Nominace Jakuba Dedka na čelo krajské kandidátky

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci Jakuba Dedka na čelo kandidátky?

Pro
22
63%
Proti
11
31%
Zdržuji se
2
6%

Celkem hlasujících: 35 - Celkem hlasů: 35

Michal.Breskovec
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jakuba Dedka na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Ahojte,

dovoluji si založit nominaci pro Kubu Dedka na čelo kandidátky do krajských voleb 2020. Kubu není třeba představovat, domnívám se, že Kuba si svoji prací nominaci zaslouží a vím, že o dění na kraji se zajímá.

Předpokládám nominaci na místa 2-11, ale nechám na Kubovi, pokud nominaci příjme, do kterých kol volby (zda 2-5, 6-8, 9-11, nebo všechny) chce kandidovat.

Kubo, doufám, že nominaci příjmeš a budu se těšit na tvoji kandidátskou řeč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvek:
Alena.Klocova
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.

UnLike Facebook Obrázek.

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování

Re: Nominace Jakuba Dedka na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Děkuji moc za nominaci, vážím si ji. Jestli nominaci příjmu si musím ještě pečlivě promyslet. Prosím o čas do středy, děkuji. :-)
Dříve vládla ideologie, dnes máme naštěstí data.

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo
Profese: Asistentka, PR a média
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Děkuji za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvek:
Jakub.Dedek

Jakub.Dedek

Zdravím krajské fórum,

rozhodnutí o tom, zda mám nebo nemám přijmout nominaci do krajských voleb je pro mě osobně velice těžké. Jsem Pirátem, který se v kraji aktivně a dlouho zajímá s problémy a výzvami všude možně. Mám i přehled o tom, co která buňka řeší, jak se k tomu staví a to i jinde v republice. Už nyní chodím občas na zastupitelstva kraje, sleduji co rada kraje i zastupitelstvo schvaluje (kdo by mohl se mi kouknout do kalendáře, tak by viděl, že v něm mám napsané všechny termíny rad do konce volebního období). To mi dává poměrně slušný vědomostní základ k tomu, co se děje.

Denní čas mám omezený a spoustu aktivit dělám stejně jako ostatní aktivní členové na úkor svého osobního času. Aktivity Pirátů v kraji se snažím navštěvovat pravidelně a kde to jen jde, proto jsem se věnoval věcem politickým v mé oblasti celkem pasivně. Abyste mi rozuměli, na setkání před radou s Martinem chodím vždy když mohu, stejně tak sleduji dění, komise atd. Ale ještě jsem nepřišel s žádným čistě svým projektem – kromě zveřejňování podkladu pro radu, což se brzy doufám změní díky naším radním. Nicméně mám teď vymyšlený první projekt, který zrealizuji a jehož klíč na míru pak poskytnu všem dalším lokalitám.

Co se týká kandidatury, nemám zájem kandidovat na pozici 2-5OFFTOPIC (na pozice 2-5 znám řadu lepších kandidátů), na další místa přijímám. Pokud mě KF zvolí nebo nezvolí na čelo nebude mít nijak vliv na mém zapojení do kampaně. V rámci příprav mám už řadu nápadů, které bychom s volebním štábem a dalšími realizovat. Na kampaň se vyloženě těším, protože to bude jízda. :-)

V čem bych byl pro krajský tým přínosem?
Osobně si myslím, že můj přínos spočívá jednak v přehledu, který v rámci kraje mám a to nejenom v lokálních věcech, ale i politických. Dbám na efektivitu vynaložených prostředků, chci aby řešení byla opravdovými řešeními a ne jen výkazem, nebojím se stornovat nápad, pokud vidím, že nikam nevede. Nad nápady se zamýšlím v souvislostech a z více úhlů, které pak analyzuji. Kritiku neberu osobně a naopak jsem za ní rád, díky tomu si myslím, že umím sebereflexi. Taky rád si poslechnu ostatní lidi, kteří mají k tématu nějaké připomínky, než dělám závěry. Mohou pomoci i mé analytické schopnosti nebo schopnost všímání si detailů. Jsem vždy týmový hráč a koukám se na věci z pohledu celku, ne sebe. Věci se snažím říkat jak vidím otevřeně a přímo.
Bohužel jako každý mám i slabé stránky. Mezi ně patří roztěkanost, kdy když pracuji na jedné věci, nechám se vyrušit věcí druhou a takto přepínám. Dříve jsem s tím problém neměl, ale nyní už ano. Na věci se v poslední době snažím pracovat i tím, že si neberu tolik věcí na sebe. Díky tomu jsem některé věci nedotáhl na 100%, ale třeba jen na 60%. Na tom se snažím nyní taky pracovat. Taky jsem slabší v otázkách životního prostředí. :-)

V čem mohu pomoci politicky?
Nemám jasně stanovenou oblast, které se věnuji. Žádné ve výsledku nerozumím úplně do hloubky, ale mám zase přehled z velké části témat i oborů. Hájím pirátský přístup k politice a jako případný zastupitel bych na pirátskou politiku nezapomněl. Chci věci otvírat, široce diskutovat a ne se v ní zapouzdřit. Jsem případně silný i v uvažování co se týká mediální roviny i díky spolupráci se Zuzkou Klusovou, která mě dost věcí naučila.

