtěch Pikal: Podle mě to jde mimo nás.
- Dan Leština: Souhlasím.
- Lukáš Blažej: Takže napíšeme, že vnímáme, že nemáme pravomoci k tomu vyjádření? Oni nás vnímají jako dotčený orgán.
- Jiří Rezek: My nyní nemůžeme odpovídat na tu předběžnou otázku.
- Dan Leština: To můžeme, ale asi nechceme.
- Michal Marciniszyn: Tohle je myslím čistě na RK.
- Lukáš Blažej: Navrhuji, aby se na to podívali jednatelé.
- Vojtěch Pikal: Tak tedy napíšeme, že zatím nemáme jednatele a taky napíšeme, že si nejsme jisti. Je otázka jestli ve stanovách je, že něco jako dohled může existovat.
- Daniela Weissová: Já to vnímám jako věc, které bychom se měli věnovat. S tou stoupající členskou základnou je tam určité riziko. Vyjádřila strach z velrybaření.
- Vojtěch Pikal: Pokud někde přibývá hodně lidí, tak se dá zavolat Martinovi Kučerovi, ať to pozastaví a udělá přezkum.
- Lydie Bartošová: Já si umím představit zneužití ze strany kraje, že si nasekají nějaká pravidla.
- Lukáš Blažej: Já bych poznamenal, že se můžeme podívat na ta pravidla pro boj s podvodným náborem členů. Fungují jen pro futuro.. můžeme se nad tím zamyslet.
- Daniela: Pojdme si to dát na příští RV.
- Michal: Jo, dejme to offline. Vezmu si to, zjistím, kolika měst se to týká, poptám se zástupců měst.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kristina.Kubcova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Andrej.Ramaseuski, Jan.Bednarik
https://www.facebook.com/kristinamarje
+420778702242

V urgentních případech +420605458159

Uživatelský avatar
Kristina.Kubcova
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 139
Registrován: 26 úno 2019, 10:14
Profese: OSVČ
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 110 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od Kristina.Kubcova » 06 led 2020, 21:59

Mumble RV 3.1.2020
Přítomni: Dan Leština, Petr Třešňák, Andrej Ramašeuski, Janka Michaillidu, Michal Marciniszyn, Daniela Weissová, František Kopřiva, Daniel Halamíček
Zapisovala: Kristina Marie Kubcová, bod č. 3 Dan Leština/Janka Michaillidu

Exekutivní shrnutí:
- Ad report RV na CF: Daniel H. udělá odkaz na mrak, aby do toho mohli koukat lidi. František a Daniela přislíbili, že tam přispějou.

Celý zápis viz níže.
OFFTOPIC
Agenda:
0. Jiné
- Honza Bednařík bude novým krajským zástupcem za OlK,
1. zasedání RV vs. setkání pirátské exekutivy (koordinace těchto dvou typů událostí) (Janka Michaillidu, 15 min)
- Janka: Jsou hlasy volající po úplné synchronizaci setkání exekutivy a zasedání RV. Tím, že by se nakumulovalo setkání RV s jinou akcí, bychom se mohli o našich tématech víc bavit a můžou se tam vyjasnit nějaké věci, které v elektronické komunikaci vyzní blbě. Ale zas je tam argument toho, že si ne každý může a chce vzít volno v pátek.
- Daniela: myslím že zájem o práci v RV je velký, nápad spojování nepokládá za štastný.
- Janka: Já to myslím tak, že naše práce není moc vidět. Rozpočty, změny předpisů... Nepíše se o tom na FB, není to atraktivní.
- Michal: Já bych to jednou zkusil a pak se o tom pobavil. Pak až zjistíme jestli to stojí za to vzít si dovolenou.
- Janka: Může to i skončit tak, že zjistíme, že pro nás není k ničemu tam být všichni. Bylo by fajn se o tom nějak pobavit s RP.
- Dan: Ať už to bude kdekoliv a nebude to navazovat na jednání RV, tak tam z RV bude mnohem méně lidí.
. Daniel: Já prostě furt nevím, k čemu by to bylo.
- Závěr: Dan s Jankou a Michalem si mysli, že jsou všichni pro to, aby se to zkusilo. Protestovali Andrej a Daniel, nechť rozhodnou jednatelé.

