Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Nominuji Kornélii Gottmanovou do volby RP

PRO
22
26%
PROTI
53
63%
zdržuji se
9
11%
 
Celkem hlasujících: 84 - Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Zatím tu nominace do RP byly spíše opatrné, nicméně po přečtení kandidátské řeči Nely Gottmanové na vedoucí PO jsem nabyl dojmu, že s jejím programem, byť úzce se dotýkajícím PO, by měla kandidovat spíše do RP. Osobně si myslím, že potřebujeme RP, které se bude více věnovat vnitrostranickým potřebám (což souvisí s častou kritikou současného RP jakožto složeného pouze z poslanců) a tímto jí chci dát šanci. A zároveň také povzbudit nominace dalších kandidátů, kteří nezasedají v nejvyšších zastupitelských orgánech české/evropské politiky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
Bohdana.Hola, Tereza.Hubackova, Vojtech.Pikal, Vaclav.Vislous

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Posílám odkaz na souhlas s nominací:
Kornelia.Gottmannova píše: 19 lis 2019, 07:20
Ivo.Vlasaty píše: 18 lis 2019, 22:27 Zaznívá volání po tom, aby v Republikovém předsednictvu nebyli jen poslanci. Když jsem četl tvou kandidátskou řeč, měl jsem dojem, že by ses víc hodila tam. Ano, s PO to úzce souvisí, přesto si nejsem jistý, že to je skutečně ta pozice, z níž by to bylo možné prosadit. A v RP potřebujeme aspoň jednoho člověka, který tam bude sledovat vnitřní rozvoj strany. V posledním období tohle bylo odsunuté na zadní kolej, prioritou byl parlament a volby a víme, jaké problémy řešíme teď. Je důležité to srovnat.

Podporu jsem ti k nominaci dal, byť Jana je pro mě preferovaná kandidátka. Ale raději bych ti založil nominaci do RP. Dovolíš?
Myslím, že si správně pochopil, že mi jde především o řešení problému, než o konkrétní funkci. Ráda přijmu nominaci do RP - a to zase především proto, aby se o problémech, které zmiňuji ve své řeči začalo otevřeně mluvit a především je řešit.
nominační vlákno Kornélie na vedoucí PO.

viewtopic.php?f=350&t=49799
a taky
prolink na nominační řeč a CV na vedoucí PO:
Kornelia.Gottmannova píše: 18 lis 2019, 10:39 Zdravím Pirátky a Piráti!

Děkuji za nominaci a přijímám ji. Beru ji především jako příležitost otevřít diskusi na téma transformace personální politiky u Pirátů. Ráda se budu procesu transformace účastnit v jakékoliv roli, pokud bude potřeba a dostanu důvěru, povedu transformační tým. Projekt transformace by měl proběhnout během jednoho roku. Proto bych ráda kandidovala na období jednoho roku a poté, po vyhodnocení projektu, doporučuji otevřít výběrové řízení / volbu vedoucího PO znovu dle nově nastavených pravidel.

Zde je odkaz na můj profesní životopis:

https://docs.google.com/document/d/1PBw ... sp=sharing

Zde je odkaz na mojí kandidátskou řeč:

https://docs.google.com/document/d/1t9j ... sp=sharing

Těším se na vaše dotazy a připomínky.

Nela
Přílohy
CV_Kornelia_Gottmannova_2019.docx
(20.31 KiB) Staženo 23 x
Vize-PO-2021_A.docx
(26.92 KiB) Staženo 18 x

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Bohdana.Hola píše: 23 lis 2019, 19:40

nominační vlákno Kornélie na vedoucí PO.

viewtopic.php?f=350&t=49799
a taky
prolink na nominační řeč a CV na vedoucí PO:
Kornelia.Gottmannova píše: 18 lis 2019, 10:39 Zdravím Pirátky a Piráti!

Děkuji za nominaci a přijímám ji. Beru ji především jako příležitost otevřít diskusi na téma transformace personální politiky u Pirátů. Ráda se budu procesu transformace účastnit v jakékoliv roli, pokud bude potřeba a dostanu důvěru, povedu transformační tým. Projekt transformace by měl proběhnout během jednoho roku. Proto bych ráda kandidovala na období jednoho roku a poté, po vyhodnocení projektu, doporučuji otevřít výběrové řízení / volbu vedoucího PO znovu dle nově nastavených pravidel.

Zde je odkaz na můj profesní životopis:

https://docs.google.com/document/d/1PBw ... sp=sharing

Zde je odkaz na mojí kandidátskou řeč:

https://docs.google.com/document/d/1t9j ... sp=sharing

Těším se na vaše dotazy a připomínky.

