Nominace Jiřího Roubíčka na lídra do kraje

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Podporujete nominaci Jiřího Roubíčka na lídra do kraje?

Pro
16
57%
Proti
9
32%
Zdržuji se
3
11%

Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Jan.Hosek
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 320 poděkování

Nominace Jiřího Roubíčka na lídra do kraje

Příspěvek od Jan.Hosek »

Na podnět @Ludek.Blaha zakládám nominační vlákno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvek:
Ludek.Blaha

Josef.Spak
Místní předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1719 poděkování
Dostal poděkování: 1043 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Roubíčka na lídra do kraje

Příspěvek od Josef.Spak »

@Jiri.Roubicek souhlasíš s návrhem? Podporu momentálně máš.

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: strategický zkompetentňovatel
Dal poděkování: 1435 poděkování
Dostal poděkování: 1374 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Josef.Spak píše:
05 lis 2019, 19:42
souhlasíš s návrhem?
Bez Jirkovo předběžného souhlasu bych si nedobolil návrh podat.
Ale je dobře, že se ptáš, Josefe. Když tu ta podpora je.
Teď by chybělo, aby řekl, hele, já vůbec o ničem ale fakt nevím...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Josef.Soumar
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Jiri.Roubicek
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Příspěvek od Jiri.Roubicek »

Děkuji Luďkovi Bláhovi za navržení.
Nominaci na lídra do kraje přijímám.😉🏴
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Roubicek za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Josef.Soumar, Zbynek.Konvicka

Jiri.Roubicek

Kandidátská řeč:

Ahoj jihočeští Piráti a Pirátky,

po delší úvaze, jsem se rozhodl kandidovat na post lídra pirátské kandidátky do krajských volem 2020.
Jelikož jsem si plně vědom důležitosti tohoto postu, zodpovědnosti a časové náročnosti, kterou s sebou nese, nerozhodoval jsem se impulzivně, nýbrž jsem celou věc pečlivě zvážil.
Proto jsem nyní odhodlán jít do našeho společného pirátského boje s maximálním nasazením a uplatnit veškeré své zkušenosti a dovednosti, abychom v těchto volbách uspěli a vyhráli.
Vím, že máme velice silný krajský tým a chtěl bych se stát jeho lídrem a hnacím motorem.

Z mého pohledu jsou nejzásadnějšími pirátskými myšlenkami transparentnost, egovernment, boj proti korupci, cenzuře a omezováním lidské svobody.
Tyto hodnoty se budu snažit prosazovat i na krajské úrovni.

Jsem technicky založený člověk s ekonomickým a politickým přehledem.
Ačkoli dobře vím, že zlepšování takového přehledu nikdy nekončí a proto na sobě neustále pracuji.
Také jsem velice komunikativní, dokáži organizovat náročné projekty a jsem týmový hráč.

Provozuji penzion na starém městě v Táboře. To mi umožňuje být flexibilní a vymezit si dostatek času na práci pro Piráty.

Politické zkušenosti postupně nabírám jako předseda MS Piráti Tábor, kteří mají své zastoupení na táborské radnici jedním radním a místostarostou.
Jsem členem finančního výboru a dozorčí rady městské společnosti BYTES v Táboře.
Mé manažerské a organizační schopnosti jste mohli vidět na pirátském Celostátním fóru 2019 v Táboře, kde jsem se zhostil role hlavního iniciátora CF a především hlavního organizátora.

Děkuji za vloženou důvěru.

Více informací o mne naleznete na

https://lide.pirati.cz/personProfile/241/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Roubicek za příspěvek:
Ludek.Blaha

Jiri.Roubicek

Ludek.Blaha píše:
05 pro 2019, 18:53
Dřív, než v Třeboni dojde k vykosťování kandidátů na lídra, bych rád položil kandidátům
@Michal.Horak , @Jan.Hosek , @Lukas.Mares s, @Jiri.Roubicek , @Jusuf.Traore
tři otázky. S prosbou, aby na ně případně odpověděli jednou, dvěma větami ve svých nominačních vláknech. Děkuji.

1. Který svůj dosavadní politický úspěch považujete za nejvýznamější?
2. Jak se angažujete v krajských expertních týmech?
3. Jak se zapojujete do aktivit krajského zastupitelstva?