2. Poučení z jednání o půjčce: jak organizovat jednání, aby se nám to nestávalo(Dan Leština, 5 min)
- Dan: Odhlasovali jsme, že nechceme referendum, ale že chceme jiné návrhy, pak žádné nové návrhy nevznikly... Co takhle udělat pravidlo, že v době školních prázdnin dvojnásobně prodloužíme lhůty? Nebo byl nějaký důvod pro to, že se nenašla skupina na podporu alternativního návrhu?
- Andrej: Já mám dojem, že o to prostě nebyl moc velký zájem, ani nikdo nežádal o prodloužení.
- Dan: Chápu správně, že jste se nezapojili alternativními návrhy mého návrhu, protože jste byli pryč?
. Andrej: No tak to jsou asi svátky.
- Daniel: No ale nakonec hlasovalo dost lidí.
- Punkie: Já byl ve Vánočním módu.
- Daniela: Já ani nehodlala předkládat alternativní návrh.
- Janka: Já se vyslovila za nějaké systematičtější řešení a čekala jsem víc vyjádření od Aleše Krupy.
- Janka: Nejsem proti prodlužování lhůt, ale nevím, jestli volit ty školní prázdniny. Třeba jarní prázdniny jsou totiž vždycky jinak.
- Dan Leština: No stačily by letní a vánoce.
- František: Není to otvírání pandořiny skřínky? My můžeme přijít s tím, že máme sněmovní cyklus.... Co takhle řešit spíš ty notifikace?
- Janka: Mně chodí i sms, i mail notifikace a když sleduješ forum, tak na to narazíš... Co dalšího by se dalo udělat? Víc sms?
- František: My třeba řešili, aby se hlasování děla v nějakých blocích. Například maximálně jednou týdně celý blok. Už nevím, na čem to ztroskotalo.
- Andrej: Problém není v hlasování, ale v tom, že nebyl žádný alternativní návrh a nikdo se nezúčastnil jednání.
- Janka: To je o změně kultury a nejde to nařídit předpisem.

3. Report RV na CF (Daniel H.)
- Daniel Halamíček: Dal do vlákna v organizaci výzvu, že je ochoten s někým sepsat report za RV. Chce vyzvat „staré pardály“, aby řekli, co by tam nemělo chybět.
- František: Dnes mluvil s Radkem Holmčíkem... Mělo by být nějaké představení pro lidi co nevědí + nějaké CTA, jak se lidé mohou zapojit. Můžeme třeba upozornit na aktuální zajímavá jednání.
- Janka: Přesně, přítomnost a budoucnost, nejen report za minulost. Já třeba hrozně dlouho nevěděla, že RV používá redmine...
- Daniela: Nějaký špek za poslední období představit. Většina členstva myslím netuší, že nějaký RV je. Plus říct, že když se lidem něco nelíbí, tak mají dát podněty. Já Danovi s přípravou pomůžu.
- František: At je to krátký, abychom nesepisovali nějaký román. Budou to tak tři minuty na jeden tým.
- Janka: Našla jsem to, bude to 5 minut prezentace a 5 minut na otázky.
- Dan Leština: Pojďme si tam všichni na začátku stoupnout, někdo přečte text připavený Danielou s Danem, a pak budou otázky zodpovídané jednateli nebo pověřenou osobou,
nikdo nebyl proti přes opakované výzvy.

