CF 15/2019 Volba republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Patrick.Zandl
Republikový výbor
Příspěvky: 278
Registrován: 25 říj 2016, 21:24
Profese: místostarosta
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Dal poděkování: 295 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Patrick.Zandl »

Doplňuji odkaz na můj veřejný profil: https://stredocesky.pirati.cz/lide/patrick-zandl/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvek:
Pavel.Tauer
Uživatelský avatar
Lukas.Cernohorsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1958
Registrován: 05 lis 2009, 21:54
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky »

Doručuji svou nominaci od členů: viewtopic.php?f=350&t=49779

A doručuji nominaci Jaroslava Němce: viewtopic.php?f=350&t=49813
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Michal.Gill
tel. : 601573955
Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Doručuji svou nominaci, jejíž první příspěvek je zároveň kandidátská řeč: viewtopic.php?f=350&t=49788
Profil: https://wiki.pirati.cz/lide/stanislav_stipl
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvek:
Roman.Kucera

test

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Nominaci jsem doručil už dříve.
Doručuji ještě odkaz na můj profil
a na kandidátskou řeč, kterou zde i současně vkládám do off-topicu.
OFFTOPICNebudu tady psát rozsáhlou ideologickou story o svobodě, v tom jsme podle mě skoro všichni stejní, ikdyž to někdy vidíme každý jinak.

Na obci, kraji, státu mě štvou kdejaké netransparentní procesy. Piráti by měli být perlou těchto procesů a měli by určovat směr, jak se to má dělat. Vidím problém našich přetížených zastupitelů, poslanců, vedoucích, že to taky občas vede k nějakému zavírání oček. Nerad bych, abychom ty oči zavřeli úplně a jestli se k tomu směřuje, tak chci skrz Republikový výbor raději hledat cesty k tomu, aby se tyto procesy zefektivňovaly.

Jakožto rozpočtáře mě nejvíc baví čísla - mými hlavními tématy v RV jsou:
[teze]+ rozpočet
+ nastavení rozpočtových pravidel
+ neplýtvání[/teze]
Nerad schvaluji veškeré dokumenty, které pouze omezí většinu členů, ale jejich přínos při plošném podpisu nebude, jako jsou:
[teze]- kodexy
- NDA
- prohlášení o integritách[/teze]
Moc se pak nezapojuji do programových věcí či změně jednacích řádů po technické stránce:
[teze]+- program
+- změny jednacích řádů[/teze]
Každopádně i přes to, že jednací řády po technické stránce nejsou mým hobby, tak si myslím, že by některé věci zasloužili přeložit do češtiny, což by byla jednou z věcí, co bych chtěl iniciovat pro další období:
[teze]++ přeložení jednacích řádů do češtiny (zatím jsem si založil viewtopic.php?f=638&t=49476 )
++ popohnat vytvoření vlastního poptávkového systému (až trošku nastartuje TO a bude mít na to kapacitu) (zatím k tomu mám nějakou vizi https://pad.pirati.cz/p/popt%C3%A1vkov% ... yst%C3%A9m )
++ zpomalení PO, aby se víc kladl důraz na školení členů, než aby se za vedení dělala všechna práce[/teze]

Profil mám zde https://lide.pirati.cz/personProfile/348/#
Kdo jsem?
[teze]- narodil jsem se a celý život žiji na Vsetíně
- je mi 32
- vystudoval jsem matematickou základku a poté stavební průmyslovku - pozemní stavitelství
- od 12 - 15 jsem pracoval brigádně o víkendech na stavbách, od 15 - 19 jsem pracoval o víkendech a prázdninách jako dělník ve fabrice (výroba trekingových holí)
- od 19 - dodnes pracuji ve stavebnictví zejména na pozicích přípraváře / rozpočtáře, kde mým hlavním zaměřením jsou státní/obecní zakázky
- od roku 2013 jsem vstoupil k Pirátům, kde jsem pak založil MS Vsetín, stal se krajským předsedou a poslední cca 3 roky+ jsem členem republikového výboru po většinu času i jednatelem výboru (ten kdo zahajuje jednání, hlasování...)
- něco přes rok jsem na Vsetíně působil v investiční komisi, ze které jsem byl nakonec "odstraněn", protože jsem šel proti projektům rady (Čunka), které nebyly přínosné pro město, ale pro jednotlivé podnikatele.
- víc než stavař se cítím hlavně jako Pirát
[/quote]

Závěrem ještě podotknu, že jako jednatel dělám kolem RV hodně "neviditelné práce", která se projevuje zejména v komunikaci, zařizování, shánění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivan.Mikolas
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Ivan.Mikolas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 487
Registrován: 22 čer 2009, 18:50
Profese: technik, ekonom
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1536 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Ivan.Mikolas »

Doručuji svoji nominaci do RV zde viewtopic.php?f=350&t=49709&p=656964&fb ... pY#p656964
Ve vklákně je moje kandidátská řeč i odkaz na profil.

