CF 15/2019 Volba republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 21984 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera » 17 lis 2019, 09:24

Chtěl bych upozornit @Mikulas.Ferjencik, že jeho doručování nominací bude k ničemu, pokud zde (v tomto jednacím vlákně) dotyční:
- nepotvrdí svou kandidaturu
- nepřednesou (nebo nenalinkují) kandidátskou řeč
- nedodají odkaz na svůj aktuální profil
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Jan.Novak
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1728 poděkování
Dostal poděkování: 2815 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 17 lis 2019, 11:48

Dalibor.Zahora píše:
16 lis 2019, 15:00
Otázka pro všechny kandidáty a kandidátky: kolikrát jste se zúčastnili v tomto roce fyzického zasedání RV, případně kdy, kde?
Tady mas odpoved s malym bonusem
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Dalibor.Zahora
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1166 poděkování
Dostal poděkování: 1640 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 17 lis 2019, 22:50

Zdravim,

zde je odkaz na muj medailonek.

https://www.pirati.cz/lide/jan-lipavsky/
Poslanec, místopředseda zahraničnícho výboru a výboru pro obranu PSP ČR, člen CF, KS Praha a MS Praha 6
Sledujte mě na Twitter | Facebook | Blog
Vizí Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost.

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10733 poděkování
Dostal poděkování: 17382 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 18 lis 2019, 10:31

Martin.Kucera píše:
17 lis 2019, 09:24
Chtěl bych upozornit @Mikulas.Ferjencik, že jeho doručování nominací bude k ničemu, pokud zde (v tomto jednacím vlákně) dotyční:
Proč to nestačí v nalinkovaných vláknech? Dan Mazur, Petr Třešňák i Jan Podhajský kandidaturu potvrdili, kandidátskou řeč dodali a odkaz na profil jsem dodal já (případně ho doplnili sami).
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Petr.Tresnak
Poslanec Parlamentu ČR
Dal poděkování: 916 poděkování
Dostal poděkování: 945 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tresnak » 18 lis 2019, 10:36

Martin.Kucera píše:
17 lis 2019, 09:24
Chtěl bych upozornit Mikulas.Ferjencik, že jeho doručování nominací bude k ničemu, pokud zde (v tomto jednacím vlákně) dotyční:
Ahoj, protože je to zatím jen v podnětu, který zakládal Mikuláš, tak doručuji tedy i do tohoto vlákna viewtopic.php?f=350&t=49631

- potvrzuji svou kandidaturu
- kandidátská řeč zde viewtopic.php?f=350&t=49631#p656234
- profil https://www.pirati.cz/lide/petr-tresnak/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 18 lis 2019, 10:41

OK, jsem ochoten akceptovat, pokud dodáš přímé linky na
- potvrzení kandidatury
- kandidátskou řeč
Poněkolikáté opakuji, že není úkolem předsedajícího prohrabávat se nominačními vlákny a dohledávat to. Pokud někdo hodlá kandidovat, tak má sem do jednacího vlákna dodat vše potřebné (i kdyby jen jako odkazy).
Petr.Tresnak píše:
18 lis 2019, 10:36
Ahoj, protože je to zatím jen v podnětu, který zakládal Mikuláš, tak doručuji tedy i do tohoto vlákna
Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Andrej.Ramaseuski, Petr.Tresnak, Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 18 lis 2019, 11:11

Mikulas.Ferjencik píše:
18 lis 2019, 10:31
Proč to nestačí v nalinkovaných vláknech?
Nominační vlákna nejsou součástí jednání a JdŘ praví: "Každý kandidát na funkci popíše v rozpravě způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost."
Takže pokud bych byl extrémně striktní, tak kandidáta, který sem do jednacího vlákna nenapíše nebo aspoň sám nenalinkuje svou kandidátskou řeč, vůbec nemusím zařadit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Andrej.Ramaseuski, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal

Roman.Kucera
Garant programového bodu
Profese: IT
Dal poděkování: 9639 poděkování
Dostal poděkování: 17378 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 18 lis 2019, 11:18

Vit.Jurasek píše:
15 lis 2019, 11:45
Roman.Kucera píše:
15 lis 2019, 10:53
...
2) ... Což potenciálně vede k určitému zglajchšaltování RV.
Ad 2)... Nelíbí. To není bug, ale feature a podle mě dobrá. Názorové menšiny to můžou protáhnout přes CF a uložení úkolu RV, ale podle mě by RV nemělo být složeno ze střípků menšin, jinak nebude schopné funguvat rozumně konsenzuálně.
Bude. Už stávanící RV znaleka nebylo názorově kompaktní, ale díky menšímu počtu členů (a tomu, že to byli rozumní a fajn lidé) jsme vždycky fungovali rozumně a konsenzuálně a v rámci možností i rychle. Ta občasná "pomalost" nebyla daná názorovými rozdíly, ale časovými možnostmi členů RV. Je to přece jenom "dobrovolnická funkce".
Dalibor.Zahora píše:
16 lis 2019, 15:00
Otázka pro všechny kandidáty a kandidátky: kolikrát jste se zúčastnili v tomto roce fyzického zasedání RV, případně kdy, kde?
Všech. Akorát z Hradce jsem musel odjet v sobotu odpoledne, protože jsem měl dlouho předem naplánovaný koncert své kapely ;)