3. Diskuze k procesu tvorby a schvalování závazných stranických dokumentů - pro zájemce (janka, y min) - viz viewtopic.php?p=666946#p666946
- Dan L.: problém je netransparence procesu vzniku; požadavek - před předložením CF/RV, ať jde odkaz, kde to vzniklo, jak probíhala tvorba?
- Petr: RT jsou taky problém (v kontextu netransparence)
- Dan L.: ano, to je taky problém, ale teď to řešíme ve vnitrostranickém kontextu; problém je, že se vynoří dokument a člen ho není schopen směrovat před zahájením ofiko jednání
- Janka: chtělo by to i zápisy (z těch deklarovaných pracovních skupin), ne jen pověření v usnesenípiš :-):)
- Jan Bednařík: podle ZaTyS, by adhoc i neadhoc týmy měly tvořit zápisy.
- Daniela: znova připomenout, že se ty zápisy mají dělat
- intermezzo na téma institut
- Daniela: nesmí tam být ten pocit absolutní jistoty, že "já to vim nejlíp"
- Daniel: musíme se účastnit těch zasedání RP; ten účastník by měl být aktivní
- Dan: na RP mi řekli, že nemám mandát k tomu jim tam něco vykládat; mohli bychom si určit nějakou skupinu lidí, kteří mají mandát říkat něco na RP za RV
- Daniela a Janka: souhlas
- Dana: na příštím RV vznikne skupina přímých zájemců se účastnit zasedání RP
- Dan: požadavky: při tvorbě závazných dokumentů strany - jasné pověření, zápisy ze schůzek (aby byla možnost se zapojit do tvorby)
- Daniel: na Plzeňském zasedání bychom se mohli s RP potkat a vyříkat si kompetence
- Jan: dokumenty vznikají netransparentně; mělo by to vznikat od začátku transparentně (link by měl být k dispozici, může se kdokoli zapojit)
- Andrej: doporučení k přípravě závazných dokumentů
- Dan: to je ZaTyS; zásadní dokumenty by neměly být zadávány konkrétním osobám, ale týmům - tzn. platí pro ně ZaTyS
návrh usnesení (DL):
[quote]Republikový výbor důrazně doporučuje, aby rozsáhlejší, koncepční a/nebo ideové dokumenty strany nebyly stranickými orgány zadávány jednotlivým osobám, ale pracovním skupinám, a to usnesením příslušného orgánu. Takové pracovní skupiny jsou potom týmy dle ZaTyS, a vztahují se tedy na ně mj. následující ustanovení:
- (Tým) získává (...) potřebné dobrovolníky a spolupracuje s ostatními týmy a zbytkem strany.
- Tým o sobě zveřejňuje alespoň následující údaje: Název týmu, jméno vedoucího týmu a jeho zástupce, (...) kontakt na vedení týmu, odkaz na používanou komunikační platformu, informace o tom, jak se zapojit, spolupracující týmy a úkolující tým (lze splnit např. založením vlákna na fóru a zasláním odkazu příslušným lidem/orgánům)
- Členy týmu svolá vedoucí týmu tak, že jim řádně oznámí kdy a kde jednání bude a co se na něm má řešit. (...)
- Týmové závěry, rozhodnutí, upozornění a jiné zprávy se neprodleně rozesílají členům a spolupracovníkům týmu, kterých se týkají.
- Stálým bodem zasedání je určení zapisovatele a pořadu jednání, (...) aktualizace plánu na další období.
- Zápis se píše již během jednání, obsahuje schválená rozhodnutí a jména jejich navrhovatelů (...)[/quote]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kristina.Kubcova za příspěvek:
Vojtech.Pikal
https://www.facebook.com/kristinamarje
+420778702242

V urgentních případech +420605458159

Uživatelský avatar
Kristina.Kubcova
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 139
Registrován: 26 úno 2019, 10:14
Profese: OSVČ
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 110 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od Kristina.Kubcova » 13 úno 2020, 10:55

Mimořádný mumble RV ke krajským volbám ze dne 11.2.2020, 19:00
Zápis: https://pad.pirati.cz/p/mumble-rv-1102 (nebo v OT), byl tvořen více členy výboru v průběhu hovoru
Přítomní:
  • RV: Andrej Ramašeuski, Dan Leština, Daniela Weissová, Jan Bednařík, Jan Hošek, Janka Michailidu, Jiří Rezek, Karsten Sachs, Lukáš Blažej, Martin Šmída, Michaela Kleslová, Michal Gill, Michal Marciniszyn, Petra Smutná, Stanislav Štipl, Tomáš Trčka, Václav Židek
  • RP: Radek Holomčík
OFFTOPIC1) Úvodní slovo
Dan L. - shrnuje pro nové členy RV, co už bylo vykonáno; RK informovala, že nemusíme schválit nic; různé možnosti, co se týče schválení/neschválení a závaznosti/nezávaznosti priorit; je reálné z toho původního širšího dokumentu udělat nějakým způsobem povinný dokument pro zastupitele?;

