Nominace Michaely Kleslové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporujete nominaci Michaely Kleslové do Republikového výboru?

Ano
75
68%
Ne
25
23%
Zdržuji se
11
10%
 
Celkem hlasujících: 111 - Celkem hlasů: 111

Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Vážené celostátní fórum,

do třetice všeho dobrého bych se ráda ucházela o Vaše hlasy ve volbě členů do RV.

Jmenuji se Michaela Kleslová, jsem z Karlovarského kraje, ale v současnosti díky studiu už přes rok a půl působím v Praze. S Piráty jsem začala táhnout v roce 2017 před sněmovními volbami, kde jsem pro Piráty dělala koordinátorku dobrovolníků pro Karlovarský kraj. Souběžne s volbami jsem se potom stala členkou. Díky mému přesunu do Prahy jsem následně koordinátorku dělala i v Praze před komunálními volbami a do třetice všeho dobrého jsem na další rok a půl zakotvila jako asistentka personálního odboru, kde působím dodnes (ale už jen dočasně). Intenzivně jsem se tedy našim vnitrostranickým záležitostem věnovala kolem 2,5 roku.

Za tu dobu jsem načerpala velký rozhled pramenící z personálního odboru a všechny souvislosti naší personální politiky (např. trasnsparence), která prošla a neustále vlivem našeho růstu prochází změnami, na které bych se v rámci RV chtěla soustředit. Ráda bych se Pirátům věnovala více jako aktivní členka a apelovala na naše základní stavební kameny (jako je právě např. transparence) a dotýkají se všech v republice. Konkrétně jsem například upozorňovala na netransparentnost a s tím související pirátské doplácení na Pražském magistrátě (viewtopic.php?f=349&t=48657) nebo jsem se aktivně věnovala transparenci výběrových řízení také v Praze na Magistrátě a to formou analýzy, kde jsem se snažila soustředit na pirátské principy a vnitrostranické předpisy. OFFTOPICAnalýzu mělo současné RV možnost vidět.

V rámci mého případného mandátu můžu slíbít aktivní podíl na fungování v RV, pracovitost a pohled na vnitrostranické záležitosti z jiného úhlu.

Děkuji za podporu a jsem otevřena všem případným dotazům!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Chápu dobře že již nebudeš ve vedoucí pozici v Personálním odboru?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Michaela.Kleslova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Vojtech.Pikal píše: 06 lis 2019, 21:11 Chápu dobře že již nebudeš ve vedoucí pozici v Personálním odboru?
Pokud vedoucí pozicí myslíš mou asistentkou pozici, tak ano. Zhruba v polovině října jsem požádala o ukončení a v současnosti je stav takový, že na mou pozici probíhá výběrové řízení. Čili do doby potřebné tuto pozici budu obývat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Kleslova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Jakub.Dedek, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Máš to tam, Miso
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Josef.Kadlecek
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlila dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:41 Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Ahoj Matěji,

díky za dotazy. Pokusím se odpovědět co nejsmysluplněji, kdyžtak se doptej.

1) Svůj potenciální přínos jsem popsala už ve své řeči.

2) Já si nemyslím, že je potřeba vytvářet kvanta dalších předpisů, protože za cestu považuju novelizaci předpisů (samo tak, aby neimplikovali změnu podstaty strany). Samozřejmě vlivem růstu a změn v Pirátech pravděpodobně budou okruhy, které je potřeba písemně zakotvit, ale myslím si, že to jsou zejména odborové záležitosti, které se dají řešit přes vyhlášky odborů. Čili nevytvářet další zbytečnou byrokracii.

3) Myslím, že zde nelze rozhodnout černá nebo bílá. Pozice vedoucího odboru by podle mě měla víceméně plnit obě složky. Myslím, že fungování pozice bude někde mezi pohledem vedoucích odborů a členské základny. Výběr by mi přišel logický například - AC na úřednické schopnosti, výsledky by sloužily jako podklady pro hlasování CF, kde se už zahrnuje politická složka. Přijde mi v pořádku volba CF, jakožto nejvyšším orgánem strany.

4) Jsem proti vystoupení. Určení směru a okruhu, kde by byla vhodná hlubší integrace je správná cesta. Případá mi, že lidé jsou u nás stále v celku euroskeptičtí a přijde mi to škoda, naopak bych si přála, aby se postupem času stav pohledu na Evropskou unii zlepšil. Co se eura týče - já mám naši korunu ráda. Zavedení eura je ale nevyhnutelné a myslím, že by mohlo přivést zejména pozitivní dopady a příležitosti. Samozřejmě je k tomu potřeba spoustu debat a opatření, co se ekonomiky týče. Bez toho by to nešlo. Na otázku kdy tedy odpovědět přímo neumím.

