KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Ahoj Všem,
i když se zpožděním, ale přece: (A jinak nechápu proč se mi celý text vyplnil tučně)


1. Kdybyste měli možnost navýšit libovolnou položku v rozpočtu. Která by to byla?

Vzhledem k tomu, že dlouhodobě prosazuji zvýšení příplatků pro zdravotníky zdravotnické záchranné služby (ZZS), asi by bylo divné, kdybych od toho upustil. Jak jsem vysvětloval na zdravotní komisi KV, po škole nastupující záchranáři musí mít 1rok praxe v nemocnici, jinak nemohou nastoupit na ZZS, v nemocnici mají více peněz a brzy dostanou smlouvu na neurčito. Nemají tedy velký důvod jít na ZZS a zároveň je to klíčová složka IZS, která musí být stabilní.

2. Kdyby to neprošlo, které položky by byly další v pořadí? (alespoň dvě)

Platy v sociálních službách jsou opravdu špatný vtip. Ty bych dal snad jako number one. Ale nemohu jen tak utéct od rozdělané práce. :)
Investice do projektů pro zadržování vody v krajině.

3. Kraj pořádá různé společenské akce. Byli jste někdy na nějaké? Chodili byste na ně?

Záleží, na jakou bych měl jít. Jako uvolněný politik bych byl v tomto opatrný, protože svojí přítomností se k té dané akci vtahuji a svou tichou přítomností schvaluji. Pak je, ale také důležité se akcí aktivně nezúčastnit a zveřejnit proč a tím pádem být s akcí přesto spojen, ale s jasným postojem. Jestliže jde o nezávislou akci, za kterou se neskrývá politické dění (ples, dětské dny, zábava.) pak to vnímám jako sebeprezentaci a důležitý networking.

Ale zase to mám tak, že rodinné zázemí je velice důležité a dělal bych to tak abych byl i tátou pro děti. Akcí může být mnoho, pozvánek také, ale mám své jasné priority osobního rodinného života.

Na akcích jsem byl, většinou jako zdravotník, na ukázkách ZZS, dětské dny, atp.

4. Pokud byste byli požádáni o schůzku, sešli byste se s

a) premiérem - ano
b) prezidentem - ano
c) komunistou – ano (Měl bych tep 120. Tlak 190/120 a chtěl bych vysvětlení komunisty proč je ve straně, která zde kvalitně likvidovala morální hodnoty, svobodu, lidské životy a chtěl bych vysvětlit co to podle něho přineslo dobrého pro společnost co si od komunismu slibuje a ať my vysvětlí kde ve světě se to podle něj povedlo a proč. Také bych se zeptal, co si myslí o procesu s Miladou Horákovou a pak… pak bych už asi nikdy, nikdy na schůzky s komunisty nešel.
d) okamurovcem – uf.. to je skoro jako otázka jestli bych chtěl šlápnout do lejna… může se to stát, jasně, ale z principu si chci jasně vymezit jaký vztah mám k SPD. Dělají pro společnost hodně špatného.
e) obšťatňujícím nenovinářem - obšťastňující nenovinář? Co je to? Pokud bych si myslel, že je to pseudonovinář, obával bych se o překroucení faktů ve prospěch jejich názoru atp. Novinářské weby, které jsou jasně potvrzené jako proruské. To bych asi nešel. Jsou média, s kterými bych se bál hovořit kvůli fakenews stylu, na druhou stranu bych setkání rád konzultoval s mediálním odborem. Věřím, že se dá tak připravit v jasném strohém vyjádření s minimální možností překrucování sdělených faktů.
f) lobistou z Kronospanu – ano, ale transparentně, veřejně a oznámil bych tuto schůzku, její účel i výsledek.

a jak byste se zachovali?
Vždy záleží na kontextu toho, za jakým účelem by bylo setkání iniciováno.