https://www.dropbox.com/s/rqugwsaiiopn9 ... .pptx?dl=0

Možnosti:
Můžeme schválit cokoliv a jakékoliv kombinace:
1) priority
2) samotný dlouhý dokument
3) nic z toho
4) oboje
5) něco jiného

Radek H.: termín 23.2., dlouhý program je opřipomínkovaný od RTs, čeká na finalizaci; RV s tím může naložit jakkoliv, bude to ve formě konsolidovaného textu; postup: konec prázdnin - pověření FN, aby sestavil ET a aktualizoval program z 2016, protahovaly se lhůty, polovina října - výstup (nevypadal použitelně tak, jak si RP představovalo), strana vyrostla - nešlo již překlopit dřívější verzi programu, RH se přimlouval, aby se krajům do toho kecalo co nejméně (emancipace krajů, rozvoj kompetencí), nebyl výklad RK (premisa RP - RV musí schválit nějakou formu celostátního programu pro krajské volby), po vzoru priorit 2017 - priority v souladu s programem, aplikovatelné v krajích, priority uchopeny spíše jako marketingový/meidální nástroj (vyplatilo se v EP volbách), těch 50 témat - něco děláme ve sněmovně, něco v komunále, kraj je něco jiného, na předvybrání témat pro kraj byli požádáni Petr Fojtík a Karolína Sadílková, znají práci detailně a jsou schopni posoudit, co je věrohodné (nejlepší podpora krajům) na základě kritérií, které dostali z RP; RP následně prioritizovalo podle vlastního pohledu na věc a zároveň nechali udělat panelový průzkum (k jednotlivým tématům bylo dáno měřítko - je to problém? je to řešeno?); tyto faktory byly porovnány -> 21 priorit; nelíbí se mi přirovnání k Prchalovi - není tam program, říkají to, co chtějí lidi slyšet, u nás vycházíme z reálných problémů nadnesených odborníky, které následně prioritizujeme.V ANO je marketing nedotknutelný; my jsme zohledňovali i jiné věci než marketing, bylo přihlíženo i k dlouhodobému směřování strany, 2 chyby RP: součást zadání FN mělo být, aby byla úzká efektivní spolupráce s RT + měla být lepší komunikace úmyslu a záměru RP; RP chtělo dát krajům ve formě těch priorit podporu a zároveň dostatečný prostor pro vlastní kreativitu; prosba: bavme se klidně o tom, jestli těch 21 priorit má být konkrétně toto, ale zkusme nebořit koncepci; když už se to rozhodnete shodit, zachovejte suverenitu krajů (žádný obsá
hlý společný program; na závěr: nedokážete mi dát závazné stanovisko, ale prosím, řekněte mi, jestli existuje šance, že vyslyšíte moji prosbu a nebudete to házet do koše; jak aktualizuju tu širokou část, nerad bych RT a garanty hnal do práce, aby to pak padlo do koše;

Rozprava
Dan L.: Na RV jsem ukazoval na barevném grafu. Hlavním problémem bylo, že F. Navrkal neukočíroval nežádoucí rozhodování o odborných věcech. Něco se vyhodilo, něco nechalo, podle toho, co jsme posoudili jestli je či není v kompetencích krajů. Proces nebyl úplně optimální, ale po zapracování připomínek a pak už byl termín odezvdání. Do mailu jsme psali, že to potřebuje formátování, v mailu také hlavně stálo, že jde o dokument, který RP přepošle resortním týmům. Namísto toho se do materiálu pustili Petr F. s Karolínou S. Jeden dokument jsme považovali za dlouhodobý na roky dopředu - seznam nekonkrétních věcí, které mají být návodem regionálním zastupitelům obecně. Existovaly další chyby, ale aktuálně. Rohodčí komise říká, že dokud RP nic nepředloží RV, platí starý program. Pokud RP předloží a RV zamítne, neplatí nic. Je jasné, že MO musí dělat centrální kampaň a příslušné resortní týmy by měly vidět body předtím, než to MO bude prezentovat.

