Reakce na odvolání z Výboru ZHMP a komisí RHMP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Odpovědět
Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 2800 poděkování
Dostal poděkování: 1982 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Reakce na odvolání z Výboru ZHMP a komisí RHMP

Příspěvek od Jaroslav.Nemec » 21 lis 2019, 10:01

Ahoj, krajské fórum, nastal čas si veřejně prodiskutovat mé odvolání z Výboru ZHMP a komisí RHMP na základě rozhodnutí klubu:
Zápis z jednání zastupitelského klubu MHMP, 5. 11. 2019 od 18 hodin
Omluveni: Aneta Heidlová, Ladislav Kos
Hosté: Alice Hamalová (PKS), Jan Novák (kontrolní komise), Olga Richterová (1. místopředsedkyně strany), delegace Pirátů z MS Praha 1, Petr Přenosil
Program:

Ověření pirátské identity – Eva Horáková znovu připomněla všem členům klubu povinnost ověřit si pirátskou identitu. Spolu s přítomnou Alicí Hamalovou ukázaly přítomným, jak postupovat.
Zapojení Jany Komrskové do práce ve výborech – Jana si vybere z nabízených možností a dle svých časových možností, rozhodnutí dá vědět předsednictvu klubu do jednání zastupitelstva 14. 11. 2019.
Zapojení Michaely Krausové do práce v klubu – Michaela informovala klub o svých aktuálních časových možnostech s tím, že zhruba od ledna se upřesní její další zapojení.
Reakce na jednání Jaroslava Němce - zastupitelský klub prodiskutoval situaci a přijal v daném bodě následující:

Usnesení zastupitelského klubu z 5. 11. 2019:
V návaznosti na usnesení klubu viz: https://praha.pirati.cz/vyjadreni-jaroslav-nemec.html přistoupil zastupitelský klub k odvolání Jaroslava Němce z výborů a komisí HMP z důvodu ztráty důvěry. Zastupitelský klub tím vyjádřil, že nechce o spolupracovat s osobami, které v médiích šíří nepravdivé informace a poškozují tím zastupitelský klub resp. Pirátskou stranu. Zároveň zastupitelský klub konstatuje, že Jaroslav Němec byl od září 2019 v orgánech města podmínečně kvůli předchozím excesům podobného charakteru. Svým mediálním vyjádřením tak podmínku porušil.
Zastupitelský klub souhlasí s odvoláním Jaroslava Němce z Výboru pro kulturu, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy Zastupitelstva hlavního města Prahy, Komise Rady hl. m. Prahy pro design a veřejný prostor, Komise Rady hl. m. Prahy pro koordinaci neinvestičních aktivit ve veřejných prostranstvích na území Pražské památkové rezervace, Komise Rady hl. m. Prahy pro udělování grantů vlastníkům památkově významných objektů a Komise Rady hlavního města Prahy pro výběr ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Národní kulturní památka Vyšehrad
Pro: 11, Proti: 0, Zdržel se: 0 (přítomno 11 ze 13 zastupitelů)

Usnesení zastupitelského klubu z 5. 11. 2019:
Zastupitelský klub pověřuje předsedu V. Mahrika k přípravě podání ke kontrolní komisi ve věci Jaroslava Němce z důvodu šíření nepravd o zastupitelském klubu.
Pro: 11, Proti: 0, Zdržel se: 0 (přítomno 11 ze 13 zastupitelů)
K tomu se vztahuje právě vypsané VŘ:
Zastupitelský klub Pirátů svým ze dne 5. 11. https://redmine.pirati.cz/issues/16602#note-19 odvolal J. Němce z tří komisí Rady hl. m. Prahy. Na uprázdněná místa v uvedených komisích hledáme odborníka, který by v nich mohl aktivně za Piráty působit. Jedná se o tyto tři komise:

