Nominace Martina Šmídy do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Martina Šmídy do Republikového výboru

Ano
152
94%
Ne
3
2%
Zdržuji se
7
4%
 
Celkem hlasujících: 162 - Celkem hlasů: 162

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Podpora Punkieho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvky (celkem 2):
Martin.Smida, Marek.Necada
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Čím víc je členů Pirátské strany, tím méně je v ní Pirátů. Díky Šmíďákovi ale pořád někteří jsou.
Jednoznačně PRO!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Giuseppe.Maiello, Petr.Lysek
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

A stejně bych tě viděla radši v RP - né, že bys mi pak v RV nechyběl, a moc :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 3):
Giuseppe.Maiello, Petr.Lysek, Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4176
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1262 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

i kdybych mel deset hlasu, tak dam Martinovi dvacet! Jako Chuck Norris!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 4):
Petr.Lysek, Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Martin.Smida

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Martin.Smida »

1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?
- Umím se podívat na problematiku optikou řadového člena z malého místního sdružení na moravském venkově. Budu se bránit nadbytečné byrokracii a formálnosti. Vlastně bych byl rád, kdyby se nám naopak podařilo nějaké takové dokumenty spíš zrušit než tvořit nové. Věřím, že chápu a umím ctít ten původní pirátský spirit, a kdybychom se měli od těch původních hodnot nějak moc vzdálit, zasvítí mi červená kontrolka.

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?
- nejsem byrokratický typ. často si podobné texty musím přčíst dvakrát i víckrát něž jim dostatečně porozumím i v kontextu dalších. Nicméně, měl jsem vždycky při ruce schopné rádce a průvodce počínaje Vojtou Pikalem a konče třeba Petrem Tkadlecem. na druhou část otázky jsm ejiž odpověděl. neměřím vyýkonnost počtem sepsaných a schválených dokumentů. Věřím, že dobrý zákonodárce se pozná podle toho, kolik předpisů dokáže zrušit, nikoli napsat.

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?
- zde: viewtopic.php?p=648515#p648515 Ano, vedoucí odborů by měli být stále volení členskou základnou.

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč
- EU je logickej projekt. Ikdyby se rozpadla, ihned vznikne něco podobnýho. Takže v EU určitě zůstat. Ač jsem k EU jako instituci mnohdy kritický, přdevším z důvodu demokratického deficitu, přílišného neefektivního přerozdělování, přílišná integrace v oblastech, kde už není potřeba, tak ji považuju stále za užitečnou, potřebnou a životaschopnou. Vlastěn by se mi líbilo, kdyby EU přínášela více úspor národním státům, třeba na tom úřednickém aparátu. Tipycky třeba hygienická stanice, ta by mohla být řízená pro celou Evropu stejně a národní státty by ušetřily třeba za tihle agendu, kdyby přešla na EU. a takovch příkladů bych našel víc... chci od EU ekonomickou efektivitu, víc než hodnotové svazování. EURO přijmout můžeme, jakmile to pro nás bude výhodné. Což zatím nevypadá...

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.
- zůstat členem. už proto, že sami jsme schopni se ubránit. Ale jinak mě NATO (podobně jako EU) taky často rozčiluje. Má to být čistě obranný pakt. Evropská armáda mi dává smysl opět v té logice, kterou jsem již zmínil výše. Pokud to přinese větší efektivitu, tak s tím nemám problém.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?
- nevím, co je zelená tyranie. vidím spíš lidskou tyranii vůči přírodě.
Vidím ale rozdíl mezi skutečnou ochranou životného prostředí a dogmatickou ekologií. Je spousta příkladů, kdy tzv. ekologická opatření mely daleko horší dopad než přínos. Posledním zářným příkladem je slepá ulička z tzv polyamorickými plasty (které snad měly být rozložitelné a kompsotovatelné, což není tak jednoduché) a jejich výroba je z hlediska uhlíkové stopy a dalších negativních extrenalit daleko více zatěžující než výroba standardních plastů z ropy. A dalo by se pokračovat s tzv. zelenou energií ze solárů (která nám zabrala úrodnou ornou půdu), bio-složka do paliv (řepka a drastické hnojení a hubení pesticidy) nebo bioplynové stanice (pro které se pěstuje kukuřice, po které zůstvává půda zasažená erozí , atd). často dotujeme nesmysly bez toho, aniž bychom viděli celkový pohled. Osobně se pak více zajímám hlavně o odpadové hospodářství, ale to by bylo taky na dýl...
Ostatně z tvé otázky cítím, že ti jde hlavně o automobilovou dopravu... Zákaz diselových aut nepodporuju, protože zpravidla nepodporuju žádné zákazy. Ale taky by se mi líbily systém, kde budeme skutečně vyčíslovat negativní extrenality (náklady přenesené na společnost) a prostředky na řešení těchto extrenalit ideálně získávat právě u původců.
Ostatní otázky se týkají spíše komunální politiky a přístupu měst k jednotlivým problematikám. Dokážu si představit město, kde to tímto stylem řešit mohou, dokážu si představit město, kde toto nebude potřeba... záleží na msítních podmínkách.
7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

