Nominace Lydie Bartošové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Lydie Bartošové do republikového výboru

Ano
165
85%
Ne
22
11%
Zdržuji se
7
4%
 
Celkem hlasujících: 194 - Celkem hlasů: 194

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ztělesnění vřelosti a taktu. Osobnost, která do RV přináší unikátní pohled na věc a vlastní témata, vždy s ohledem na equality, integraci a otevřenost, do legislativního orgánu strany rozhodně patří, jak je ostatně vidět i z bleskové podpory CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 5):
Martin.Smida, Daniela.Weissova, Michaela.Nepejchalova, Tereza.Hubackova, Ivan.Sirko
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlila dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Vážené CF, rozhodla jsem se nominaci přijmout. Zatím se mi nedaří setřást pocit marnosti z událostí posledního měsíce a vykřesat ze sebe zapálenou řeč, ostatně jakoukoli řeč. Tím chci říct, že nijak nekašlu na náležitosti kandidatury, prostě mám členskou krizi, nebo tak něco.

Tu je historické a osobní okno, možno přeskočit:
Zažila jsem jen posledních pár let předsametových, ale i ty mne ovlivnily v nedůveře k autoritám a státnímu dobru, tak v pocitu, že mluvit je risk. V dětství jsem si hrála na revoluci, pak jsem se na nějakou dobu starala o svoje věci vezdejší, až mně zastihlo arabské jaro, předpovědi o konci světa a occupy movement v místní podobě stanování na Klárově a občanských debat v prostorách magistrátu. Tam jsem poprvé zažila sebe jako součást veřejnosti a potkala Piráta. Jo, byl to Petr Bajgar s psíkem. Ve většině příběhů nemá moc důstojnou roli, ale tady jednoznačně splnil úlohu vysílače a za to mu díky. To byl konec roku 2011. V lednu 2012 jsem se připojila k protestům proti smlouvě ACTA a krátce na to vstoupila do partaje. Studuju knihovnictví a info vědu, zaměstnává mě univerzitní knihovna, od posledních voleb jsem v opozici zastupitelstva Prahy 2 a předsedám místnímu sdružení.

Mám několik témat, které bych ráda v dalším období dotáhla, nebo teprve otevřela:

Koncepce rovnosti v pirátském pojetí - téma již projednávané, prezentované, čeká na pokračování. Zatím je těžké konkurovat tradičním hovorům o rovnosti, chtěla bych otočit naší pozici z defenzivy ke sdílení toho, co přinášíme my, jen se nám to zatím těžko vysvětluje.

Práce s chybou - zdá se, že modul transparentnost není všespásný a že bez dalšího štítu budeme vymýšlet, jak z něj trochu slevit, někde se schovat,vymýšlet jak říct hodně a neříct nic.

Práce s mocí, distribuce informací - před rokem jsem slíbila, že otevřu debatu nad procesem voleb a jejich nezávislostí, nejsem si jistá, kam to materiálně povede. Co bych si přála je, abychom dokázali přemýšlet, kde jsou hranice, které nechci překročit a jak svými činy můžu ovlivnit výsledek voleb a jestli to je ok. Téma by se též dalo nazvat "know your priviledge". Tam asi patří i různé vztahové vazby ve straně, které se nedávno staly tématem a dřív jsem o nich moc neuvažovala.

Respektující prostředí a vztahy - je v procesu ve spolupráci s RP a dalšími stakeholdery

Rehabilitace dobrovolníků - Před lety bylo dobrovolnictví naše hrdost a svoboda k participaci, teď se jeho význam posunul k označení skupiny lidí, které nerozeznáváme individuálně, dají se koordinovat, úkolovat, měřit a jsou přijatelní, pokud nekazí výkon. Samozřejmě znám argumenty o rostoucí organizaci a potřebě dosahovat výsledků, ale možná ta hlava uvnitř šlapajícího soukolí nedává vidět, kdo nese pochodeň. Teď jsem zase vágně poetická, ale sakra, chtěla bych zas se zápalem laického kazatele vysvětlovat lidem, že jsme ready měnit politiku v týhle zemi, nelpíme na politických postech, neváže nás nikde černý svědomí, umíme se omluvit a riskovat v nesehnuté pozici. Chtělo by se říct: Kam kráčíš, Piráte? Ale to už by bylo na řeč, kterou nechci psát, moc.