Komise Rady hl. m. Prahy pro design a veřejný prostor
Komise Rady hl. m. Prahy pro koordinaci neinvestičních aktivit ve veřejných prostranstvích na území Pražské památkové rezervace
Komise Rady hl. m. Prahy pro udělování grantů vlastníkům památkově významných objektů
viz viewtopic.php?f=572&t=49685

Před rozhodnutím klub jsem mailem 5. 11. 2019 zaslal předsedovi zast. klubu Pirátů ZHMP @Viktor.Mahrik: Vyjádření ke včerejší schůzce pro klub Pirátů ZHMP
Ahoj,

včera jsem absolvoval rozhovor s Viktorem, Evou H. a Mírou. Výsledkem bylo sdělení, že zastupitelský klub Pirátů ZHMP ve mě nemá již důvěru a proto dnes na svém zasedání navrhne mé odvolání ze všech Komisí RHMP a Výboru ZHMP. Nebylo mi ovšem vytknuto nic z toho, co jsem za rok v těchto poradních orgánech udělal. Jde o reakci na můj nedávno veřejně prezentovaný názor.

Jsem vděčný za roční práci ve Výboru pro kulturu… ZHMP, kde jsem byl před rokem Piráty nominován. V září jsem zažil pokus mě z tohoto výboru odvolat. Nestalo se tak. Jsem moc rád za možnost pracovat ve třech komisích RHMP, kam jsem nebyl navržen Piráty, ale – za Piráty – na základě výsledku své předešlé práce a měl jsem tak možnost pracovat ku prospěchu Prahy v souladu s pirátským programem. Naopak ze strany Pirátů jsem zažil před necelým rokem pokusy mě nejmenovat. Myslím, že jsem odvedl kus dobré práce. Smutné je na tom i to, že to zřejmé nejen nikoho nezajímá, ale hlavně je pravděpodobné, že to ani nikdo neví.

Kdokoliv se podívá do zápisů, ať komisí, tak výboru na to jak jsem hlasoval, argumentoval, přečte si mnou navržené usnesení, uvidí, pevně tomu věřím, kus dobré práce pro Prahu, kus dobré práce za Piráty. Od Pirátů poděkování nečekám. Naštěstí jsem ho dostal nedávno od odborné veřejnosti. Takže aspoň takto mám zpětnou vazbu, že svou práci jsem dělal dobře.

Dnes se možná zastupitelský klub Pirátů ZHMP usnese a navrhne, aspoň takto to znělo na včerejší schůzce, mé odvolání ze všech komisí RHMP a výboru ZHMP. Opakuji, že odvolání není na základě mé předchozí práce v těchto komisích a výboru. Každý, kdo bude případně hlasovat, ať pro či proti, by si to měl uvědomit.

V Praze 5. 11. 2019

Jarda

Věc jsme široce diskutovali v hard skupině na FB. V žádné diskuzi, ať již osobní, tak v jakéjkoliv jiné někde na FB mi nebylo sdělen žáden argument proti mé činnosti v komisích či výboru, naopak. Rozhodnutí klubu je rozhodnutím politickým, klub na to má právo. Nicméně opakuji, klub mě do těch komisí nenominoval. Klub navíc hlasoval poněkud zmatečně, jelikož mě odvolal i z komise, která byla již ukončená. To je však jen detail. Opakuji, nebylo mi vytknuto nic z toho co jsem za rok v těchto poradních orgánech udělal. Smutné je na tom navíc i to, že bylo zřejmé, že to nejen nikoho nezajímá, ale hlavně to ani nikdo neví. Odvážil jsem se veřejně, ať na fóru nebo kdekoliv jinde říct svůj názor a za to mi "náleží trest" – ztráta důvěry. Důvěru si u některých pražských Pirátů nezískáte prací, ale servilitou. Aspoň takto to na mě působí, snad se pletu.

