Nominace Radka Holomčíka na místopředsedu strany

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji kandidaturu Radka Holomčíka do funkce místopředsedy Pirátské strany

Pro
113
81%
Proti
14
10%
Zdržuji se
12
9%

Celkem hlasujících: 139 - Celkem hlasů: 139

Petr.Tresnak
Poslanec Parlamentu ČR
Dal poděkování: 924 poděkování
Dostal poděkování: 958 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Radka Holomčíka na místopředsedu strany

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Ahoj posádko,
dovolte mi, abych nominoval do volby místopředsedů Radka Holomčíka.
Radka určitě nemusím dlouze představovat. V současné době je člen RP a rozhodně se řadí mezi stmelovače kolektivu, který dokáže hledat konsenzus nejen vnitrostranicky, ale například i napříč sněmovnou a jejími výbory. Důkazem budiž mnoho pozměňovacích návrhů zákonů, které prošly sněmovnou.
Radek je navíc geniální kreativec a umí vymyslet věci, které nejenže mají v reálu skutečný mediální dopad, ale hlavně jsou vtipné. Určitě si mnoho z vás například vzpomene na „Kuchařku – jak jednat s Piráty“, kterou obdržel pan premiér :)

Děkuji
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24762 poděkování
Dostal poděkování: 20838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Radka Holomčíka na místopředsedu strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr.Tresnak píše:
18 lis 2019, 21:26
Určitě si mnoho z vás například vzpomene na „Kuchařku – jak jednat s Piráty“, kterou obdržel pan premiér :)
Jestli to je pod svobodnou licencí, mohl by to Radek někde zveřejnit? ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Petr.Vileta píše:
18 lis 2019, 22:39
Petr.Tresnak píše:
Určitě si mnoho z vás například vzpomene na „Kuchařku – jak jednat s Piráty“, kterou obdržel pan premiér :)
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/sv ... irati.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Pavel.Moravec
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR

Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 328 poděkování
Dostal poděkování: 1178 poděkování

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Ahoj,

děkuji za návrh i za jeho podporu.

Jsem teď v zahraničí, nominační řeč dodám dnes nebo zítra večer.

Jak jsem říkal Petrovi, nominaci přijímám. Před tím ale ještě požádám o podporu KF JmK (považuju to za důležité vzhledem k některým krokům RP). Bez důvěry svého krajského sdružení se kandidatury vzdám.

Děkuji za podporu i za pochopení.

Radek
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 2848 poděkování
Dostal poděkování: 2037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Petr.Vileta píše:
18 lis 2019, 22:39
Petr.Tresnak píše:
PIRATI-AB-KUCHARKA.pdf
(1.91 MiB) Staženo 33 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Zdenka.Kupcova
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz

Radek.Holomcik

Ahoj Pirátky a Piráti,

dodávám slíbenou kandidátskou řeč OFFTOPIC(omlouvám se za zpoždění, ale služební cesta byla časově trošku náročnější, než jsem čekal).

Jak jsem avizoval, požádám ještě o “vyslovení důvěry” (rozuměj krajskou nominaci) své domovské sdružení v Jihomoravském kraji. Na základě toho, zda uspěju, buď kandidovat budu, nebo nominaci stáhnu. Je to z důvodu postupu RP v “kauze” představenstvo Teplárny Brno a dále některým – ze strany krajských kolegů hodně kritizovaných – rozhodnutí jako NDA, či zbavení statusu RegP Jana Wagnera, které si musím obhájit, případně vysvětlit. Ostatně, i při minulé kandidatuře jsem se opíral, vedle nominace skupinou členů, právě o nominaci KS JmK.

Na úvod bych trošku bilancoval. Pirátská strana prošla za poslední 2 roky dramatickým vývojem. Z parlamentního nováčka jsme se stali stabilní politickou silou, kterou uznává nezanedbatelná část odborné veřejnosti, které neustále rostou voličské preference a která si získala i uznání politické konkurence. Podařilo se posunout profesionalizaci páteřní infrastruktury strany, samozřejmě kus práce je před námi. Podařilo se uspět v komunálních i europarlamentních volbách (byť rezervy samozřejmě byly).

Co se mi nepovedlo?

1. Zakázka na účetní SW OFFTOPIC
Zde přiznávám, že toto je oblast, které nerozumím. A přestože to v rámci RP nebyl můj úkol, zpětně vidím, že jsem měl věnovat ještě víc času interním konzultacím, abych problematiku víc pochopil.