Petra S.: Považuji za důležité, že cca k dnešnímu dni, jak Radek Zmínil, je 50bodový program znovu opřipomínkovaný RT a garanty. Tedy si myslím, že po porovnání kompatibility 50 vůči 21 prioritám můžeme 21 přijmout jako závazný záložní program pro kraje s tím, že podpůrně mohou vybírat i témata z 50.

Janka M.: Nechápu, jak by mělo, Radku, jít paralelně o mediálně zajímavé věci a zároveň o dlouhodobý program. Spíše to na mě působí, že první house hraje mediální atraktivita. Spíš to vidím jako návod pro kraje. Prvotní výběr by měl být na odborné sekci strany a na krajích. Proto jsem v rozpravě navrhla, že by těch 50 bodů mohlo být posláno lídrům/čelům/PKS, kteří by si vybrali, co oni sami chtějí tlačit. Nemá smysl tlačit na ně témata, která řešit nechtějí či neumí. Co si pak kraje vyberou, to se může porovnat s tím, co vybere Karolína a MO. Průnik pak může být společným programem. (místo 50 bodů myšleno asi 13 stran, pozn. DL)

Dan L.: Pro informaci, Pavel Štěpánek, když představoval volební manuál, tak říkal, že se chystá stáhnout si všechny krajské programy, až budou, a z nich vyrobit průnik. Proces byl v plánu nezávisle na tom našem. V reakci na Janku: tvůj návrh by nenapravil proces, že neodborná věc půjde přes kraje neprojde přes odbornou sekci.

Radek H.: Nejdříve k Danovi - když se ke mně doneslo, že MO má přílišný vliv, tak vše od zadání doposud řídilo a definovalo RP. Ne MO. Za druhé, zmatky přelomu října a listopadu vznikly tak, že to řešilo (v RP) více lidí paralelně. v půlce listopadu jsem si to pod sebe vzal já. V zápisu z RV pk sojí, že Dan Mazur jako garant školství to neviděl (padala mu koalice na Praze 5), ale Bartoň nebo Ulovec to viděli. K Jance: bylo to původně 13 stran textu, ne jen 50 bodů. K Petře: ten původní výstup po nějaké revizi a konsolidaci všemi RT bude mít k 23. 2. více bodů než 50. K Jance: RP má tu centrální zodpovědnost, proto jsme to vzali na sebe. Je to částečně marketingová věc, byť má charakter programového dokumentu. Musí to ale určitě schválit RV. Já se nebráním dohodě s RV, ale u těch témat by bylo strašně fajn, abychom vybrali věci, ve kterých máme mediální tváře, které budou schopny reagovat na dotazy médiím a body prezentovat, aby byl materiál skutečnou podporou krajům.

Jan H.: Jen jsem chtěl říct, že v našem kraji je program docela rozpracovaný, takže si nemyslím, že by bylo třeba až teď zapracovávat něco, co se centrálně schválí. Pro náš kraj už to není příliš užitečné. To, co bude centrálně prezentovat MO musí být kompatibilní s tím, co budou obsahovat krajské programy. Prezentovat by se pak měla témata s největším překryvem.

