Krajská schůze 2.12.2019

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1918
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 2235 poděkování

Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Lukas.Barton »

(edit: 26.11.2019)
Vážené členstvo,

svolávám schůzi KS Plzeňského kraje. Schůze proběhne v pondělí 2. prosince od 18:00 v Pirátském Centru v Plzni.

Program schůze:
1, Představení zájemců o členství
2, Aktuální nejdůležitější informace (max. 20 min.)
2.1, z PKS PLK,
2.2, od KoKs,
2.3, z PSP,
2.4, z RV,
2.5, z MS,
2.6, ze zastupitelstev
3, Grilování kandidátů na lídra do krajských voleb 2020
4, Body na základě členského podnětu
5, Různé

https://www.facebook.com/events/1034644746937370/
Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Prosím o uvedení, kde bude možnost sledovat stream schůze. A o uvedení linku na záznam přímo do zápisu.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Petr.Vileta »

Od 16:00 je na magistrátu seminář k rozpočtu, jdu tam já a asi Pavel Bosák a Jirka Rezek. Možná tedy dorazíme později.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Ahoj, bylo by možné zařadit do programu představení kandidátů do RP? Připojil bych se vzdáleně přes Jitsi. A možná i některý z dalších kandidátů. Díky

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Bednarik píše: 02 pro 2019, 15:10 Ahoj, bylo by možné zařadit do programu představení kandidátů do RP? Připojil bych se vzdáleně přes Jitsi. A možná i některý z dalších kandidátů. Díky
Jestli se u nás nějaký objeví, asi ano. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Osobně se neobjevím, mám to trochu z ruky. Pokud by byla možnost spojit se třeba přes Jitsi a věnovat pár minut představení a dotazům, tak bych toho využil. Díky

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Miroslav.Masek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 561
Registrován: 08 bře 2018, 09:05
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Miroslav.Masek »

Vážení členové, zde najdete stream z dnešní schůze. Zvuk bude spuštěn až při bodu číslo 3. - grilování kandidátů na lídra do krajských voleb a to na základě usnesení PKS. Všicni, kteří se přihlásí musí být pojmenování ve svém profilu (Jméno.Příjmení).

https://jitsi.pirati.cz/PiCePlzen
Uživatelský avatar
Miroslav.Masek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 561
Registrován: 08 bře 2018, 09:05
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Miroslav.Masek »

Zápis ze schůze

Program schůze:
1, Představení zájemců o členství
2, Aktuální nejdůležitější informace (max. 20 min.)
2.1, z PKS PLK,
2.2, od KoKs,
2.3, z PSP,
2.4, z RV,
2.5, z MS,
2.6, ze zastupitelstev
3, Grilování kandidátů na lídra do krajských voleb 2020
4, Body na základě členského podnětu
5, Různé

Zápis ze schůze 2.12.

1, představen zájemců o členství
- nikdo

2, končí rozprava k rozpočtu. Po 5.12. Michal Ertl vyhlásí hlasování (pokud nebude navrhnut pozměňovací návrh) a bude se schvalovat rozpočet.
- Vyhlášení volby k předsedovi kraje. Pavel Šrámek zahájí rozpravu k předsedovi kraje. Na první lednové schůzi bude grilování všech kandidátu na předsedu a pak bude hlasování. Během toho se spustí rozprava k místopředsedů.

- Předseda se následně ujme o předsedání tohoto vlákna.
- Předsednictvo schválilo metodiku k organizačním věcem při pořádání akcí. KoKS založí samostatné vlákno.
- Bude anketa k výjezdním schůzím.
- Pirátské listy – nebudou.

KOKS – zpětná vazba – dotazník členům
Zastupitelé nový web - kdo chce upravit svůj profil na webu plzensky.pirati.cz, ať pošle text/obsah KoKS.


PSP – Bude podatelna od poslaneckého klubu?
Je dobré se odkazovat na předsednictvo, Šárku Altmanovou a posílat na předsedu klubu

Vodáky zastavil senát, vláda dala také negativní stanovisko.

