Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Místní sdružení pro Olomouc, Samotišky, Křelov-Břuchotín, Bystrovany, Bukovany a Hněvotín.

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 5433 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Ano, to KK určitě ví a vůbec to není tématem téhle diskuse :) Řešíme tady v první řadě neexistující výstupy od lidí, co za nás někde sedí, a ti zcela jistě můžou sepsat pár vět bez osobních údajů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 3):
Radek.Vojtek, Martin.Smida, Jan.Bednarik
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- 6o7 876 737
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: osvč
Dal poděkování: 886 poděkování
Dostal poděkování: 421 poděkování

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Ahoj všem zde.

Nějakou dobu čekám, že sem napíšu, až mne nebudou ovlivňovat žádné emoce. Ty však stále trvají a navíc, již (zatím pouze) druhý člen XOLK mne osobně kontaktoval ve věci mého výrazného stažení se ze scény. A to Hynek Melichar a teď Zdeněk Žák.

K věci.
Na fóru Piráti a Starostové jsem de facto začal psát a vkládat reporty z KMČ (sekce městské firmy tam vůbec nebyla) jako první a skoro jediný. Zjistil jsem, že se s informacemi nijak nepracuje, že je to vlastně skoro zbytečné. Většina je v mých poznámkách, které jsou kdykoli k dispozici. Zatím k takové situaci nedošlo.., vlastně ano, řešil jsem s koaličním kolegou Markem Zelenkou, právníkem a členem Dr dopravního podniku detaily výběr řízení na ředitele Flory.

Zde vyvolaný podnět jsem dvakrát konzultoval s předsedou zastupitelskeho klubu Viktorem Tichákem. Dohodli jsme se, že budu předvolán na ZK 2.12., kde: 1) budu referovat o dění na Floře. Jak jsem uvedl, vše mám v poznámkách. 2) na můj popud bude vytvořen koncept, podle kterého budou vznikat reporty z městských firem. Nevím totiž, co má být sdělováno a jak. Co je důležité a co ne. Flora není dopravní podnik. Žádné zásadní události se nedějí. I když mnohé jsou zajímavé. O tom později zde, nebo na krajské schůzi, v sekci reporty z DR.

Tedy v krátkosti: reporty, respektive poznámky jsou. Jen ne na internetu. Již jsem ale začal zpětně digitalizovat. 2.12. předpokládám vznikne mustr pro zapisy/reporty z dozorčích rad. A zápis z tohoto setkání.

Současně poznamenávám toto: až váš kolega přestane chodit na schůzky, nebo jinak zmizí z očí, zkuste vzít telefon a zeptat se, zda se třeba něco zásadního v jeho životě neděje. Dříve, než začnete konspirovat. Většina událostí má obyčejný, banální lidský podtext. A já zrovna jisté zásadní změny prožíval.
Což ovšem neznamená, že jsem neplnil své povinnosti. Moje docházka na dozorčí radu bude jistě jedna z nejlepších, pokud ne nejlepší.
Snad zatím stačí tolik informací pro vás.. Po schůzce zastupitelského klubu zde bude info více. A též na fóru PirSta.
PS: děkuji Zdeňkovi a Hynkovi za laskavý lidský přístup a ostatním za trpělivost. Nic dramatického se neděje. :)
Ahoj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvky (celkem 5):
Martin.Morong, Vojtech.Pikal, Marek.Valko, Nela.Chudova, Lubomir.Vlcek
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

• Ty informace nemají být zveřejňovány proto, aby se zhudebnily nebo recykliterovaly, ale proto, že kvůli tomu tam sedíš. Kvůli tomu, aby bylo veřejné, co se tam děje a každý si to mohl dohledat, KDYBY ty informace potřeboval.
• Jak mají ty reporty vypadat se můžeš podívat třeba k Radkovi, o pár příspěvků výše dával příklad, jak zapisuje on svoje působení v komisi. Že se na Floře (teď) neděje nic "zásadního" je irelevantní. Budeme snad odteď obsazovat jen pozice, které slibují pořádnou telenovelu?
• Že jsi měl v uplynulém roce problémy v osobním životě mě samozřejmě mrzí. Pokud máš ale nějakou funkci, není řešením říct "měli jste se mě zeptat, co se děje". Zodpovědné by bylo říct "něco se děje, teď nebudu aktivní", popřípadě ideálně "něco se děje, najděte za mě někoho, kdo má čas/kapacitu to dělat". To není žádná konspirace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 6):
Jana.Skopalikova, Marek.Valko, Antonin.Stepan, Tomas.Svoboda, Vojtech.Pikal, Radek.Vojtek
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Radek.Vojtek
Místní předsednictvo
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Už tu uvedl již Viktor i David Novák, jak a jakou formou mají členové DR, komisí MČ a odborných komisí reportovat, byli všichni kterých se to týká proškoleni již na začátku.
Nerozumím tedy, jaktože někdo z těchto neví co má být sdělováno a jak.
Docela mne také překvapuje, že pokud existují nějaké tzv. poznámky, které by se snad daly brát jako report, nejsou již dávno pár větami na fóru.
Vždyť toto vlákno tu je již od prosince 2018.
Pokud má někdo osobní problémy/důvody a proto nezvládá vykonávat jakoukoli funkci, tak je to samozřejmě naprosto pochopitelné.
Ale není řešením strkat hlavu do písku a nechávat to být. Naopak nejvíce záslužné by bylo jednou, dvěma větami jednoduše sdělit, že je nějaká komplikace, ta zapříčiňuje neaktivitu a docela by to vše osvětlilo. Tento, hlavně pak férový přístup, by jistě ocenil každý a nebylo by žádnou zbabělostí, natož snad konspirací uznat, že na to nemá dotyčný kapacitu nebo čas. Ba naopak. Hlavu nikdo nikomu rozhodně trhat nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Vojtek za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Tomas.Svoboda
1. Místopředseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova.
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz

Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj

Uznávám oprávněnost vašich výtek.
A děkuji za ně.
Jsem si vědom svého nesplnění povinnosti.
Moje práce v komisích však neutrpěla.
Mohu zde doložit vyjádření předsedů k mé aktivitě, chcete-li.
A reporty doplním.

Tomáš Svoboda
733 252 652

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Předsedů čeho? Rad? Jako třeba Fleka z těch mafiánů Společně? Asi dobrý, hele, třeba se o tobě zmíní v dalším videu o dění na Floře ;)

Radek.Vojtek
Místní předsednictvo
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Co? Jaké vyjádření předsedů? K čemu?? Tady se řeší fakt, že za celou dobu neexistovaly a stále neexistují reporty z DR. Ani čárka.
1. Místopředseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova.
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2610 poděkování
Dostal poděkování: 4689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida »

já už bych to zklidnil...
Děkuji Tomášovi za sebereflexi.

že práce neutrpěla je milé... ale přecejen bychom rádi věděli, v čem čem ta práce spočívala a co jsi tam teda dělal a udělal.

každý Pirát je vysílač a každý tvůj úspěch je úspěch všech... A my (nebo spíš MO) se jím rádi pochlubíme. ale stejně tak, každý průšvih je průšvih všech. A proto bych rád věřil, že tvoje Pirátství neskončilo tímhle ulovením teplého placeného místečka, ale naopak přesvědčíš, že i přes pochybné dosazení do tohodle křesla, dostaneš všem pirátským principům. A je smutný, že to z tebe musíme tahat tímhle způsobem... ale vlastně je to dobrá zpráva, že si to uvědomujeme a že tyhle nároky máme a tím se vlastně odlišujeme od všech těch, kteří tyhle placený pozice používají čistě jako finanční saturaci vlivných straníků...

Nicméně věřím, že sis z toho něco vzal, svoje resty splníš a do budoucna už to bude probíhat bezproblémově.

pro začátek by prostě stačilo odpovědět na otázku, na čem jsi pracoval, co jsi udělal, co se ti podařilo a co se ti naopak nepodařilo prosadit. A ideálně, co plánuješ dál.
A kdyby´s odpověděl hned, ušetřili bychom si několik stránek toho "tahání jak z chlupaté deky" :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Nepejchal, Radek.Vojtek, Antonin.Stepan, Michaela.Skokanova, Milos.Zmeskal
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz a expertního týmu pro životní prostředí.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj

Odpovídám narychlo.

Nepodařilo:
Být u jednání představenstva
Pozvat si marketingový tým na jednání
Prosadit za ředitele ve výběru bývalého šéfa KB Fešara

Podařilo:
Všechny dokumenty na sdíleném disku (Google drive)
Otevřít debatu o Roundup a následně o mašině na horkou páru, plánuje se již její nákup.
Dvakrát vrátit k přepracování provozní podmínky parku (znění, piktogramy, zákazy) marketing oddělení na tom znovu pracuje
Debatu o ceníku svateb na Floře
Některé opravy cest v Bezručových sadech
A možná něco víc, nevím to teď z hlavy.

Plánuji pozvat
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... cwTPhANzBn
ale to asi nebude jen tak rychle..

Tomáš Svoboda
733 252 652

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2610 poděkování
Dostal poděkování: 4689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida »

... ani to nebolelo :-D :-D :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Radek.Vojtek
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz a expertního týmu pro životní prostředí.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Odpovědět

Zpět na „Olomouc“