MF OSle 1/2019 Volba předsednictva

Moderátoři: PKS Moravskoslezsky kraj, PMS Opavske Slezsko

Zamčeno
Jan.Sterba
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Dopravně-technický náměstek MDPO, a.s.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Re: MF OSle 1/2019 Volba předsednictva

Příspěvek od Jan.Sterba » 12 lis 2019, 22:22

Pavel.Korizek píše:
12 lis 2019, 04:38
Jan.Sterba píše:
11 lis 2019, 16:39
Škoda Pavle, že jsi jako předsedající nezavolal i ostatním, když už jsi věděl tak dlouho dopředu, že se nemohou přihlásit. Na to,že jsi nenašel jejich žádost s nominací se asi vymlouvat nebudeš že?
Kontaktoval jsem jen ty, co mne kontaktovali kvůli tomu, že nemohou přijmout nominaci.
SZ ohledně přijímání nominace jsem rozeslal všem členům MS, Drastíkovi, Przybylovi i Kotáskovi.
Pavel.Korizek píše:
08 lis 2019, 07:42
Pavel.Korizek píše:
08 lis 2019, 07:39
Doba navrhování kandidátů do předsednictva uplynula, nyní prosím kandidáty do 9.11. do půlnoci o přijetí či nepřijetí nominace. Pokud se nevyjádří mám za to, že nominaci nepřijímají.
Toto jsem odpověděl Romanovi Przybylovi ohledně přijetí nominace. Čekal jsem, že budou nastavena Romanovi práva na fóru.
Roman Przybyla píše:
08 lis 2019, 08:05
Ahoj,

stále nemohu přidávat příspěvky na uvedené forum. Pokud se to nezprovozní nemohu přidat na forum, že přijímám nominaci.

Roman
Pavel.Korizek píše:
08 lis 2019, 11:12
Ahoj,
Vím. Doufám, že během dneška nebo zítřka bude zprovozněno. Když ne, tak napisu za tebe, že prijimas.
Měj se.
Pavel
Jan.Sterba píše:
11 lis 2019, 16:39
Kdyby jsi konal jak jsi měl, nemuseli bychom se pak účastnit této půlnoční podpalubní komedie.
1.Jak jsem měl konat?
2.Co myslíš tou půlnoční podpalubní komedii?
1.Tak jak ti to ukládají pirátské stanovy.
2.Pročti si od základu toto vlákno a smíchy se neudržíš, jinak jakékoliv další vlákno týkající se volby v podstatě jakéhokoliv člena Opavského Slezska kandiduje na komedii měsíce.
3.Dotaz Pavle 9.11. jsi se vzdal role předsedajícího, tak jakým právem, tady předkládáš nové návrhy a vytváříš nové vlákna? Nezaregistroval jsem, že by jsi se zase svého vzdání se vzdal :-). Ta transparentnost tady opravdu je někde za rohem.

Roman.Przybyla
Místní předsednictvo
Profese: projektant
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od Roman.Przybyla » 13 lis 2019, 20:51

Ahoj,
konečně jsou k mému účtu přidělena práva, a tedy dávám oficiálně na vědomí, že přijímám nominaci na místopředsedu MS Opavské Slezsko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Przybyla za příspěvky (celkem 4):
Marian.Babic, Pavel.Gazda, Hana.Brnakova, Pavel.Korizek

Hana.Brnakova
Místní předsednictvo
Profese: ředitelka NNO
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Příspěvek od Hana.Brnakova » 14 lis 2019, 00:18

