KF 11/2019 KRAJSKÉ VOLBY 2020 -volební manažer /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Hana.Ancincova
Republikový výbor
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 569 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování

Re: KF 11/2019 KRAJSKÉ VOLBY 2020 -volební manažer /rozprava/

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Ahoj, souhlasím s Luckou, že je potřeba věc posunout dál. Jaké všechny varianty chceme zahrnout do ankety, at víme vůli členů?
- volební manažer na x měsíců před volbami
- nechceme volebního manažera
- chceme posílit úvazek krajské mediální spojce před volbami
-????

co se týče končícímu mandátu PKS, víme o tom, v příštím týdnu rozjedeme nové jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 2):
Lucia.Sirinova, Michal.Stepanik
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.

Hana.Ancincova
Republikový výbor

Ještě doplním, že jsem si pročetla vlákno a mám pocit, že stále nevíme, co chceme a co by měla daná osoba vůbec dělat.

Já si osobně myslím, že ke koordinátorce, krajské mediální spojce, lídrovi nám max chybí stratég volební kampaně, který by tu kampaň zastřešoval mezi zmíněnými prvky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 2):
Lucia.Sirinova, Michal.Stepanik

Denis.Rychtar
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 660 poděkování
Dostal poděkování: 474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Já si stojím za posílení našich AO,PO, MO, odměnami za zásluhy dle práce a aktivitě + bych pouvažoval nad tím stratégem, který je znalý v oblasti krajské problematiky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvek:
Michal.Stepanik
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Hana.Ancincova
Republikový výbor

Ahoj,

tak opět to tu usnulo, mám pocit, že “něco” chceme, ale spíš nevíme, jak to uchopit.

Každá další placená pozice podle mého názoru rozevírá nůžky mezi dobrovolnickou prací a placeným aparátem. Přiznám se, že na “volebního manažera” nemám úplně jednotný názor, přikláním se spíše k tomu volebnímu stratégovi. Ale hlavně nevím, jestli ho vůbec potřebujeme. Teďka to musí vypadat, že patřím do hnutí Nevím :) Vzhledem k tomu, že máme celostátního volebního manažera a strana se v tomto ohledu dost profesionalizovala, tak myslím, že naše zkušenosti + notičky z celostátu bude fungovat dostatečně.

Když to přemítám zleva, zprava. Za mne kombo lídr + KoDo + mediální spojka bude fungovat dostatečně. Jak jsem avizovala na teambuldingu, jsem pro navýšení odměny mediální spojce x měsíců před volbami.

Zajímavý je nápad na odměňování dobrovolníků, jak píše Denis, ale nechám si dovysvětlit, jak to myslí. Kdo bude úkolovat? Kdo vyhodnocovat? Podle jakých měřítek odměňovat?
Já mám pocit, že první se musíme naučit pracovat s placeným aparátem, který máme. Musím pochválit MesPo za velkou samostatnost a proaktivitu, u KoDo mám pocit, že se co se týče úkolování stále hledáme :)

Jinak jsem pro nechat finanční rezervu, ať můžeme v kampani pružně reagovat.
A ať si mohou členové proplácet cesťáky (nejedna nádrž během kampaně padne :) )

Denis.Rychtar
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Tak Hani ono záleží jakou si na to stanovíme cílovou částku odměn za pracovní nasazení v kampani a pak můžeme uvažovat o rozložení dle důležitosti či aktivnosti. Pak stanovíme limity od-do a každý měsíc dle výkazu práce bude rozdělovat počítám, že Volební štáb. Můžeme doporučit bodovací nějaký systém, kde se můžeme pohybovat od třeba min. 50% ze stanovené pevné částky do 150% stanovené pevné částky. Nebo prostě dáme třeba limit 2000 - 5000 a budeme důvěřovat VŠ ve spravedlivé rozdělování.
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Hana.Ancincova
Republikový výbor

Já ti rozumím, jen bych na to šla naopak - co vlastně potřebujeme a koho :)
Ale to jsme zase na začátku.
Ideální na diskuzi na krajskou schůzi :)

Denis.Rychtar
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Já jsem pro to aby jsme pracovali s našimi lidmi, pro lepší komunikaci specializaci v AO, MO-MeSp, PO-KoDO, kde bych koncentroval odměny. Teoretický směr máme z celorepublikového programu a doladit na potřeby ZlK bude na VŠ a PKS ve spolupráci s KETy. Co více potřebujeme?