1. Za můj nejvýznamnější politický úspěch považuji úspěch celého našeho táborského pirátského týmu.
Dosáhli jsme krásného výsledku v komunálních volbách, vyjednali jsme si silnou pozici v koalici,
obsadili post místostarosty a radního a úspěšně se staráme o chod města, kam postupně implementujeme
táborské pirátské programové priority. Držíme kurz. ;-)

2. Jsem aktivním členem krajského expertního týmu finance.

3. Od začátku roku 2019 jsem se zúčastnil většiny krajských zastupitelstev. Aktivně se na ně připravuji a studuji jejich program.
Ze všech zastupitelstev mám své zápisky, které si poté analyzuji. Z posledního krajského zastupitelstva jsem inicioval krátké
pirátské vyjádření k stěžejním bodům programu. https://jihocesky.pirati.cz/tiskove-zpr ... sledujeme/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Roubicek za příspěvek:
Ludek.Blaha

Vaclav.Klecanda
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programator
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 774 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Jirko v ramci informovane volby ostatnich bych te prosil o trochu soudnosti.
Prezentovat kampan kde si rozhodne nehral manazerskou roli ani zadnou vyraznou (byt si rozdaval PL a ucastnil se kontatkni kampane, za coz ti patri velky dik) a moje politicke angazma na radnici v ramci koalice, k jejimuz vyjednani si osobne neprispel je trochu chucpe.
Stejne tak organizaci CF v Tabore, kde si sice inicioval to, ze Tabor se bude uchazet o poradatelstvi, ale ze bys pak prevzal zodpovednost za vlastni poradani jsem si nevsim. Vetsinu veci odmakala Klara a to i presto, ze byla cerstve KODO.

Nechci nijak snizovat demokratickou volbu, jen bych rad, aby info byly vyvazene. Tady totiz nejde o nejakou srandu jako kampan, nebo CF. Ale o sakra velkou vec: kandidovat na hejtmana neni sranda.

Jiri.Roubicek

Vaclav.Klecanda píše:
10 pro 2019, 09:46
Jirko v ramci informovane volby ostatnich bych te prosil o trochu soudnosti.
Prezentovat kampan kde si rozhodne nehral manazerskou roli ani zadnou vyraznou (byt si rozdaval PL a ucastnil se kontatkni kampane, za coz ti patri velky dik) a moje politicke angazma na radnici v ramci koalice, k jejimuz vyjednani si osobne neprispel je trochu chucpe.
Stejne tak organizaci CF v Tabore, kde si sice inicioval to, ze Tabor se bude uchazet o poradatelstvi, ale ze bys pak prevzal zodpovednost za vlastni poradani jsem si nevsim. Vetsinu veci odmakala Klara a to i presto, ze byla cerstve KODO.

Nechci nijak snizovat demokratickou volbu, jen bych rad, aby info byly vyvazene. Tady totiz nejde o nejakou srandu jako kampan, nebo CF. Ale o sakra velkou vec: kandidovat na hejtmana neni sranda.

Děkuji za reakci.
Nevím, jestli jsi pochopil moji odpověď správně, ale za svůj největší úspěch považuji úspěch nás všech. To jest celého týmu Pirátů Tábor.
Nepřivlastňuji si ničí zásluhy. Byl jsem jen součást týmu.
Co se týče odvedené práce při kampani. Byl jsem řádně zvolený volební manager. Tím pádem jsem měl zodpovědnost za celou kampaň. Moji práci při kampani ať ohodnotí ostatní.
Vyjednávání koalice a práce na radnici je také kolektivní záležitost. Jestli ji považuješ jen za svoji práci, dobrá.
A co se týče CFka. K komu už snad nemám slov. Ten kdo se do organizace zapojil ví, jak to vše doopravdy bylo, tím ale nezpochybňuji obrovské nasazení Klárky. Byla jsi úžasná. Ještě jednou velký dík Klárko.
Z tvé strany bohužel nejde o vyvážené informace, ale pouze o náš osobní spor a tvůj zkreslený názor. Bohužel se na hodně věcech a postupech neschodneme. Je to dáno asi tím, že jsme oba z jiného těsta.😉🏴

Jiri.Roubicek

Re: Nominace Jiřího Roubíčka do čela krajské kandidátky

Jiri.Roubicek píše:
04 úno 2020, 11:03
Vaclav.Klecanda píše:
31 led 2020, 15:47
Ahoj, mel bych na kandidaty otazky:
1) Pro celo kandidatky je vysoka pravdepodobnost, ze se kandidati stanou zastupitely. Kolik ze sveho osobniho casu, teto neuvolnene funkci hodlas venovat (hod/tyden)?
2) V pripade nadstandardniho volebniho uspechu je mozne, ze budes v uvolnene funkci. Pocitas s tim? Jake mas manazerske zkusenosti, ktere se s takovou fci poji?

Diky
Ahoj,
děkuji za položené otázky.

1) Jsem OSVČ a mojí pracovní náplní je starat se o chod penzionu v Táboře. Je to sezónní záležitost a proto v letních měsících nemám tolik času. Na druhou stranu v zimních měsících mám času dost.
Přepočteno na hodiny v týdnu, v letních měsících se mohu věnovat práci krajského zastupitele například 10 hodin týdně, v zimních měsících to může být až dvojnásobně, možná i více.

2) Kdyby se tak stalo, určitě s tím počítám. Mohu penzion kdykoli zprovoznit tak, aby jeho chod nebyl na mé osobě závislý.
Co se týče manažerské zkušenosti. Staral jsem se 10 let o neziskovou organizaci, která pořádala několik kulturních akci do roka a jednu větší sportovní.
Většinu akci jsem sám moderoval, k tomu pár maturitních plesů, takže i s touto činností mám nějaké zkušenosti.
Vrcholem mé organizační a manažerské činnosti bylo pořádání pirátského CF 2019 v Táboře.

Přeji všem příjemný zbytek dne. ;-)
Naposledy upravil(a) Jiri.Roubicek dne 04 úno 2020, 14:53, celkem upraveno 3 x.

Jiri.Roubicek

Re: Nominace Jiřího Roubíčka do čela krajské kandidátky

Jiri.Roubicek píše:
04 úno 2020, 12:07
Jusuf.Traore píše:
01 úno 2020, 09:30
Drazí čelní kandidáti,

přestože stále nevíte, kdy a jak přesně budete (z)voleni, domnívám se, že Váš počet je konečný a je dle mého správný čas poodhalit roušku Vašeho jistě nemalého potenciálu… Položím Vám 4 otázky, které, prosím, zodpovědět písemně na fóru a jednu si nechám na osobní setkání v Blatné :-).

1) Kterou konkrétní záležitost, jak a z jakého důvodu, byste chtěli změnit v rámci svého působení na kraji?
(prosím, vynechme úvahy o povolební strategii, výsledku voleb, zastupitelském klubu a spolupráci – jde mi opravdu o to, jak to vnímáte Vy sami za sebe)

2) Který současný krajský politik je pro Vás inspirativní nebo s ním jakkoli souzníte či souhlasíte a z jakého důvodu?
(budu raději za kratší odpověď, která ale bude reflektovat zpětně delší časový horizont)

3) Kde spatřujete jedinečný potenciál Jihočeského kraje
(ocením alespoň tři odpovědi bez dalšího vysvětlování)

4) Zkuste, prosím, stručně načrtnout inovativní nástroj do kampaně, který dle Vašeho názoru ještě v našich kruzích nezazněl a současně má potenciál zvýšení zájmu voličů o volby – a pokud možno o Piráty 
(není třeba vysvětlovat roli volebního štábu a KS při rozhodování o kampani – rád bych si přečetl o Vašich názorech)

Díky všem za čas, který budete mým otázkám zde věnovat a budu se těšit na setkání do Blatné :-)

Ahoj,
děkuji za položené otázky.

1) V rámci mého působení na kraji bych se rád pokusil o změnu investic kraje. Například investovat do smysluplných projektů, ne do politických pomníků.
V prvé řadě by měl kraj investovat do projektů, které postupem času boudu snižovat jeho fixní náklady a tím pádem bude postupně zbývat v rozpočtu kraje více peněz na investice.
Jednou z mých priorit je pohlídat toky krajských financí a zvýšit dohled na přerozdělování krajských dotací například do sportu.

2) Osobně znám jen táborské krajské zastupitele, kteří se na kraji moc nevyjadřují, takže si nemohu udělat obrázek, jestli to dělají dobře nebo špatně.
Ostatní zastupitele osobně neznám. Byl jsem na většině krajských zastupitelstev v roce 2019 a nikdo mě nijak zvlášť nezaujal.
Jediný, kdo je tam nejvíce vidět a slyšet je Kuba. Má velice dobrou schopnost vytvářet témata a je dobrý rétor. Na druhou stranu, s dost názory s ním nesouhlasím.

3) Poloha, pohoda, historické památky, příroda a lidé, kteří tu žijí.

4) Z mého pohledu nový inovativní nástroj do krajské kampaně jsou paletové lavičky. Tento nápad se myslím zrodil v hlavně Václava Klecandy.
Aplikovali jsme ho v Táboře v komunálních volbách a měl neuvěřitelný organický dosah na sociálních sítích. To co teď připravuje Verča bude také super.
Inovativní nástroj, který tu ještě nezazněl, bych sem raději nepsal, abychom měli aspoň nějaký náskok nad konkurenčními politickými stranami.
Upřímně, na volebním štábu už padlo tolik nápadů, že už mě osobně žádný nový v tuto chvíli nenapadá.

Přeji všem krásný zbytek dne.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“