Nominační řeč- Hana Brňáková
V komunální politice se pohybuji od roku 2010 a za to nemůžu nevzpomenout příležitost, kterou mi tehdy poskytla Pavla Brady , tenkrát pod značkou Strana pro Otevřenou Společnost. Mimořádný úspěch nezkušených, ale nadšených lidí, kteří byli vystřeleni do komunální politiky a rovnou do koaličních lavic v ZMO, já osobně i do rady města, s sebou nesla i hořkou zkušenost rozdělení týmu, fragmentaci názorů, rozpadu uskupení…V roce 2014 jsme kandidovali ve třech uskupeních s bídným celkovým výsledkem. Po potenciálu roku 2010 nezbylo nic, snad jen pocity křivdy, či jiné zvláštní pocity…Pro mě velká zkušenost pro moje budoucí působení a vnímání politického života na komunální úrovni.
V roce 2014 jsme dali dohromady hlavy, síly a iniciativy spolu s Pavlem Kořízkem- Pirátem, se kterým mě tenkrát seznámila moje dlouholetá kamarádka a talentovaná politička v ústraní ;-), Gabka Mathiasová , a Honzou Štěrbou, který se do té doby několikrát pokoušel o politický úspěch s dnes již zaniklou politickou stranou Občané. CZ, které založil Petr Havlík. Pod značkou OPAVANÉ, NEZÁVISLÍ, OBČANÉ a PIRÁTI jsme uspěli s dvěma mandáty v opozičních lavicích. Další poměrně tvrdá škola v opozici, kde jsem byla činná já a Petr Pavlíček. Díky jeho preferenčním hlasům to takto mohlo být. Odedřela jsem tento výsledek poctivě a nebojím se neskromně říct, že sama. Vždy jsem se připravovala na jednání stejně poctivě jako na jednání Rady v mém prvním zastupitelském období. Podporou, předně morální, na jednáních ZMO mi byli často, ne-li skoro vždy Pavel Kořízek, Honza Štěrba, Gabka Mathiasová a Gabka Lacková. Časem jsem začala vnímat sem tam i účast Pavla Gazdy, který se zajímal předně o hokej. Výhodou bylo, že v tak malé skupině a v pozici, „kde nejde nic udělat“, ale povede se třeba prosadit participativní rozpočet, navýšit balík financí do sociálních služeb, dělat hlídacího psa , nebylo jak se rozštěpit…tak jsme se posnažili pro změnu něco založit. Za účasti „krajánků“tak vzniklo v hospodě U dvou dobráků MS Opavské Slezsko, ve kterém působíme až doteď. Jak? Tak, jak jsme si to společným přičiněním zakládajících členů a prvního předsednictva udělali. Nechci zde opakovat vše, co jsem již řekla nebo na to téma napsala na interní skupinu FCB Slepice. Možno zde zkopírovat.
Co chci , i ve světle moji výše uvedené zkušenosti se skupinovou dynamikou včas neusměrněnou spějící k promarněným příležitostem, menšímu využití silných stránek jednotlivců, k rozvoji týmu a dosažení společných cílů, je, aby se alespoň tato moje zkušenost z minula neopakovala. Abych spolu s týmem Pirátů a Opavanů nevstoupila dvakrát do stejné řeky, spíš kalné louže….neprospělo by to totiž ani jedincům, ani týmu. Naše MS potřebuje regeneraci, ozdravění, zklidnění, abychom byli schopni společně pracovat a společně tvořit lepší dny příští. Proto, jak jsem napsala, není nikdo z nás ze stávajícího předsednictva, kdo by měl mít ambice kandidovat v těchto volbách na předsedu, protože každý za aktuální situaci neseme kus viny. Proto budu podporovat Mariana Babice na pozici předsedy našeho MS a budu jemu , či ostatním místopředsedům nápomocna nejen sdílet zkušenosti, či v případě potřeby a zájmu .i rady vyplývající z mojí devítileté praktické zkušenosti jak věcné, tak procedurální v orgánech města. Svou roli spatřuji rovněž v přenosu informací z našeho klubu zastupitelů směrem do MS, v informovanosti plnění našeho VP v pravidelných intervalech. Obdobně by si měl každý potenciální místopředseda vydefinovat své pole působnosti a to si následně primárně plnit, nechat se v tomto i zkontrolovat, resp. pokytovat předsedovi součinnost.
Nové předsednictvo se pak musí zaměřit na:
1. Stabilitaci MS (vztahy, komunikace, struktura, organizace práce a činnosti)
2. Posílení členské základny Krnov a dále (proto je dobré, aby byl členem předsednictva, byť jeden z nových Krnováků, „které nikdo neznáme“(jak zaznívají některé hlasy, byť na druhou stranu jamrujeme, že máme mít jen buňku Opavskou). A protože, upřímně, doposud to v Krnově a dále nikdo kloudně nerozhýbal a nikdo na to nebude z Opavské části členské základny mít kapacitu, pokud se na to budou citit, ať jsou zvoleni a ať rozšiřují a pečují o členskou základnu pro toto území.
3. Výstavbu způsobu fungování naší MS a nastavení jasných pravidel včetně komunikace
4. Nábor a posílení členské základny pro příští komunální volby
5. Dořešení „13.-tých komnat“(nejen pro dokončení očistného procesu a nastavení atmosféry klidu, důvěry a tvůrčí práce)
V tomto se chci spolu s předsedou a dalšími místopředsedy osobně angažovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Brnakova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Gazda, Pavel.Korizek