Zaznělo i to, že jsem dal věc s VŘ do KK. Do KK jsem nic nedal, v rámci výzvy jsem poslal pouze jeden dokument, který KK chyběl. Už i to se nesmí? Nebo vadí jen to, že o věci veřejně hovořím?

Rozhodnutí klubu je jako reakce na mé názory a odpověď na dotazy z PL, viz mé Vyjádření: Nechci, aby vládli Praze lidi s malým morálním kreditem a bez politické autority. Neměl jsem ve svém vyjádření pravdu, vnímám to špatně, mýlil jsem se ve svém úsudku, ve své úvaze? Je to možné, bavme se o tom. Když ty otázky PL mailem přišly, zvažoval jsem ignorování, resp. slušné odmítnutí odpovědět (stejně jak jsem to udělal o nějaký ten den dříve v případě dotazů redaktora Deníku N). Jelikož jsem však již před tím byl v PL citován z našeho pirátského fóra, věděl jsem zároveň, že na všechny otázky budou mít již i odpověď z fóra. Ano, mohl jsem to nechat takto. Zvolil jsem však vlastní formulaci mých citací. Uznávám, že takto za sebou to mělo i větší sílu. Nicméně, když se ohlédnu, názorově bych nic nezměnil, spíše jsem se utvrdil ve svých úvahách. Jediné co bych zpětně změnil, je vyškrtnutí zbytečného popisování k výběrovému řízení. To uznávám, že bylo nadbytečné. Ano, odpovídat PL je špatně, hodně špatně. Vím to. Přesto jsem to udělal, s plným vědomím, že je to celé špatně. Celá ta situace, do které jsme se jako strana dostali, je špatně. Jsme hnáni dělat věci, jelikož již jiné možnosti nevidíme. Prostě jsem si sám pod ty otázky dal ty citace z fóra a raději jsem to přeformuloval. Že to bude vydáno jako rozhovor jsem nevěděl (ale měl jsem to tušit, to je má chyba). PL v minulosti odpovídala více Pirátů, nejsem ani první ani poslední. A opakuji, jo je to špatně.

Ptám se v čem konkrétně, v čem jsem na fóru lhal. Jaké je to uvažování? Řeknete cokoliv a pokud se to nelíbí, vyloučí tě, vyhodí tě. Je tohle demokracie podle pražského pirátského zastupitelského klubu? Má-li kdokoliv pocit, že jsem lhal, řešme ty konkrétní slova, které považujete za lež.
Zároveň zastupitelský klub konstatuje, že Jaroslav Němec byl od září 2019 v orgánech města podmínečně kvůli předchozím excesům podobného charakteru. Svým mediálním vyjádřením tak podmínku porušil.
V září jsem byl z Výboru odvolán, jelikož jiný člen lhal na klubu o mém souhlasu, který jsem nikdy nedal. V rámci "podmínky" nesmím nikoho na Fb označovat. Tak raději ani nejmenuji. ;-) Zářijové odvolání bylo založené na lži. Za celou dobu jsem nezaznamenal jedinou výtku vůči tomu, jak jsem ve Výboru nebo v Komisích pracoval. Jen v červnu jsem měl rozhovor s jedním zastupitelem po té, co jsme odmítli na Výboru usnesení Marvanové k Muzeu 20. století. V září mi ten samý zastupitel oznámil, že mě klub odvolal z Výboru a mimojiné zmínil, že ty velké věci musí dělat zastupitelé. Když jsem se ho zeptal co tím myslí, řekl např. to muzeum a epopej. Bylo to den po hlasování o epopeji, kde jsem měl na usnesení svůj velký podíl (viz např. zápis s. 3–4). Pak jsem se dozvěděl od jiných zastupitelů, že tento zastupitel na klubu řekl, že jsem s odejitím z Výboru souhlasil. To není, jak jsem již napsal, pravda. Naopak. V zápisech ze září jsem to však nenašel https://redmine.pirati.cz/issues/16602 Tak nevím jak to v září na klubu bylo... jelikož v zápise je jen "V souvislosti se změnou zastupitelů budou Anetta Heidlová a Martin Arden nově ve výboru pro kulturu namísto J. Dohnala a J. Němce. " Vycházím tedy jen ze schůzek, které jsem v té věci měl a co mi někdo řekl. Již v září jsem řekl, že je to na rozhodnutí klubu, ale chci znát argumenty. Nyní jsem porůznu napadán ze lží. Několikrát jsem poždádal o vysvětlení, co se tím myslí.