5. Je pro vás přijatelnější slepě důvěřovat kolegům u hlasování nebo striktně dodržovat demokratické minimum?

Demokracie bez otevřenosti, informací a diskuse je jenom prázdné slovo. (https://wiki.pirati.cz/program/minimum)
Striktně? Dodržovat demokratické minimum je celkem přirozené. Pokud někdo postupuje podle demokratického minima, tak to nemůže být striktní jednání. Je to jednání otevřené, zvídavé a dává prostor všem zúčastněným. Vnímám to jako konstruktivní jednání, a proto mi slovo striktně v tomto ohledu nesedí.
Témat a odborností je opravdu mnoho a není možné být zasvěcen do všeho. Ale pokud mám o něčem rozhodovat, musím mít základní informace o problematice a vědět čemu dávám hlas. V tom případě dám na kolegy, kteří ví víc a nechám si poradit. Když nevím, ptám se.


6. Chodíte na akce pořádané v JiPiCe a pokud ne, proč?

Byl jsem na několika akcích. Nejlepší pro mě byla přednáška Niny Špitálníkové o Severní Koreji.

7. Když bude většina populace v kraji chtít něco nepřijatelného, např. spalovnu odpadu v Jihlavě, jak byste postupovali?
Pokud by lidé chtěli něco nepřijatelného:
1. Potřebuji vědět, proč to lidé chtějí. Ideál nasbírat data v populaci. Průzkum veřejného mínění. Konkrétní body. Je dobré znát protistranu, pak je vyjednávání a jeho efektivita mnohem lepší.
2. Podle těchto dat vytvářet komunikační strategii a bavit se o jejich veřejných tématech, v kontextu negativ, která jim hrozí a která si možná neuvědomují. To vše za podpory dat: ekonomických, dopad na zdraví, atp.
3. Konzultace s odborníky (Hnutí duha, Arnika, …) Spojení sil dalších skupin, které jsou proti nepřijatelným věcem jako třeba spalovnu v Jihlavě.
3. Vytváření cílených kampaní na základě nasbíraných dat. Ale ideál udělat jí „sexy“.

8. Kolik funkcí soustředěné do jedné osoby jste ochotni ještě tolerovat? Jak u Piráta, tak u případného koaličního partnera?

Není funkce jako funkce. Funkce, které potřebují velké nasazení a které se vzájemně nedoplňují, považuji za problém. (Např. poslanec + uvolněný zastupitel a ještě třeba senátor). Podle mě nelze takto funkce vykonávat svědomitě a kvalitně. Na druhou stranu záleží i na tom, jaké týmy by takový politik měl a jaké má ten konkrétní politik výsledky. (Souběh 2 funkcí poslanec a zastupitel – umím si představit, že se jeho práce prolíná a doplňuje.) Myslím, že 3 funkce už ale nelze zvládat.
Pak jsou funkce, kdy jste v dozorčích radách různých neziskových spolků, máte 1000,-Kč na rok a má to smysl i pozitivní dopad. Tak ok.
Komise jsou také vhodné. Není to tak náročné a přinášejí potřebné podklady pro další jednání a rozhodování. Komise nedělá rozhodnutí, je to poradní orgán a probíhají tam důležité diskuze.

9. Jak byste informovali o své činnosti členskou základnu?

Toť otázka, na kterou bych se vlastně rád zeptal taky. Pirátské různě rozvětvené aplikace a fóra se mi nezdají přehledné.

10. Zahrajete si se mnou Monopoly?
Tak jo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvky (celkem 6):
Roman.Pasek, Eva.Novakova, Hana.Hajnova, Jiri.Wiche, Jan.Brizdala, Jan.Posvar
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Eva.Novakova píše: 23 lis 2019, 23:19 Myslím, že u grilování se tohoto tématu pár kandidátů dotklo, ale jenom někteří a okrajově, proto bych se chtěla všech zeptat, zda u nich připadá v úvahu uvolněná funkce.

Za sebe rovnou odpovídám, že jsem otevřená všem možnostem.