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Vratislav.Krejcir
Předseda krajského sdružení
Profese: Darth Sidious
Dal poděkování: 634 poděkování
Dostal poděkování: 526 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Ahoj, měli bychom to posunout co nejdříve dál. Musíme si tu ale ujasnit nějaký postup jak dojít k tomu, že budeme mít Volebního manažera. Jedná se o celkem dost peněz, tudíž bych rád, aby o tom rozhodovalo KF, PKS může třeba schválit jen text inzerátu atd..

Měli bychom teda vyspecifikovat přesnou náplň VolMana, jeho ohodnocení, text inzerátu pro výběrko a poté dát usnesení, které by mohlo vypadat takhle: "KF schvaluje pro KV 2020 přijetí VolMana, zařazení položky do rozpočtu na rok 2020, text inzerátu, popř. uvolnění peněz na inzerát."

Prosím o připomínky k postupu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 3):
Lucia.Sirinova, Frantisek.Elfmark, Yveta.Martinkova
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“ >> „Kritika je lehká - dílo těžké.“ >> „Nejtvrdším kritikem je ten, kdo je k naší práci lhostejný.“

Taková ZLK kumule >> Předseda MS Kroměříž | Předseda KS Zlínského kraje | Místostarosta Kroměříže | Málem Jedi - teď spíš Darth Sidious | a taky můžu za úbytek duhy a vymření jednorožců

Yveta.Martinkova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 758 poděkování

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Ahoj, souhlasím s @Vratislav.Krejcir je potřeba zařadit do rozpočtu a projednat s KF. Předávám další jednání o volebním manažeru právě jemu.

Díky Vraťo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvek:
Vratislav.Krejcir
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648

Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec.
Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Vratislav.Krejcir
Předseda krajského sdružení
Profese: Darth Sidious
Dal poděkování: 634 poděkování
Dostal poděkování: 526 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Díky. Přebírám tímto jednání. Rozpravu bychom ukončili k 13.12.2019 24:00, následně by přes víkend byla doba na rozmyšlení a hned poté hlasování. Od 16.12. 12:00 do 18.12. 12:00 (48h), hlasování bude veřejné, bude hlasovat celé KF.
Měli bychom si ujasnit:
a) přesnou náplň volebního manažera, jeho povinnosti, činnosti, pravomoce, odpovědnost (komu ze bude zodpovídat)
b) jeho odměnu a také z čeho ho budeme vyplácet (zařadit položku do rozpočtu na 2020)
c) inzerát pro výběrové řízení ( jak to měli na vysočině - viewtopic.php?f=316&t=48436#p636465 ), členy výběrové komise, navrhuji volební výbor.
Vaše návrhy, připomínky atd. jsou zde nejen vítány, ale vyžadovány :-D V průběhu bych udělal návrh na usnesení, ke kterým by se ještě připomínkovalo. Pokud udělá někdo svůj návrh na usnesení, který by měl mít celkový formát, bude se o tom hlasovat jako o další variantě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 4):
Lucia.Sirinova, Jiri.Jaros, Yveta.Martinkova, Jakub.Zach
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“ >> „Kritika je lehká - dílo těžké.“ >> „Nejtvrdším kritikem je ten, kdo je k naší práci lhostejný.“

Taková ZLK kumule >> Předseda MS Kroměříž | Předseda KS Zlínského kraje | Místostarosta Kroměříže | Málem Jedi - teď spíš Darth Sidious | a taky můžu za úbytek duhy a vymření jednorožců

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“