Vize?
Chci aby kraj fungoval efektivně. Aby neplýtval z rozmaru veřejnými financemi, ale aby věci které platí nebo sponzoruje opravdu dobře fungovali. Aby do debaty byla opravdu zapojená veřejnost a nestávali se situace jako nyní s Orlovskou nemocnicí. Chci, aby při opravách a stavbách infrastruktury bylo myšleno na všechny skupiny. Chci, aby kraj inicioval debaty s Polskem (sousedem se kterým máme nejdelší společnou hranici) a v koordinaci s ním řešil naše společné problémy a nastavoval spolupráci (doprava, cestovní ruch, obchod, životní prostředí atd.) Aby kraj městům poskytoval náležitý support, rozděloval peníze a dotace spravedlivě. Aby všechny školy dostali kvalitní podmínky pro rozvoj a dostali pomoc v otázkách nových výzev a nebyli slepě tlačeni do systému učňáků a cut-off score.

Věcí o kterých bych mohl psát je celá řada. Myslím si, že řada z vás mě zná a proto bude vaše rozhodování o to jednodušší. Děkuji za váš hlas, ať je jakkýkoliv, a těším se spolupráci. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 6):
Veronika.Murzynova, Radek.Simkanic, Romana.Korosi, David.Witosz, Zdenka.Kupcova, Alena.Klocova

Jakub.Dedek

Zuzana.Klusova píše:
26 lis 2019, 23:42
Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Děkuji za odpovědi.
Díky za otázky. V své řeči jsem odpověděl sám za sebe jak to vidím, otázky řeším zvlášť až v dalším vláknu i pro přehlednost.

1. Jak jsem uvedl v kandidátké řeči, mojí motivací jsou: politická - změna přístupu k základním věcem na kraji, týmová - myslím si, že bych mohl být nám prospěšný (více nahoře). Po zvážení všech věcí, jsem se rozhodl, že na posty 2-5 najdu bez rozmýšlení vhodnější kandidáty a proto kandiduji až na pozici 6 a dále.

2. O kraj se zajímám dlouhodobě a myslím si, že je spousta věcí, které by se v rámci kraje dali zlepšovat.

3. To bude asi dlouhé psaní. O politiku jsem se zajímal už když na střední škole, cca od svých 16, 17 let (rok 2008). Sledoval jsem hlavně místní a celostátní. Na místní poměry mi vadilo chování ODS i ČSSD a na té národní taky. Byl jsem v té době pravicový volič.
Když jsem přišel na vysokou školu, díky diskuzi s dalšími lidmi nad politikou jsem začal vnímat věci v širších souvislostech. Dospěl jsem k názoru, že rozdělovat politiku na levici a pravici šlo možná tak dříve v 60. letech, kdy lidé nevěděli, kam které řešení věci zavede (humanitní vědy teprve začínali vytvářet analýzy a studie ve velké míře). Dnes máme na celou řadu věcí studie, které nám ukazují, co nám to či ono řešení přineslo a kde jsou jeho úskalí. Vadilo mi, že i přestože tyto informace existují, tak se s nimi nepracuje a rozhoduje se na základě pocitů jak by to mělo být správné. Myslím si, že tento problém je tu do dneška.
Začal jsem se zabývat systémem a to přes různé organizace (Frank Bold, Rekonstrukce státu, Nesehnutí, IQ Roma, Kverulant atd.). Vadilo mi, že systém umožňuje jednoduše manévrovat na i za hranici legálnosti a že neexistuje téměř žádná kontrola. že se u nás právo vymáhá téměř sporadicky. Že nejsou u nás skoro dostupná anonymizovaná data, například pojišťoven a nemocnic. Angažoval jsem se ve věcech 9 protikorupčních zákonů od rekonstrukce státu a věřil jsem, že když na tom měl rétoriku postavenou Andrej Babiš, tak že je bude protlačovat. Tehdy se k nim zavázovalo svým podpisem 160 poslanců. To bylo v roce 2013. Že se s registrem nic neděje mě utvrdilo v tom, že je třeba se začít zabývat aktivně i rovinou politickou nejen občanskou.
Tehdy jsem si přečetl programy všech různých stran, začal jsem se zabývat stanovami stan a u Pirátů se mi líbil nejen program (i když nebyl ještě ve spoustě věcech kompletní a i dodnes tam vidím některé nevyřešené otázky), tak stanovy a otevřenost byly to, co mě přesvědčilo se o Piráty zajímat hlouběji. Fungování Pirátů umožňuje řešit problémy jednotlivců ve straně poměrně efektivně, upravovat politickou rovinu díky diskuzi, žádný člověk není vyňat z debaty, má možnost se zapojit a však to známe.
Rok 2015. Přijít za Piráty bylo ale tehdy pr mě problematické, protože jsem nemohl najít termín, kdy mi to vyhovuje. Nicméně díky přesunutí deskovek z pondělí na úterý, jsem na ně začal chodit a poznal Radka. S Radkem jsem se o politice bavil, než jsem přišel na schzi, kde jsem potkal tehdy lidi jako Jirka, Pavel, Lukáš, Ondra, Marta, Michal, Martin a Martin, Rosťa, Hanku a Honzu (možná pletu několik schůzí dohromady), ale to byli lidé, kteří tehdy v počtu 10 lidí k nám chodili. Tam jsme se naladili na stejnou notu a po přemlouvání jsem snad na druhé či třetí schůzi vstoupil. Na rozhodnutí jsem i kývnul proto, že jsem chtěl se spolupodílet na Pirátech jako celku.