A ještě odkaz na profil, kde je víc dat. https://wiki.pirati.cz/lide/roman_kucera

OFFTOPICVíte, že každý Pirát má dva profily? Já taky! (mam dva profily) Ten jeden si nechám stejný, ten bude pro ty, kteří mi dávají palce už teď.
Ten druhý udělám úplně jiný, pro ty, kteří mi lajkýsky zatím nedávají. To budete koukat!
Kolik máš profilů, tolikrát jsi Pirátem!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Roman.Pasek
Předseda místního sdružení
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1838 poděkování
Dostal poděkování: 830 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 18 lis 2019, 13:49

@Martin.Kucera
Prosím o opravu linku mé kandidátské řeči. Odkazuje na Jana Podhajského. Moje zde - viewtopic.php?f=350&t=49443#p650860
1. místopředseda KS Vysočina, předseda MS Třebíčsko, opoziční zastupitel Třebíče, profil na webu

Eva.Horakova
Člen KS Praha
Profese: Předsedkyně a zastupitelka MHMP
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 166 poděkování

Příspěvek od Eva.Horakova » 18 lis 2019, 15:37

Ahoj,
bohužel zde nejsem nominována a tak se zapojuji takto. Omlouvám se těm, kteří mě tu nechtějí, nicméně mi na tom záleží.
Volební link zde viewtopic.php?f=350&t=49535&fbclid=IwAR ... uPeSV8PXzI

V pirátské strategii do roku 2022 má v úvodu předseda Ivan Bartoš citát: „Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý. Ten citát lze ale i obrátit – kdo svůj přístav zná, zvládne se do něj doplavit i navzdory bouřím“. Jako piráti máme strategii, tj. máme mapu. Do roku 2022 chceme například posílit se senát, vyhrát volby do poslanecké sněmovny a sestavit vládu nebo mít svého kandidáta na nové prezidenta/ prezidentku. V loňském roce jsme obsadili některá města/přístavy. Vytvořili jsme nové lodě a posádky. Někde vznikaly lodě velmi rychle jako např. v Brně, jinde pomalu jako v Liberci či hlavním městě Praha. Pravidla byla všem dána již na začátku. Být transparentní, plnit pirátský program a dělat věci s čistým štítem. Lodě vypluly a plují. Některé plují vstříc rozbouřenému moři, jiné využívají příznivého větru, jiné se dokonale bouři vyhýbají.

Proč kandiduji do RV? Jsem na jedné lodi. Ta se jmenuje zastupitelský klub MHMP. Je to nejdůležitější loď v moři. Je největší, nejsilnější, nejmodernější a má svého kapitána, což jiné lodě nemají. Je na ni kladen velký důraz a veškerá pozornost. Tato loď by měla ostatním ukazovat směr, dodávat nápady a návody a také pomáhat. Každý námořník je důležitý a všichni táhnou za jeden provaz. Tuto klidnou plavbu začaly narušovat spodní proudy.

Jaká je moje funkce v RV? Budu Vaším navigátorem.

Proč já? Komunikaci považuji za to nejdůležitější. Čím déle se plavím tím více a více vnímám, že je nutné mezi sebou komunikovat. Lidé mají právo na informace.
Dodržuji pravidla hry. Pokud znáte pravidla, jen tak dokážete splnit pirátský cíl s čistým štítem.
Jsem asertivní. Dokáži prosadit svůj názor, myšlenku, aniž bych narušovala práva ostatních. Pokud považuji komunikaci za nejdůležitější, tak asertivitu považuji za nejdůležitější komunikační dovednost.

Informace o mé osobě najdete na https://praha.pirati.cz/lide/eva-horakova/

Díky za hlas, Eva

Moje odpovědi na dotaz:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV? Popsáno viz.výše

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů? Strana roste a s ní rostou i pravidla, je to jako se zákony, některé zůstávají, jiné se ruší a vznikají nové.

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo? Test jsem nedělala.

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč EU ano, EURO i jiné kriptové měny určitě, co nejdříve, proč? Euro je v době krize, která se blíží, stabilnější měna.

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem. NATO ano, Česká republika není schopna se ochránit.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón? Co to má společného s kandidaturou do RV?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
PŘÍLOHY
tetst Charakteru.png
Eva ❤️

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“