- uplně mi ten test nevyhovuje a některý otázky mi nepřijdou jednoznačný, ale to je asi u takovejch testů normální... I ta výsledná tečka nezobrazuje dostatečně jasně, jak moc rozkročenej seš...
osobně bych viděl pirátskou stranu nějak takhle... :-)
kompas politttttt.jpg
a přiznám se, že se cítím být spíš tím, kdo reprezentuje tu pravou část toho trojúhelníka... ale abych byl fér, tak mi v aktuálním rozpoložení vyšlo totok:
kompas politt.PNG
Co jsem u Pirátů, tak jsem očividně trochu zlevicovatěl :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Andrej.Ramaseuski, Matej.Sandor, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Martin.Smida »

... to je chytré :-)
Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 POZOR, TEST PRO KANDIDÁTY DO RV!

Mám dotaz na všechny kandidáty do RV. A prosím, aby odpověděli ve svém nominačním vlákně. Je to zároveň i takový test a ti kteří odpoví, tak projdou a získají moji podporu ve volbě samotné.

Každý je nějaký a respektuji všechny i ty, kteří mají rozlišný názor na věc Takže NEbudu volit podle vaší ideologie. Jako jednatele republikového výboru mě nejvíc zajímá:

Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?

A ještě jeden test technické zdatnosti. K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.

Schválně tu nikoho neoznačuji. Mít přehled o dění na celostátním fóru je podle mě taky jedním z předpokladů. Na otázky se ptám jinak proto, že v minulosti někteří členové říkali, že na to nemají čas denně chodit na fórum. V republikovém výboru běží nepřetržitě minimálně jedno jednání (většinou víc) po celou dobu. Nevzpomínám si, že bychom měli nějakou pauzu.
Doporučuji všem kandidátům se podívat, jak naše jednání na fóru vypadají. viewforum.php?f=248

Všem, kdo mi odpoví, tak předem děkuji. :-)

EDIT: Ještě bonusový dotaz, který hodnotit nebudu. Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190 Samozřejmě mi do odpovědi můžete dát i vámi navržené usnesení. @Jan.Bednarik už odpověděl, tak ať mi taky prosím hodí odpověď dole do EDIT:...
- Na fórum chodím prakticky každý den.
- střízlivý odhad jsou tak 2 hodiny v týdnu online. no a jednou za čas fyzické setkání, no... celkově pro Piráty je to však mnohem víc, KETy, MS Tvrz a pod.... ale to do RV nepočítám, že...
- juu, zrovna jsem nael nějaký, kterýho jsem se nezúčastnil :-) viewtopic.php?f=578&t=42059&start=10#p566494 ... a vyhrál alternativní návrh Franty Kopřivy, pro který ybch asi hlasoval tak, jak se tak na to dívám :-)

- o ministrech se asi zdržím :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Martin.Smida »

dvoukolovej systém snad vysvětlit zvládnu. shodou okolností jsem ho nedávno vysvětloval kompostářům na přípravném výboru založení Kompostářské asociace - KompAs. A podařilo se. A to jsem se dokonce ze startu setkal s jistým odporem :-D

jinak do RV volím normálně, dle charakteru té dvoukolové volby, s přihlédnutím k míře splnění demokratického minima a vyvážením potřeby kvantity a kvality těch kandidátů. lehce nekonkrétní odpověď, já vím... :-) Úplně bych ten svůj rozhodovací algoritmus prozrazovat nechtěl :-)
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Martina Šmídy do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Tak ho vysvětli! :-) OFFTOPICJde o edukaci. Když to vysvětlí všichni kandidáti, tak se to třeba členové CF naučí!

(A nezapomeň do rozpravy osobně potvrdit kandidaturu, a poslat odkaz na nominaci, kandidátskou řeč a veřejný profil!)

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“