Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1737
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4575 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Na základě diskuse jsem upravil (zkrátil) svůj návrh postupu:
1. Do dovolby budou zařazeni pouze neúspěšní kandidáti z právě proběhlé volby, a to všichni kteří nevyjádří vůli již dále nekandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.

Návrh by měl umožnit bez dalších nominací, prodlužování rozpravy atd. vyhlásit rozhodující hlasování dovolby o přihlášených kandidátech v co nejkratší době.
Voliči se tak budou moci "za čerstva" vyjádřit k zatím neúspěšným kandidátům. Domnívám se, že zvolení části kandidátů změnilo "špici šiku", a umožní proto i jinou úvahu voličů.

Svoji podporu (či nepodporu) upravenému návrhu můžete vyjádřit ve vlákně: viewtopic.php?f=350&t=49973
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Frantisek.Kopriva

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Milan.Dadourek píše: 26 lis 2019, 19:23 Na základě diskuse jsem upravil (zkrátil) svůj návrh postupu:
1. Do dovolby budou zařazeni pouze neúspěšní kandidáti z právě proběhlé volby, a to všichni kteří nevyjádří vůli již dále nekandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.

Návrh by měl umožnit bez dalších nominací, prodlužování rozpravy atd. vyhlásit rozhodující hlasování dovolby o přihlášených kandidátech v co nejkratší době.
Voliči se tak budou moci "za čerstva" vyjádřit k zatím neúspěšným kandidátům. Domnívám se, že zvolení části kandidátů změnilo "špici šiku", a umožní proto i jinou úvahu voličů.

Svoji podporu (či nepodporu) upravenému návrhu můžete vyjádřit ve vlákně: viewtopic.php?f=350&t=49973
Nerozumím tomu, proč by měla být další volba pouze z neúspěšných kandidátů.

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tereza.Vovesova píše: 26 lis 2019, 19:34
Milan.Dadourek píše: 26 lis 2019, 19:23 Na základě diskuse jsem upravil (zkrátil) svůj návrh postupu:
1. Do dovolby budou zařazeni pouze neúspěšní kandidáti z právě proběhlé volby, a to všichni kteří nevyjádří vůli již dále nekandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.

Návrh by měl umožnit bez dalších nominací, prodlužování rozpravy atd. vyhlásit rozhodující hlasování dovolby o přihlášených kandidátech v co nejkratší době.
Voliči se tak budou moci "za čerstva" vyjádřit k zatím neúspěšným kandidátům. Domnívám se, že zvolení části kandidátů změnilo "špici šiku", a umožní proto i jinou úvahu voličů.

Svoji podporu (či nepodporu) upravenému návrhu můžete vyjádřit ve vlákně: viewtopic.php?f=350&t=49973
Nerozumím tomu, proč by měla být další volba pouze z neúspěšných kandidátů.
Protože všichni aktuálně potřebují novou nominační podporu. Každopádně jsem i proto, aby se mohli hlásit další.

Jsem proti Milanovu návrhu a
navrhuji tento postup: @Martin.Kucera
1. Do dovolby, případně do dalších dovoleb, dokud se nezvolí minimální počet členů, budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
Je někdo proti tomuto postupu?
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 26 lis 2019, 19:51, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 6):
Petr.Daubner, Mikulas.Ferjencik, Jan.Prokop, Frantisek.Kopriva, Dalibor.Zahora, Roman.Pasek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 19:42

Jsem proti Milanovu návrhu a
navrhuji tento postup:
1. Do dovolby, případně do dalších dovoleb, dokud se nezvolí minimální počet členů, budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
Je někdo proti tomuto postupu?
Nechybí tam pořád ti nově přihlášení? ;)

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tereza.Vovesova píše: 26 lis 2019, 19:45
Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 19:42

Jsem proti Milanovu návrhu a
navrhuji tento postup:
1. Do dovolby, případně do dalších dovoleb, dokud se nezvolí minimální počet členů, budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
Je někdo proti tomuto postupu?
Nechybí tam pořád ti nově přihlášení? ;)
Nechybí. :-) Toto opatření jen zařadí lidi z předchozí volby, kteří si řeknou, že chtějí a urychlí to volbu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Vovesova, Mikulas.Ferjencik
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 19:49
Tereza.Vovesova píše: 26 lis 2019, 19:45
Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 19:42