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4821 poděkování
Dostal poděkování: 4828 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 15 lis 2019, 15:36

Takze, mame tady trochu byroferovku (a trochu bolehlavu, ale rozpletli jsme to) a nyni jsou 2 navrhy na postup:

- prvni je od @Pavel.Korizek, se kterým ale nesouhlasil @Jan.Sterba (vlastnim navrhem). Beru ze ho nasledne podpořil @Pavel.Gazda (ktery byl zaroven puvodcem casti navrhu) a je to tedy navrh postupu podporeny skupinou clenu a nyni hlasovatelny.
znovupotvrzení kandidatury nových členů do PMS, kteří potvrdili kandidaturu zprostředkovaně (Drastík, Przybyla) (do 14.11. půlnoci)
představení kandidátů a případné dotazy na fóru (do 19.11.)
2 dny spuštění prvního kola hlasování volby předsedy (tj. do 22.11.)
3 dny spuštění prvního kola hlasování volby místopředsedů (tj. do 26.11.)
2 dny spuštění druhého kola hlasování volby místopředsedů (tj. do 29.11.)

- druhy je od @Jan.Sterba, se kterym nesouhlasil @Pavel.Gazda svou podporou prvniho navrhu a musel by ho tedy podporit jeste nekdo dalsi. Ale vzhledem k tomu, ze druhy navrh obsahuje datumy, ktere by se musely aplikovat zpetne a jsou celkem kratke a variabilni, coz dost dobre nelze, tak ho nemohu vzit bez upravy jako hlasovatelny tak jako tak.
13. - 14.11. grilování jediného kandidáta na fóru (fyzicky 14.11. ve 20.00 ve Slepici)
15.11. - volba předsedy, pokud by musela být tato lhůta delší než 48 hodin, prodloužit do 21.11. a o tuto dobu pak prodloužit následné termíny, ale nevidím důvod, protože si myslím, že v pátek by mohli odhlasovat všichni členové Opavského Slezska
16.-17. - potvrzení kandidatury, vzdání se kandidatury nebo nová nominace kohokoliv ze všech členů Opavského Slezska do PMS
18.11. - 19.11. představení kandidátů a případné dotazy na fóru
20.-22.11. hlasování volby místopředsedů
25.-26. případné druhé kolo hlasování volby místopředsedů

Pricemz posledni platny odsouhlaseny harmonogram je tento:
2 dny na přijetí kandidatury (tj. do 9.11. do půlnoci)
5 dnů na představení kandidátů a případné dotazy na fóru (tj. do 14.11.)
3 dny spuštění prvního kola hlasování volby předsedy (tj. do 18.11.)
3 dny spuštění druhého kola hlasování volby předsedy, v případě nezvolení předsedy v prvním kole (tj. do 21.11.)
2 dny pro případné doplnění kandidátů na místopředsedy, případně i pro možnost odstoupení kandidáta na post místopředsedy (tj. do 23.11.)
3 dny spuštění prvního kola hlasování volby místopředsedů (tj. do 26.11.)
3 dny spuštění druhého kola hlasování volby místopředsedů (tj. do 29.11.)