2. Podcenil jsem význam interní komunikace OFFTOPIC
V řadě případů (Teplárny Brno, NDA, ale i některé méně viditelné věci) jsem se měl snažit více s dotyčnými mluvit, případně více tlačit smírčí cestu před formálními výstupy.

3. Podcenil jsem i sílu nevyřčeného OFFTOPIC
Tady narážím na kauzu “Jana vs. Jakub”. Věděl jsem, že vztahy mezi oběma nejsou idylické, ale nedokázal jsem poznat, jak velký problém to je. (Tady bych se chtěl ohradit proti tvrzení, že vzniklá situace je selhání celého RP. Tato provozní slepota jde za mnou, co by gesčním členem předsednictva pro PO, vyčítat to Ivanovi, Olče ani Mikulášovi není fér.)

4. Bál jsem se říct, že některé věci prostě RP řešit nemá OFFTOPIC
Řadu problémů (ať už těch, co byly vidět, nebo i těch, co se nám podařilo vyřešit smírčí cestou) jsme prostě řešit neměli - byly to záležitosti buď PKS či PMS, nebo rovnou KK. Až zpětně jsem si uvědomil, že ve straně s 1000 členy nemůže Republikové předsednictvo řešit každý problém, se kterým se na něj někdo obrátí. Vede to totiž k tomu, že nemusí zbýt čas a energie na důkladné řešení problémů zásadního významu.

5. Taky jsem se bál říct si o pomoc OFFTOPIC
To je důvod, proč se projekty jako “Česko bez bariér” nebo Fórum komunálních zastupitelů rozjíždí až v posledním půlroce.

Prostě – chyboval jsem, řadu věcí jsem mohl udělat líp nebo jsem je naopak dělat neměl. Nestydím se své chyby uznat a – a to i díky intenzivní vnitrostranické zpětné vazbě – poučit se z nich tak, aby se neopakovaly.

Co se povedlo i díky mně?

1. Zavedli jsme celostátní podporu pro komunální kampaň OFFTOPIC
Ano, haprovalo to, ale v rámci finančních možností i charakteru komunálních voleb si myslím, že centrála poskytla komunálním kandidátům důstojné zázemí. Samozřejmě, většinový díl úspěchu jde za Piráty ve městech a obcích.

2. Prosadil jsem “gesční rozdělení” krajů mezi členy RP OFFTOPIC
Po problémech s komunikací dovnitř strany jsme si v RP “rozdělili” kraje. Vím, že je třeba to ještě rozvíjet a mám představu jak. Věřím, že tenhle model je použitelný jak pro kraje, tak i pro členy předsednictva.

3. Inicioval jsem vznik expertního týmu Česko bez bariér OFFTOPIC
Je to trošku experiment. Jednak řeší velice významné téma, jakým odstraňování bariér bezpochyby je, ale také si na něm testuju, jak by mohlo fungovat odborné zázemí pro řešení “mezirezortních” témat. Již tuto neděli 24.11. proběhne v Brně první PirateCon na toto téma a věřím, že to bude skvělé.

4. Povedlo se nastartovat spolupráci na konceptu fór komunálních zastupitelů a katalogu řešení OFFTOPIC
Trvalo to déle, než jsem chtěl, ale podařilo se uspořádat první Fórum pirátských komunálních zastupitelů, které proběhne 7. 12. v Praze, zde bude prezentován koncept Katalogu řešení, na kterém spolupracujeme s Olgou Richterovou a také další návazné aktivity. Toto považuju za naprosto klíčovou věc v oblasti podpory práce komunálních (a do budoucna i krajských) zastupitelů, jejich síťování a sdílení dobré praxe a taky propagaci jejich práce.

5. Znovuobnovil se právní tým, který podporuje zejména práci komunálních zastupitelů OFFTOPIC
Toto je zásluha zejména Petra Springinsfelda a dobrovolníků-právníků, ale i já se na tom podílel a považuju to za velmi důležitou formu podpory našich komunálních politiků.

6. Více se věnujeme venkovu OFFTOPIC
Kandidoval jsem s tím, že chci být “místopředseda pro venkov”. Akcentujeme práci komunálních zastupitelů, programově se zaměřujeme na témata, která jsou pro venkov typická či zásadní a navázali jsme spolupráci s řadou organizací, které se venkovu věnují. Jde to pomaleji, než jsem si před 2 lety představoval, ale posouváme se a veřejnost to začíná registrovat.