Postupně se pokusím odpovědět na vznesené dotazy a díky za ně. Snad při žádných volbách nebylo na foru takhle živo.

Mám ještě tip na zvažování před hlasováním o kandidátech: projděte si kromě nominačních řečí jakékoli jiné příspěvky, kde uvidíte, jak člověk reaguje na různá témata, nebo v konfliktech, třeba zjistíte, že sice člověka neznáte, ale stálo by za to dát mu šanci. Dělávám to taky (papír a tužka po straně dost pomáhá).
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:43 Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz


1. Vstupovala jsem do strany ještě když to nebylo cool, aspoň ne moc, tak bych řekla, že moje paměť začíná mít jistou hodnotu a vnáším trochu jiná, než čistě provozní témata.
2. Jsem pro zjednodušování předpisů, mnoho věcí, které bychom rádi, aby se předpisem nějak staly, nebo bychom jim chtěli naopak zabránit si z předpisů nic nedělají. Jsou i jiné nástroje, kterými se dá měnit naše fungování, akorát stojí víc práce.
3. Domnívám se, že vedoucí odboru by měli být voleni, nechci aby se nám ve straně rozrůstal aparát, který se těžko kontroluje, odvolává a nemá zodpovědnost k CF.
4. Jsem pro setrvání v unii a její demokratizaci, dostala jsem před parlameními volbami nezáměrně DiEM do novin.
5. Nemám v plánu účastnit se demontrací za vystoupení.
6.. Hlasuju pro město pro lidi (kteří v něm tráví čas, hrají si i stárnou), sama se v něm pohybuju převážně pěšky a MHD, na druhou stranu chápu, že se někdo po městě autem pohybovat potřebuje. Víc než zákazy preferuju nabídky.
7. Jsem nalevo dole, až skoro vypadávám z grafu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Matej.Sandor, Jaroslav.Nemec, Tereza.Hubackova, Libor.Adamek
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 21:42 V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlila dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
První kolo je o přípustnosti kandidáta a nehlasuju tak jen pro minimum lidí. Častým argumentem bývá malá známost. Doporučuju tomu jít naproti a snažit se zjistit o kandidátech víc, než říkají. Ideální je, když jsou dlouhodobě aktivní na foru, sociálních sítích (neideální, ale taky vypovídající) nebo je možné sledovat jejich veřejné aktivity. Možná je taky dobré si říct, jestli potřebujeme v orgánech jen lidi, se kteří nám jsou sympatičtí a názorově s nimi splýváme, nebo zda není žádoucí trochu se otevřít a odosobnit. Pokud mám evidenci, že kandidát drží nějakou konzistentní linii a je schopen diskuze, vidím ho jako přínos, i když bych s ním nepotřebuju trávit volný čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bednarik, Libor.Adamek, Zdenek.Zak
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lydie.Bartosova píše: 19 lis 2019, 18:22
Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:43 7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
7. Jsem nalevo dole, až skoro vypadávám z grafu.
Nalevo nebo dolů? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Tauer, Ivan.Sirko

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Kakona
Krajský zastupitel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 čer 2014, 18:54
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Bydliště: Soběslav
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Martin.Kakona »

Lydie.Bartosova píše: 16 lis 2019, 09:56
Práce s chybou - zdá se, že modul transparentnost není všespásný a že bez dalšího štítu budeme vymýšlet, jak z něj trochu slevit, někde se schovat,vymýšlet jak říct hodně a neříct nic.
nerozumim tomu
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Martin.Kakona píše: 23 lis 2019, 13:41
Lydie.Bartosova píše: 16 lis 2019, 09:56
Práce s chybou - zdá se, že modul transparentnost není všespásný a že bez dalšího štítu budeme vymýšlet, jak z něj trochu slevit, někde se schovat,vymýšlet jak říct hodně a neříct nic.
nerozumim tomu
V transparentní straně jsou víc vidět chyby. To se dá řešit buď tak, že z ideálu transparence začneš slevovat, nebo se naučíš reagovat na selhání tak, že ho uznáš, tak nemusíš mlžit, vymýšlet polopravdy a zamotávat se do vlastních slov.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lydie Bartošové do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Kandidátka byla zvolena v řádné volbě.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“