Pricemz jsme v bodu "3 dny spuštění prvního kola hlasování volby předsedy (tj. do 18.11.)". Muzu ted spustit 24h hlasovani o navrhu postupu @Pavel.Korizek, ktery by v realu posunul hlasovani o predsedovi na 20.11. (pokud by byl schvalen). Zadam navrhovatele, aby se vyjadril, ze na navrhu postupu trva. Druha moznost je nechat stavajici harmonogram a hlasovani spustit dnes do 18.11. Pripadne nejaky dalsi navrh, vzhledem ke vcerejsi schuzi, na ktere jsem tedy nebyl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Jan.Sterba
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Pavel.Korizek
Krajské předsednictvo
Profese: programátor
Dal poděkování: 245 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Korizek » 15 lis 2019, 16:31

Na návrhu postupu netrvám. Dle posledního platného harmonogramu prosím o spuštění prvního kola hlasování volby předsedy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Korizek za příspěvek:
Rostislav.Reha
Pavel Kořízek
Pirátská strana - předseda krajského sdružení Moravskoslezského kraje
statutární město Opava - radní města Opavy, člen kontrolního výboru ZMO
tel: +420 777 237 635 e-mail: pavel.korizek@pirati.cz

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 15 lis 2019, 17:05

Diky, byla tedy vyhlasena volba predsedy v systemu Helios.

V tomto kole se hlasuje o prijatelnosti kandidatu. Protože je pouze 1 kandidat, bude se konat pouze toto jedno kolo - ale kandidát musi stale ziskat nadpolovicni pocet hlasu zucastnenych volicu. Volit muzete bud zaskrtnutim kandidata, nebo odevzdanim prazdneho hlasu (znamena to zaroven hlas proti tomuto kandidatovi).

Kandidátem na předsedu je Marian Babic (Opava) kandidatska rec
Hlasování potrvá do 18.11. 16:00h
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Marian.Babic, Pavel.Korizek

Jan.Sterba
Profese: Dopravně-technický náměstek MDPO, a.s.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Příspěvek od Jan.Sterba » 16 lis 2019, 07:25

Rosťo, nebral jsem můj návrh jako protinávrh, byt to tak vypadá, chtěl jsem jen urychlit průběh hlasování, když na post předsedy byl jen jediný kandidát. Díky za předsedání a informace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Sterba za příspěvek:
Rostislav.Reha

Pavel.Gazda
Profese: programátor
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od Pavel.Gazda » 16 lis 2019, 09:52

Ahoj, jak jsem se vyjádřil ve čtvrtek na schůzi, podpořil jsem původní návrh Pavla K., protože už z něj byla vyjmuta lhůta 2 dnů na změny v nominaci na místopředsedy a přitom jsem si neuvědomil dlouhé lhůty jednotlivých kroků. Myslím, že za současné situace není potřebné měnit nominace na místopředsedy a mít pro to nějakou lhůtu. Jinak jsem pro maximální zkrácení následných kroků, ať už je celá volba předsednictva dokončena.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 18 lis 2019, 22:54

Výsledek hlasování
Otázka #1
Ve volbě předsedy MS Opavské Slezsko je pro mě přijatelný:
Marian Babic 10

Konstatuji, ze Marian Babic byl zvolen predsedou mistniho sdruzeni Opavske Slezsko. Gratuluji. :)
Marian.Babic

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 18 lis 2019, 23:12

Tato faze schvaleneho harmonogramu tedy ztratila vyznam:
3 dny spuštění druhého kola hlasování volby předsedy, v případě nezvolení předsedy v prvním kole (tj. do 21.11.)

Proto si dovolim posunout dale harmonogram o tyto 3 dny. Pokud ma nekdo namitku proti tomuto postupu, prosim o sdeleni nesouhlasu do 24h.

Novy harmonogram by tedy vypadal takto:
2 dny pro případné doplnění kandidátů na místopředsedy, případně i pro možnost odstoupení kandidáta na post místopředsedy (tj. do 20.11.)
3 dny spuštění prvního kola hlasování volby místopředsedů (tj. do 23.11.)
3 dny spuštění druhého kola hlasování volby místopředsedů (tj. do 26.11.)
Jan.Sterba

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Opavské Slezsko“