Z RV
Byl jsem zvolen za kraj (Rezek) a nebyl zvolen z CF.
Příští zasedání RV bude v Plzni. Nejspíše na konci ledna nebo února.
Kodex kandidáta bude možná revokován.

Z MS – Plzeň
- Pořádání adventní neděle (odkaz)
- Bude představení práce komisantů

MS Tachovsko
V neděli bude schůze

Ze zastupitelstvech
- Plzeň – 12. svoláváme všech zastupitelů a všech členů komisí a výborů (našich nominantu). Bude představen strategický plán.

3, Grilování kandidátů na lídra do krajských voleb 2020

zapisovatel: Michal Hrib, Miroslav Mašek, Jindřich Čermák

Kandidát: Pavel Šrámek

Představení - viewtopic.php?f=89&t=48995#p650955
Nejdůležitější pro mě je to, že potenciální úspěch nám dá několik zastupitelů. Krajský tým, který bude vytvořený bude mít před sebou úkol, funkčně propojit místní buňky/sdružení a vytvořit procesní postupy tak, aby práce na kraji byla co nejvíce efektivní.

Vedení kampaně, pokud bych byl lídr, bych vedl hodně sebevědomě, poněvadž bych chtěl, ať Piráti prezentují v Plzeňském kraji svojí sílu. Chci, aby Piráti v Plzeňském kraji prezentovali silného lídra, který může být hejtmanem a kampaň bude postavena jako prezentace silného týmu s potenciálním hejtmanem.
Věřím, že ten tým je ten nejdůležitější součást celého procesu.

Kandidát: Rudolf Špoták
Představení: viewtopic.php?f=89&t=48995&start=10#p653575
Neuvedení v povinné části - Z neuvolněných funkcí bych se nevzdal ani jedné, ponechal bych si je. Bude to na forum, aby byly splněny všechny náležitosti.
Lídr bude ten hlavní mluvčí, musíme mít silný tým, aby tam byli lidi, kteří budou pracovat tak, abych mohl pracovat tak, abych mohl jako lídr te kandidátky prezentovat.
V kampani bude důležité se rozjet do regionu. Největší část horké kampan ěbude i zhlediska financí, tak bude krátká, tak maximálně šest týdnů. Proto bude nasazení celého týmu důležité a kandidát je připraven se měsíc před volbami se uvolnit a pracovat maximálně pro kampaň.

Kandidát: Magdalena Danková
viewtopic.php?f=89&t=48995&start=20#p654172
Jaké veškeré funkce vykonáváš a jak s nimi hodláš naložit? Pokud bych měla nějakou uvolnění funkci, tak bych se musela vzdát všeho. Pokud bych byla neuvolněná tak bych se vzdala města nebo jedničky. Ještě nevím, čeho bych se vzdala.

Jsem ráda, že kandiduji z Plzně z každého obvodu jeden kandidát. Je vidět, že je to pestré. Mrzí mě, že nekandidují lidé z ostatních regionů jako Sušice, Klatovy a Tachov.
Nemyslím si, že lídr je nad všemi. Jde o spolupráci prvních zástupců na kandidátce.Např. na UMO1 jsme všichni 3 zastupitelé na stejné úrovni a pokud 1 s něčím nesouhlasí, nejdeme přes jeho nesouhlas.
Chtěla bych se věnovat oboru školství. Učím a školství je pro mě nejbližší obor. Spolupracovala jsem i na celostátním programu.Což byla pro mě velká čest.

Inspirací pro mě byla kampaň do EP Českých Budějovicích či Chebu, obohatit kampaň o kapelu, více stanů a laviček I pokud se nestanu lídrem chtěla bych pomáhat s kampaní. Další důležitou věc, kterou bych chtěla zmínit je aby se nám kvalitní lidé přihlašovali i na další místa kandidátky. Vím, že jsou unavení z komunální práce, neměli by to teď vzdát.. Vše je o pozitivní motivaci.

