Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při hlasování okolnosti, které by mohly volbu zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně po hlasování předsedajícímu, který dá procedurálně hlasovat o opakovaném hlasování. Všechny obdobné návrhy k danému hlasování se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3576 poděkování
Dostal poděkování: 3177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 27 lis 2019, 15:53

Pro návrh postupu jsem tedy založil členský podnět a prosím o jeho podporu, aby si nemuseli všichni shánět nominace nové a aby volba proběhla svižněji.
viewtopic.php?f=350&t=49993
Návrh postupu:
1. Do dovolby, případně do dalších dovoleb, dokud se nezvolí minimální počet členů, budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
1. bod znamená, že se nebudou muset shánět nové podněty s podporou u těch, kteří už ji získali, kandidovali a v další dovolbě bude stačit jen jejich přihlášení.
Aktuálně si jinak nové podpory shání pouze Štipl, Ketner, Smutná, Podhajský a neschválení by znamenalo, že by si ji prostě museli sehnat všichni.

2. bod znamená, že by volby probíhali asi každý týden a ne co 3 týdny, jak je to nastavené teď. Volby po 3 týdnech o tom samém prostě unaví jak členy, tak kandidáty, tak celou stranu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Dalibor.Zahora
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 28 lis 2019, 14:08

Prosím @Martin.Kucera o nejbližším možné zahájení hlasování tohoto návrhu podpořeného skupinou členů. Aby se pak v případě jeho schválení mohlo o členech RV hlasovat ten další týden.
Návrh postupu:
1. Do dovolby, případně do dalších dovoleb, dokud se nezvolí minimální počet členů, budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
Pro jistotu se ještě jednou ptám @Stanislav.Stipl, jestli je nutné, aby jsme tímto hlasováním zatěžovali členy celostátního fóra a jestli trvá na své negaci tohoto návrhu. Kdyby na tom netrval, tak by se to podle mě stále stihlo schválit konsensuálně a volba by akorát místo zítřejšího, pak proběhla ten další víkend.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Stanislav.Stipl

Stanislav.Stipl
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1430 poděkování
Dostal poděkování: 2923 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 28 lis 2019, 14:47

Petr.Tkadlec píše:
28 lis 2019, 14:08
Prosím @Martin.Kucera o nejbližším možné zahájení hlasování tohoto návrhu podpořeného skupinou členů. Aby se pak v případě jeho schválení mohlo o členech RV hlasovat ten další týden.
Návrh postupu:
Pro jistotu se ještě jednou ptám @Stanislav.Stipl, jestli je nutné, aby jsme tímto hlasováním zatěžovali členy celostátního fóra a jestli trvá na své negaci tohoto návrhu. Kdyby na tom netrval, tak by se to podle mě stále stihlo schválit konsensuálně a volba by akorát místo zítřejšího, pak proběhla ten další víkend.
Uznávání nominací do všech dalších dovoleb je podle mne velká chyba. Právě proto bylo nutné v roce 2017 tolikrát opakovat volbu. Podle mne je lepší to udělat pořádně, včetně řádné rozpravy a nových nominací a pak je velká šance, že další dovolba už nebude nutná.

Nicméně protože opravdu nechci zatěžovat členy zbytečným hlasováním, tak pokud bys dal jiný návrh, že se nominace uznají jen pro nejbližší dovolbu, která by proběhla v termínu, který uvádíš, tak proti takovému návrhu postupu bych nebyl. Teprve v případě, že by byla nutná další dovolba, tak by se pak řešilo, co s nominacemi dál.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Milan.Dadourek

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 28 lis 2019, 14:56

@Stanislav.Stipl já ti rozumím a posledně i teď jsem ti staré nominace vyřadil, byť teď je zde touto formou vracím. V další dovolbě, kdyby byla potřeba, tak by se zase počítali jen nominace z této předešlé a ti, co se do ni nepřihlásili, dle tohoto usnesení by pak potřebovali podporu novou.