Tuto nominaci přijímám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Mikolas za příspěvek:
Patrick.Zandl
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání
Uživatelský avatar
Jana.Kabelova
Člen KS Praha
Příspěvky: 166
Registrován: 31 led 2018, 15:25
Profese: stavařka
Dal poděkování: 515 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jana.Kabelova »

Ahoj,
doručuji svou nominaci a kandidátskou řeč, ve vlákně také odpovídám na otázky zde
můj profil zde
Jana Kabelová
telefon: 724 749 175
mail: janakab1@seznam.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Mikulas.Ferjencik píše: 18 lis 2019, 20:40 Doručuji nominaci Lukáše Koláříka: viewtopic.php?f=350&t=49630
Děkuji Mikulášovi za nominaci, o kandidatuře jsem nejprve nepřemýšlel, ale když mě sám oslovil, řekl jsem si, že to zkusím. I vzhledem k tomu, že nominaci jsem získal bez uhánění členů, předpokládám určitý zájem členské základny, proto přijímám kandidaturu.

Moje kandidátská řeč nebude dlouhá, většina z vás mě dobře zná. Pro ty kteří mě naznají a možná i jako opáčko pro ty, kteří ano, doplním nějaké moje základní postoje.

Co můžu nabídnout:
Zkušenosti z pozice předsedy KS ( 3 roky ), místopředsedy KS ( 2 roky ), předsedy MS - tedy důkladnou znalost problémů se kterými se potýkají krajské organizace a odlehlé regiony
Zkušenosti z pozice poslance ( 2 roky ) - tedy vědomost, že i když věci na první pohled vypadají jednoduše, tak nejsou a pro správné rozhodnutí je potřeba vyslechnout všechny strany
Pestré pracovní zkušenosti - z korporátu ( 6 let ), z malé rodinné firmy ( 3 roky ), jako živnostník ( 4 roky ), třetinového společníka a technického ředitele v technicko-obchodní firmě ( 3 roky )
Selský rozum a nadhled kluka z vesnice, starostlivost a rozvahu otce tří dcer

Co můžete čekat:
Zájem, čas a aktivitu při jednáních a studiu podkladů
Žádné přijímání zbytečných předpisů jenom proto, aby byly
Podporu regionů a krajské autonomie, subsidiaritu rozhodování

Co ode mě určitě nečekejte:
Jakoukoli snahu o centralizaci moci ve straně
Podporu návrhu na změnu systému obsazování funkcí vedoucích odborů
podporu korporátní verze NDA
Volbu většiny poslanců do RP
Snahu upřednostňovat vlastní zájmy před zájmy strany jako celku

Předem děkuji všem za případnou podporu a těším se na kvalitní a systematickou práci v republikovém výboru, které budu věnovat maximální úsilí a energii.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 9):
Mikulas.Ferjencik, Adam.Jaros, Martin.Stanek, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, David.Wagner, Patrick.Zandl, Jan.Hora, Michael.Polak
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
David.Satke
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 171
Registrován: 07 bře 2017, 18:38
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 349 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od David.Satke »

Ahoj, doručuji tímto

1) svoji nominaci:
viewtopic.php?f=350&t=49687

2) odkaz na aktuální profil
https://wiki.pirati.cz/lide/david_satke

3) kandidátskou řeč:

Ahoj Pirátky a Piráti,

děkuji za nominaci do Republikového výboru, kterou tímto přijímám.

Krátké bio:
Je mi 36 let a pocházím z Hodonína na jižní Moravě, ale za 4 roky už ze mě bude většinou prožitého času na téhle planetě pražák :) Mám za sebou studium Právnické fakulty na UK v Praze a jednoroční studium LLM kurzů na Utrecht University v rámci programu Erasmus. Při studiích jsem tři léta (roční období) žil a pracoval v Irsku. Jinak se mé cestování po světě omezuje jen na dovolené.
Pracuji jako advokát ve vlastní advokátní kanceláři. Během studia a povinné koncipientské praxe jsem si ale vyzkoušel i velké mezinárodní advokátní kanceláře.
U Pirátů jsem od podzimu 2016, nejdříve jako registrovaný příznivec a poté jako plnohodnotný člen na Praze 10. Historicky jsem byl garantem programu Justice pro volby do PS v roce 2017. V současnosti jsem neuvolněným zastupitelem na Praze 10 (blíže níže v dotazníku) a členem resortního týmu Spravedlnost.

Proč kandiduji do RV:
Mám dlouholetou zkušenost s fungováním nejrůznějších předpisů a nařízení a vyjednáváním - ať už konfliktních u soudů nebo konsenzuálních u mimosoudních řešení. Od roku 2016 jsem taky už nabral nějaké zkušenosti s fungováním Pirátů a od roku 2018 taky z reálné politiky na úrovni městské části (co do velikosti se myslím jedná o jedno z top 10 největších měst v ČR). Rád bych své dosavadní zkušenosti z advokacie a politiky uplatnil i vnitrostranicky, a proto kandiduji do RV.