Kandidát: Petr Vileta
představení: viewtopic.php?f=415&t=48998

Nedodal kandidátskou řeč do vlákna. Prosíme o dodání do vlákna kvůli přehlednosti.
neuvedl jak naloží s funkcemi - pokud bude uvolněným zastupitelem, tak by si zřejmě ponechal jednu funkci, ale neví jakou. pokud neuvolněný, tak by si ponechal vše.
Pokud budu zvolen uvolněným zastupitelem, ta bych si ponechal jen jedny funkce - obvod nebo město.
Pokud neuvolněným, tak si ponechám vše.
Ke kampani: ne jenom Plzeň je důležitá. Celý Plzeň jih má stejně obyvatel jako Plzeň. . A rád bych navštívil všechna větší města.
Pokud bude lídrem, chtěl by volebního managera alespoň na 0,5 úvazku, protože dva lidé toho víc zvládnou. Chtěl bych navštívit všechna větší města. Kampaň na venkově by nám mohla přinést hodně hlasů a to proto, že s lidmi na venkově se moc nemluví.
Rád bych zapojil více techniky na úřadech při snížení byrokracie nebo při tvorbě dopravních řádů, aby se udělaly elektronické ankety mezi cestujícími. Zjistit od lidi, co by chtěli atd.

Kandidát: Filip Sequens
představení: viewtopic.php?f=89&t=48995&start=30#p659873

Jak hodláš naučit se svými funkcemi?
Pokud by se povedla uvolněná funkce, tak pravděpodobně se zbavím obou komisí, jak na dvojce tak na městě. Členství v dozorčí radě vědeckotechnického parku. Vzdal bych se i zastupitelstva na dvojce.

vize/program - chce to pojmout jinak. Pokud budeme mít lidi, kteří tomu budou chtít věnovat maximum, tak by chtěl zahájit kampaň mnohem dřív (červenec a srpen) a hlavní kampaň nasměrovat na září. Je ochotný podat výpověď v práci, aby se v září mohl naplno věnovat kampani. Jinak to v důsledku jeho zaměstnání nebude možné.

Pokud bychom získali potřebný počet mandátů, tak by bylo super kampaň zahájit dříve. Největší kampaň v září, ale u mě by to bylo spojeno už s létem.
Investice do merche. Měli bychom mít zajištěný program po zvolení čela kandidátky. Aby byly striktně rozděleny funkce.
Chci se věnovat životnímu prostředí (voda, NP Šumava, teplárna a odpadové hospodářství v Plzni).

Kandidát: Jiří Hanousek
viewtopic.php?f=89&t=48995&start=30#p661003
Je jednatelem a společníkem ve dvou firmách, ale neuvedl zda je možný střet zájmů s funkcí krajského zastupitele?
Vím, že ve střetu zájmu nejsem. Děláme subdodávky pro stavební firmy. Pro kraj jsme přímo nikdy nic nedělali a předpokládám, že ani v budoucnu. .

V čem se liším od ostatních kandidátů - jsem připraven se adaptovat v tématech investic, plánování a rozvoje, ekonomice, dopravě.

Vedení kampaně - důležitý moment je, že většina z nás to dělá z přesvědčení a nadšení, nejsme placení a budeme mít také méně peněz na kampaň Mělo by nás to proto bavit, a tak působit na mítincích a setkáních mezi lidmi. Ale samozrejme to někdy vázne.
Měli bychom vyjet z Plzně a komunikovat s lidmi. Pro naše mimoplzeňské členy to bude mít efekt, aby se zapojili a tím vejdou ve známost i jejich činnost v jejich městě. A nám to ukáže seznámení s problematikou v kraji přímo. Což pak můžeme použít při práci zastupitele.

Otázky
Otázka: Pavel Bosák na všechny
Do kraje se nám dostane řekněme taková členitá skupina lidí, která i charakterově a osobnostně bude mít drsnější plošky, které by se mohli zvrhnout. Jaká má tedy ta daná osoba má plán? Že se ocItne v tom, že bude problém a vyřeší ten problém?
Jak udělat z týmu tým

Odpověď?

Sequens - nechci dopustit abychom si z komunálek nesli do kraje. Určitě by bylo dobrý ,abychom si to vyjasnili a pokud to nebude vyjasnění, tak to bude pořád v nás a poneseme si to dál. Pokud to nebude fungovat týmově, tak se nikam nehneme.