Díky za odpovědi!
Ano uvolněné funkci. Ideál uvolněný zastupitel.
Na pozici radního či náměstka si myslím, že to chce více zkušeností než mám. Z toho asi vyplívá i preference pozice. 3,4,5,6,7 ??
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvky (celkem 4):
Roman.Pasek, Eva.Novakova, Hana.Hajnova, Jan.Brizdala
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Hana.Hajnova píše: 27 lis 2019, 15:44 Ahoj posádko,

troufale do primární volby navrhuji @Milan.Dadourek :) vím, že nechceš jít do uvolněné funkce, ale byla bych ráda, kdybys zvážil alespoň druhou půlku první desítky ;) čas na rozmyšlenou máš, můžeme to probrat třeba na příštím KPT

A na kandidáty mám jednu kampaňovou otázku :) zkuste popřemýšlet, jakou akci nebo projekt byste v rámci kampaně realizovali, tak, aby to zaujalo nejen voliče, ale hlavně aby to bavilo nás a užili jsme si to ;)

Tak jak to bylo v Telči na louce s gulášem a pivem a k tomu živá hudba. A jak psal Jirka Svoboda o letním kinu tak i zde by se to dalo spojit. Pro děti lukostřelby s výrobou vlastního luku, atp.. Pozvat na představení Třešťský průměr se scénkou operace Miloše Zemana.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvky (celkem 4):
Roman.Pasek, Eva.Novakova, Hana.Hajnova, Jiri.Wiche
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vojtech.Prchal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 93
Registrován: 07 úno 2018, 22:58
Profese: Zastupitel města Jihlava
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Vojtech.Prchal »

Ahoj, mé odpovědi na otázky :)

Honza


1. Kdybyste měli možnost navýšit libovolnou položku v rozpočtu. Která by to byla?

Aplikace IT nástrojů 21. století do práce úřadu

2. Kdyby to neprošlo, které položky by byly další v pořadí? (alespoň dvě)

Participativní rozpočet, odměny vyučujícím v příspěvkových organizacích kraje (střední školy především)

3. Kraj pořádá různé společenské akce. Byli jste někdy na nějaké? Chodili byste na ně?

Jo, teď zrovna kraj spolupořádal Regionální seminář Rozhoduj o Evropě a byl jsem si tam popovídat se studenty středních škol. Měl jsem z toho fakt dobrej pocit - jak se studenti zapojovali a s jakými nápady přicházeli. Přišel bych znovu.

4. Pokud byste byli požádáni o schůzku, sešli byste se s
a) premiérem
b) prezidentem
c) komunistou
d) okamurovcem
e) obšťatňujícím nenovinářem
f) lobistou z Kronospanu
a jak byste se zachovali?


d) Otevřel bych konverzaci o zbytečnosti jeho partaje a při neočekáváném nepochopení bych na něj/ni vytáhl Okamurovu břitvu (čti Occamovu).

5. Je pro vás přijatelnější slepě důvěřovat kolegům u hlasování nebo striktně dodržovat demokratické minimum?

Tohle je lišácky položená otázka. V jihlavském zastupitelstvu prozatím volím tu strategii, že v oblastech, kterým rozumím nebo jsou mi blízké se pouštím do dialogu. V oblastech, kterým nerozumím nebo jim nechci rozumět důvěřuji odbornějším kolegům.

6. Chodíte na akce pořádané v JiPiCe a pokud ne, proč?

Hlavně na schůzky MS a zastupitelský schůzky :D Jinak příležitostně a hlavně proto, že často mám jiný schůzky nebo program.