Ohledně úkolů RV souzním s Jakubem a dovolím si tedy převzít jeho text:
Jakub.Michalek píše: 18 lis 2019, 22:22
Republikový výbor je širší a zejména strategické vedení strany. Drtivá část práce republikového výboru spočívá v tom, že rozhoduje o věcech, které mu předloží republikové předsednictvo či odbory, případně je drobně upraví (např. programové body, předpisy, rozpočet apod.), někdy taky rozhoduje o návrzích skupiny členů. V roli širšího a strategického vedení, kterému se v pravidelných úsecích zodpovídá RP, je republikový výbor nenahraditelný a nelze ho nahradit ani nástroji přímé demokracie.

To nejdůležitější, co má republikový výbor dělat a co se teď děje pouze z části, je pravidelně na zasedáních volat předsednictvo k odpovědnosti, zda pracuje na skutečných prioritách a posouvá se v nich.
Jako vlastní agendu vidím vyvolání diskuze o případné úpravě našeho volebního procesu u volby kandidátů, který bohužel ve stávající podobě vyvolává zejména na celostátní úrovni příliš mnoho dovoleb v důsledku "nepřijatelnosti" kandidátů. Ve větších celcích totiž volba lidí podle mého názoru naráží na problém neznalosti kandidátů voliči. Při volbě o usneseních nebo jednotlivých návrzích není zase tak obtížné si splnit demokratické minimum a volit informovaně. Avšak při počtu desítek kandidátů je toto už problémem - ne každý má kapacitu pročítat vlákna u desítek kandidujících. Výsledkem tak podle mého je stav, že spousta lidí volí podle všeobecné známosti kandidáta nebo podle toho, zda kandidáta osobně znají. Při systému volby přijatelnosti v prvním kole tím, že volím jen několik kandidátů (které znám), tak ALE zároveň vyjadřuji nepřijatelnost ostatních kandidátů. Výsledkem tak je stav, který se už reálně děje (naposledy několikáté dovolování kandidátky do EP): každý dostane hlasy od lidí, kteří jej znají nebo jim je někdo doporučí, ale to nestačí, protože při počtu až 1.000 hlasujících je hranice pro přijatelnost již příliš vysoká.

S tím, jak členská základna poroste, se IMHO volba bude stávat těžší a těžší. V diskuzi, kterou bych v případě mého zvolení do RV rád inicioval, by bylo projednání možností upravit systém volby. Nikoli nějak zásadně (dvě kola - přijatelnost a samotné pořadí bych ponechal), ale například kvóry. Podle mého by bylo možné uvažovat o snížení kvóra pro přijatelnost - např. ponechat 50% pro MS, ale pro vyšší úrovně (více voličů) snížit kvórum na 40% pro KS a 30% pro CF. Toto je samozřejmě k diskuzi, ale myslím, že spolu s růstem strany je diskuze o této otázce důležitá.

Rád zodpovím případné další dotazy.

Děkuji za přečtení a za případně obdržený hlas.

David

4) výsledek political compass a krátký dotazník

Výsledek testu z https://www.politicalcompass.org/analys ... 0&soc=-3.9

Můj komentář k výsledku testu: Sociální libertarián určitě jsem - test tedy souhlasí. Ale ekonomicky jsem pravicový - věřím ve štíhlý a efektivní stát s účinnou (ale omezenou) regulací a sociální sítí pro osoby, které se o sebe nemohou postarat samy. Výsledek testu, kdy jsem vyšel jako levicový, je podle mě dán tím, že ekonomická stanoviska jsou tam dána příliš kategoricky, a proto jsem někdy s příslušným tvrzením (i když s ním v zásadě souhlasím) musel zaškrtnout nesouhlas.

Dotazník na funkce:
posty politické:
= zastupitel MČ Praha 10
posty v komisích a výborech veřejné správy:
= MČ Praha 10 - předseda Komise majetkové a nebytových prostor, předseda Návrhového výboru, člen Kontrolního výboru

posty odborné v Pirátech:
= garant programového bodu Justice pro volby do sněmovny v roce 2017
= člen resortního týmu Spravedlnost
post v Pirátech na celostátní úrovni:
= žádný
post v Pirátech na úrovni kraje:
= žádný
post v Pirátech na úrovni MS:
= člen MS Piráti Praha 10

V průběhu mandátu RV hodláš kandidovat?
= nevylučuji, že se budu ucházet o nominaci/kandidaturu ve sněmovních volbách 2021
Pokud jde o vnitrostranické funkce:
= v případě zvolení do RV o jiných vnitrostranických funkcích neuvažuji
Naposledy upravil(a) David.Satke dne 20 lis 2019, 12:47, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Satke za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Ivan.Mikolas
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1263
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2323 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“