Jiří Hanousek - Hodně nám může pomoct to, že existují nějaká pravidla zastupitele, existuje pirátské dvanáctero. v názorových věcech je tedy pravděpodobné, že budeme podobní. Jinak nějaké charakterové věci, se musí vyříkat v rámci týmu.

Pavel Šrámek - Je dobře, že jsme všichni souhlasili s kodexem zastupitele, který toto řeší po profesionální stránce. Nicméně “jedno malé vožrání v hospodě” může vyčistit vzduch.

Rudolf Špoták - Není to složitý, ctím demokratický princip, klub bude muset se většinově rozhodnout a pokud nastane situace, že to bude půl na půl a nebude shoda, tak rozhodne předseda.

Daňková - Myslí si, že vztahy jsou složité. Má zkušenosti z EP, kdy chtěla něco po KoKS,, který jí řekl, že je to v kompetenci manažera, ten však řekl stejný argument. Tudíž to udělala sama. Proto je důležité si rozdělit práci a vědět navzájem, kdo má co na starosti. Poučit se z ostatních kampaní a dát si jasná pravidla, a pokud je všichni budeme vědět, tak není moc prostor pro neshody. Máme odlišné názory, ale pokud máme rozdělené gesce, tak eliminujeme třecí plochy.

Vileta - Já jsem zkušený, hodně zkušený, 63 let zkušený :), klidný, tolerantní, já vyjdu s každým.

Otázka - Jiří Rezek
- na všechny kromě Rudy. Když se stanete lídry, jak to bude s vašim časovým načasování. Ze zákona máte právo na neplacenou dovolenou, takže není potřeba dávat výpověď

Vileta - živnostník Vileta dá zaměstnanci Viletovi dovolenou a už budu důchodcem.

Daňková - Nebudu dávat výpověď, jako učitelka matematiky to mám časově dobré, rozvrh si mohu přizpůsobit. Kampaň se dá skloubiti s prací.

Šrámek - Dám projekt někomu jinému nebo zadám práci někomu jinému. Abych měl čas celý den. Čtyři týdny před volbami to bude intenzivní.

Hanousek - mám ten komfort, že jsem v práci ve své firmě a nahraditelný. Pokud se tedy nevyskytne velký problém, časově tomu může dát prázdniny i květen a v září se tomu může věnovat díky tomu naplno.

Sequens - Po vstupu do zastupitelstva jsem si zkrátil úvazek, mám volné dny v týdnu. Obrovská výhoda jsou prázdniny.

Otázka - JosefJanoch -
všechny - Plzeňský kraj je veliký. Jen jeden je mimo. Je výhoda že jste z Plzně nebo nejste z Plzně? Co vidíte v PlK jako největší problém

Špoták - vidí, že z hlediska znalosti prostředí to vidí jako výhodu že není z plzně, z hlediska marketingu je nevýhoda je, že není z Plně ale z hlediska marketingu. Problémy jsou doprava, školství a sociální systém

Vileta - opravdu ta doprava nejvíce drhne, poněvadž sice z Plzně to není vidět, ale když se dozvím od místního, že to jezdí do Plzně v pondělí a pátek, tak to je dost tristní. Školství si nejsem jistý, ale bude to souviset s dopravou. Pokud tam bude škola a nic tam nejezdí, tak nebudou žáci a škola nebude mít peníze atd.

Daňková - Problém vidí, že většina komisí a výborů je v pracovní době většiny státních zaměstnanců či zaměstnaců firem; Je to diskriminující a obecně ke zvážení, zda-li je toto správný systém. Nebo by se mělo něco změnit, aby politika přitáhla i tento druh lidí. Bere výhodu, že je z Plzně, podle většiny lidí jsou problémy v dopravě, nemocnicích, vzdělávacím systému, ŽP.

Sequens - je dobré, že centrum je v plzni a pokud je tu celý uřad, tak je to v pořádku. Obecně největší problémy v kraji je doprava, ale také životní prostředí a s tím souvisí i zdravotnictví. Témata jako voda, vzduch, odpady.