4. Jak jsem napsal výše, tak mám většinou základní přehled z většiny oblastí, ale nejsem expertem ani na jednu z nich. Rozumím počtům, mám analitické myšlení, které umím používat v různých oborech. Vím, že je řada věcí, které nevím (skoro jak Sokrates). Mojí výhodou je, že se dokáží rychle zorientovat a že se rychle učím.

5. Dost težká otázka. Politicky mi je blízký STAN, ale dokáží si představit programově koalici skoro s každým kromě extrémistických. Jenže tu jsou ještě záležitosti kraje a aktuálního fungování. Mám problémy a výhrady ke všem současným stranám koalice i opozice. KDU (hlasovala pro zrušení nemocnice v Orlové) mi přijde ale pořád nejvíce společná, případně STAN, podle toho jak a s kým bude kandidovat. Nakonec to bude i na těch lidech na andidátkách.

6. To beru jako samozřejmost i kdybych nebyl koordinátorem. V roce 2017 a voleb do PSP jsem byl téměř všude kde se dalo a nebyl jsem koordinátor. Nyní už sbírám nápady a podněty ke kampani a už mám řadu nápadu, kterými bych do kampaně v roce 2020 přispěl a taky které bych pomohl realizovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
David.Witosz

Daniel.Galuszka
Krajské předsednictvo
Profese: Asistent poslanců, zastupitel
Dal poděkování: 213 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Díky za nominační řeč. Osobně nejsem zastáncem toho, aby se krajští koordinátoři stávali členy předsednictev a aby získávali politické mandáty - nicméně v Kubově případě z těchto požadavků ochotně ustupuju. Navíc v nominační řeči zazněl požadavek na kandidaturu od 6 místa níže, což mi přijde moudré a správné. Hlasuju tedy pro nominaci a pevně doufám, že to nebude mít negativní vliv na Jakubovu práci coby KoDo hlavně co se časového kapitálu týče.

Jakubovy kvality na zvážení pro ostatní dle mě:
- vysoká mobilita po kraji
- znalost místních podmínek
- ochota pomáhat
- nekonfliktní ego (s výjimkou konstruktivní kritiky)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Dedek, Jakub.Vontroba, Radek.Simkanic
e-mail: daniel.galuszka@pirati.cz
facebook: https://www.facebook.com/daniel.galuszka.3

zastupitel města Bohumína
asistent poslanců Lukáše Koláříka a Tomáše Vymazala
resortní tým Vnitro a bezpečnost

Jakub.Dedek

Ještě si dovolím jednu poznámku.
Pokud budu zvolen jako krajský zastupitel, opustím svojí pozici krajského koordinátora, až se najde náhrada.

Daniel.Galuszka
Krajské předsednictvo
Profese: Asistent poslanců, zastupitel
Dal poděkování: 213 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Jakub.Dedek píše:
09 pro 2019, 21:37
Pokud budu zvolen jako krajský zastupitel, opustím svojí pozici krajského koordinátora, až se najde náhrada.
Neeee :( Ty jo ale to je velká škoda. Myslíš - pokud bys byl zvolen coby uvolněný zastupitel?
e-mail: daniel.galuszka@pirati.cz
facebook: https://www.facebook.com/daniel.galuszka.3

zastupitel města Bohumína
asistent poslanců Lukáše Koláříka a Tomáše Vymazala
resortní tým Vnitro a bezpečnost

Jakub.Dedek

Daniel.Galuszka píše:
10 pro 2019, 11:01
Neeee :( Ty jo ale to je velká škoda. Myslíš - pokud bys byl zvolen coby uvolněný zastupitel?
Díky za podporu, ale už jak jsem to bral, tak jsem počítal s tím, že to nebude natrvalo. Skoro dva roky už jsou dost dlouho, v době krajských voleb to bude 2 roky a půl. A taky mě to časově ubíjí a je to na mě vidět. Rád bych dělal i více politické práce, což v současném stavu moc dobře nejde. U Pirátů se budu dále velice aktivně angažovat, budu kdykoliv k dispozici pokud někdo bude něco potřebovat, po kraji budu taky jezdit jak budu mít prostor, jak to dělám nyní. Pokud nebude náhrada, tak stále tu budu do doby, než by se někdo našel. I kdybych nebyl zastupitel na kraji, budu uvažovat po volbách zda bych nešel jen do půl úvazku, případně o jiné formě delegace.

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“