Jsem proti Milanovu návrhu a
navrhuji tento postup:
1. Do dovolby, případně do dalších dovoleb, dokud se nezvolí minimální počet členů, budou zařazeni neúspěšní kandidáti z předešlé volby, a to všichni, kteří vyjádří vůli dále kandidovat.
2. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.
Je někdo proti tomuto postupu?
Nechybí tam pořád ti nově přihlášení? ;)
Nechybí. :-) Toto opatření jen zařadí lidi z předchozí volby, kteří si řeknou, že chtějí a urychlí to volbu.
Tvůj návrh má můj souhlas.

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Registruji návrh postupu Milana Daďourka. Zazněl hlas proti němu, nelze ho tedy přijmout konsensuálně. Již pro něj běží sběr podpory členským podnětem, pokud podporu získá, může o něm být následně hlasováno.

Dále registruji návrh postupu Petra Tkadlece. Je někdo proti tomuto návrhu?

A pro případ, že by výše uvedený návrh byl konsensuálně schválen, vyzývám všechny neúspěšné kandidáty, kteří dále hodlají kandidovat a dosud to zde neoznámili, aby tak učinili do 28. 11. 22.00.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Lydie.Bartosova, Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Martin.Kucera píše: 26 lis 2019, 20:42 Registruji návrh postupu Milana Daďourka. Zazněl hlas proti němu, nelze ho tedy přijmout konsensuálně. Již pro něj běží sběr podpory členským podnětem, pokud podporu získá, může o něm být následně hlasováno.

Dále registruji návrh postupu Petra Tkadlece. Je někdo proti tomuto návrhu?

A pro případ, že by výše uvedený návrh byl konsensuálně schválen, vyzývám všechny neúspěšné kandidáty, kteří dále hodlají kandidovat a dosud to zde neoznámili, aby tak učinili do 28. 11. 22.00.
Jsem proti návrhu Petra Tkadlece. Nezatěžujme členy zbytečným hlasováním každý týden o tom samém, dokud to nedopadne tak, jak potřebujeme. Pokud mají členové podpořit další kandidáty, má to být na základě dalších informací, případně proto, že se přihlásí další.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 4):
Bara.Soukupova, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Dan.Lestina

test

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Dobrá, pak tedy i návrh Petra Tkadlece potřebuje k tomu, aby o něm mohlo být hlasováno, podporu skupiny členů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Stanislav.Stipl píše: 27 lis 2019, 13:45
Martin.Kucera píše: 26 lis 2019, 20:42 Registruji návrh postupu Milana Daďourka. Zazněl hlas proti němu, nelze ho tedy přijmout konsensuálně. Již pro něj běží sběr podpory členským podnětem, pokud podporu získá, může o něm být následně hlasováno.

Dále registruji návrh postupu Petra Tkadlece. Je někdo proti tomuto návrhu?

A pro případ, že by výše uvedený návrh byl konsensuálně schválen, vyzývám všechny neúspěšné kandidáty, kteří dále hodlají kandidovat a dosud to zde neoznámili, aby tak učinili do 28. 11. 22.00.
Jsem proti návrhu Petra Tkadlece. Nezatěžujme členy zbytečným hlasováním každý týden o tom samém, dokud to nedopadne tak, jak potřebujeme. Pokud mají členové podpořit další kandidáty, má to být na základě dalších informací, případně proto, že se přihlásí další.
OK, chceme zatížit více členy zbytečným hlasováním o námitce jestli získám podporu a chceme zatížit tedy úplně všechny, aby si sehnali a studovali nové podpory, tak pojďme do toho. S tou druhou částí souhlasím. Já jsem jinak předpokládal, že ti pozdě přihlášení se sami vyoutují tím, že se pozdě přihlásí, ale když jim chceš dát stejné podmínky, tak to chápu no.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“