7. Když bude většina populace v kraji chtít něco nepřijatelného, např. spalovnu odpadu v Jihlavě, jak byste postupovali?

"Nepřijatelné" v tomhle kontextu chápu jako velmi kontroverzní, strategické a s dopadem na občany. Řešil bych to diskusí s veřejností a experty. Probral bych téma ze všech dostupných pohledů a zahrnul známé aspekty, vlivy, dopady a pro a proti. Spalovna v Jihlavě to asi není, ale jistě se dostaneme na kontroverzní témata, která budou pro polovinu lidí vítaná a pro druhou nepřijatelná (např. teď otázka Casina v Jihlavě)

8. Kolik funkcí soustředěné do jedné osoby jste ochotni ještě tolerovat? Jak u Piráta, tak u případného koaličního partnera?


Jsou funkce čestné a jsou funkce výkonné. Dovedu si představit člověka, který má 20 funkcí, ale jejich výkon mu zabere půl pracovního dne a většinu z nich nemá placených. Stejně tak si dovedu představit člověka, který nemá žádnou funkci, ale je to podnikatel, pracuje na dohody, příp. jiné neveřejné smlouvy a je přetížený.
Funkce se mi tedy nezdá jako vhodné měřítko a hleděl bych na to, zda "funkci", kterou mu chceme svěřit je schopen z časového (a odborného) hlediska vykonávat.

9. Jak byste informovali o své činnosti členskou základnu?

Budem chodit na kafe a na pivo. To je jasný. Tam se toho člověk stejně dozví nejvíc. A mimo to je samozřejmě budu informovat o zajímavých tématech i přes ty internety.

10. Zahrajete si se mnou Monopoly?
Jasně. Už se na to chystám nějakou dobu :D

Hanka

Kampaňová aktivita

Tady si dovolím být netransparentní a nechat si nápady pro sebe. A víte proč? Protože to tu kdokoli může přečíst a pak nám to přebrat... Vždycky je problém vymyslet originální kampaň a dá to práci. Byla by škoda, kdyby nám někdo ty naše krásný nápady vzal. Pojďme si taktický věci nechat neveřejně pro sebe :idea:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Prchal za příspěvky (celkem 6):
Roman.Pasek, Blanka.Lednicka, Hana.Hajnova, Jiri.Wiche, Jan.Brizdala, Jan.Posvar
Uživatelský avatar
Jakub.Smid
Příspěvky: 54
Registrován: 09 kvě 2016, 15:45
Profese: zahradník
Bydliště: Šlapanov
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jakub.Smid »

Odpověd na kampaňovou otázku od @Hana.Hajnova :

Chtěl bych, aby naše kampaň byla zábávná pro nás i pro lidi, trochu provokativní (měřítko trochu myslím subjektivně dle mého rozpoložení, takže pro někoho to může být za hranou) a s důrazem na to, že jsme piráti. První nápad, jenž by měl být realizován co nejdříve po zvolení první šestky, je nafocení a vydání kalendáře na příští rok. Fotky by doufám udělal @Mario.Pospisil v různých tématech, navrhuju: akty, v pirátských kostýmech (dva až tři mám k dispozici), genderově vyvážené - všichni za holky a všichni za kluky, punk`s not dead.

A přidávám ještě jednu otázku pro všechny:

Kolik tipujete, že budou mít Piráti krajských zastupitelů?

Moje odpověď: 9

Kuba
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Smid za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Roman.Pasek, Jiri.Wiche, Hana.Hajnova
Žiju tak, abych měl co vyprávět vnoučatům.
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Jakub.Smid píše: 29 lis 2019, 16:16Kolik tipujete, že budou mít Piráti krajských zastupitelů?
Nepočítaně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Jiri.Wiche, Hana.Hajnova

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Eva.Novakova »

Jakub.Smid píše: 29 lis 2019, 16:16 Kolik tipujete, že budou mít Piráti krajských zastupitelů?
Já su na tipování děsně špatná, ale věřím, že těch 7 bude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Smid, Jiri.Wiche, Hana.Hajnova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Roman.Pasek »

Jakub.Smid píše: 29 lis 2019, 16:16 Kolik tipujete, že budou mít Piráti krajských zastupitelů?
6 když nezvládneme kampaň, 9 když ji zvládneme hodně dobře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Jakub.Smid, Ondrej.Tuma, Jiri.Wiche, Hana.Hajnova

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Jiri.Wiche
Krajský zastupitel
Příspěvky: 156
Registrován: 02 črc 2018, 19:05
Profese: ekonom
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1109 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Wiche »

Jan.Posvar píše: 24 lis 2019, 11:33 Je to tu na otázky poněkud chudé, tak s tím něco udělám.