Nela
Jakoze se stejnou vizi vedouciho PO chce vest celou stranu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Lenka.Kozlova

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Je tu dotaz, zda se stejnou vizí chci vést PO i stranu. Principiálně ano. V obou funkcích by mi šlo o to stejné o změnu přístupu k práci s lidmi. Reflexy velkých změn, kterými si Piráti prošly a přípravu na další růst a převzetí podílu na vládní moci. Na to potřebujeme dobře fungující týmy politiků a odborníků a to vyžaduje kromě nadšení i profesionální personální práci. Ve vláknech k volbě vedoucího PO je několik návrhů na změnu systému řízení PO a myslím si, že k transformaci by rozhodně dojít mělo. To, že někdo vyhodnotil, že je to spíš v kompetenci RP a dál sem moji nominaci, chápu jako součást této diskuse o budoucí podobě PO a i tom, jakou prioritu budou mít lidé v rozhodování strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Hubackova, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Kornelia.Gottmannova píše: 24 lis 2019, 09:08 Je tu dotaz, zda se stejnou vizí chci vést PO i stranu. Principiálně ano. V obou funkcích by mi šlo o to stejné o změnu přístupu k práci s lidmi. Reflexy velkých změn, kterými si Piráti prošly a přípravu na další růst a převzetí podílu na vládní moci. Na to potřebujeme dobře fungující týmy politiků a odborníků a to vyžaduje kromě nadšení i profesionální personální práci. Ve vláknech k volbě vedoucího PO je několik návrhů na změnu systému řízení PO a myslím si, že k transformaci by rozhodně dojít mělo. To, že někdo vyhodnotil, že je to spíš v kompetenci RP a dál sem moji nominaci, chápu jako součást této diskuse o budoucí podobě PO a i tom, jakou prioritu budou mít lidé v rozhodování strany.
A můžu tedy poprosit ještě o vizi pro ostatní oblasti, které RP řeší?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Annette.Heidlova, Petr.Daubner

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Petr.Daubner »

Očekával bych, že kandidátka především vyjádří souhlas se svou nominaci a dá sem kandidátskou řeč. To, že sem někdo jiný než kandidátka dá odkaz na nějaké jiné vlákno, fakt nepovažuji za souhlas s nominací. Kandidátská řeč by také měla být zde přímo v textu, ne v nějakém textu ve Wordu, který je připojen pouze jako příloha (týká se i nominace do PO). A pokud někdo kandiduje zároveň do republikového výboru, na vedoucí PO i do RP, očekával bych, že uvidím tři kandidátské řeči pokud možno odlišné, v samostatných vláknech. Zatím tu nevidím ani ten souhlas. Jako jednoduše uvažující člověk bych také uvítal zcela jasné vyjádření, co chce kandidátka konkrétně prosadit, místo teoretických úvah o fungování a nastavení systémů.
Jinak souhlasím s názorem Iva Vlasatého, že členy RP by neměli být jen poslanci. Ale samozřejmě to bude záviset hlavně na vůli voličů. Za mě by bylo fajn, kdyby v RP byli i představitelé komunální a krajské politiky, případně krajských sdružení, ženy i muži, z Čech, Moravy i Slezska 🙂
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Petra.Smutna, Vit.Fux, Rudolf.Spotak
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ty si Ivo taky neřízená střela. To si nemohl počkat aspoň ty dva dny, jak dopadne prvni kolo volby na PO? :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Adam.Jaros, Jan.Bednarik, Eva.Novakova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Vtipný slyšet od tebe, Dalibore :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Roman.Pasek, Pavel.Tauer, Petr.Vileta, Jiri.Hoskovec, Eva.Novakova, Jan.Hora

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Zdravím!

Děkuji za tuto nominaci. Věřte mi, že mě překvapila stejně, jako mnohé vás, a proto vás prosím o trochu shovívavosti ve formálních otázkách. Uvědomuji si, existuje opravdu jen teoretická možnost, že tato nominace uspěje. To ale neznamená, že se budoucností a dalším směřováním Pirátů nezabývám. Uvažuji o tom v podstatě neustále už od začátku mého působení v Pirátské straně.