Janka M.: Jako RV nemáme zástupce ve volebním výboru - musíme vyřešit! Zauvažujte - bylo by fajn, abychom tam někoho měli a neřešili zásadní aspekty tvorby programu, až se nám objeví na stole. K Radkovi: že bychom měli vybrat témata, ke kterým máme lidi, kteří tomu rozumí a téma chtějí opravdu řešit, s tím naprosto souhlasím. Jinak jsou to jen prázdná slova

Dan L.: Ka Radkovi: Nemyslím si, že by tu byl někdo, kdo si myslí, že MO má nadměrný vliv. Za druhé - jak rezort školství něco viděl nebo neviděl. Zřídka se stalo, že by někdo zavolal rezortnímu týmu, ale zrovna Úlovcovi jsem já volal. Jinde se často se vyhazovaly věci, které na místě nebyl schopen nikdo zdůvodnit. Proto bylo potřeba, aby to šlo na rezorní týmy, ne jen na VV a MO. SOuhals s Honzou, že je problém, že v komunálkách měl být krátký stručný společný program, ale RV tehdy řeklo ne a vznikl pozdě dlouhý komplexní program až v době, kdy už většina obcí měla svůj. Mám reakce z několika krajů, že společné priority nejsou relevantní k některým konkrétním krajům. V části krajů není problém s bydlením, ale naopak s vylidňováním. Takovéto věci se musí vychytat.

Michal M.: Za prvé je jedno, co se stalo. Co bude od teď je podstatné. Důležité je, co říkal Honza Hošek, že rezortní týmy musí krajům pomoct rozpracovat témata, která si kraje samy zvolí. Tento výčet bude vhodnější spíš pro kapacitně slabší kraje. Dejme regionům šanci říct, co v programu chtějí.

Radek H.: K Jance: celostátní tváře - na celostátní úrovni nikoho (bohužel) nezajímá dvojka kandidátky v JMK. Mějme na paměti, že má-li to plnit funkci, tak nositeli pro celostátní kampaň musí být lidé, kteří jsou součástí celostátní politiky. V komunálkách jsme ve volebním výboru RV měli. VV je jmsnován RP; neměl by být problém tam zástupce RV nominovat. Dále, pokud najdeme způsob, jak ta témata vybrat jinak, tak já se tomu nebráním, ale berme vpotaz, že by bylo nešťastné diktovat něco krajům v okamžiku, kdy už budou mít uzavřené sé programy. Nemám problém s postupem, že protneme témata vzešlá z krajů s těmi našimi.

Petra S.: Točíme se v kruhu. Dokument je opřipomínkovaný. Netlačme na kraje, spíš došlo k nepochopení toho, jak bude celorepublikovýá kampaň probíhat. Aktuální výčet téma už našimi odborníky prošel a je validní.
Jednotná celorepubliková kampaň u krajských voleb ve smyslu tlačení jednotných priorit není
šťastný nápad a věřím, že došlo k nepochopení. MO může nějak medializovat top priority jednotlivých krajů. Umím si představit např. lídr + jedno prioritní téma jako heslo a nějak
to protlačit celostátně, ale do toho nemám co mluvit a od toho tu ani nejsme.

Daniela W.: K Michalovi: podporuji, co říkal - velký dokument je jakýmsi rozcestníkem, ale specifika krajů jsou velká. Dokonalý scénář pro všechny je nemožné. Pro kraje je důležité, aby měly dobrou vazbu na rezortní týmy. U nás v Liberci je "změna" sprosté slovo (viz partaj "Změna"), takže třeba ne všude jde použít každé slovo.

Dan. L.: Musíme to řešit a poučit se. Závazné by nemělo být imho nic. Nějaké priority tlačené MO by měly být nezávazné a bez ohledu na to, jakou metodou se půjde (např.průnik programů z krajů s potenciálním zahozením centrálního programu), by to měly vidět RT. Já bych obecně upřednostnil, kdybychom měli dlouhý obsáhlý program, ale bylo by o 4 měsíce dřív. Šlo by o minimální mantinely našich zastupitelů. Na člověka ve VV má RV myslím nárok, ale zatím jsme prostě nikoho nevybrali.

Radek H.: K Petře i další: Pokud má mít celostátní linka dopad, musí jít o nadkrajová témata, byť některá nerezonují ve všech krajích. Já zatím nejsem schopen říct, že by už byl dokument hotový a viděný všemi. Já to cílím k 23.2. Dan říkal, že MO bude něco tlačit - bez ohledu na výběr priorit by to vždy mělo schválit RV, protože jde v každém případě o dokument programového charakteru, byť ne zcela závazný pro kraje.