Odpovědi Jiří Wiche:

1. Kdybyste měli možnost navýšit libovolnou položku v rozpočtu. Která by to byla?

Sociální služby - jak mzdy, tak i vybavení, investice.

2. Kdyby to neprošlo, které položky by byly další v pořadí? (alespoň dvě)

Životní prostředí- voda, kůrovec.
Zdravotnictví, školství - mzdy.

3. Kraj pořádá různé společenské akce. Byli jste někdy na nějaké? Chodili byste na ně?

Byl jsem skoro na všech - příprava a úklid....Jako zastupitel je to vhodné a jako uvolněný téměř povinné.

4. Pokud byste byli požádáni o schůzku, sešli byste se s
a) premiérem
b) prezidentem
c) komunistou
d) okamurovcem
e) obšťatňujícím nenovinářem
f) lobistou z Kronospanu
a jak byste se zachovali?

Sešel bych se s každým, kdo by o setkání slušně požádal a zdůvodnil účel setkání, zachoval bych se dle pirátských pravidel - tj. zapsal do evidence kontaktů a dodržoval principy pirátské politiky. Nevím to e ? a f? tam bych asi hodně zvažoval.

5. Je pro vás přijatelnější slepě důvěřovat kolegům u hlasování nebo striktně dodržovat demokratické minimum?

Dodržovat dem. minimum, ne slepě důvěřovat, ale nechám si rád vysvětlit i názor a stanovisko kolegů jako podklad pro svoje kvalifikované rozhodnutí.

6. Chodíte na akce pořádané v JiPiCe a pokud ne, proč?

Snažím se chodit- KF, KPT, grilování.., pokud ne, tak to nevyjde z nějakého důvod (většinou čas).

7. Když bude většina populace v kraji chtít něco nepřijatelného, např. spalovnu odpadu v Jihlavě, jak byste postupovali?

Šlo by i o to, co konkrétně nepřijatelného, snažil bych se zjistit co nejvíce relevantních informací a poté postupovat v souladu s pirátskou linií a svým názorem. Spalovna je asi více v kompetenci města, kraj dává pouze stanoviska a případně přispívá.

8. Kolik funkcí soustředěné do jedné osoby jste ochotni ještě tolerovat? Jak u Piráta, tak u případného koaličního partnera?

Pirát - 1 uvolněná, 1 neuvolněná (+ výbor, komise). Koaliční partner - dle naší strategie, osobně si ale myslím, že si do toho nenechají moc mluvit, ale samozřejmě jsem proti přílišné kumulaci funkcí.

9. Jak byste informovali o své činnosti členskou základnu?

Přes Fórum, MS, KF, MO - newslettery, nejraději osobně při setkání, případně FB, mail, telefon. Komunikaci s kolegy považuji za velmi důležitou i pro zjištění a správné obhájení pirátských stanovisek.

10. Zahrajete si se mnou Monopoly?
Můžeme, sice moc nehraju...
Naposledy upravil(a) Jiri.Wiche dne 29 lis 2019, 22:05, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Wiche za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Jan.Brizdala, Hana.Hajnova, Jan.Posvar
Jiri.Wiche
Krajský zastupitel
Příspěvky: 156
Registrován: 02 črc 2018, 19:05
Profese: ekonom
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1109 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Wiche »

Jo tipuju 7 až 8. zastupitelů za Piráty JW
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Wiche za příspěvky (celkem 2):
Jan.Brizdala, Hana.Hajnova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“