Nominace Stanislava Štipla do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Stanislava Štipla do volby Republikového výboru

Pro
50
88%
Proti
5
9%
Zdržuji se
2
4%
 
Celkem hlasujících: 57 - Celkem hlasů: 57

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Ahoj Pirátky a Piráti,

rád bych vás požádal o nominaci pro kandidaturu do RV.

V RV jsem již byl v letech 2012-2015 jako zástupce Královéhradeckého kraje. Jednání RV sleduji, i když nejsem jeho členem, v tomto roce jsem se zúčastnil zasedání v Ústí nad Labem, Hradci Králové a Mariánských Lázních. Chtěl bych, aby RV byl sebevědomým orgánem, který se nezabývá z velké části sám sebou. Chtěl bych, aby jednání RV byla více přístupná "řadovým" členům. V RV bych rád prosazoval změnu některých předpisů (např. pravidla přijímání členů, vzorový jednací řád pro kraje, kodex zastupitele), ale za důležitější považuji vnitřní kulturu a předvídatelnost. V případě zvolení se budu ucházet o funkci jednatele. Pečlivě se budu zabývat návrhy, které RV předloží jiné orgány. Chtěl bych podílet na zachování pirátského ducha ve fungování strany.

Mnohé další vyplyne z odpovědí na již položené otázky, které připravuji. Jsem však připraven na další dotazy a děkuji za případnou podporu.

test

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

to bylo napinave cekani 😃 tak hlas mas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Stanislav.Stipl, Dalibor.Zahora

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jsem rád, že ses rozhodl Stando ;)
Prosím rozvést následující část
Stanislav.Stipl píše: 16 lis 2019, 23:06 ...V RV bych rád prosazoval změnu některých předpisů (např. pravidla přijímání členů, vzorový jednací řád pro kraje, kodex zastupitele),
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Petr.Springinsfeld, Stanislav.Stipl

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Dalibor.Zahora píše: 17 lis 2019, 06:48 Jsem rád, že ses rozhodl Stando ;)
Prosím rozvést následující část
Stanislav.Stipl píše: 16 lis 2019, 23:06 ...V RV bych rád prosazoval změnu některých předpisů (např. pravidla přijímání členů, vzorový jednací řád pro kraje, kodex zastupitele),
Pravidla pro přijímání členů - není to úplně aktuální otázka, probíralo se to před rokem až dvěma. Tehdy bylo více zájemců o členství, dnes máme problém spíše opačný. Republikové předsednictvo tehdy vydalo nějaké doporučení, chtěl bych toto doporučení projednat na RV a aktualizovat, případně udělat částečně závazné.
Vzorový jednací řád - současné Zásady týmové spolupráce jsou se hodí pro tým maximálně o nižších desítkách členů, ale nejsou použitelné pro krajská sdružení. Blíže se k tomu dostanu v odpovědi Milanu Daďourkovi.
Kodex zastupitele - jednak se v současné době řeší stížnost Tomáše Koláčného, což nechci předjímat, jak dopadne. Já osobně tam mám jiný problém, a to s formulací "praní špinavého prádla". Jsem si vědom, že není šťastné navrhovat změnu něčeho, co právě schválilo CF. Nicméně minimálně bych chtěl, aby se vyjasnilo, co tato formulace znamená, případně zda není v rozporu s čl. 2 (Cílem České pirátské strany je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace...) a/nebo čl. 3 stanov. Což ale není otázka pro RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal

test

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Jupíí!
Jsem moc ráda, Stando, že do toho jdeš, ty patříš do RV jako málokdo :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Stanislav.Stipl, Isa, Jan.Zeman

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Držím ti palce Stando, moji podporu máš. Krom jiných kvalit si myslím, že by bylo přínosné mít v RV víc lidí, kteří dokáží předem zhodnotit praktický dopad předpisů a usnesení na možnosti technických systémů.

Můžeš prosím odpovědět na dotazy pro kandidáty, co se zatím nastřádaly v rozpravě? Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Stanislav.Stipl

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Jan.Bednarik píše: 17 lis 2019, 13:22 Držím ti palce Stando, moji podporu máš. Krom jiných kvalit si myslím, že by bylo přínosné mít v RV víc lidí, kteří dokáží předem zhodnotit praktický dopad předpisů a usnesení na možnosti technických systémů.

Můžeš prosím odpovědět na dotazy pro kandidáty, co se zatím nastřádaly v rozpravě? Díky.
Děkuji za podporu. Na otázky samozřejmě odpovím, ale záměrně to dávkuji postupně. Nyní tedy odpověď na Tvou první otázku, tu druhou nechám úplně na konec, protože považuji za důležité to připomenout znovu před volbou.
Jan.Bednarik píše: 08 lis 2019, 23:43 Mám dotazník na všechny kandidáty. Myslím, že se pro přehled hodí spíše sem než do nominačních vláken kandidátů. Tak prosím pěkně všechny kandidáty o odpovědi. A rovnou uvádím své.
post politický (poslanec, zastupitel, ...)? ne
post v komisích (komunální, krajské, ...)? ne
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? ne
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? člen TO (na fóru jsem zatím veden jako zástupce vedoucího, nicméně po dohodě s @Jan.Hamal.Dvorak bych v případě zvolení do RV jako zástupce vedoucího nepokračoval)
post v Pirátech na úrovni kraje? ne
post v Pirátech na úrovni MS? ne