Já v případě, že se nezvolí alespoň 15 lidí, tak hned vzápětí budu shánět podporu pro nové jednání dovolby (bez mé kandidatury), protože práce v RV je mraky. V tomto novém jednání by pak určitě byly zapotřebí nové nominační podpory. Jinak já bych opravdu raději provedl nejprve 2x-3x volbu se starou podporou a pak bych chtěl novou.

A už jsem psal, že za mě schvaluji obě varianty:
1./ volby krátce za sebou - stará podpora, nutnost přihlášení
2./ volby co tři týdny - nové podpory
Milan.Dadourek

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22487 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 lis 2019, 15:04

Tak si laskavě ujasněte, co přesně tedy vlastně chcete, protože už se v tom přestávám orientovat. Času máte dost, hlasování od zítřka už se vlivem těchhle vašich tanečků stejně nestihne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Jiri.Demel
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 28 lis 2019, 15:05

Martin.Kucera píše:
28 lis 2019, 15:04
Tak si laskavě ujasněte, co přesně tedy vlastně chcete, protože už se v tom přestávám orientovat. Času máte dost, hlasování od zítřka už se vlivem těchhle vašich tanečků stejně nestihne.
Už se to nestihne schválit konsensem, takže to musí jít do hlasování. :(

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 lis 2019, 15:45

Petr.Tkadlec píše:
28 lis 2019, 15:05
Martin.Kucera píše:
Do zítřka se žádný návrh postupu nestihne schválit ani konsensem, ani sčítaným hlasováním. (Takže tak jako tak se rozhodující hlasování o dalších kandidátech do RV nemůže konat dřív než od příštího pátku.)
A do příštího čtvrtka by se nějaký návrh postupu třeba konsensem schválit stihl, pokud byste se dopracovali k nějakému, který nebude nikdo blokovat.
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 28 lis 2019, 15:48

Martin.Kucera píše:
28 lis 2019, 15:45
Petr.Tkadlec píše:
28 lis 2019, 15:05
Martin.Kucera píše:
Do zítřka se žádný návrh postupu nestihne schválit ani konsensem, ani sčítaným hlasováním. (Takže tak jako tak se rozhodující hlasování o dalších kandidátech do RV nemůže konat dřív než od příštího pátku.)
A do příštího čtvrtka by se nějaký návrh postupu třeba konsensem schválit stihl, pokud byste se dopracovali k nějakému, který nebude nikdo blokovat.
Já vím, že hlasování samotné dovolby se bude hlasovat nejdřív příští pátek. Hlasování o návrhu postupu podpořeného skupinou členů by ale mělo proběhnout zítra, protože v důvěru nějaké konsensuální schvalování nemám.

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 lis 2019, 16:30

Petr.Tkadlec píše:
28 lis 2019, 15:48
Hlasování o návrhu postupu podpořeného skupinou členů by ale mělo proběhnout zítra, protože v důvěru nějaké konsensuální schvalování nemám.
Sčítané hlasování o návrhu postupu trvá 24 hodin, takže ho stačí vyhlásit kdykoli během následujících dní, nejpozději ve středu, a vše se stihne. Ale kdyby se do té středy podařilo nějaký návrh schválit konsensuálně, ušetřilo by se to sčítané hlasování, o němž jsi sám napsal, že se jedná o zatěžování CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 28 lis 2019, 16:53

Martin.Kucera píše:
28 lis 2019, 16:30
Petr.Tkadlec píše:
28 lis 2019, 15:48
Hlasování o návrhu postupu podpořeného skupinou členů by ale mělo proběhnout zítra, protože v důvěru nějaké konsensuální schvalování nemám.
Sčítané hlasování o návrhu postupu trvá 24 hodin, takže ho stačí vyhlásit kdykoli během následujících dní, nejpozději ve středu, a vše se stihne. Ale kdyby se do té středy podařilo nějaký návrh schválit konsensuálně, ušetřilo by se to sčítané hlasování, o němž jsi sám napsal, že se jedná o zatěžování CF.
OK, kdyby se nepodařilo, tak ať se hlasuje až ve středu. Zkusím to tedy do té doby nějak vyřešit. :-)
Stanislav.Stipl

Odpovědět

Zpět na „Procedurální námitky“