Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Navrhuji tento postup na základě debaty a prosím o jeho konsensuální schválení.
1. Do dovolby budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
Je někdo proti tomuto postupu? @Martin.Kucera prosím o vyhlášení lhůty pro "odpor".

OFFTOPICPro neznalé, tak ten můj druhý návrh by se musel jít hlasovat skrz CF, ale nechceme CF zbytečně zatěžovat. Rozdíl o proti druhému návrhu je ten, že ty staré nominace zatím budou platit pouze pro toto kolo.
[shrnuti]1. Do dovolby, případně do dalších dovoleb, dokud se nezvolí minimální počet členů, budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.[/shrnuti]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 7):
Martin.Smida, Mikulas.Ferjencik, Stanislav.Stipl, Martin.Stanek, Jan.Bednarik, Petra.Smutna, Jan.Hora
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petra.Smutna »

Je to strašně zmatečné. Takže naše nová nominační vlákna do další volby jsou tímto pasé? Nebo jak je to?
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petra.Smutna píše: 29 lis 2019, 19:31Je to strašně zmatečné. Takže naše nová nominační vlákna do další volby jsou tímto pasé? Nebo jak je to?
Zatím nejsou pasé, protože ještě nevíme, zda vůbec projde nějaký návrh postupu a pokud ano, který to bude.

Registruji návrh postupu Petra Tkadlece. Je někdo proti tomuto návrhu? (Tímto začíná 24h lhůta pro konsensuální schválení.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Petra.Smutna, Stanislav.Stipl, Mikulas.Ferjencik, Petr.Tkadlec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Dan.Lestina »

Já jsem proti, normálně bych jel podle postupu, který vyhlásil předsedající zde: viewtopic.php?f=477&t=49405&start=160#p659267
(Možná bych upravil termíny kvůli času spálenému touhle debatou, ale to také nechám na předsedajícím, návrh nepodávám.)

Jak shánění nových nominací pro staré kandidáty, tak vylučování případných nových kandidátů je podle mě zbytečné, nic to reálně nepřinese a důvody považuju za formalistní.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Dan.Lestina píše: 30 lis 2019, 15:20 Já jsem proti, normálně bych jel podle postupu, který vyhlásil předsedající zde: viewtopic.php?f=477&t=49405&start=160#p659267
(Možná bych upravil termíny kvůli času spálenému touhle debatou, ale to také nechám na předsedajícím, návrh nepodávám.)

Jak shánění nových nominací pro staré kandidáty, tak vylučování případných nových kandidátů je podle mě zbytečné, nic to reálně nepřinese a důvody považuju za formalistní.
Právě si svým proti schválil shánění nových nominací + necháš o předešlém návrhu hlasovat celé CF. Děkujeme.

@Martin.Kucera se mi pak nemůže divit, že konsensuálnímu schvalování moc nevěřím, protože se vždycky najde nějaký "blbeček" a tím myslím i mě, který to bude negaovat, protože si myslí, že by to udělal lépe. Proto prostě podporuji jasné vyhlášení bez těchto nejistot.

@Dan.Lestina sice chce staré nominace, ale zároveň je zamítl a s tím, že jiný návrh nepodá. Odpusťte mi ale, toto je už jiný level hlupáctví a fakt se nebojím to takto definovat. Víc Danovi vysvětlovat nebudu, žije v jiném vesmíru. Tak mu prosím důsledky jeho jednání, co tím vlastně udělal, už vysvětlete sami.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

@Martin.Kucera tedy prosím, aby v nejbližším možném termínu vyhlásil hlasování o návrhu podpořeného skupinou členů, protože všechny možnosti na domluvu selhaly. A jak vidíš tak někteří dokonce nechtějí, aby se uznaly předešlé nominace z toho důvodu, že chtějí, aby se uznaly předešlé nominace. Proti tomuto už neumím "bojovat" natož jakkoliv argumentovat.
viewtopic.php?f=350&t=49993
Návrh postupu:
1. Do dovolby, případně do dalších dovoleb, dokud se nezvolí minimální počet členů, budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Dan.Lestina »

Petře, myslím, že se mýlíš.
Není pravda, že nový návrh nepodávám, navrhuji přidržení se původního postupu navrženého předsedajícím.
Ten uznání minulých nominací obsahuje.

Předsedajícího prosím o moderaci osobních útoků.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Dan.Lestina píše: 30 lis 2019, 16:10Není pravda, že nový návrh nepodávám, navrhuji přidržení se původního postupu navrženého předsedajícím.
Ten uznání minulých nominací obsahuje.
Jenže tento návrh neprošel.
Takže buď budeme hlasovat za 14 dní a budou nutné nové nominace a na druhé straně se budou moci hlásit i noví kandidáti (neboli proběhne standardní postup pro doplňující volbu), nebo bude ve sčítaném hlasování schválen návrh postupu Petra Tkadlece (který zopakoval v viewtopic.php?p=661322#p661322) a v takovém případě budeme hlasovat za týden, se starými nominacemi a bez možnosti přihlášení dalších kandidátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Dan.Lestina píše: 30 lis 2019, 16:10 Petře, myslím, že se mýlíš.
Není pravda, že nový návrh nepodávám, navrhuji přidržení se původního postupu navrženého předsedajícím.
Ten uznání minulých nominací obsahuje.

Předsedajícího prosím o moderaci osobních útoků.
Předsedajícího prosím, aby vyškolil člena a kandidáta do RV, co tímto udělal a nemystifikoval zde ostatní.

Pro hlupáky tady ještě zopakuji, jak to Martin vypsal. Hlupáky se označovat můžeme, označil mě tak Bartoš v tisku i na fóru a nikdo ho nezmoderoval.
Vyhlášení:
Nyní tedy bude následovat doplňující volba, protože je zapotřebí zvolit ještě aspoň 3 členy RV do části volené celostátním fórem.
Do této doplňující volby se mohou hlásit i noví kandidáti, doba pro navrhování potrvá do 10. 12., hlasování pak proběhne 13. - 16. 12.
Návrh postupu, který poté konsensuálně neprošel:
Je tedy někdo proti tomu, aby těm neúspěšným kandidátům z proběhlé volby, kteří se rozhodnou kandidovat i ve volbě doplňující, byly uznány jejich nominace do proběhlé volby?
Můj návrh je zkrácení doby pro hlasování a uznání předešlých nominací.
Dan Leština, ale po všech aktuálně CHCE nové nominace, ale jiný návrh, aby byly započítány nedodá. Takže je to pro mě buď hlupák nebo se probudil po nějaké opici, je sjetý či nevím co a ani potom pátrat nebudu, Jen tady zdůrazňuji důsledky jeho jednání. Nemluvě o tom, že teď budeme otravovat celé CF s hlasováním o tom, aby ty předešlé nominace byly uznány vždy, což zase negují někteří další. Proto vznikl tento návrh, který ty nominace uzná zatím jen pro další volbu.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Podávám tedy ještě jeden návrh , který prosím členy CF o konsensuální schválení.
Noví kandidáti se můžou přihlašovat během všech dovoleb a to vždy do lhůty 48 hodin před samotným hlasováním. Dodání potřebně podpory skupiny členů, profilu a kandidátské řeči je samozřejmě nezbytné.
Měl jsem vzato, že jsme teď v novém jednání doplňující volby, jak už zmiňoval @Vojtech.Pikal a neviděl jsem důvod, proč by noví neměli být připuštěni.
Zase prosím tedy @Martin.Kucera o potvrzení správnosti návrhu a vyhlášení lhůty pro odpor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Dan.Lestina
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“