K Pirátům jsem dala primárně reformovat české školství a tím přispívat k probíhající změně společenského paradigmatu. A dostala jsem se k tomu zcela prozaicky - přes situaci na základní škole, kam chodí moje děti. O reformě školství jsem konečně mohla kompetentně mluvit na odpovídajícím fóru tuto sobotu (na setkání celostátního pirátského školského týmu), a tak v tuto chvíli mám pocit, že moje práce dává smysl. Ta cesta od myšlenky k prvnímu "výsledku" trvala dva roky. A to je teprve začátek. Proto mi přijde troufalé reálně se teď snažit dostat do RP Pirátů. Uvědomuji si, že se mám ještě co učit a co dělat. Kromě toho teď kandiduji na vedoucího PO - vlastně tím reálně chci dosáhnout transformace tohoto oddělení a změny přístupu k lidem u Pirátů (jako k členům, občanům, zaměstnancům a hlavně k lidem). Přejít od představy „dobře fungujícího stroje“ k „živému organismu“.

Na druhou stranu jsem si za poslední dva roky prošla poměrně intenzivním "kurzem" formou "learning by doing" (jako jedna ze zakladatelů a současná předsedkyně MS, členka KETu, členka dozorčí rady městské firmy, zastupitelka), a tak využívám této příležitosti podělit se o své zkušenosti a postřehy v oblasti komunální, magistrátní i vnitrostranické s různými přesahy do dalších struktur, a také o svoji vizi, kterou doufám do značné míry sdílím s většinou členské základny.

VIZE

Piráty považuji za šanci na změnu politické kultury a za šanci na nastoupení cesty ke "Vzdělané a propojené společnosti". Jako protiváhu k současnému, do značné míry oligarchickému (na celostátní úrovni) a nepotickému (na komunální úrovni) systému směrem k občanské a propojené společnosti. Tím propojením nemám na mysli jen tolik zmiňovanou digitalizaci a technologická řešení, ale také podporu propojování přirozených komunit v reálném životě.

HODNOTY

Věřím tomu, že vize musí být podložená sdílenými hodnotami. Za mě jsou to především transparentnost, dělba moci, odbornost a spolupráce.

CÍLE

To, co si přejeme pro společnost, bychom měli nejdříve zvládnout ve vlastní organizaci.

Jen za poslední dva roky jsme si prošli dvěma velkými růstovými skoky. Po parlamentním volbách a v komunálních volbách k Pirátů přišla spousta nových lidí s různými názory a cíli. Spojoval nás „boj proti stávajícímu systému“. Pak jsme se částečně dostali k moci a stáváme se spoluzodpovědnými za rozhodnutí establishmentu. Tím se do značné míry mění naše role. Ne vždy to jsme schopni reflektovat a efektivně fungovat v novém nastavení (práce v koalicích v komunálu apod.).

Většina z nás je ve funkcích poprvé, nemáme nastavené potřebné komunikační toky, nemáme dostatečné propojení se státní zprávou, naše týmy nepracují s diverzitou. Potřebujeme výrazně zlepšit práci s chybou.

Byli jsme pyšní na naši otevřenost na fóru. Bylo to jednoduché, dokud to nikoho nezajímalo. V tuto chvíli potřebujeme opět definovat, co je ještě otevřenost a co už hloupost, co je efektivní a co je zbytečná byrokracie. To, že jsme vidět znamená, že se začínáme více soustředit na to, jak jsme vnímáni a méně na to, jací doopravdy jsme a co děláme. Zde je nutná spolupráce odborů PO a MO.

Je potřeba si uvědomit, že s přísunem nových lidí (především v takové míře, jak se to stalo u Pirátů) se do jisté míry mění i kultura a posouvá a rozostřuje význam hodnot. Obávám se, že jsou u nás značné rozdíly v tom, jak je vnímána svoboda, transparentnost, demokracie… Myslím, že je na čase si to opět vyjasnit. Jinak se nemůžeme nikdy shodnout na programu. Zde vnímám roli předsednictva jako lídra tohoto procesu.

A PROGRAM je to, co opravdu potřebujeme. Dovolím si zde citovat příspěvek, který jsem sdílela na FB stránkách školského týmu.

„Zdravím všechny a chtěla bych zde sdílet několik myšlenek, které zazněly na našem sobotním setkání celostátního pirátského školského týmu (i v rámci diskusí v užších skupinách) a možná se explicitně neobjevily ani v zápise z flipchartu. Týkají se spíše přesahů - VIZE 2050 a krajských voleb, ke které jsme se v sobotu nedostali.