7. Rozjely se KETy OFFTOPIC
Přestože to podporuju od samého začátku, je to něco, za co patří dík především kolegům z KS JčK, PO a samozřejmě jejich aktivním členům. Proto to píšu až na konec, ale považuju to za velmi důležitý úspěch nás všech.

Rád bych se také ohradil proti 2 manipulacím, které na fóru čtu:

1. RP se nikdy nepokoušelo zrušit funkce vedoucí odborů OFFTOPIC
Ano, diskutujeme o tom, jak nastavit fungování odborů, aby byly efektivní a jejich vedení nebylo likvidační pro volené vedoucí. Diskuze je o tom, zda je lepší model současného PO (vedoucí je politik a manažer zároveň), nebo MO (vedoucí je jen politik a řízení dělá placený člověk) a zda nechat na vedoucím, jaký model zvolí, nebo zvolit napevno jednu variantu Pokud ale někdo na fóru píše, že se RP pokouší ovládnout odbory, není to pravda. Já osobně bych s ničím takovým nesouhlasil, a to i s ohledem na kapacitu a možnosti jednotlivých členů předsednictva.

2. RP rozhodně nechce zrušit fórum OFFTOPIC
Pardon, ale tohle už mi přijde jako totální paranoia. To, že se bude muset interní komunikace změnit nebo alespoň fórum upravit, aby bylo uživatelsky přívětivější, je zřejmé, ale o jeho zrušení nikdy nebyla řeč. A nesouhlasím ani s nápady na výrazné zneveřejnění interních jednání (bylo by to pro mě důvodem k odchodu ze strany). Na druhou stranu bych moc ocenil, kdybychom si uvědomili, že naše forum je veřejný prostor a ne nějaký sklep se zatlučenými okny.

Na závěr této části si dovolím i osobnější bilancování. Byly to náročné 2 roky. Částečný přesun do Prahy a zvykání si na zcela nový pracovní život, na mediální exponovanost, ale i různé veřejné i anonymní útoky. Narodila se nám dcera, což změnilo můj život asi nejvíc (a taky způsobilo několik krátkých výpadků v rámci RP). Podpořil jsem nezávislou kandidátku s podporou Pirátů ve Strážnici, a přestože jsem kandidoval ze spodní části kandidátky, kroužky občanů mi přinesly funkci zastupitele (kterou ale v lednu předám náhradníkovi). A také spousta práce a úspěchů i neúspěchů v RP. Byly to 2 roky, které mi daly hodně zkušeností, na řadu věcí jsem získal nový pohled, udělal jsem řadu chyb a řadu věcí jsem si uvědomil. A právě tyto zkušenosti a nové pohledy jsou důvodem, proč se znovu ucházím o post člena Republikového předsednictva Pirátské strany.

Tolik k minulosti. S čím tedy kandiduju a co bych chtěl dělat další 2 roky v Republikovém předsednictvu?

V obecné rovině jsem naznačil to, co vidím jako důležité výzvy, které by budoucí RP mělo řešit, bez ohledu na složení, zde.

Co budou mé osobní priority, dostanu-li důvěru:

1. Více spojovat aktivní členy a příznivce strany OFFTOPIC
Řada problémů dovnitř i ven vznikla, protože jsme spolu, pod náporem vnitrostranické i veřejné práce, přestali mluvit. Myslím si, že to, co od nás naši voliči čekají, je, mimo jiné, usilovná a kvalitní práce. A právě podpora spolupráce na smysluplných aktivitách a sdílení dobré praxe je dle mého názoru naprosto ideální nástroj, jak podpořit naplnění toho, co od nás veřejnost očekává, tak i dostat různé lidi z různých regionů k jednomu stolu. Projekty ET Česko bez bariér a Fórum pirátských komunálních zastupitelů vnímám jako vzorové platformy a chci se zaměřit na podporu takovýchto iniciativ. Chci vytvořit prostředí, kdy takového iniciativy budou co nejvíce vznikat zezdola a dají možnost se smysluplně zapojit co největšímu množství lidí, členů i příznivců.

2. Podpořím rozvoj odborného zázemí ve straně OFFTOPIC
Potřebujeme malinko změnit strukturu “odborné sekce” tak, aby garanti, rezortní týmy i KETy měli větší suverenitu a měli i finanční zázemí pro svou práci. Také chci podpořit systematický rozvoj mezirezortních expertních týmů, které budou řešit komplikovanější problémy. Důležité je také podpořit “aktivistické skupiny, které budou v souladu s pirátským programem a Stanovami řešit lokální kauzy. Při sestavování příštích rozpočtů budu prosazovat větší alokaci prostředků na podporu odborné sekce strany.