Hanousek - Je výhoda, že jsem z Plzně a mohu vyjíždět mimo. Témata byly řečeny, nelze říci, které je důležitější. To je většinou otázka jak se povede je zrovna aktuálně medializovat. U dopravy je problémem spíš koordinace spojů.

Šrámek - Kraj je tvořený a dělený na několik ústředních aglomerací, které nejsou rovnoměrně rozprostřené. Plzeň je tahoun tohoto kraje, je to krajské město, a to že to Plzeň táhne, to beru jako výhodu jelikož jsem kandidát z Plzně. Témata, které nás nejvíce zajímají tak je doprava. Nejde jí ale vyřešit za čtyři roky. Nemyslím si, že dokážeme udělat takovou velkou změnu
Ale hodně velký potenciál je ve zdravotnictví a školství.

Otázka - Pek Jiř -dotaz na všechny
- máte už předem daný příklad, co byste chtěli změnit. Bude to nějaký projekt, obecně závazná vyhláška, bude to nějaká zákonodárná iniciativa?

Pavel Šrámek - Kraj nemá tolik lidí, aby byl zákon v dostatečné kvalitě, v synergii s poslaneckým klubem by to šlo. Chtěl bych použít krajské zastupitelstvo jako středobod všech zastupitelstev a projektů, které by mohli pomoci všem obcím. Například tvorbou softwaru, který nahrával zastupitelstva, nebo program na rozesílání dotačních titulů všech úrovní pro starosty a zastupitelstva, které na to nemají čas..

Hanousek - Konkrétní projekt nemám, ale v zásadách pro pirátské zastupitele je být právě proti budování pomníků jednotlivých politiků, takže spíše jsem pro pokračování rozběhlých projektů….. Rozpočet Kraje má menší než město a má mnoho různorodých výdajů Projekty budou rozjeté a najít konkrétní věc a prosadit jí je těžké.

Sequens - Myslí si, že velký potenciál máme v ekologii a v ŽP, byla by to právě témata z ŽP - podpora obcí, pomáhat jim s dotačními grantovými dotacemi, jak zlepšit prostředí, kvalitu vody.

Vileta - Snižování byrokracie. Pro rok 2021 vstoupí v platnost zákon o digitální službě pro občany, tak je potřeba, aby tuto službu měly i obecní samosprávy.

Daňková - Já bych vesnice nepodceňovala. Ve školy tam často lépe zařízené než ve městech. Obec má výhodu v tom , že znají svého starostu osobně a jejich účetnictví jsou často transparentně řešeny. Chtěla bych prosadit to, co na jedničce. Zveřejňování zápisů z výborů, komisí, participativní rozpočet, videozáznam. Malé věci.
Zkušenosti z komise pro partnerské města. Výměny s konkrétními školami v zahraničí. Aby se nestalo, že jenom stále pět škol stále dostávají dotace ale, aby všechny všechny školy měli stejné příležitosti, informace o dotacích a možné spolupráce.

Špoták - rozpočet každého kraje je boiler, někdo z prahy do toho naleje množství vody a na kraji je na tom, jak to rozpustí, ale kolik peněz přijde neovlivní. Co by chtěl, je efektivita, v některých odvětvích na kraji je dost peněz, ale neefektivně se investují. Je tu spousta pseudoagentur a pseudoorganizací. Ale z hlediska politického by to bylo šlápnutí na kuří oko.

Otázka - Radek Krejčí:
Kraj není jen Plzeň, jsou to i periferní oblasti, které se vylidňují, do pohraničí je těžké získat kvalifikovaný personál - jak vnímá problematiku těchto oblastí a jak to chcete řešit

Daňková - Vylidňování - Díky tomu, že jsou v Plzni pozemky drahé a kupují si pozemky spíše již dál od Plzně. Dávat různé bonusy učitelům (služební byt, proplatit cestovné, paušál na mobil apod.), to samé pro doktory. Kraj by to mohl tyto služby dotovat a tím by se situace mohla zlepšit. Když se proplatí cesťák nabídne vyšší plat,tak doktor nebo učitel bude ochotný např. dojíždět.

Vileta - Pokud kraj může něco v tomhle udělat a smí tam dát ty peníze, tak aby krajskou nemovitost mohl zdarma pronajmout například na ordinaci. Nejsem si jistý, zda to kraj smí.

Sequens - Kraj by měl vyvinout úsilí, velký potenciál je na Šumavě. Handicap je v propojení s Německem, kde mají smysl společné přeshraniční projekty.

Hanousek - Kraj má několik nástrojů, například grantové systémy pro místní aktivní skupiny. Granty pro svaz obcí - příklady. Takže grantové systémy, což má podporovat spolkový/komunitní život a tím kvalitu života v místě zlepšit. v rozpočtu má kraj peníze na dotace prodejen v menších oblastech 3 mil Kč na příští rok. Kraj má tedy systémy podpory a to chce využívat.

Šrámek - Složitý a skoro neřešitelný problém s pozice kraje. Kraj může pomoci například přijatelnějších dojížděním.. POzitivní motivací na zaměstnavatele, aby byl svolnější k homeofficu, či polovičním úvazkům. Kraj může iniciovat tu datovou infrastrukturu po celém kraji.Z domova se může pracovat, jen když máte stabilní a rychlý internet. Tomu vśemu musí jít kraj naproti, protože pro soukromý subjekt by to nebylo ekonomické.
Zdravotnictví - moje manželka je lékařka a největší motivace jet do německa nejsou peníze, ale postoj ke zaměstnancům, ale to je všeobecný problém vůči státním zaměstnancům. Není to o penězích, ale o tom, že v tom soukromém sektoru je zaměstnanec hýčkám a zaměstnavatel se zaměstnance zastane, když je potřeba. To samé nevidím v nemocnicích, kde právní oddělení hodí lékaře přes palubu, aby ochránilo nemocnici.

Špoták - Já navážu na Pavla. Je důležité si uvědomit, kde jsou kompetence - jednotlivých samospráv, kraje a vlády. Pokud bude zdravotnictví vedeno tak, jak je (úhradové vyhlášky), nic moc s tím neuděláme, to samé i se školstvím. Prostor kraje pro manévrovací prostor je strašně malý, pokud nám bude házet Praha klacky pod nohy, bude to těžké.

Otázka - Miluš Kotišová - na všechny
- co očekáváte, že konkurence použije proti nám, jako naši slabinu a jak byste argumentovali při vyvracení této slabiny.

Špoták -- bude se opakovat to , co slýcháváme, tedy mladí kluci, bez zkušenosti atd. Argumentací je to, odkázat na to, co jsme na zastupitelstvu dokázali udělat v Plzni, Sušici, co jsme dokázali udělat v Domažlicích a co jsme dokázali - jednotlivé úspěchy.

Šrámek - Souhlasím s Rudou. Proti nám bych nejvíc použil, to, co je nám často vytýkáno - že jsme vnitřně velmi demokratičtí. Že jsme rozhádaní, máme rozhádané vedení. Vzal bych do ruky i anketní otázky, které jsou často různorodé a někdy proti zájmu části voličů. Další “porodní bolesti”, například co se daří/nedaří v Praze.

Hanousek- Budou to nějaké jednoduché věci, které budou dobře mediálně použitelné. Asi to bude jako v Praze, že vytáhnou věci z fora a poukážou na to, že jsme mladý a nezkušený a my se právě budeme těch principů držet a díky nim ukážeme, že jsme schopni demokraticky fungovat.

Sequens - Já si myslím, že některé věci, do kterých by si mohli rejpnout Ale jsme v dost věcech nečitelný a můžeme překvapit. Já bych se držel toho, že mít svůj menší analytický tým. Připravit se na všechny témata. My můžeme následně překvapit.

Vileta - Proti nám použijí cokoliv. Nezkušenost, neznalost krajských témat. Je možné, že vytáhnou něco z fóra a facebooku, tak řeknu, že tak to přece má být, že nejsme uzavření, naopak ostatní strany do dělají špatně, “pečou” to po kuchyňkách.