Janka M.: Fakt se nám opakuje, že není spokojenost s tvorbou programu (komunálky, EP). Musíme dojít ke konsensu, jak to dělat správně, jinak se to bude dít pokaždé.

Michal M.: Teď jsme v půlce procesu, ale o tom, jak to dělat lépe příště se bavme, až po těchto volbách. Kampaň musí být tlačena hlavně špičkami kandidátek, které musí tlačit témata, která umí a chtějí řešit. Chceme-li z těh lidí mít hejtmany, musíme je tlačit dopředu a MO by je mělo zužitkovat, ne všude posílat jen Richterové a Holomčíky, kteří mohou být support, ale ne hlavní tváře.

Jan B.: Podle reakcí na priority, třeba k zajištění dostatku lékařů a sester, mohou být utopie. Nemůžeme celostátně tlačit v něktrých krajích nereálná témata, protože to lideé v některých krajích nebudou schopni obhájit. Celostátní kampaň bych spíše nedělal. SPíš pojďme cestou propagace lídrů a krajských témat. Otázka na Radka, jak byla zamýšlena ta celostátní kampaň.

Dan L.: Na začátku šel mail všem členům, což byl jediný moment, kdy mohly rezortní týmy do témat promluvit. To, co teď přijde z rezortních týmů můžeme zapracovat, ale nemyslím, že by šla rezortním týmům výzva, aby se ozvaly k prioritám. Jinak musíme tlačit spíše lídry. Průměrný volič stejně ani poslance tak úplně nezná. Řada věcí je pro některé kraje problematická. Když se novináři lídra zeptají na drobné prvky pro udržení vody v krajině, tak on musí mít nějaký manuál, co na to říct.

Radek H.: Jsme si vědomi toho, že byly tvorby u tvorby předchozích programů. Proto Jakoubek vytvořil jízdní řád pro předvolební období, aby se neopakovaly tyto stavy, kdy programy vznikají chaoticky etc. Jak to zafunguje ukáže čas. K Michalovi: Musí to být hlavně o představování lídrů, ale když se bude řešit sociální tématika u Moravcu, nepozvou trojku z Brna, ale Olgu. Celostátním přesahem upozorníme na to, že můžeme využít synergii sněmovna-kraj. Máme nějaký dosah a musíme ho využít. Kraje jsou např. významným zřizovatelem nemocnic, takže unedostatku personálu jde o tikající bombu, kterou je třeba řešit. Co se manuálu týče, vznikl by i stručný návod, který by na pár stranách řekl, jak reagovat na to které téma.

Václav Ž.: Určitě garance poslance je dobrá, ale měl by se za kandidáty v regionech spíše zaručit, než něco říct za ně.

Tomáš Trčka.: Hlavně je třeba prosazovat kandidáty s jejich vlastními tématy. Ke zdravotnictví, určitě je to velký problém, který čeká všechny kraje. Nemůžeme slibovat něco, co nejsme schopni splnit. Z rezortního týmu takto kategorická formulace určitě nevzešla.

Janka M.: Jakub Michálek vytvořil jízdní řád, ale tento dokument, tj. proces tvorby programu pro sněmovní volby 2021 jsme už připomínkovali, Jakub si ho vytvořil na koleni, spoustu připomínek přijal, ale spoustu jich taky bez vysvětlení odmítl. Já bych chtěla říct, že v Redminu už jsme získali podporu pro návrh usnesení doporučení RV pro tvorbu závazných stranických dokumentů, že se nemají zadávat jednotlivcům, ale výhradně týmům, které musí následovat pravidla týmové spolupráce, jako je participace, oznamování schůzek etc. ( viz https://redmine.pirati.cz/issues/26066 )

Michal G.: točíme se v kole a je to ztráta času, shodujeme se, že se musí dát priorita krajským programům a přesto to stále debatujeme

Petra S.: k tomu zdravotnictví - bod je kvalitativně na úrovni ANO; je si třeba stanovit, co se dá řešit z úrovně kraje a co z úrovně státu. Chce to někoho, kdo tomu rozumí /aby se podílel na tvorbě/.