3. Zejména se chci zaměřit na podporu činnosti strany v oblasti venkova, zemědělství a životního prostředí OFFTOPIC
Na rovinu říkám, že chci vytvořit (venkov a zemědělství), či podporovat vytvoření (životní prostředí) takového odborného, funkčního i personálního zázemí, abychom se stali lídry v těchto oblastech a v případě volebního úspěchu v roce 2021 si mohli s čistým svědomím říct o post ministra životního prostředí, případně zemědělství. Je to hodně ambiciózní a čeká nás ještě mnoho práce, ale máme velice kvalitní základ a věřím, že na to máme.

4. Budu propojovat naše iniciativy s odbornou veřejností OFFTOPIC
V rámci naší práce ve Sněmovně máme poměrně významnou a širokou podporu odborné veřejnosti (výzkumné ústavy, akademická sféra, profesní organizace, nezisk atd.). Budu hledat systém, aby tyto získané kontakty mohli využívat i KETy a krajští a komunální zastupitelé.

5. Chci, aby se Pirátská strana více věnovala opomíjeným skupinám OFFTOPIC
Věnujeme se již lidem s různými problémy – bezdomovectví, exekuce, tělesné a zdravotní postižení. Chtěl bych podpořit ještě hlubší pomoc v těchto oblastech, a to ve všech úrovních politiky a jejich rozšíření o seniory a další zanedbávané skupiny. Stát nechal spoustu lidí na holičkách a pokud se jim systematicky nebudou věnovat Piráti, rozeberou si je nejrůznější populisti (což se teda už děje).

6. Musíme najít model koexistence a spolupráce placeného aparátu a dobrovolnické činnosti OFFTOPIC
Profi politika na úrovni, jakou od nás voliči očekávají, nejde dělat čistě dobrovolnicky. Máme termíny, procedury a často musíme na události reagovat obratem. Řada aktivit ale dobrovolnicky dělat jde velmi dobře a Piráti se základů na nichž stojí (a dobrovolnictví mezi ně patří), nesmí vzdát. Na rozdíl od předchozích, u tohoto bodu nemám konkrétní řešení, ale udělám maximum, abychom se o tom bavili a řešení našli.

Zjednodušeně, chci aby Pirátská strana byla na konkrétních hodnotách založenou platformou pro aktivní lidi napříč obory. To, co bych chtěl dělat nevnímám tak, že bych psal programy a kecal do odborné práce v oblastech, kterým nerozumím. Svoji roli vnímám jako člověka, který bude spojovat, bude nabízet inspiraci, bude pomáhat hledat cesty. Ti z vás, kdo mě znají, jistě potvrdí, že je-li něco, co umím, je to právě toto.

Řada situací a chyb, které se udály, ukázaly spoustu slabých míst, která si musíme vyřešit. Na druhou stranu jsme ale první dva roky na vrcholu přežili a vedeme si minimálně důstojně. Pokud to tak má zůstat, potřebujeme samozřejmě kvalitní RP. Stejnou pozornost ale musí dostat i Republikový výbor, krajská a místní předsednictva, odbory, Kontrolní a Rozhodčí komise a také naši volení zástupci ve veřejných funkcích. Protože pokud se nesoustředíme i na ně, nemůžeme spoléhat, že RP, ať už v něm bude kdokoliv, vyřeší všechny problémy. A hlavně se musíme soustředit sami na sebe, na svůj rozvoj a na to, jak prezentujeme naše myšlenky a Pirátskou stranu. O to všechny moc prosím, bez ohledu na to, zda budu, nebo nebudu do RP znovu zvolen.

Na závěr bych rád připomněl důležitá slova, která pronesl Ivan Bartoš v Uhelně, chvilku po vyhlášení výsledků voleb v říjnu 2017: “Hlavně nesmíme ztratit pokoru.”

Ve vší pokoře proto předstupuju před vás, a pokud vidíte budoucnost Pirátské strany podobně jako já, prosím o vaši podporu.

Děkuji všem, kdo dočetli až sem,

Radek
Radek Holomčík
Poslanec PSP ČR

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25862 poděkování
Dostal poděkování: 12359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj,
díky za rozsáhlou kandidátskou řeč. Můžeš se vyjádřit k aktivitě Mikuláše Ferjenčíka spojenou s jeho kandidaturou na vedoucího PO. Ve stručnosti - zrušit odbory PO a MO převézt je pod RP.
Dalibor.Zahora píše:
21 lis 2019, 00:20
Pokud mi neuniklo, nevyjádřili se k těmto velmi razantním a zásadním změnám další členové současného RP.
Tedy bych uvítal reakci na Mikyho nápady a záměry od @Ivan.Bartos @Olga.Richterova @Radek.Holomcik
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Dan.Lestina
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Radek.Holomcik

Dalibor.Zahora píše:
24 lis 2019, 10:40
Ahoj,
díky za rozsáhlou kandidátskou řeč. Můžeš se vyjádřit k aktivitě Mikuláše Ferjenčíka spojenou s jeho kandidaturou na vedoucího PO. Ve stručnosti - zrušit odbory PO a MO převézt je pod RP.
Dalibor.Zahora píše:
21 lis 2019, 00:20
Pokud mi neuniklo, nevyjádřili se k těmto velmi razantním a zásadním změnám další členové současného RP.
Tedy bych uvítal reakci na Mikyho nápady a záměry od @Ivan.Bartos @Olga.Richterova @Radek.Holomcik
Ahoj, díky za otázku.

Já mám na věc jiný pohled, rád bych se ale Mikuláše zastal. Rozhodně bych za jeho aktivitou nehledal snahu omezovat vnitrostranickou demokracii a popravdě se mi moc nelíbí, když je to takto prezentováno. Myslím si, že jeho pohled je motivovaný jednak jeho osobní zkušeností s řízením MO a v obecnější rovině snahou o to, aby placené zázemí strany fungovalo co nejefektivněji. Atmosféra, kdy je jakákoliv snaha o diskuzi o vnitrostranických procesech prezentovaná jako totalitární tendence ovládnout stranu a zotročit její členy IMHO straně neprospívá. Jediné, k čemu to povede, bude silná autocenzura volených lidí, která paralyzuje schopnost dělat jakákoliv rozhodnutí.

V čem má Miki IMHO pravdu je to, že máme v rámci vnitrostranických procesů a fungování odborů rezervy. Určitě je potřeba se pobavit o modelu vlených vedoucích (jestli neoddělit jejich politickou odpovědnost vůči CF od praktického managementu odborů), o propojení aparátu odborů s činností krajů (krajské spojky, KOKSové, kteří někdy suplují práci PKS/PMS atd.) vč. jejich spolufinancování, o tom, zda by nestálo za to některé činnosti převést pod sekretariát strany (např. administrování odměn). OFFTOPICA moc bych poprosil, pokud se podaří a debeta se povede, abychom ji neprznili výkřiky o potlačování vnitrostranické demokracie.

Je to takto uspokojivé? Kdyby ne, doplním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 4):
Jan.Novak, Roman.Pasek, Michal.Macek, Dalibor.Zahora
Radek Holomčík
Poslanec PSP ČR

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25862 poděkování
Dostal poděkování: 12359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky za odpověď. Nejsem proti debatě ke změnám, ale musela by být zahájena a vedena zcela jiným způsobem než jsme toho svědky v poslední době. Abych zůstal u Mikyho iniciativy - přihlásit se v závěru volby o kandidaturu s tím, že zruším co nejrychleji dva odbory a převedu je pod RP za standardní postup prostě považovat nelze. A to zvláště, když k tomu v podstatě mlčí nejvyšší orgán strany. Kdyby nebylo před novou volbou RP, zasloužili byste si za to odvolat z mého pohledu. Víc to za mě asi nyní už nemusíme rozebírat.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Radek.Holomcik

Dalibor.Zahora píše:
25 lis 2019, 12:29
Díky za odpověď. Nejsem proti debatě ke změnám, ale musela by být zahájena a vedena zcela jiným způsobem než jsme toho svědky v poslední době. Abych zůstal u Mikyho iniciativy - přihlásit se v závěru volby o kandidaturu s tím, že zruším co nejrychleji dva odbory a převedu je pod RP za standardní postup prostě považovat nelze. A to zvláště, když k tomu v podstatě mlčí nejvyšší orgán strany. Kdyby nebylo před novou volbou RP, zasloužili byste si za to odvolat z mého pohledu. Víc to za mě asi nyní už nemusíme rozebírat.
Jakože bychom si zasloužili odvolat za iniciativu Mikuláše Ferjenčíka???
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Radek Holomčík
Poslanec PSP ČR

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“