Daňková - V komunální volbách byly témat několik např. sprejer a video s naší členkou - Řešení nám předala MO Míša Sadílková. Jaká jsou témata ted? Říkají že jsme amatéři, že nás nikdo nezná, že se s námi bavit nebudou, protože o nich píšeme v lobbistických kontaktech, vytáhnou pravděpodobně poslední kauzy z Prahy, Strategie je opět kontaktovat a poradit se s naší MO a držet se jich.

Otázka - Pavel Bosák
Dá se předpokládat že v povolebním vyjednávají můžeme spíše obsadit jednoho z náměstků. Jaké odvětví by to bylo a jestli znáte toho, kdo tam současně je na tom daném místě?

Hanousek - například náměstek pro dopravu, současným je Pavel Čížek

Šrámek - Na pozici náměstka bych obsadil člověka odbornějšího než já. Já kandiduji na lídra, na kandidáta na hejtmana a mým protikandidátem je hejtman Bernard.

Špoták - důležitá je odbornost, možná na nás zbyde ‘Černý Petr’, já bych si osobně vzal sociální práci, v současnosti je to Bartošová

Daňková - Bartošová - radní pro školství.

Vileta - pokud by nám přenechali jednoho náměstka, tak nám nechají takového, kde se nejspíše znemožníme. Ale pokud bychom si vybrali, tak bych si vybral něco s technikou, počítači, vědecký rozvoj.

Sequens - životní prostředí, to je podle mě stěžejní, jde přes něj mnoho projektů a jsou tam velké tlaky

Otázka - Radek Krejčí
- Je po volbách a jste lídry a máte možnost uskupení s ANO, které vyhrálo volby. Šli byste do toho?

Sequens - zajímavá otázka… neberu ANO optimálně, ale rozlišujme stranu a jednotlivé lidi. pokud bych to chtěl spojit s ANO, je potřeba i náš velký hlas, bylo by potřeba striktních podmínek a mantinelů.

Vileta - členská základna ANO se odlišuje od ostatních a občas mají tendence se stavět proti vlastnímu hnutí. Záleželo by na tom, kdo by tam byl . Konkrétní osoby, zda se s nimi dá mluvit a řekl bych “zapněte si nahrávání na mobilu, my si ho také zapneme a neříkejte nic, co se nedá nahrát”..

Daňková - Mám špatné zkušenosti s ANO i z komunální politiky í ale záleží na tom, kdo by tam konkrétně byl.

Špoták - Schválíme si povolební strategii a té se budeme držet, to je oficiální. Neoficiálně - všichni máme zkušenosti s tím, jaký je život v opozici a co z ní lze ovlivnit. Je dobré mít na jednání koalice vliv. Nemusíme mít funkce, pokud budeme mít zapojené programové body.

Šrámek - V souladu s povolební strategii. Já mám jinou zkušenost s tím co nám prochází, nemyslím si, že bychom měli kategirovaz lidi z ANO. Já mám pozitivní zkušenosti, že naše nápady a podnět jsou brány dobře a všchny se nám schválili a záleželo by na to, kdo by to byl za to ANO. Kdyby ta minorita bylo, že si můžeme vybrat náměstka, tak bych tam chtěl být. Ale opravdu záleží na tom, kdo by tam byl.

Hanousek - V otázce zaznělo arogantní lídr ANO, nevím kdo má být ten lídr. Je to o povolební spolupráci. Za mě tedy ano, snažit se dostat nějaké místo.


4, x

5, různé – Magda Daňková - kamery v PiCe. – Už byly odstraněny.
Uživatelský avatar
Rudolf.Spotak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 161
Registrován: 15 říj 2018, 08:33
Profese: hejtman Plzeňského kraje
Bydliště: Domažlice
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská schůze 2.12.2019

Příspěvek od Rudolf.Spotak »

Ahoj,
chtěl bych se omluvit za nepřesnost, kterou jsem řekl na dotaz Pavla Bosáka. Náměstkem hejtmana pro věci sociální je Mgr. Zdeněk Honz nikoliv paní Bartošová.
S pozdravem

Rudolf Špoták

GSM: +420 731 125 087
email: rudolf.spotak@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“