Jediný argument, který zde leží, je. Že jsem neměl odpovídat PL. Uznavám, odpovídat PL je špatně, viz co jsem zde opakovaně psal. To co tvrdím na fóru a bylo i v těch PL, je můj názor, který mi nikdo zatím nedokázal vyvrátit. Mohu se plést, to je možné, ale prosím, opakuji, o protiargumenty.

Jak jsem napsal, jde o politické rozhodnutí klubu a takto ho musím ctít. Nicméně se oprávněně domnívám, že jde o pokračování ostrakizace mé osoby.
Naposledy upravil(a) Jaroslav.Nemec dne 22 lis 2019, 08:07, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Ladislav.Dvorak, Ivan Sirko
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 5017 poděkování
Dostal poděkování: 1994 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na odvolání z Výboru ZHMP a komisí RHMP

Příspěvek od Michaela.Skokanova » 21 lis 2019, 11:08

Jaroslav.Nemec píše:
21 lis 2019, 10:01
Zaznělo i to, že jsem dal věc s VŘ do KK. Do KK jsem nic nedal, v rámci výzvy jsem poslal pouze jeden dokument, který KK chyběl. Už i to se nesmí? Nebo vadí jen to, že o věci veřejně hovořím?
Ne, že by mi do vašich pražských půtek něco bylo, ale ráda bych potvrdila všem, které to zajímá, že to anonymní podání nám opravdu nepodal Jarda, přestože už se ke mně tahle teorie taky dostala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 3):
Adam.Jaros, Ladislav.Dvorak, Lenka.Kozlova
--- 607 876 737 ---
-------------------------------
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski

Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 2800 poděkování
Dostal poděkování: 1982 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroslav.Nemec » 11 úno 2020, 13:58

Jen dodávám novinky, ať zde máme digitální stopu ;-) V prosinci loňského roku jsem skončil ve všech komisích a ve výboru na HMP. OFFTOPICZa svou více jak roční práci jsem k dnešnímu dni nedostal žádnou "odměnu", ale třeba se to jen někde zdrželo (dle informací od předsedů komisí mi byla navržena dar za přínos Praze 33 tis. hrubého za 3 ze 4 komisí, za výbor nic - nicméně zda to RHMP schválila nevím).

Myslím si, že jsem tam odvedl kus dobré práce a program Pirátů, na kterém jsem se v oblasti kultury aktivně spolupodílel, jsem hájil pevně a rozhodně.

Následně jsem se v lednu OFFTOPICod Martina Ardena, který mě ve výboru nahradil, dozvěděl, že klub udajně chce, abych skončil předsedat v pražském KET pro kulturu... Odstoupil jsem, jelikož jsem byl jen pověřený a dle nového org. a jed. řádu považuji za vhodné předsedu navolit.
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz

David.Klempir
Člen KS Praha
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Příspěvek od David.Klempir » 11 úno 2020, 14:15

Jaroslav.Nemec píše:
11 úno 2020, 13:58
Jen dodávám novinky, ať zde máme digitální stopu ;-) V prosinci loňského roku jsem skončil ve všech komisích a ve výboru na HMP.
Prosím o aktualizaci tohoto faktu na https://praha2.pirati.cz/lide/ a https://praha2.pirati.cz/lide/zastupitelsky-klub/

Děkuji.
David
"Jednoho dne se želvy naučí létat." Terry Pratchett

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“