5) Já se přiznám, že NATO, evropskou armádu a vztahy Rusko - USA pozoruji pouze z povzdálí. Alibisticky mi tedy nezbývá nic jiného, než si nad tím umýt ruce s tím, že na to nemám definitivní názor či stanovisko, neboť se tomu nevěnuji do hloubky, ale jen velmi okrajově. A jelikož tohle téma vnímám jako obrovský komplex, tak nechci vynášet soudy na základě nesouvisejících útržků, které jsem zaznamenala.

6) Žádná otázka z toho není jednoznačná a já obecně nemám ráda slovo zákaz. Regulace mi dává větší smysl. Omezení vjezdu aut do centra měst mi přijde docela fajn, nicméně se s tím nese riziko a dost pravděpodobný následek, a to, že širší centrum bude zamořený zaparkovanýma autama – a to v případě parkovacích zón, mýtného systému nebo úplnýho zákazu. Obecně tedy nemůžu říct, jestli to správně nebo špatně, protože to záleží na konkrétních možnostech města a celkové jeho koncepci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Kleslova za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 POZOR, TEST PRO KANDIDÁTY DO RV!

Mám dotaz na všechny kandidáty do RV. A prosím, aby odpověděli ve svém nominačním vlákně. Je to zároveň i takový test a ti kteří odpoví, tak projdou a získají moji podporu ve volbě samotné.

Každý je nějaký a respektuji všechny i ty, kteří mají rozlišný názor na věc Takže NEbudu volit podle vaší ideologie. Jako jednatele republikového výboru mě nejvíc zajímá:

Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?

A ještě jeden test technické zdatnosti. K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.

Schválně tu nikoho neoznačuji. Mít přehled o dění na celostátním fóru je podle mě taky jedním z předpokladů. Na otázky se ptám jinak proto, že v minulosti někteří členové říkali, že na to nemají čas denně chodit na fórum. V republikovém výboru běží nepřetržitě minimálně jedno jednání (většinou víc) po celou dobu. Nevzpomínám si, že bychom měli nějakou pauzu.
Doporučuji všem kandidátům se podívat, jak naše jednání na fóru vypadají. viewforum.php?f=248

Všem, kdo mi odpoví, tak předem děkuji. :-)

EDIT: Ještě bonusový dotaz, který hodnotit nebudu. Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190 Samozřejmě mi do odpovědi můžete dát i vámi navržené usnesení. @Jan.Bednarik už odpověděl, tak ať mi taky prosím hodí odpověď dole do EDIT:...
Na fórum chodím denně, minimálně každý den pročítám.

Hodinově nevím, ale určitě tolik, kolik to bude vyžadovat a aby mi to současně nějak významně nepřesahovalo do důležitých věcí, jako je například škola.

viewtopic.php?f=578&t=43207&start=10

K jednání o ministrech se dovolím vyjádřit později, abych si to mohla líp prostudovat.
Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 20:55 V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlila dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
První kolo je kolo o přípustnosti kandidátů, čili volení těch, kteří nejsou nepřijatelní a v druhým kole se hodnotí to, koho bych v daném orgánu přímo chtěla vidět. Já takhle volím, a samozřejmě v souladu s deminimem, na které mi připadá, že se bohužel často zapomíná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Kleslova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bednarik, Petr.Tkadlec, Daniela.Bila
Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Dalibor.Zahora píše: 16 lis 2019, 15:00 Otázka pro všechny kandidáty a kandidátky: kolikrát jste se zúčastnili v tomto roce fyzického zasedání RV, případně kdy, kde?

Prosím odpovídejte ve svých nominačních vláknech, otázku tam kopírovat nebudu, případně se jednotlivě připomenu.
Samozřejmě možno sloučit s dalšími odpověďmi.


Tady přehled zasedání RV pro lepší vzpomínání:
RV 47/2019 zasedání Praha, 2. - 3. 11. 2019
RV 40/2019 Zasedání V Rožnově p. R. 6.-8.9.2019
RV 16/2019 Zasedání RV v Mariánských lázních 15. - 16. 6. 2019
RV 9/2019 Zasedání RV v Hradci Králové 26. - 28. 4. 2019
RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019
Účastnila jsem se jednoho a to v Mariánských lázních.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Kleslova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Daniela.Bila
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“