INKLUZE 1 - při řešení otázek inkluze je potřeba spolupracovat s odborníky z různými názory, kteří reprezentují jak zastánce, tak odpůrce inkluze (teda spíš jejího způsobu realizace) a hledat průniky - například v konkrétních opatřeních z praxe (týká se i magistrátní úrovně v Praze, města Ostravy apod.). Konkrétní opatření vycházejí z komunální úrovně (na konkrétních školách ve spolupráci s komunálními politiky různých stran, na základě zkušeností) a proto můžou být základem pro budoucí spolupráci při prosazování připravované reformy na parlamentní úrovni. Tak můžeme i rozbíjet mýtus, že "s Piráty se nedá spolupracovat" zdola a naopak být těmi, kdo umožní širokou diskusi.
INKLUZE 2 - Vůbec jsme nemluvili o mateřských školách. Nejnovější poznatky (z oblasti psychologie, neurověd i z praxe ze zahraničí - USA, Švédsko apod.) ukazují, že úspěšnost inkluze (nebo dříve integrace) se skokově zvyšuje, pokud se s ní začíná už v předškolním (školkovém) věku. Tomu bychom také měli věnovat pozornost.

A ještě několik PARADOXŮ, které se nám během diskusí objevily, a na jejichž řešení bychom mohli postavit několik bodů našeho programu.

.. Podporujeme Individuální nebo Společné vzdělávání? Co to vlastně jedno a druhé pro nás konkrétně znamená a proč chceme obojí?

.. Jsme spíše "elitáři" nebo spíše "rovnostáři"? Jak se stavíme k víceletým gymnáziím? Jak chceme zvýšit úroveň 2. stupně základních škol?

.. Rozdíl Praha vs. Regiony? Kdo mám financovat rozdíly v životní úrovni učitelů při stejných tabulkových platech a proč? Jsme v tomto jednotní? Jak si představujeme kariérní řád?

.. Revoluce nebo evoluce? V jaké fázi se nachází školský systém a jaké druhy opatření chceme prosadit, abychom jej posílili a dostali na další (ideálně vyšší :-) úroveň? Jak jej nastavit na probíhající změnu paradigmatu?

Možná toho bylo víc. Věřím, že pokud se nám tyto témata podaří srozumitelně formulovat (i při vědomí, že jsou to paradoxy, a takto k nim přistupovat) a také komunikovat odborné i široké veřejnosti, máme program, který nám může pomoct vyhrát volby. Nebo se alespoň dostat do vlády a provést skutečnou reformu. Šance tady je. Bez nadsázky. Malá, ale je. Co vy na to?“

Podobně si představuji otevření diskuse i k dalším programovým bodům: Životní prostředí, Obrana a bezpečnost, Zdravotnicví … Nemám tak detailní znalost, jak daleko v jakém programovém bodu jsme a jak jsme případně schopni převzít odpovědné funkce v případě, že budeme moci převzít odpovědnost za vládu v této zemi. Na to bychom se měli soustředit. Na to hledat a propojovat lidi, kteří s námi chtějí spolupracovat a soustředit je kolem našeho programu. Program vytvářet ne jen za zavřenými dveřmi, ale na základě veřejných a odborných diskusí. Vím, že mnohé už děláme, jen škoda, že se u toho permanentně střílíme do kolena. Naše rozhodnutí z různých úrovní spolu někdy nekorespondují a je vidět, že nemají jasný základ.

Na to, abychom mohli účinně spolupracovat na tvorbě programu, potřebujeme funkční a flexibilní strukturu, která bude lidem ukazovat mantinely a umožní jim se realizovat. Abychom takovou strukturu mohli vytvořit, musíme se soustředit na lidi. A to bych se už opakovala.

Jako první krok navrhuji něco jako „ideovou konferenci“. Program CF je spíše o zprávách, co se stalo. Ve svém okolí vnímám potřebu diskuse na téma CO BUDE DÁL.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Tereza.Hubackova, Vojtech.Pikal, Vaclav.Vislous, Milus.Kotisova, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kornelie Gottmanové do volby místopředsedkyně strany

Příspěvek od Petr.Daubner »

Omlouvám se, Nelo, ale mám problém vysledovat v Tvých slovech nějakou konkrétní myšlenku. Vidím jen samé otázky, otevírání diskuse a žádné odpovědi. Od člověka, který se uchází o jednu z nejčelnějších funkcí v Pirátské straně, očekávám mnohem více - konkrétní návrhy, jasnou vizi a jasné programové body. Nic z toho v Tvém příspěvku nevidím. Vidím samé otázky a žádné odpovědi. Ale třeba to nějak rozvedeš, nějakými konkrétními body.
A pořád nejsem nikde nevyčetl Tvůj souhlas s nominací. Bez toho se jedná o ryze akademickou debatu, v tom případě ale patří do jiného vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Hejduk, Eva.Novakova, Dalibor.Zahora
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“