Dan L.: oceňuju, že se udělal jízdní řád, Jakub někdy nepochopil, kam připomínky míří, nechtěl si nechat kazit koncept, tak některé připomínky neakceptoval; není to ideální, pokud toto je schválený jízdní řad a pojede se podle toho; pro Radka: jestli bys mohl dodat dokument i s připomínkami (diff); pokud z vůle RV nebo RP se budou priority ještě přepracovávat a ne rovnou schvalovat (např. připomínkování RTs); je potřeba upravit formulace tak, aby byly reálný, zajímavý, pozitivní. aby to byly řešení. Tyto formulace, jak tam jsou, jsou mantinely, není tam, co konkrétně uděláme, aby se ty věci staly. tyto musí dodat RTs; editorský tým naopak tyto věci vyhazoval; neříkám, že nemáme řešit zdravotnictví/nedostatek sester, ale je pravda, že je to past - popisujeme problém, ale nenabízíme konkrétní řešení

Jan B.: Poznámka k tvorbě programů - Vojta navrhl vytvořit stálý tým pod RV, který bude kontinuálně řešit oblast programových dokumentů a jejich tvorby. Takže apeluji na to, abychom toto zrealizovali a skrze nově vzniklý tým byli kontinuálně ve středu dění a měli proces tvorby programů podchycený od počátku a zamezili opakování starých chyb.
Radek: K jízdnímu řádu - už Jakubovi jsem opakoval, že chci, aby RT a garanti, tedy odborná sekce, byli v tvorbě programu zainteresováni, a to si myslím, že se stalo. Jakubovým cílem byl vznik nejlepšího programu mezi jednotlivými stranami, a za tím jsme šli. Myslím si, že na papíře je to nastavené dobře.
Od vás chci slyšet (hlavně od Dana), co tedy dál. Chápu dobře, že nyní dané priority nejsou zcela mrtvé? Mám to do 23/2 s RT dotáhnout? Nebo se na to máme vykašlat a počkat, až budou hotové krajské programy a z nich něco vytvořit?

Janka: Pokud vytvoříme ten RV programový podtým, pak někdo z jejích členů by se měl stát členem Volebního výboru.

Tomáš: Oddělme diskuzi o programových prioritách od diskuze o tom, jak to dělat příště.
Nyní dotáhněme do konce to, co je již rozpracované.

Dan: 23/2 je deadline pro ten dlouhý, 13stránkový dokument, tak jsme to na RV schválili, ohledně priorit jsme zatím nijak nerozhodli. Já sám za sebe chci, aby cokoli, co bude podkladem pro MO, nejdříve prošlo přes KET/RT a aby to bylo odborně dobré.

Martin Š: Jsem skeptický vůči tvorbě dalšího týmu k programům na úrovni RV. Programovým týmem mají být garanti, my bychom jen vnášeli další chaos. Naším úkolem je dohlížet na to, že programy vznikají pod dohledem těchto našich expertů, nikoli to přebírat pod sebe.

Jan B.: Ten tým nemá řešit obsah, ale proces tvorby - právě, aby to vznikalo dobře a se zapojením relevantních lidí a nedrhla komunikace.

.... tady chybí kus, odešel nám zápisář

Dan L.: myslim si, že bychom měli do týmu tvořícího program (ET) zapojit nějaké lidi za RV, abychom byli u toho (nikoli dělat další separátní tým). A ano, nezávisle na tom bychom taky měli pořešit ten proces, jakým se programy tvoří. To jsou dvě různé důležité věci.

Radek: děkuji za věcnou diskuzi; vyříkali jsme si to myslim docela dobře; ten velký dokument - termín 23.2. - RV příjde zkonsolidované doporučení; 23.2. i garanty a RT konsolidovanou verzi priorit; pak se domluvíme, co s tím dál
https://www.facebook.com/kristinamarje
+420778702242

V urgentních případech +420605458159

Odpovědět

Zpět na „Organizace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů