Nominace Mikuláše Ferjenčíka na vedoucího personálního odboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporujete nominaci Mikuláše Ferjenčíka na vedoucího personálního odboru?

Ano
93
47%
Ne
99
50%
Zdržuji se
5
3%

Celkem hlasujících: 197 - Celkem hlasů: 197

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10685 poděkování
Dostal poděkování: 17294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Mikuláše Ferjenčíka na vedoucího personálního odboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 18 lis 2019, 18:07

Vážení Piráti,

Dovoluji si vás požádat o podporu mé kandidatury na vedoucího personálního odboru. Kandiduji s následujícím programem:

1) Zrušení funkcí volených vedoucí mediálního a personálního odboru a organizační začlenění těchto odborů zčásti pod předsednictvo, zčásti pod kancelář strany a zčásti pod krajská sdružení
2) Zrušení funkcí volených vedoucí mediálního a personálního odboru a organizační začlenění těchto odborů zčásti pod předsednictvo, zčásti pod kancelář strany a zčásti pod krajská sdružení
3) Zrušení funkcí volených vedoucí mediálního a personálního odboru a organizační začlenění těchto odborů zčásti pod předsednictvo, zčásti pod kancelář strany a zčásti pod krajská sdružení

Důvody, které mě k tomu vedou:

Mám velký problém s tím, že ve volbách vedoucích odborů se slučují dvě věci, které podle mého názoru úplně nesouvisí. A to:

1) Odbornost a reálná možnost a schopnost řídit daný odbor.
2) Volební program a představa o tom, jak by měl daný odbor fungovat do budoucna.

Přál bych si, aby se o budoucím fungování Pirátské strany rozhodovalo ve volbách do republikového předsednictva a republikového výboru a abychom současně vybudovali profesionální aparát, který zvládne požadavky demokraticky zvoleného vedení splnit.

Bez této organizační změny se nedokážeme vymanit ze situace, kdy u vysoce specializovaných pozic (vedoucí mediálního odboru, vedoucí personálního odboru), přestáváme mít reálný výběr, protože najít mezi tisícovkou členů lidi, kteří:

a) mají potřebnou odbornost
b) mají časové a životní možnosti se do této práce pustit
c) jsou dostatečně vnitrostranicky známí
d) nejsou už v jiné zásadní stranické funkci
e) nepotřebují oddech, aby se vyhnuli hrozbě vyhoření

začíná být prakticky nemožné. Proto navrhuju vystoupit z tohoto kruhu, než se z toho já, Jana a kdovíkdo přijde po nás, zblázníme.

Uvědomuju si rizika centralizace moci do rukou republikového předsednictva, ale stejně tak si uvědomuju rizika zachování současného stavu, který vytváří konflikty uvnitř nejužšího vedení strany. Za primární příčinu sporu mezi Janou a Jakubem považuju spor o rozpočet personálního odboru, kdy se Jana logicky snažila zaplatit své lidi a Jakub se opět zcela logicky snažil udržet rozpočet strany v rozumných mantinelech. Jsem přesvědčený, že stávající systém, kdy jsou volení vedoucí motivováni řešit spory tohoto typu přes odvolávání členů předsednictva, návrhy k jinému orgánu, mimořádnými přezkumy atp. je nezdravý a je potřeba ho změnit. Současně otevřeně říkám, že v případě, že uspěju a podaří se mi tuto organizační změnu prosadit, jsem připraven kandidovat do republikového předsednictva.

Ještě pár myšlenek k fungování personálního odboru.

1) Přál bych si, abychom daleko více zdrojů věnovali k podpoře krajských a místních předsednictev.
2) Přál bych si abychom u plnoúvazkových pozic opustili model vykazování práce a místo toho měřili metriky, které mají indikovat, jestli všechno běží jak má.
3) Přál bych si, aby bylo u koordinátorů jasné, kdy mají pracovní dobu (klidně ať ji má každý jinak, ale ať je veřejné, jak to má nastavené), aby se nám placení zaměstnanci nedohadovali ve své pracovní době na fóru.
4) Přál bych si, abychom mnohem více energie věnovali podpoře dobrovolnictví.
5) Minimálně od nadcházejících krajských voleb považuju za naprosto nezbytné, aby se na financování sítě koordinátorů podílely kraje. Bez toho tuto síť nepůjde ufinancovat.

Děkuju všem, kdo dočetli až sem
Děkuju všem, kdo se zamysleli nad tím, jestli na tom, co píšu, třeba něco není
Děkuju všem lidem, co pro nás pracují za peníze i dobrovolnicky, díky vám jsme druhá nejsilnější strana v zemi
Děkuju Janě Koláříkové, která má můj obdiv za to, jak zvládla personální odbor postavit na nohy

P.S. Jo vím, že tahle kandidatura je trochu divočina, ale jsem přesvědčený, že bych si vyčítal, kdybych to nezkusil. Ostatně proto jsme v politice, protože chceme měnit věci, které nám přijdou, že nefungují.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1627 poděkování
Dostal poděkování: 2571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka na vedoucího personálního odboru

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 18 lis 2019, 18:19

ty tri programove body jsou si docela podobni. nebylo by jednodussi ty odbory uplne zrusit jako financni? a co tak technicky a zahranicni? ty nechame dozit?
Naposledy upravil(a) Andrej.Ramaseuski dne 18 lis 2019, 18:22, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Ondrej.Kalis, Ivan Sirko, Dana.Balcarova
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24875 poděkování
Dostal poděkování: 11797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 18 lis 2019, 18:20

A proč to je tak dlouhé? Stačilo by napsat: Zvolte mě a omezím vám vnitrostranickou demokracii.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1813 poděkování
Dostal poděkování: 2753 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner » 18 lis 2019, 18:21

Rezignujes uz pred volbou a nebo si nechavas furrt vedouciho MO jako backdoor?
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 18 lis 2019, 18:21

Andrej.Ramaseuski píše:
18 lis 2019, 18:19
ty tri programove body jsou si docela podobni. nebylo by jednodussi ty odbory uplne zrusit jako financni?
Jsem si vypůjčil: https://www.csfd.cz/film/32190-jeden-ho ... y/prehled/

Ad odbory, já respektuju, že TO a AO nemají být v rukou RP (kvůli neutralitě správců hlasování), i když u TO bych taky některé činnosti klidně převedl na kancelář, každopádně jsem příznivec evoluce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Milos.Vlach, Zdenek.Hrib, Nadezda.Jureckova

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 18 lis 2019, 18:23

Dalibor.Zahora píše:
18 lis 2019, 18:20
A proč to je tak dlouhé? Stačilo by napsat: Zvolte mě a omezím vám vnitrostranickou demokracii.
Svět není černobílý. Výběr z jednoho relevantního kandidáta není výběr (při vší úctě ke Kornelii a Václavovi).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jaroslav.Lainz

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 18 lis 2019, 18:24

Michal.Ketner píše:
18 lis 2019, 18:21
Rezignujes uz pred volbou a nebo si nechavas furrt vedouciho MO jako backdoor?
Nerezignuju, pokud nebudu zvolen, zkusím z pozice vedoucího MO zrušit pozici vedoucího MO ;-).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
IvanF, Vojtech.Pikal, Zdenek.Hrib, Nadezda.Jureckova

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 405 poděkování
Dostal poděkování: 2541 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 18 lis 2019, 18:27

Já bych chtěl zcela upřímně ocenit jasný nabídnutí jiný možnosti, zdá se mi to dobrý.
Zajímaly by mě jen dvě věci.
1) jaký vidíš osud dalších odborů?
2) pokud si RP stěžuje na přetížení, je fakt řešení zužovat ten úzký vedoucí kruh?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 9):
Vojtech.Pikal, Lenka.Kozlova, Jiri.Belsan, Milan.Dadourek, Zbynek.Janoska, Vit.Jurasek, Jan.Novak, Ivan Sirko, Marek.Necada

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 18 lis 2019, 18:28

Mikulas.Ferjencik píše:
18 lis 2019, 18:23
Dalibor.Zahora píše:
18 lis 2019, 18:20
Svět není černobílý. Výběr z jednoho relevantního kandidáta není výběr (při vší úctě ke Kornelii a Václavovi).
Škoda, že ti to začalo vadit až teď a nezrušil sis MO v minulé volbě, kdy si byl taky jediný kandidát. 8-)

Jinak tohle není evoluce ale centralizace, a centralizace se v evoluci zas tolik neosvědčuje.
Mikulas.Ferjencik píše:
18 lis 2019, 18:21
Ad odbory, já respektuju, že TO a AO nemají být v rukou RP (kvůli neutralitě správců hlasování), i když u TO bych taky některé činnosti klidně převedl na kancelář, každopádně jsem příznivec evoluce.
Nakolik si uvědomuješ, že tímhle riskuješ silný konflikt ve straně? Zelení na to dojeli, upozorňoval na to Standa Štípl:
Stanislav.Stipl píše:
17 lis 2019, 11:39
... Nejedná se o dvojkolejnost, ale o rozdělení výkonné moci. Je definováno, kdo má jaké pravomoci a není dobře centralizovat veškerou výkonnou moc na centrální úrovně do rukou 5 osob. Dovoluji si připomenout, že "řešením dvojkolejnosti" začal vnitrostranický konflikt ve Straně zelených jako součást událostí, které ji dovedly tam, jde je dnes.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Rostislav.Reha, Jan.Novak, Ivan Sirko, Ondrej.Kotas, Marek.Necada
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 18 lis 2019, 18:34

David.Wagner píše:
18 lis 2019, 18:27
Já bych chtěl zcela upřímně ocenit jasný nabídnutí jiný možnosti, zdá se mi to dobrý.
Upřímný? Systematickou snahu zrušit volené šéfy odborů sleduji od RP a dalších minimálně poslední půlrok. Zatím se pravda postupovalo spíše skrytě v náznacích v a různých tlacích, povedlo se to u TO, teď se hraje o PO a Janu. A protože hrozí, že Jana bude zvolena protože nemá přesvědčivého protikandidáta, tak do toho musel vstoupit jako divoká karta Miky, protože už moc jiných možností nezbývalo. Upřímný to není ani náhodou, je to jen snaha za každou cenu tuhle bitvu o charakter strany vyhrát.
Divím se, že jim na to po všech těch tancích a manipulativních anketách skáčeš. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Filip.Smoljak, Rostislav.Reha, Ivan Sirko, Marek.Necada

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“