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb? ve druhé polovině čela nebo pod čelem
do senátních voleb? ne
do parlamentních voleb? ano
do krajského předsednictva? možná
do předsednictva MS? ne
do RP, KK, RK? spíš ne
do vedení odboru? spíš ne
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik

test

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Obvykle několikrát denně.
Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?
Půl hodiny až hodinu denně.
Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 A ještě jeden test technické zdatnosti. K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.
Jednání: viewtopic.php?f=248&t=42851
Hlasování 1. kolo: viewtopic.php?f=578&t=43210 postoupily možnosti A a B
Hlasování 2. kolo: viewtopic.php?f=248&t=37472 vyhrála možnost A
Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 EDIT: Ještě bonusový dotaz, který hodnotit nebudu. Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190 Samozřejmě mi do odpovědi můžete dát i vámi navržené usnesení. @Jan.Bednarik už odpověděl, tak ať mi taky prosím hodí odpověď dole do EDIT:...
V tom proběhlém 1. kole nejspíš E, stejně ve 2. kole. Pro jinou možnost bych asi v tuto chvíli nenaplňoval demokratické minimum, mimo jiné i proto, že jsem nebyl na zasedání v Praze ani jsem jej nesledoval vzdáleně, což by asi bylo jinak, pokud bych v té době již byl členem RV. Mimochodem ta kombinace preferenčního hlasování a více nevylučujících možností je hrozně nepřehledná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvek:
Petr.Tkadlec

test

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Dalibor.Zahora píše: 16 lis 2019, 15:00 Otázka pro všechny kandidáty a kandidátky: kolikrát jste se zúčastnili v tomto roce fyzického zasedání RV, případně kdy, kde?

Prosím odpovídejte ve svých nominačních vláknech, otázku tam kopírovat nebudu, případně se jednotlivě připomenu.
Samozřejmě možno sloučit s dalšími odpověďmi.


Tady přehled zasedání RV pro lepší vzpomínání:
RV 47/2019 zasedání Praha, 2. - 3. 11. 2019
RV 40/2019 Zasedání V Rožnově p. R. 6.-8.9.2019
RV 16/2019 Zasedání RV v Mariánských lázních 15. - 16. 6. 2019
RV 9/2019 Zasedání RV v Hradci Králové 26. - 28. 4. 2019
RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019
Byl jsem v Ústí nad Labem, Hradci Králové a Mariánských lázních. Rožnov byl opravdu špatně dopravně dostupný a v době konání Prahy jsem byl na jiné (odborné) akci. edit: uvedených zasedání jsem se zúčastnil jako nečlen RV; domnívám se, že by členové strany, kteří nejsou členy RV měli být více informování o konání zasedání a možnosti se jej zúčastnit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Dalibor.Zahora

test

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Nominace Stanislava Štipla do RV

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:35 1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?
Docela se vyznám ve vnitřních předpisech strany a jejím reálném fungování. Hledám skutečné příčiny zkoumaných problémů a domýšlím důsledky navržených řešení.
Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:35 2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?
Předpisy jsou nutné. Měly by tedy omezovat především funkcionáře při výkonu funkce, a co nejméně řadové členy. A ano, občas je potřeba, aby nějaký předpis vznikl. Zejména v kontextu následující otázky považuji za důležité, že předpisy máme. Pokud by totiž vedoucí odborů měli být úředníci (s čímž nesouhlasím), tak se musí řídit právě předpisy, nikoliv politickým zadáním.
Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:35 3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?
Základní princip podle mne je, že Piráti jsou co nejvíce horizontální struktura. Dokážu si představit jiný způsob fungování odborů, než je ten stávající, ale trvám na tom, že za odbory (nebo nějakou jejich obdobu) by měl odpovídat orgán přímo volený CF, oddělený od RP. Podrobněji k této otázce zde: viewtopic.php?p=656121#p656121
Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:35 4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč
Jsem proti vystoupení, resp. vůbec by mě nenapadlo o tom uvažovat. Asi nejblíž je mi v současné době myšlenka "méně a lépe". V zásadě jsem i pro hlubší integraci, ale jsem si vědom, že by to v současné době mohlo být kontraproduktivní, tedy vést ke vzniku dvourychlostní Evropy nebo k dokonce k úvahám o vystoupení některých států, proto bych s tím nespěchal. Ze stejných důvodů bych zatím nepřijímal euro.
Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:35 5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.
Jsem proti vystoupení, je ovšem otázkou, jak se NATO bude dále vyvíjet vzhledem k chování USA a Turecka. I v tomto kontextu jsem zastáncem evropské armády.
Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:35 6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?
Nevím o tom, že by v ČR hrozila nějaká zelená tyranie v oblasti dopravy. Úplný plošný zákaz dieselových aut by takovou hranici v současné době překračoval. Zákaz vjezdu aut do centra měst si představit dokážu, samozřejmě záleží o jak široké centrum by se jednalo a jaké by byly výjimky. Mýtný systém ve městech považuji za nesmysl, resp. nedokáži si představit, jak by to mohlo fungovat efektivně bez nepřetržitého šmírování občanů, které je nepřijatelné. Parkovací zóny považuji za nutné zlo.
Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:35 7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Vyplňoval jsem to několikrát, někdy v angličtině, někdy v češtině, nepamatuji si, jak jsem minule odpovídal na jednotlivé otázky, ale zajímavé je, že mi to vždy vychází téměř stejně:
chart.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 6):
Jan.Bednarik, Dalibor.Zahora, Matej.Sandor, Andrej.Ramaseuski, Josef.Kadlecek, Petr.Vileta

test

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“